Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen c5 x7 boczki drzwi  (Przeczytany 2191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur klas

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: C5 x7
  • Miejscowość: Trójmiasto
Citroen c5 x7 boczki drzwi
« dnia: Listopad 15, 2020, 20:04:06 »
Cześć,  czy boczki drzwi (tapicerka) będą pasować z rocznika 2014 do 2008? I czy kombi ma takie same drzwi co sedan?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2020, 22:51:50 »
Cześć,  czy boczki drzwi (tapicerka) będą pasować z rocznika 2014 do 2008? I czy kombi ma takie same drzwi co sedan?
Boczek między sedanem a kombi pasuje jeśli nie ma roletki (tzn. tapicerka jako taka pasuje, ale roletka nie), a z tego co pamiętam jak Sbox jeszcze działał bez abonamentu, to nie było zmian referencji - czyli powinno pasować.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Arkadiusz Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Programowanie
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2020, 19:29:41 »
Cześć,  czy boczki drzwi (tapicerka) będą pasować z rocznika 2014 do 2008? I czy kombi ma takie same drzwi co sedan?
Boczek między sedanem a kombi pasuje jeśli nie ma roletki (tzn. tapicerka jako taka pasuje, ale roletka nie), a z tego co pamiętam jak Sbox jeszcze działał bez abonamentu, to nie było zmian referencji - czyli powinno pasować.
Wszystkie drzwi identyko, lepiej zawsze wybrać z roletami od opcji Exclusive. Jak będziesz wybierał pytaj czy w cenie są osłony klamek z podświetleniem, czy są kabelki od podświetlenia kieszeni, później ciężko to dokupić (te opcje w starszych rocznikach lub w Crosstourer).

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Arkadiusz Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Programowanie
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2020, 19:32:07 »
Cześć,  czy boczki drzwi (tapicerka) będą pasować z rocznika 2014 do 2008? I czy kombi ma takie same drzwi co sedan?
Boczek między sedanem a kombi pasuje jeśli nie ma roletki (tzn. tapicerka jako taka pasuje, ale roletka nie), a z tego co pamiętam jak Sbox jeszcze działał bez abonamentu, to nie było zmian referencji - czyli powinno pasować.
Wszystkie drzwi identyko, lepiej zawsze wybrać z roletami od opcji Exclusive. Jak będziesz wybierał pytaj czy w cenie są osłony klamek z podświetleniem, czy są kabelki od podświetlenia kieszeni, później ciężko to dokupić (te opcje w starszych rocznikach lub w Crosstourer).

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka
Odnośnie cen nie raz taniej kupić oddzielnie.

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2020, 22:36:07 »
Cześć,  czy boczki drzwi (tapicerka) będą pasować z rocznika 2014 do 2008? I czy kombi ma takie same drzwi co sedan?
Boczek między sedanem a kombi pasuje jeśli nie ma roletki (tzn. tapicerka jako taka pasuje, ale roletka nie), a z tego co pamiętam jak Sbox jeszcze działał bez abonamentu, to nie było zmian referencji - czyli powinno pasować.
Wszystkie drzwi identyko, lepiej zawsze wybrać z roletami od opcji Exclusive. Jak będziesz wybierał pytaj czy w cenie są osłony klamek z podświetleniem, czy są kabelki od podświetlenia kieszeni, później ciężko to dokupić (te opcje w starszych rocznikach lub w Crosstourer).

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Drzwi nie są "identyko", inny jest kształt szyby i dla tego roletka między kombi i sedanem nie pasuje (w innym miejscu musi być haczyk). Osłony klamek i tak zazwyczaj są osobno, poza tym wymagają innej wiązki drzwi, a podświetlenie kieszeni było też w C6 i C4P, te z C6 zaświecają się kontrolnie po włączeniu zapłonu, te z C5 nie (mam u siebie takiego mieszańca) i też albo rzeźba albo inna wiązka drzwi.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Arkadiusz Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Programowanie
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2020, 11:08:41 »
Czołem Wszystkim,
Artur widać że tesz już trochę składałeś swojego, fakt o ramkach okien drzwi zapomniałem - jest różnica. Mam pytanie z innej beczki czy kojarzysz taką część z tunelu środkowego (Citroen numer 9671918380) bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było zamontowane. Zamieszczam zdjęcie.






Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2020, 15:58:23 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Krzysztof Rosochacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 X7 TOURER 2.0 HDI 163PS RHH AM6
  • Zainteresowania: muzyka, informatyka
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2020, 11:35:27 »
U mnie tak wygląda blokada akumulatora (przy podstawie od strony reflektora). Może ten element jest stosowany w innych miejscach.
Pozdrawiam - Krzysztof

Offline Arkadiusz Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Programowanie
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2020, 11:49:39 »
Bardzo Ci dziękuję Krzysztof za szybką odpowiedź. Blokada mi sia zawieruszyla w środku, już jest na swoim miejscu

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2024, 11:09:56 »
Cześć!
Sorki za ten wykop ale szukam potwierdzenia :)
Błażej napisał, że: "Boczek między sedanem a kombi pasuje jeśli nie ma roletki (tzn. tapicerka jako taka pasuje, ale roletka nie), a z tego co pamiętam jak Sbox jeszcze działał bez abonamentu, to nie było zmian referencji - czyli powinno pasować."


Czy pomijając funkcjonalność roletki sam boczek założę bez zbędnej rzeźby czy nie?
Floating on ;)

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen c5 x7 boczki drzwi
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2024, 11:14:04 »
Nie kombinuj z rozmiarem czcionki, bo nic nie widać. Tak, jeśli jest roleta to ona i tylko ona nie pasuje pomiędzy wersjami nadwozia sedan i kombi. Natomiast sam boczek jako taki jest identyczny i jeśli nie używasz roletki to reszta jest ok. Przy odrobinie chęci roletę można podmienić, jeśli ma się starą w dobrym stanie. Nie da się jej przerobić żeby od sedana pasowała do kombi i odwrotnie.

"Boczek między sedanem a kombi pasuje jeśli nie ma roletki (tzn. tapicerka jako taka pasuje, ale roletka nie), a z tego co pamiętam jak Sbox jeszcze działał bez abonamentu, to nie było zmian referencji - czyli powinno pasować"
"Pomijając funkcjonalność roletki czy sam boczek założę bez zbędnej rzeźby? czy przez to , że ma roletkę nie założę?"

To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie