Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Drzwi kierowcy - centralka i szyba, czyli cyrk na kółkach  (Przeczytany 1801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Fąs

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Miejscowość: Pila
Drzwi kierowcy - centralka i szyba, czyli cyrk na kółkach
« dnia: Sierpień 20, 2020, 23:15:37 »
Hej!
Otóż problem wygląda następująco. Po wymianie praktycznie całej elektryki (jakiś lewy prąd poszedł i spaliło BSI, Alternator i immo (a w zasadzie całego układu w kierownicy, włącznie z manetkami) problemem dalej są lewe drzwi. Powodują one, że centralka tylko otwiera drzwi - w zasadzie to je zamyka i otwiera, bo centralka daje sygnał, że drzwi są cały czas otwarte, wiec nie zamknie auta tylko będzie znowu odbijać. Nie można też przez to zamknąć bagażnika, a drzwi muszą być zamykane z palca.
Spaliło również silnik od szyby.
Chciałbym wszystko wymienić tylko moje pytanie - jako solidnego laika motoryzacji - co dokładnie znajduje się w drzwiach? Silniczki, jakieś przełączniki a ja kompletnie blady. Doradzi ktoś? Pomoże skompletować jakąś liste? Od czego zacząć?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Drzwi kierowcy - centralka i szyba, czyli cyrk na kółkach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2020, 08:56:00 »
Jak spaliło alternator i silnik od szyby, to coś Ty robił? Defibrylatorem reanimowałeś auto? ;)
W drzwiach masz silnik od szyby, jeśli szyba jest z automatem (zamyka/otwiera się do końca po jednym kliknięciu) może być tam sterownik od tej funkcji. Zamek, o ile pamiętam, jest zintegrowany z siłownikiem centralnego zamka, i w nim również jest switch informujący o niedomknięciu drzwi. Zacznij od wymiany zamka w wariujących drzwiach.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Mateusz Fąs

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Miejscowość: Pila
Odp: Drzwi kierowcy - centralka i szyba, czyli cyrk na kółkach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2020, 17:53:30 »
Nie, wymieniałem sprzęgło i żeby odkręcić śrubę od skrzyni biegów trzeba było dospawać końcówkę bo tak się wyrobiła, że nie chciało pójść. Chyba wtedy gdzieś źle klemę złapałem. Tak mi się wydaje, ale to tylko moje przypuszczenia :P
Czyli jakbym kupił to cudo https://allegro.pl/oferta/xsara-ii-00-04-zamek-przod-przedni-lewy-6pin-7756024684
i zamontował w swojej cytrynce to powinno zadziałać? Jak mówiłem laikiem jestem - jak wtedy będzie wyglądać otwieranie drzwi z kluczyka? Będzie kolejny potrzebny?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Drzwi kierowcy - centralka i szyba, czyli cyrk na kółkach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2020, 19:48:25 »
Nie potrzebujesz drugiego kluczyka, wymieniasz zamek, a nie wkładkę zamka. Musisz zajrzeć w drzwi co masz zamontowane, bywaly różne wersje, różniące się ilością pin-ów czy kształtem wtyczki.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Paweł Kiesiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Chełmek
  • Posiadany samochód: XM 2.1turboD12, Xsara 1.4i, C5 2.2HDI
  • Miejscowość: Chełmek
Odp: Drzwi kierowcy - centralka i szyba, czyli cyrk na kółkach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2022, 23:23:50 »
Czasami łamią się przewody łączące drzwi z karoserią i też zamek będzie fiksował, jest to częsty przypadek w Xsarach.