Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY  (Przeczytany 1401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Walasek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: citroen C5 II , 2005 benzyna
  • Miejscowość: Kołobrzeg
NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« dnia: Październik 03, 2020, 04:00:51 »
Witam  posiadam   C5 II  HB, z   2005 rok (  z  wycieraczką  na tylnej  szybie )   ale  problem  nie  wystepuje  z  tyłu   lecz z  przodu  . Kiedy  przyciagam manetke  od  wycieraczek do  siebie   reaguje   tylko  tylna  szyba   tzn. spryskiwacz  tylnej  szyby   i  wycieraczka  jest  OK   ,  natomiast  na  przednia  szybe    nie  chcę  pryskac     i  nie  pryska  nic- dysze  tez  nie  sa  zapchane     ale  przednie  wycieraczki    są  OK  i  chodzą  , gdzie  jest  problem ??  czy   pompka  spryskiwacza   padła  ??  i  trzeba  wymienić  pompke   czy  to  jakas  grubsza awaria    w  tym  przełaczniku   zespolonym  przy kierownicy ??? ? dodam  ze  bezpiecznik  od  spryskiwaczy  ( pod  maską )  jest  raczej  sprawny -  skoro  na  tył  pryska . Raczej  nie  ma  takiej  mozliwosci  by  poprzez  podłączenie  pod  kompa   ( LEXIA DIAG BOX )  wyłączyć   przednie  spryskiwacze   -  chyba  ze   sie   myle  . Bardzo  prosze  o  pomoc .
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2020, 04:24:18 wysłana przez Krzysztof Walasek »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2020, 06:35:27 »
Pompka. Zaciął się zaworek w niej. Na przód o tył pryska ta sama, odwraca się jedynie biegunowość.

 Swoją drogą wystarczy poszukać, temat był poruszany.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2020, 09:08:26 »
Miałem to samo, identyczny objaw. Kupiłem pompkę i zanim się zabrałem za wymianę to zaworek po kilku dniach sam się odblokował. Co mnie ucieszyło, bo średnio miałem ochotę bawić się z tym zderzakiem .
Pompka sobie leży, może się jeszcze przydać kiedyś

Wysłane z mojego Nokia 8.1 przy użyciu Tapatalka

Offline Krzysztof Walasek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: citroen C5 II , 2005 benzyna
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2020, 19:22:56 »
Serdecznie  dziekuje  za  wszystkie  pomocne   informacje  .Przepraszam  ze   pociagne  ten  temat  jeszcze  troszke  wiem  ze  dla  wiekrzosci z  was  jest  to  temat  nudny  ale  próbuje   rozwiac  wszelkie  watpliwosci mianowicie   chodzi  mi  jeszcze  o   ta  nieszczesna  manetke  od  spryskiwaczy  , na  ktorej  jest  pierscien  po  obróceniu jego  włacza  sie   tylna  wycieraczka   i  spryskiwacz   a  u mnie  jest  tak  ze   jak  przyciagne  manetke  do  siebie  to   przednie  wycieraczki  chodzą   ale  spryskiwacze   z  przodu   nie  pryskaja   za to  wlacza  sie   tylna  wycieraczka   i spryskiwacz  z  tylu   -  czy  tak  powinno   być ???  czy  jednak  tylna   wycieraczka i spryskiwacz  powinna  sie  tylko  wlączyc  po  przekreceniu  tego  pierscienia   na  manetce .  Z  kolei   kiedy   tylko  przekrecam ten  pierscien  na  manetce   to  tez  włącza  sie  tylny  spryskiwacz  i  wycieraczka   i  jak  dluzej  przytrzymam   pierscien   to  automatycznie   zapalaja sie   swiatla   mijania  (auto  nie jest  w  zaciemnionym pomieszczeniu -  garazu )  na  powietrzu  za dnia   i  pieknej  pogodzie .  hmmmm  czy  to  poprawna  reakcja  ?????  czy  mam  jakiegos  babola  w  instalacji  elektrycznej  -  nie mam  spryskiwaczy  leflektorów   w  tym  miejscu sa  tylko  zaślepki .

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2020, 19:37:52 »
Co do świateł to nie wiem, nie zauważyłem takiego efektu. U mnie było tak że obojętnie czy manetkę przyciągnąłem czy obróciłem to płyn leciał z tyłu. Natomiast wycieraczki włączały się prawidłowo. Przyciągnięcie to przednie, obrót to tylne.
Czyli zaworek był zablokowany na pozycji tył, jakimś paprochem czy czymś w płynie. Po jakimś czasie się odblokował i teraz jest ok.

Wysłane z mojego Nokia 8.1 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2020, 19:58:45 »
Ciekawy motyw ze światłami. Akurat nie mam tylnej wycieraczki - nie mam nawet jak sprawdzić zachowania tego.

 Pompkę spryskiwacza da się zmienić bez ściągania zderzaka, droga też nie jest... Ja bym zaryzykował wymianę i dopiero drążył temat dalej.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2020, 20:04:55 »
Nie mówię żeby go ściągać, ale odchylić chyba trzeba. Ale póki co działa, to pompka leży na półce. Kolega oczywiście może nie mieć takiego szczęścia i być może musi wymienić

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2020, 08:16:59 »
bez odchylenia zderzaka to powodzenia w wymianie pompki.


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: NIE DZIALAJACE SPRYSKIWACZE PRZEDNIEJ SZYBY
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2020, 09:12:32 »
Tak odchylić trzeba. Inna sprawa że już jak go odchylimy jak kolega pokazał to jesteśmy w połowie drogi do zdjęcia.  :D Zostanie pokonać zapięcie z drugiej strony i raptem kilka śrubek na torxa.
 Przy odchylaniu trzeba bardzo uważać na zaczepy zderzaka. Lubią się łamać, ktoś w moim C5 ułamał oba z prawej strony...(możliwe że dobierał się do pompki) i tak teraz dziwnie zderzak wygląda.