Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kręci, nie odpala, brak iskry 2.0 16v rfn  (Przeczytany 1572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Kręci, nie odpala, brak iskry 2.0 16v rfn
« dnia: Grudzień 23, 2020, 22:01:38 »
Problem z silnikiem benzynowym 2.0 przepustnica na linkę mechaniczna.
Auto miało cyrki nie zawsze odpalał i gasł w trakcie jazdy(przygasał, tradycyjnie antypolution). Przestał odpalać została wymieniona lambda bank 1 przez elektryka i zaczął silnik pracować dwa dni. Znowu nie odpala. Brak iskry. Cewka zmianiona na dobrą(zapasową) , świece asekuracyjnie na nowe, czujnik położenia wału korbowego nowy, położenia wałka rozrządu wyczyszczony, pompa paliwa działa i przekaźniki, na zworce w bsm też nie pali. Błędy z prostego diagnostycznego urządzenia to p0300 czyli wypadanie zapłonów na wielu cylindrach oraz p0351. Rozrząd cały. Lexia nie patrzyłem bo na 77 % się zacięła i economy Mode. Ma ktoś jakiś pomysł? Mi przychodzi jedno uszkodzona wiązka elektryczna..., bsi..., bsm...
Pozdrawiam
Ogółem większej porażki jak te dwulitrowe benzyny w c5 być nie mogło. To tylko jakoś jedzie. W Xanti/xm to chodziło bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2020, 11:35:46 wysłana przez Tomasz Strzelczak »
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 000
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Kręci, nie odpala, brak iskry 2.0 16v rfn
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:20:38 »
Jakoś ja na 2.0 16V od PSA nie mogę narzekać. Fakt że w Xantii jakoś mniej było z 2.0 16V miejsc gdzie mogło coś cieknąć.  :D
Co do tematu, mocno przyglądałbym się wtyczkom cewki i wtrysków.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: Kręci, nie odpala, brak iskry 2.0 16v rfn
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:25:41 »
Widzisz masz lepszy egzemplarz :)
Ja w c5 lubię hdi i v6.
Przyjrzę się tym wtyczką, czyscilem je preparatem. Też tak się mi wydaje problem w instalacji elektrycznej na wtyczce która idzie do cewki. Szybko ciemno i bez odpowiedniej wiedzy ciężko to samemu ogarnąć. :)
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: Kręci, nie odpala, brak iskry 2.0 16v rfn
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2020, 11:27:23 »
Ewentualnie czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej idąc od wtyczki cewki zapłonowej. Service citroen com już niestety płatny....
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: Kręci, nie odpala, brak iskry 2.0 16v rfn
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2021, 19:14:55 »
Dla zainteresowanych. Cewka i świece były ok.
Zasilanie cewki z bsm było w porządku. Problem był z sygnałem na okablowaniu. Również problem był z kablem między bsm, a sterownik silnika. Na szczęście doszedłem do tego sam. Pozdrawiam :)
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)