Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 X7 - Breaking system faulty  (Przeczytany 865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
C5 X7 - Breaking system faulty
« dnia: Lipiec 28, 2020, 07:14:23 »
Witam. Mam problem z elektrycznym ręcznym. Zwalniam ręczny, zaczynam ruszać do tyłu i samochód gaśnie, pojawia się komunikat breaking system faulty. Dzieje się to tylko podczas ruszania do tyłu. Nie ma znaczenia czy automatyczne zaciąganie hamulca jest włączone czy nie.Ręczny działa normalnie, czyli zaciąga się i odblokowuje za każdym razem. Pojawił mi się też kilka razy błąd antipollution fault - odczyt przez program torque - błąd P0717, nie wiem czy to może mieć z tym związek? Czujnik stopu oczywiście nowy, wiązki nie wymieniałem - może tu leży problem. Proszę o jakieś wskazówki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2020, 08:45:24 wysłana przez Bartosz Kuźma »

Offline Tomek Zoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Nadarzyn
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 HDI 163 KM, C5 Sedan 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Nadarzyn
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2020, 08:55:50 »
Niezła zagadka. Nie jest to raczej czujnik sprzęgła bo zwalnia Ci ręczny chociaż objawy na niego wskazują (gdyby nie to że działa zwolnienie).

Dziwi mnie gaśnięcie podczas cofania bo gdyby poprawnie się odblokowywał to nie byłoby takiego problemu. Podłączyłbym do lexii bo tam wszystkie komunikaty są szczegółowo opisane. Jak nie masz to zostaje sprawdzenie czy nie ma jakiegoś problemu z tulejką linki, napięciem linki po zwolnieniu i czy nie ma problemu z blokowaniem się tłoczka w zacisku. Podnieś samochód i obserwuj czy rzeczywiście tylne koła się zwalniają.

U mnie taki błąd pojawiał się jak zapomniałem po montażu klocków nałożyć końcówkę i zaciągnąłem ręczny przy zdjętej lince. System wykrył błąd i trzeba było w lexii zwolnić linki i ponownie skalibrować napięcie linek.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 578
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2020, 11:43:40 »
Z tego co widzę, to ten błąd jest ze skrzyni AL4 i oznacza brak sygnału prędkości (P0717 Gearbox input speed signal fault : No signal).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2020, 12:54:03 »
Kupiłem już ten czujnik do skrzyni, zmienię i zobaczę jaki będzie efekt. Ten błąd nie zawsze się pojawia. W większości przypadków pojawia się tylko "breaking system faulty".Często przewija się na forum też problem z wiązką czujnika stopu, wymieniłem sam czujnik wiązka pozostała stara.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 578
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2020, 14:00:59 »
U mnie Breaking system faulty pojawił się, jak sterownik silnika przestał widzieć drugi kanał potencjometru pedału gazu (według mechaników). Nie wiem jaki wtedy DB pokazywało błąd, bo usterka pojawiła się gdy samochód stał w warsztacie z okazji wymiany ślizgającego się sprzęgła. Jak się później okazało to ECU zaczęło mieć problemy osobiste, bo sam pedał gazu był sprawny.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2020, 18:48:33 »
Wymieniłem czujnik obrotów skrzyni biegów nr oe 252929. Gdzieś na forum zagranicznym c4 wyczytałem, że błąd P0717 może powodować ten czujnik, zobaczymy czy to pomoże???

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2020, 12:53:12 »
Wymieniłem czujnik 252929 trzy dni temu. Od tamtej pory błąd ręcznego nie pojawił się.
Na razie nie cieszę się za bardzo, wcześniej też miałem kilkudniowe przerwy w pojawianiu się błędu. Dam znać po dłuższym okresie czasu!

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: C5 X7 - Breaking system faulty
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2020, 18:21:41 »
Niestety dzisiaj po 4 dniach od zmiany czujnika przy cofaniu wyskoczył błąd "breaking system faulty" i błąd P0717.