Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Slizgi/zaczepy rolety bagaznika  (Przeczytany 1372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Rybczynski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: C5 X7 tourer 2.0 hdi 140 KM "resorak"
  • Miejscowość: Kraków
Slizgi/zaczepy rolety bagaznika
« dnia: Listopad 23, 2020, 12:36:41 »
Czesc
 Szukam juz od kilku miesiecy zamiennika dla mocowania rolety do korytka w bagazniku C5 x7 2009 r w wersji tourer. Chodzi mi o czesc zalaczona w poscie ( zreszta zdjecie ukradlem chyba tez z tego forum ).

 
 Teraz tak, przepatrzylem forum, widze ze citroen nie oferuje takiej czesci jako osobnego elemntu, oraz brak tutaj jest zestawu naprawczego. Wiec jako ze wiem ze urywanie tego elementu to chyba dosyc nagminna rzecz przychodzi mi do glowy 2 rzeczy :
 1) Druk 3d, ale tutaj nie udalo mi sie znalezc zadnego pliku ktory by mozna puscic na drukarke - czyli zostaje rzezba wlasna. Nie posiadam drukarki( choc kilku znajomych pewnie by moglo udostepnic) , tak wiec wolalbym zostawic te mozliwosc na sam koniec
 2) zdemontowanie slizgu z rolety, odcisniecie go w formie silikonowej a nastepnie zalanie tej formy zywica epoksydowa.
 I teraz, drugie rozwiazanie wydaje sie sensowne i niekoniecznie drogie , jako ze sam silikon to powinno byc +_ 90 zl za 500 g produktu, plus zywica, tez drugie tyle - ALE , pojawia sie pytanie czy ktos juz to probowal robic i wie ze to mija sie z celem i zarowno pierwsza jak i druga opcja jest do d*py i trzeba kupic nowa rolete za 300-400 zeta ?

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 493
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: Slizgi/zaczepy rolety bagaznika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2020, 13:25:14 »
Arkusz blachy aluminiowej 0.4 - 0.5 mm i odpowiednie jego docięcie i wygięcie :) mam tak i działa już ponad rok
Everybody lies.

Offline Bartłomiej Rybczynski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: C5 X7 tourer 2.0 hdi 140 KM "resorak"
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Slizgi/zaczepy rolety bagaznika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2020, 16:47:11 »
Tez tak mam, ale ani to ladne, ani bezpieczne. Przeciolem sie tym ze 2 razy juz, poza tym no umowmy sie - mamy 21 wiek, musi byc jakis lepszy sposob niz wydanie 4 stow na rolete :D

Offline Przemysław Witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer Exclusive 2009
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Slizgi/zaczepy rolety bagaznika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2020, 18:53:59 »
Jeśli posiadasz odłamany element możesz spróbować to pospawać. Sam tak zrobiłem i działa bardzo dobrze.

Offline Kamil Wachol

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: C5 mkIII kombi (`09) 3.0HDi
  • Miejscowość: Płock/Warszawa
Odp: Slizgi/zaczepy rolety bagaznika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2020, 10:09:33 »
Widziałem kiedyś gdzieś w internecie gotowy plik do drukarki 3D. Niestety nie zapisałem tego. Ale na pewno gdzieś krąży dalej w internecie :)