Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5X7 awaria hamulca elektrycznego  (Przeczytany 460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
C5X7 awaria hamulca elektrycznego
« dnia: Sierpień 02, 2020, 16:23:58 »
No i narobiłem bigosu przy naprawie zawieszenia przedniego. Ustawiłem  na  podnośniku , u kolegi mechanika , auto  do wymiany łączników i sworzni zawieszenia z przodu. Trzeba było auto przesunąć z 10 cm, a że już rozpiąłem akumulator, to z lenistwa zwolniłem "ręczny" ciągnąc za linkę awaryjnego zwalniania hamulca. Po robocie odpalam auto i krótki wizg i sygnał awarii elektrycznego hamulca. Kolega wymontował mechanizm. Szybka doszliśmy do sedna. Przemielona jedna z zębatek. Temat do ogarnięcia. W zeszłym roku wymieniałem już zerwaną linkę . Tyle że będzie drogo bo trudno to kupić. Moje pytanie czy po wymianie zespołu napędzającego ten mechanizm muszę robić jakąś kalibrację ?
Mam diagboxa ale nie wiem co i gdzie ustawiać ( np. siłę naciągu linek itp ). Mam iść ścieżką:
- test poszczególnych kalkulatorów
- test urządzeń wykonawczych
- silnik elektryczny dla hamulca postojowego sterowanego elektrycznie
bo dalej jest tylko luzowanie hamulca ( cholera mogłem to zrobić przed rozpoczęciem naprawy zawieszenia )

Szukać w innych kalkulatorach?
Na razie śmigam bez ręcznego ale denerwuje mnie migająca awarii hamulca >:(

Coś koledzy podpowiedzą :(
[size=78%] [/size]

Offline Dariusz Niedziółko

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: citroen C5 X7, 2.0 HDi 163 KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Odp: C5X7 awaria hamulca elektrycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2020, 20:19:11 »
No i narobiłem bigosu przy naprawie zawieszenia przedniego. Ustawiłem  na  podnośniku , u kolegi mechanika , auto  do wymiany łączników i sworzni zawieszenia z przodu. Trzeba było auto przesunąć z 10 cm, a że już rozpiąłem akumulator, to z lenistwa zwolniłem "ręczny" ciągnąc za linkę awaryjnego zwalniania hamulca. Po robocie odpalam auto i krótki wizg i sygnał awarii elektrycznego hamulca. Kolega wymontował mechanizm. Szybka doszliśmy do sedna. Przemielona jedna z zębatek. Temat do ogarnięcia. W zeszłym roku wymieniałem już zerwaną linkę . Tyle że będzie drogo bo trudno to kupić. Moje pytanie czy po wymianie zespołu napędzającego ten mechanizm muszę robić jakąś kalibrację ?
Mam diagboxa ale nie wiem co i gdzie ustawiać ( np. siłę naciągu linek itp ). Mam iść ścieżką:
- test poszczególnych kalkulatorów
- test urządzeń wykonawczych
- silnik elektryczny dla hamulca postojowego sterowanego elektrycznie
bo dalej jest tylko luzowanie hamulca ( cholera mogłem to zrobić przed rozpoczęciem naprawy zawieszenia )

Szukać w innych kalkulatorach?
Na razie śmigam bez ręcznego ale denerwuje mnie migająca awarii hamulca >:(

Coś koledzy podpowiedzą :(
[size=78%] [/size]
Musi być tez kalibracja po wymianie
linek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2020, 08:21:49 »
Ktoś robił kalibrację :( Mam diagboxa ale w który kalkulatorze to szukać?

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2020, 09:51:07 »
Koledzy poprzednie pytanie nieaktualne ;) Doczytałem w temacie i wiem, że albo w częściach zamiennych szukać demontażu hamulca pomocniczego a potem kalibracji albo w kalkulatorze samego hamulca pomocniczego :-X Ale najpierw wymienię z tyłu tarcze ( słabe :( ) i klocki a potem zamontuje zregenerowany hamulec ( wytarte zębatki mechanizmu ) i na koniec zrobię kalibrację >:( A tak w ogóle , to wyłączę go z automatycznego zaciskania po wyłączeniu silnika >:( Będzie spokój, tym bardziej, że idzie zima :( Jednego teraz nie żałuję :D kupiłem dwa lata temu interfejs ( diagbox ) z laptopem. Dałem 750 zł i powoli mi się zwraca ta inwestycja ;D Napiszę po wszystkim  jak poszło ;D
Oby nie było znowu jakiś niespodzianek >:( Siema

Online Jan Malinowski

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2020, 20:49:32 »
A nie lepiej dać całość do regeneracji? Chyba z 1000PLN to kosztuje... Sam ostatnio rozpoznawałem...

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2020, 07:21:16 »
No właśnie wczoraj wysłałem do regeneracji moduł z silniczkiem elektrycznym i przekładniami zębatymi ( do Częstochowy ). Przemieliło kilka kół zębatych i bez regeneracji ani rusz >:( Koszt 400 zł :( Można też kupić kompletny, używany ( 1000 zł ).
 Jak wróci, to po montażu podobno trzeba przeprowadzić kalibrację ???
Wymienię przy okazji tarcze hamulcowe z tyłu wraz z klockami, sprawdzę stan zacisków hamulcowych.
I wyłączę , diagboxem automatyczne uruchamianie hamulca po zgaszeniu silnika. Może bedę miał trochę spokoju, bo przecież w zeszłym roku też miałem z nim problemy ( urwała się linka ).

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2020, 08:25:56 »
No i udało się naprawić :) Wysłałem do Częstochowy, do regeneracji , sam silniczek z przekładniami zębatkowymi ( we wtorek a w czwartek już miałem z powrotem na miejscu :) :) ) W sobotę kolega, mechanik samochodowy, założył nowe tarcze i klocki hamulcowe, przy okazji wymienił łączniki drążka stabilizatora z tyłu. Zrobiłem diagboxem kalibrację hamulca elektrycznego i chodzi jak marzenie ;D
Firma z Częstochowy ostrzegła mnie tylko, że każde awaryjne odblokowanie hamulca ( żółtą taśmą ) skończy się przemieleniem zębatek mechanizmu :( A taka zabawa to cztery stówy za regenerację + koszty przesyłki ( 40 dychy ) no i mechanik ( dobrze , że kolego, ale coś trzeba na tacę rzucić  ;) ) Kalibracja własna ( dobrze , że mam diagboxa ).
Zastanawiałem się nad wyłączeniem hamulca z automatycznego wyłączania, ale nie mogę tego znaleźć w kalkulatorach i czy w ogóle jest sens :-[ :-[

Offline Eugeniusz Krasowski

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C5 x7 2010, 2.0 HDI sedan
  • Miejscowość: Chojnów
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2020, 10:00:20 »
Automatyczny ręczny wyłączasz w aucie, bodaj lewą rolkę wciskasz i tam odptaszkowujesz automatyczne zaciąganie - wtedy nad licznikiem świeci jedna kontrolka więcej.edit: tu wiecej http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=90475.25

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2020, 07:58:19 »
Nie u mnie >:(

Offline Błażej Banisz

• Moderator
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie
  • Miejscowość: Gliwice
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2020, 10:29:09 »
No bo te menu trzeba sobie aktywować DBoxem... tylko jak pewnie czytałeś na forum, nie zawsze się tą opcję da znaleźć.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Janusz KLANN

• Przyspiesza
« Odpowiedź #10 dnia: Wczoraj o 11:36:51 »
Witam kolegów :) W piątek sprawdzę ścieżkę dostępu:
BSI / NAPRAWA / TELEKODOWANIE / TELEKODOWANIE RĘCZNE / KONIFUGURACJA SAMOCHODU/ INFORMACJA DLA KIEROWCY LUB DEFINICJA POJAZDU. ???
Tylko zastanawiam się czy warto :( Doczytałem, że wkurza alarm nie zaciągniętego ręcznego przy każdym wysiadaniu >:( Teraz po naprawie wszystko działa 8) Dosyć ględzenia w tym temacie >:(
Siemanko i przyjemności na długi weekend :P :P

Offline Paweł Lessnau

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
« Odpowiedź #11 dnia: Wczoraj o 14:37:35 »
Jeździłem tydzień z wyłączonym ręcznym i nic poza kontrolką świecącą cały czas mi nie wyło i nie pikało. Może kwestia skrzyni biegów? W manualach pika, w automatach nie?

Offline Machoński Tomasz

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 LPG
  • Miejscowość: Katowice
« Odpowiedź #12 dnia: Wczoraj o 14:38:53 »
Każde otwarcie drzwi kierowcy bez ręcznego to alarm.Mam manuala.