Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora  (Przeczytany 1598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krystian Stefaniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen C5 lll Tourer 2.0 LPG 2008
  • Zainteresowania: Seat Cordoba 1.9tdi 90KM 2002r, Citroen Xsara Picasso 1,6 16V 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« dnia: Październik 15, 2020, 10:02:19 »
Witam forumowiczów  :)
Mój problem z Xsara Picasso 1.6 B+G 2006r zaczął się dwa lub trzy miesiące temu.Wtedy zaowazylem że rano odpala bez problemu ale gdy go zostawię na kilka godzin to ma problem dość znaczny z odpaleniem i muszę go kręcić kilka,kilkanaście sekund aby odpalił.
Przez ostatni miesiąc miałem bardzo krótkie odcinki do przejechania, około 3km w jedną stronę więc Aku nawet nie zdążyło się podładować a dobijalem go zapewne gdy w ciągu dnia musiałem gdzieś podjechać kilka kilometrów a rozruch trwał dlugo.Kilka ostatnich dni robiłem sporo kilometrów jednym ciagiem(15-25) a mimo to dziś rano akumulator przy rozruchu był bardzo słaby że ledwo kręcił i padł.Wyjalem go,miał napięcie około 12,2V i podłączyłem do prostownika 4A.
Może ktoś wie lub miał podobny problem?Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam serdecznie  :)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2020, 11:17:20 »
Napisałeś że rozruch trwał długo co to znaczy - kręciłeś 5 s czy 1 minutę?. Silnik według mnie powinien zapalić maks w ciągu 2 s. Dłuższe kręcenie (przy dobrym akumulatorze ) świadczy o niesprawności silnika i trzeba najpierw poszukać przyczyny. Może być rozrusznik bo za wolno kręci, możę być coś z paliwem, cewką itp. Pisałeś żę miesiąc temu rano odpalał od razu więc akumulator był OK a po nagrzaniu był problem. Ja u siebie w tym silniku mam tylko czasami problem, że po nagrzaniu silnika po dłuższej jeździe nie chce zapalić od tzw strzała - kręci ale tak jakby nie było zapłonu . Wystarczy ponownie włączyć starter i zapala od przysłowiowego strzała. Więc coś w tym silniku się dzieje może ktoś ma rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Krystian Stefaniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen C5 lll Tourer 2.0 LPG 2008
  • Zainteresowania: Seat Cordoba 1.9tdi 90KM 2002r, Citroen Xsara Picasso 1,6 16V 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2020, 17:19:11 »
Dzięki za odpowiedź.Napisalem że kilkanaście sekund,powiedzmy 5 do 7,musiałem kręcić.Akumulator  ładuje się już 9h więc za około godzinę wrzucę go do samochodu i odpalę mierząc napięcie.Na YT widziałem jak zmierzyć pracę alternatora to może czegoś więcej się dowiem.

Offline Krystian Stefaniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen C5 lll Tourer 2.0 LPG 2008
  • Zainteresowania: Seat Cordoba 1.9tdi 90KM 2002r, Citroen Xsara Picasso 1,6 16V 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2020, 18:18:04 »
Obserwacje
13.2V po odłączeniu od prostownika
12.34V gdy podpiąłem i powoli spada co pół minuty jedna setna volta
Odpalił od strzała i poziom napięcia na akumulatorze bez obciążenia światłami, wentylacją wynosi około 14,32V
Włączam światła, wentylację, klimę na maxa,radio i jest 13,9V
Wahania są o setne Volta góra/dół.
Wygląda że ładowanie jest

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2020, 21:52:21 »
Tak jak już pisano, winny może być rozrusznik.
Również przewód plusowy zasilający starter, lub masowy na silnik mogą mieć kiepskie połączenie.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Kudyba Wojciech

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Kraśnik
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD; Xantia 2.0 HDI; Picasso 1.8
  • Miejscowość: Kraśnik
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2020, 09:34:53 »
Jak postoi to weź jakiś kabelek i spróbuj na krótko odpalić. Jeden koniec kabla do stałego +, drugi na cewkę elektromagnesu. Jak problem dalej będzie występował to winny rozrusznik. Jak odpali od strzała to trzeba szukać po drodze połączenia elektryczne, stacyjka.

Offline Krystian Stefaniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen C5 lll Tourer 2.0 LPG 2008
  • Zainteresowania: Seat Cordoba 1.9tdi 90KM 2002r, Citroen Xsara Picasso 1,6 16V 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2020, 19:19:15 »
Witam.
Masa wygląda ok chyba że patrzę na to co nie trzeba :-[
Zamówiłem nowy rozrusznik i jutro chce z nim walczyć.Troche poczytałem o wymianie i obawiam się że mój model może mieć rozrusznik za silnikiem bo nie mogę go wypatrzeć pod obudowa filtra powietrza ::) To się jutro okaże w praniu.
Zastanawiam się jakiej klasy mogę mieć rozrusznik i czy nie okaże się tandetny chociaż liczę że nasze Polskie marki są w miarę solidne.Wyczytalem że rozrusznik oryginalny klasy 3 ważył 3,2kg a klasy bodajże 5 ponad 3,5kg a mój nowy widzę że waży nieco ponad 2,8kg.
Czy ktoś orientuje się w tych rozrusznikach i może ma link do jakiejś instrukcji wymiany rozrusznika?

Offline Krystian Stefaniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen C5 lll Tourer 2.0 LPG 2008
  • Zainteresowania: Seat Cordoba 1.9tdi 90KM 2002r, Citroen Xsara Picasso 1,6 16V 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Problem z rozruchem i rozładowanie akumulatora
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2020, 19:25:47 »
Waga rozrusznika nowego