Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MKI 1.8 kombi - dziwne tyrkotanie, skrzynia czy może coś z półosią?  (Przeczytany 1572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard Pilch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citreon C5 MK1
Witam wszystkich.
Może ktoś spotkał się z dziwnym tyrkotaniem które słychać tylko przy hamowaniu silnikiem? Przy przyśpieszaniu jest cisza. Jeżdżę tym samochodem już około 2 miesiące i jedynie co to tyrgotanie jest głośniejsze. Tato wystraszony nie chciał nim wyjeżdżać zagranice więc pożyczyłem mu mój pojazd. Fundusze też ograniczone nie chcemy wszystkiego rozbierać tym bardziej że już dużo kasy poszło na regeneracje hamulców i naprawę przewodu od klimatyzacji które przegryzła kuna :)

Pytanie czy coś może we wnętrzu skrzyni czy jakiś element przy sprzęgle? Sprzęgło dobrze trzyma nic nie śliza się. Nie ma znaczenia który bieg jest włożony tyrkotanie zależne jest tylko od prędkości samochodu. Czym samochód jedzie wolniej tym tyrkotanie wolniejsze.  Kolega dziś się nim przejechał przy dość trudnej nierównej drodze i nasunął sugestie że może coś z półosią. Jeżeli coś to pomoże to mogę spróbować nagrać ścieżkę audio z tym dźwiękiem. Porównać to można do kręcącego się koła fortuny :)
Bardzo proszę o jakieś sugestie zanim weźmiemy się za rozbieranie skrzyni :) Z góry dzięki za informację Pozdrawiam

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: MKI 1.8 kombi - dziwne tyrkotanie, skrzynia czy może coś z półosią?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2020, 08:16:44 »
Jeśli to manualna skrzynia 5 biegów BE4 a takie tam montowano, są duże szanse że to mechanizm różnicowy skrzyni lub tryby 5 biegu.

Warto obejrzeć prawą półoś i jej podporę. Może to tylko łożysko... Jednak jeśli dzieje się tak tylko przy hamowaniu silnikiem raczej będzie problem ze skrzynią.

Do trybów 5 biegu dobrałem się w Xantii bez zrzucania skrzyni. Miałem tam podobną przygodę, tryby wymieniłem na aucie.