Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwny dźwięk podczas przyśpieszania 2.0 HDI 163  (Przeczytany 1448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Mierzejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2010 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Dziwny dźwięk podczas przyśpieszania 2.0 HDI 163
« dnia: Listopad 22, 2020, 21:50:18 »
Cześć,
Uporałem się z problemem telepania samochodu podczas mocniejszego wciskania gazu po wizycie u mechanika (ten wątek: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=122406.0)
Pozostał problem dziwnego "łopoczącego" dźwięku podczas przyśpieszania, jakby silnik był suchy, olej sprawdzony i jest ok. Usterka również powstała po wizycie u Janusza mechaniki samochodowej, wcześniej na pewno bym to zauważył. Dziwny dźwięk wydobywa się tylko po mocniejszym wciśnięciu gazu i słabnie wraz z coraz to wyższymi obrotami silnika, albo tylko mam takie wrażenie. Udało mi się nagrać ten dźwięk, słychać od 2 i 11 sekundy: https://soundcloud.com/pawe-815139319/dziwny-dzwiek-podczas-przyspieszania-c5-20-hdi-163
Czytałem, że przy uszkodzonym regulatorze ciśnienia paliwa również występują dziwne dźwięki, DB nie pokazuje żadnych błędów. Samochód potrafi cię czasem zadławić, czuć szczególnie na trójce nagły spadek mocy, po chwili wszystko wraca do normy. Prośba o poradę czy jest sens wymieniać ten czujnik jeśli DB nie pokazuje żadnego błędu? Możliwe że to uszkodzenie tego elementu generuje takie dziwne dźwięki?

Offline Kozlowski Krzysztof

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 hdi 136 km - RHR
  • Zainteresowania: Motoryzacja, nowinki techniczne i kino
  • Miejscowość: Białystok/Belgia
Odp: Dziwny dźwięk podczas przyśpieszania 2.0 HDI 163
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2020, 00:10:00 »
Witam. Przesłuchałem plik audio i muszę przyznać że taki właśnie miałem dźwięk u siebie. Po wymianie regulatora cisnienia paliwa automatycznie ustalo. U mnie wyskakiwał błąd " depolution system fault" gdy jechałem autostradą przy prędkości 80km/h i włączałem tempomat na 140km/h żeby samochód przyspieszył gwałtownie. Błąd znikał po dwóch trzechodpaleniach silnika. Ale z dźwięku bym obstawiał ten regulator cisnienia paliwa.

Offline Paweł Mierzejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2010 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Dziwny dźwięk podczas przyśpieszania 2.0 HDI 163
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2020, 00:02:53 »
Dzięki za odpowiedź, czujnik już zakupiony. We wtorek wymiana i dam znać czy pomogło.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dziwny dźwięk podczas przyśpieszania 2.0 HDI 163
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2020, 13:42:36 »
Przy "uszkodzonym" zaworze w większości przypadków nie ma błędów.
Lexia, VCDS, MPPS