Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: tylna wycieraczka  (Przeczytany 951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Niemiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2,0 BlueHDI 2016 !50KM; poprzednio Citroen C5 Tourer 2011r. 2,0Hdi 136KM RHR
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
tylna wycieraczka
« dnia: Październik 29, 2020, 17:42:37 »
Witam kolegów! C5 2011r. 2,0 kombi. Wycieraczka tylnej szyby zachowuje się dziwnie: zatrzymuje się w różnych pozycjach (bywa że również w prawidłowej  :) ), wykonuje różne ilości cykli, uruchamia się również po wyłączeniu manetką. Ale sama nie uruchamia się. Spryskiwacz działa prawidłowo, inne podzespoły klapy bagażnika również. Wiem, że temat wałkowany i po tym co znalazłem, wychodzi mi że winowajcą jest manetka przy kierownicy., bo wiązkę na ile to możliwe oblukałem. Na portalach aukcyjnych używki 'pająków" nie są drogie, ale pogubiłem się, i za chiny nie wiem w który symbol do kombi celować 96720603XT , 96720323XT, czy 96720322XT. Pomocy !!! :'(

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2020, 22:44:18 »
Najlepiej to chyba odczytać z manetki. Z reguły jakieś numery są wybite/wydrukowane...

Offline Tomasz Niemiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2,0 BlueHDI 2016 !50KM; poprzednio Citroen C5 Tourer 2011r. 2,0Hdi 136KM RHR
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2020, 17:57:19 »
Tak byłoby najpewniej. Ale auto w ciągłym ruchu i chciałbym za jednym demontażem, zamienić pająki.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2020, 20:45:23 »
Może wystarczy tylko tą obudowę na kierownicy odkręcić? Od biedy możesz tak jeździć.
A skoro są różne - to raczej naocznie musisz dobrać numer...

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2020, 20:50:52 »
Wyjęcie pająka to max 10 minut roboty za pierwszym razem... za drugim da się ogarnąć znacznie szybciej ;) są 2 torxy w obudowie kolumny (od spodu), którą ściągasz i 2 śruby na pająku, który wysuwasz - kierownicy i poduszki powietrznej ruszać nie trzeba, a do sprawdzenia numerów to chyba samo zdjęcie obudowy kolumny powinno wystarczyć.

różne są bo: nie każdy ma pozycję "Auto" na lewej manetce od świateł i nie wszystkie są od kombi z obsługą wycieraczki tylnej... ten z obsługą wycieraczki i pozycją "auto" ma dwa numery, według Sbox są zamienne (tzn, do starszego zakłada się nowszy).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Tomasz Niemiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2,0 BlueHDI 2016 !50KM; poprzednio Citroen C5 Tourer 2011r. 2,0Hdi 136KM RHR
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2020, 12:44:02 »
Wyjęcie pająka to max 10 minut roboty za pierwszym razem... za drugim da się ogarnąć znacznie szybciej ;) są 2 torxy w obudowie kolumny (od spodu), którą ściągasz i 2 śruby na pająku, który wysuwasz - kierownicy i poduszki powietrznej ruszać nie trzeba, a do sprawdzenia numerów to chyba samo zdjęcie obudowy kolumny powinno wystarczyć.

różne są bo: nie każdy ma pozycję "Auto" na lewej manetce od świateł i nie wszystkie są od kombi z obsługą wycieraczki tylnej... ten z obsługą wycieraczki i pozycją "auto" ma dwa numery, według Sbox są zamienne (tzn, do starszego zakłada się nowszy).


Jaśniej nie można :) :)  Dzięki!

Offline Marek Kowalczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2,0 HDI 2009r.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2020, 19:20:29 »
Witam
zanim kupisz manetkę sprawdź wiązkę przewodów w przejściu z klapy do dachu. przerwany przewód to 90%
uszkodzeń. Wiem to z własnego doświadczenia.
Marek

Offline Tomasz Niemiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2,0 BlueHDI 2016 !50KM; poprzednio Citroen C5 Tourer 2011r. 2,0Hdi 136KM RHR
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Odp: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2020, 07:43:28 »
Witam
zanim kupisz manetkę sprawdź wiązkę przewodów w przejściu z klapy do dachu. przerwany przewód to 90%
uszkodzeń. Wiem to z własnego doświadczenia.




Poszedłem za Twoją radą i powtórnie sprawdziłem wiązkę. I trafienie !!! Za pierwszym razem umknął mi niebieski kabelek - może inny sprawdziłem dwukrotnie ::) - w każdym razie okazał się przerwany. Po złączeniu wycieraczka działa prawidłowo. Zaizolowałem też przewody od stopu, w miejscu gdzie popękała izolacja.
Dziękuję wszystkim !!!