Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.  (Przeczytany 1448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Gaffka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Zainteresowania: Sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rzeszów
Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« dnia: Listopad 04, 2020, 18:04:34 »
Witam. Jestem właścicielem c5 x7 od tygodnia. Od momentu zakupu działała funkcja odsuwania/przysuwania fotela przy zaplonie/otworzeniu drzwi. Parę dni temu znajomy przypadkiem odpiął wtyczkę odpowiedzialną za poruszanie fotela przód, tył. Od tego czasu po ponownym włączeniu wtyczki i włączeniu funkcji w komputerze pokładowym nie działa odsuwanie się foteli oraz zapamiętana pozycja kierowcy w płaszczyźnie przód tył. Czy trzeba samochód podłączyć pod laptop i się pobawić czy jest inny sposób na naprawę. Dziekuje oraz pozdrawiam.

Offline Rafał Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 3.0 HDI 241KM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2020, 18:35:35 »
A jest możliwość ustawienia gdzieś w diagboxie żeby fotel odsuwał się jak silnik pracuje? Nic mnie tak nie irytuje jak ciągłe odsuwanie przyciskiem jak muszę wyskoczyć garaż otworzyć...

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2020, 18:37:40 »
Koledze Przemysławowi powinno pomóc odłączenie akumulatora na chwilę.

gienas

  • Gość
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2020, 19:05:52 »
A jest możliwość ustawienia gdzieś w diagboxie żeby fotel odsuwał się jak silnik pracuje? Nic mnie tak nie irytuje jak ciągłe odsuwanie przyciskiem jak muszę wyskoczyć garaż otworzyć...
Kiedy silnik pracuje komputer myśli że jedziesz i wtedy większość funkcji nie działa aby nie rozpraszać kierowcy.
 No i za blisko kierownicy masz ustawiony fotel...

Online Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2020, 19:52:27 »
Przemek spróbuj na początek zapisać mu jeszcze raz pozycję do pamięci... a jak to nie pomoże to jak pisze Piotrek odpięcie aku - tylko poczekaj aż się BSI uśpi.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Przemysław Gaffka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Zainteresowania: Sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2020, 22:14:13 »
To tak. Jestem świadom iż podczas uruchomionego silnika fotele nie odsuwają się. Chodzi mi o sytuację wyciągnięcia kluczyka, otworzenia drzwi oraz włączenie zapłonu(to standardowa sytuacja). Próbowałem już odłączać akumulator na dłuższą chwilę i niestety bez zmian. Pozycję fotela także ustawiałem przed dodaniem postu(gdy próbowałem we własnym zakresie zrobić na metodzie prób, błędów). Może być to uszkodzone wejście/gniazdo przy regulacji fotela podczas nieumiejętnego wyciągnięcia? Ewentualnie tak jak wyżej napisałem, zabawa poprzez podpięcie samochód pod komputer i próby zrestartowania/zmiany funkcji z tego poziomu. Co o tym myślicie?

Online Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2020, 22:35:54 »
DiagBox może coś znaleźć, może wystarczy skasować błąd... w razie czego na allegro da się obecnie znaleźć moduł fotela w wersji "full" - czyli z obsługą masażu za 120PLN-ów. Jeśli z przycisków da się ruszać fotelem to znaczy, że podpięte jest dobrze, jeśli to nie moduł, to silnik i enkoder w nim.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2020, 22:51:41 »
Może trzeba sprawdzić/włączyć na nowo funkcję komfortu?
Pozdrawiam, Jarek

Offline Przemysław Gaffka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Zainteresowania: Sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Fotel nie odsuwa się mimo włączenia funkcji w komputerze.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2020, 01:23:13 »
Zadziałało! Poatanowilem jeszcze raz posprawdzać w kolejności następującej: wtyczka musiała być wpięta więc przedmuchać i wpiąć. Następnie na komputerze wyłączyłem funkcję, wypiąłem akumulator i wpiąłem i na "nowej sesji" wyłączyłem funkcję. Tak zaczęło działać. Bardzo dziękuję każdemu z osobna. Zamykam wątek.