Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [1.8] Szarpanie, nierówna praca, obniżenie mocy - ROZWIĄZANIE  (Przeczytany 1230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
[1.8] Szarpanie, nierówna praca, obniżenie mocy - ROZWIĄZANIE
« dnia: Wrzesień 18, 2020, 14:29:20 »
Wielu posiadaczy benzynowych Cytryn 1.8 boryka się z poszarpującym silnikiem zwłaszcza w chłodne, wilgotne poranki. Miałem ten sam problem. Wymieniłem świece, podmieniłem cewkę, wyczyściłem przepustnicę, odmę, pozakładałem nowe filtry, sprawdziłem spaliny pod kątem uszkodzenia katalizatora, sondy też sprawdzone i nic.
Ostatecznie wygooglowałem na jakimś francuskim forum, że winny takiemu zachowaniu silnika może być też zabrudzony mapsensor (czujnik ciśnienia powietrza). I był! U mnie był dość mocno zabrudzony oparami oleju. Kupiłem używkę na Allegro (czystą), podmieniłem i auto odżyło. Czasem jeszcze gdzieś się szarpnie, ale poprawa jest diametralna. Auto normalnie odpala, normalnie jeździ, można się powoli turlać w korku i nie przygasa.

Także jeśli macie ten problem to polecam podmienić dość tani w zakupie mapsensor (nowe kupi się poniżej 200zł, używki chodzą od 40zł w górę).

Na foto zaznaczyłem miejsce gdzie on się znajduje. Ważne - kupcie mapsensor o takim samym numerze jak ten, który mieliście fabrycznie.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [1.8] Szarpanie, nierówna praca, obniżenie mocy - ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2020, 14:38:36 »
Zimą potrafi też ten brud zamrozić.  ;) W C4 1.6 NFU przerabiałem temat. Czyszczenie u mnie wystarczyło.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: [1.8] Szarpanie, nierówna praca, obniżenie mocy - ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2020, 15:26:38 »
Zimą potrafi też ten brud zamrozić.  ;) W C4 1.6 NFU przerabiałem temat. Czyszczenie u mnie wystarczyło.

Właśnie! Czyszczenie. Zostawiłem sobie stary, żeby go wyczyścić i będzie na zapas. Czym czyściłeś? Jakieś moczenie w nafcie? Psikacz do czyszczenia przepustnic?
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [1.8] Szarpanie, nierówna praca, obniżenie mocy - ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2020, 21:26:35 »
Byłem na tyle odważny że wymyłem benzyną.  :D

Offline Kudyba Wojciech

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Kraśnik
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD; Xantia 2.0 HDI; Picasso 1.8
  • Miejscowość: Kraśnik
Odp: [1.8] Szarpanie, nierówna praca, obniżenie mocy - ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2020, 20:09:25 »
Pędzelek zmywacz do hamulców i będzie jak nowy. Ja też u siebie czyściłem ale nic nie pomogło, dalej rano po odpaleniu potrafi powachlować obrotami i zgasnąć. Chyba kupię i podmienię.

Założyłem nowe świece i problem zniknął. Dziwne jest to że na gazie pracowała idealnie a tylko na benzynie był problem.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2020, 22:48:23 wysłana przez Kudyba Wojciech »