Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu  (Przeczytany 2376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« dnia: Październik 07, 2020, 11:45:19 »
Dzień dobry,mam problem z moją cytrynką, 2 dni temu przy próbie odpalenia samochodu, kiedy przekręciłem stacyjkę aby odpalić silnik zamiast normalnego odpalenia silnik niemrawo przekręcił się i nie odpalił. Brzmiało to tak jakby było za mało mocy żeby porządnie go rozruszać. Kiedy drugi raz przekręciłem kluczyki w stacyjce silnik w ogóle już nie chciał ruszyć. Nastała cisza. Czy ktoś może mi doradzić jak sprawdzić co jest przyczyną? Na razie obstawiam rozrusznik albo jakiś bezpiecznik który mógłbyć na krawędzi przepalenia aż w końcu się przepalił. Myślę że akumulator może być ok ponieważ komputer nie zgłasza niskiego poziomu naładowania, auto nie przeszło w tryb oszczędny itp.Mój samochód to C5 mkII 2.2HDi 2007 rok.Dziękuję za wszelkie sugestie!
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 16:06:02 wysłana przez Błażej Banisz »
Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2020, 16:02:34 »
sprawdzić stan naładowania akumulatora

Offline Artur Szwarc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Kombi 2006 2.0 PB
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2020, 16:11:08 »
Może punkty masowe? Mój nie odpalał bo jedna masa na silniku się lekko odkręciła, co prawda inny silnik ale zasada ta sama.

Offline Kamil strykek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v Benz/LPG 2004r przedlift, wcześniej 1,6HDI 2005 polift, jeszcze wcześniej 2.0 Benz/LPG kombi 2001r
  • Zainteresowania: hydropneumatyka ;)
  • Miejscowość: Mińsk max
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2020, 18:55:26 »
Jak dla mnie to typowy objaw padniętego akumulatora (chłodne nocki mogły się do tego dodatkowo przyczynić)
1. Podczas odpalania autka zerknij na wskazówkę od naładowania akumulatora (jeśli wychyli się mocno w stronę minusa ,to Aku do wymiany)
2. Możesz również sprawdzić woltomierzem spadek napięcia podczas uruchomienia silnika, ale pkt 1 powinien już powiedzieć nam jasno jaki jest stan Aku.
Pozdrawiam. (Kiedyś też tak mialem)

Offline Artur Szwarc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Kombi 2006 2.0 PB
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2020, 20:44:33 »
Dodam od siebie, że po fakcie skojarzyłem, że u mnie wskazówka naładowania akumulatora lekko przechylała się na minus, poprawa masy dała efekt. Ale zaznaczam, wychylenie na minus było niewielkie.

Offline Kamil strykek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v Benz/LPG 2004r przedlift, wcześniej 1,6HDI 2005 polift, jeszcze wcześniej 2.0 Benz/LPG kombi 2001r
  • Zainteresowania: hydropneumatyka ;)
  • Miejscowość: Mińsk max
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2020, 10:45:19 »
Dodam od siebie, że po fakcie skojarzyłem, że u mnie wskazówka naładowania akumulatora lekko przechylała się na minus, poprawa masy dała efekt. Ale zaznaczam, wychylenie na minus było niewielkie.
Czyli temat już ogarnięty? Co było przyczyna? Tylko ta masa? Gdzie nie stykało? Dobrze by było napisać dla potomnych ;)
Pozdrawiam.

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2020, 11:06:15 »
Hej, dziekuje wszystkim za rady, dzis zmierze akumulator miernikiem i spr jakie jest napiecie. Dodam tylko ze na mojej desce rozdzielczej nie ma wskaznika pokazujacego stan naladowania akumulatora :D
Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2020, 11:26:03 »
Hej, dziekuje wszystkim za rady, dzis zmierze akumulator miernikiem i spr jakie jest napiecie. Dodam tylko ze na mojej desce rozdzielczej nie ma wskaznika pokazujacego stan naladowania akumulatora :D
W automacie nie ma.  ;) Fakt.
 Możliwe przyczyny poza akumulatorem:
-rozrusznik (można oddać do regeneracji)
- BSM przekaźnik rozrusznika (można zrobić baypas)

 Nie stawiam tu na akumulator akurat... Bardziej przekaźnik w BSM lub rozrusznik.

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2020, 11:38:33 »
A czy ten przekaznik jest latwo dostepny i wymienialny? Auto stoi na parkingu i skoro nie odpala, nie bede mogl go przetransportowac na jakikolwiek warsztat. Gorzej jesli to rozrusznik, wtedy szukuje sie wiecej krecenia :D
Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2020, 17:21:55 »
A czy ten przekaznik jest latwo dostepny i wymienialny?...
Tak z całym modułem BSM  :D Szybka robota.
Tak poważnie, wlutowany w moduł BSM niewymienny teoretycznie.
 Można próbować odpalić na krótko. Pierwsza wtyczka w BSM od lampy idąc, tam jest kilka kabelków tylko. Najgrubszy dając do + uruchomisz rozrusznik. Pamiętaj żeby auto było na N chociaż lub P.

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2020, 10:34:52 »
Wczoraj wieczorem zmierzylen napiecie na aku: 12V. Pytanie, czy mierzac napiecie na nie obciazonym akumulatorze wynik jest miarodajny?
Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2020, 23:03:24 »
No dobra, piszę po dość długim czasie, naładowałem aku przez noc, auto nie odpaliło, dla pewności podpiąłem jeszcze aku z samochodu znajomego, nadal zero reakcji na zapłon. Akumulator można wykluczyć

Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Robert Maglewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 Hdi Exclusive Am6 2006r
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2020, 07:07:46 »
Rozrusznik. Przerabiałem temat kilka dni temu. Identyczne objawy. Dodatkowo u mnie spalony był bezpiecznik. Szukaj pod maską w skrzynce nad akumulatorem bezpiecznika 20 A. Po naprawie rozrusznika i wymianie bezpiecznika, auto odpala bez problemu nawet po długim postoju. Pzdr.

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2020, 11:49:00 »
Miałem to samo, palił się bezpiecznik, po wymianie bezpiecznika działało dzień lub dwa i znowu to samo, okazało się ze rozrusznik robił zwarcie, regeneracja 380zł ( z montażem i demontażem)

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2020, 12:35:02 »
jest jeszcze możliwość że to ten nieszczęsny przekaźnik w module BSM. Jeśli to rozrusznik to rozumiem że ten bezpiecznik powinien być spalony tak? Mogę w ten sposób zweryfikować?
Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Leszek Gaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Sawin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,2 HDI 2011 rok; Ford Ka 1,2 2009 rok
  • Zainteresowania: mechanika, turystyka
  • Miejscowość: Sawin
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2020, 18:10:05 »
Niekoniecznie. U mnie rozrusznik z oporami kręcił więc za wolno i nie odpalał silnika. Nie palił bezpiecznika tylko wysiadał akumulator. Po wyjęciu i rozebraniu rozrusznika okazało się że tulejki były tak wyjechane że wirnik ze stojanem zwierało. Po naprawie trzeci rok hula codziennie bez zarzutu...
szmergiel13

Offline Sebastian Tomczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5 mkII 2.2HDi 2007 125 kW
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2020, 19:25:26 »
A więc sprawdziłem bezpieczniki:
bezpiecznik nr 1: moduł sterujący silnikiem 20A, wymieniłem na nowy,
bezpiecznik nr 8: rozrusznik 25A, również wymieniłem na nowy,


Przekręciłem kluczyki w stacyjce, nadal zero reakcji. Macie Panowie jakieś pomysły co to może być? Tak przy okazji, czy zaraz po włączeniu zapłonu nie powinno być słyszalna pompa paliwa? Panuje kompletna cisza. A może to bezpośrednio sam rozrusznik, jeśli nie to zostaje ten przekaźnik w komputerze...
Może i c5 to nie auto marzeń ale za to kiedy się je bliżej pozna można się dowiedzieć że nie jest bezawaryjne.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2020, 04:33:06 »
Uderz w niego w rozrusznik jakimś prętem. Dla bezpieczeństwa drewnianym... W przypadku gdy robi zwarcie obudowa.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Odp: C5 mkII 2.2HDi 2007: brak reakcji podczas włączania zapłonu
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2020, 08:27:36 »
Weź jakiś gruby przewód albo dobre przewody rozruchowe i zapnij jeden koniec na klemę minusową, a drugi koniec gdzieś do silnika, do metalowego elementu. Używasz oczywiście tylko jednego przewodu rozruchowego. Wykluczysz w ten sposób problem z przewodem masowym idącym od akumulatora do skrzyni biegów.