Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 ześwirował , prośba o pomoc  (Przeczytany 4279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
C5 ześwirował , prośba o pomoc
« dnia: Styczeń 08, 2021, 20:42:28 »
Witam ,


pisałem w jednym wątku o wyskoczeniu mi dziś rano błędu poduszki pasażera , i wywaliło mi serwis. Po południu po pracy wsiadłem do auta , i przez chwilę nic się nie działo , zadowolony ruszyłem w drogę, po 2 minutach  to samo , plus dodatkowo engine fault i wyłączył się tryb start-stop. Podjechałem do domu podpiąłem pod komputer i takie błędy mi wyrzuciło:


B3415 - Kod nieznany Obecne U300C - Sieć CAN Carrosserie Nie charakteryzowane Usuniete U3063 - Brak lacznosci z kalkulatorem modulu kontrolki braku zapiecia pasów Nieokreślony Usuniete U3066 - Brak lacznosci z modulem stanu naladowania akumulatora Nieokreślony Usuniete
P16A3 - Kalkulator . Usterka nadzoru nad zakazem rozruchu ( Usuniete
P1A85 - Alternator odwracalny. Usuniete
P1A99 - Stop & start. Usuniete
P1AA2 - Urządzenie utrzymania obrotów. Usuniete


Czy może to być wina np. akumulatora? Bo już nie wiem co myśleć , nagle się pojawiło i jest cały dzień. Dodam ,że auto mam od miesiąca , nigdy wcześniej nic takiego nie wyskakiwało , zamontowany jest akumulator 65Ah , może jest za słabydo tego auta? Poprzedni właściciel twierdzi , że aku był niedawno wymieniany.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2021, 20:57:50 wysłana przez Dawid Drela »

Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2021, 22:12:43 »
Od sprawdzenia aku bym zaczął, z jego błędnego działania generuje się duzo problemów .

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka


Offline Artur Kubica

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: Hoorn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 138KM Automat
  • Miejscowość: Hoorn
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2021, 22:14:01 »
Sprawdź wszystkie masy i aku.


I ogólnie witaj w świecie francuskiej elektryki  :P
2.0 HDi AUTOMAT 136KM 340nm ---> 162KM 385nm.

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2021, 08:56:05 »
Akumulator ładowany jest z napięciem 14.1 V , tak pokazuje komputer. Co do sprawdzenia mas to nie bardzo wiem gdzie ich szukać bez schematu jak w aucie rozprowadzona jest elektryka i gdzie się znajdują poszczególne moduły sterujące

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2021, 09:57:39 »
Nie jakim jest ładowany tylko jakie ma napięcie po dłuższym postoju i podczas rozruchu do ilu spada.

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2021, 12:20:18 »
Myśle , że wina jest po stronie akumulatora. Po pierwsze jest to zwykle aku 65 ah nie przystosowane do systemu start -stop po drugie klema od minusa nie jest w stanie się dobrze na nim zacisnąć i się rusza. Niestety chyba trzeba kupić aku do start stop taki jaki powinien być czyli 70ah a nie 65 . Podejrzewam ze poprzedni właściciel na szybko na najtańszy wymienił przed sprzedażą samochodu bo mu pewnie oryginalny wysiadł.

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2021, 13:21:04 »
Myśle , że wina jest po stronie akumulatora. Po pierwsze jest to zwykle aku 65 ah nie przystosowane do systemu start -stop po drugie klema od minusa nie jest w stanie się dobrze na nim zacisnąć i się rusza. Niestety chyba trzeba kupić aku do start stop taki jaki powinien być czyli 70ah a nie 65 . Podejrzewam ze poprzedni właściciel na szybko na najtańszy wymienił przed sprzedażą samochodu bo mu pewnie oryginalny wysiadł.
Aku musi być do start&stop i odpowiedni do auta. Sprawdź jaki masz wpisany w module ładowania. Powinieneś kupić taki jak jest tam wpisany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2021, 14:59:13 »
Mam nadzieję ,że po wymianie akumulatora wszystko wróci do normy...

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2021, 19:51:43 »
A więc akumulator wymieniony , na dokładnie taki jak dobrano mi  po  numerze vin - o zgrozo 750zł!!! ,ale trudno musi być AGM to musi. No więc od razu naprawił się problem Start-Stop , nie ma już błędu i system działa , natomiast nadal świeci kontrolka air bag pasażera i wyświetla na wyświetlaczu service. I zauważyłem jeszcze ,że to nie tylko kontrolka air bag , ale również nie działają te czerwone światełka na podsufitce , które informują o zajętych miejscach w samochodzie oraz jak usiądzie pasażer to nie piszczy mu brak zapiętych pasów ani też nie świeci się kontrolka na liczniku. Wygląda mi na to jakby padł jakiś moduł kontroli pasażera i poduszek i zapięcia pasów. Co o tym sądzicie?

Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2021, 23:58:52 »
A ktoś kasował  błędy i się znowu pojawiły ? Czy nie byłeś na kompie? Może być jeszcze złączka/moduł pod fotelem . Pasażera wykrywa czujnik w fotelu i jak nie ma połączenia z fotelem to nie będzie to działać . Najlepiej rozepnij fotel i sprawdź czy nie upalone styki. Najłatwiej odkręcić fotel 4 śruby i go po odpięciu wyciągany . System sprawdza cały obieg i jak ma przerwę lub zwarcie to calość airbagow odłącza . Trochę strach jeździć bez zabezpieczenia .

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2021, 00:11:51 »
W C5 nie ma czujnika zajęcia fotela pasażera, dlatego każde C5 po wypadku ma wystrzeloną deskę i uszkodzoną przednią szybę.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2021, 06:41:06 »
Złączka wyglada jak nowa , nie kasowałem jeszcze błędów po wymianie aku myślałem ,że skoro błąd start-stop się skasował to i ten błąd się naprawi. Co do wystrzału poduszki to chyba bym wiedział jakbym miał wypadek, kontrolka zapaliła się nagle podczas jazdy na prostej drodze. I przestało działać podświetlenie zajętych miejsc wiec chyba jednak c5 ma czujniki skoro wyświetlało mi na tym ekranie na podsufitce symbol wnętrza auta z 5 miejscami i czerwone kropki w środku symbolizujące ludzi. Podepnę pod kompa dziś i zobaczę.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 998
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2021, 07:11:57 »
W C5 nie ma czujnika zajęcia fotela pasażera, dlatego każde C5 po wypadku ma wystrzeloną deskę i uszkodzoną przednią szybę.
No jakoś ja widziałem inne rzeczy... C5 ma czujniki w fotelach, przynajmniej te z początku produkcji. W późniejszych rocznikach księgowi mogli to wyciąć...

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2021, 08:29:10 »
W C5 nie ma czujnika zajęcia fotela pasażera, dlatego każde C5 po wypadku ma wystrzeloną deskę i uszkodzoną przednią szybę.
No jakoś ja widziałem inne rzeczy... C5 ma czujniki w fotelach, przynajmniej te z początku produkcji. W późniejszych rocznikach księgowi mogli to wyciąć...

nie ma takich czujników

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 998
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2021, 08:46:47 »
W C5 nie ma czujnika zajęcia fotela pasażera, dlatego każde C5 po wypadku ma wystrzeloną deskę i uszkodzoną przednią szybę.
No jakoś ja widziałem inne rzeczy... C5 ma czujniki w fotelach, przynajmniej te z początku produkcji. W późniejszych rocznikach księgowi mogli to wyciąć...

nie ma takich czujników
Ręki sobie uciąć nie dam... Ale w przednich fotelach powinny być, chyba że to w bieda wersjach są braki a bogate mają.
W sumie łatwo sprawdzić, ktoś w sprawnym aucie może wsiąść (tylko miejsce pasażera, BSI z góry zakłada że kierowca musi być, nawet czujnika w fotelu kierowcy nie ma.) i jeśli piszczy o pasy podnieść tyłek... powinno przestać.

Offline Artur Kubica

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: Hoorn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 138KM Automat
  • Miejscowość: Hoorn
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2021, 09:21:28 »
U mnie w 2009 na pewno jest czujnik w fotelu pasażera, jak ktoś siada to gaśnie jedna lampka na górze.
No i przeciez piszczy jak ktoś nie zapnie pasów.
2.0 HDi AUTOMAT 136KM 340nm ---> 162KM 385nm.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 998
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2021, 09:31:24 »
U mnie w 2009 na pewno jest czujnik w fotelu pasażera, jak ktoś siada to gaśnie jedna lampka na górze.
No i przeciez piszczy jak ktoś nie zapnie pasów.
To jeszcze usiądź na fotelu pasażera nie zapinając pasów i podnieś tyłek.  ;) Jak lampka zgaśnie znaczy że czujnik jest na 100%.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 578
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2021, 09:37:41 »
C5X7 nie ma czujników w fotelach, to jest logika oparta o zamki w drzwiach - jak ruszysz z pasażerem bez zapiętego pasa to nie piszczy, dopiero przy odpięciu pasa w trakcie jazdy zacznie się buntować. W załączniku schematy instalacji pasów i poduszek oraz fotela pasażera.

PS.
Lampki gasną po przejechaniu kilkudziesięciu metrów lub po przekroczeniu jakiejś prędkości - to kierowca ma pilnować aby pasażerowie zapięli pasy.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Artur Kubica

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: Hoorn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 138KM Automat
  • Miejscowość: Hoorn
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2021, 10:08:21 »
Francuzi wszystko potrafią zrobić po swojemu i niekoniecznie dobrze i logicznie.
2.0 HDi AUTOMAT 136KM 340nm ---> 162KM 385nm.

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2021, 10:42:57 »
W każdym razie te światełka do góry symbolizujące siedzenia nie działają również\;0

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2021, 14:26:06 »
U mnie w 2009 na pewno jest czujnik w fotelu pasażera, jak ktoś siada to gaśnie jedna lampka na górze.
No i przeciez piszczy jak ktoś nie zapnie pasów.
To jeszcze usiądź na fotelu pasażera nie zapinając pasów i podnieś tyłek.  ;) Jak lampka zgaśnie znaczy że czujnik jest na 100%.
U mnie 2010 r jest czujnik pasażera. Po zajęciu miejsca lampka zapala się , po podniesieniu tyłka lampka gaśnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2021, 18:35:21 »
(...) nadal świeci kontrolka air bag pasażera i wyświetla na wyświetlaczu service.(...)
Może coś pomoże pokręcenie parę razy kluczykiem wyłącznika poduszki w schowku. Te rzadko używane styki mogły stracić kontakt. U mnie to kiedyś pomogło. Szczegóły masz na zdjęciach w załączniku.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 578
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2021, 19:11:17 »

U mnie 2010 r jest czujnik pasażera. Po zajęciu miejsca lampka zapala się , po podniesieniu tyłka lampka gaśnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapala się po włączeniu zapłonu gaśnie po około 30 sekundach lub po przekroczeniu 20 km/h... Nie ma czujnika zajętości fotela w C5X7.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2021, 11:28:45 »
U mnie w 2009 na pewno jest czujnik w fotelu pasażera, jak ktoś siada to gaśnie jedna lampka na górze.
No i przeciez piszczy jak ktoś nie zapnie pasów.
To jeszcze usiądź na fotelu pasażera nie zapinając pasów i podnieś tyłek.  ;) Jak lampka zgaśnie znaczy że czujnik jest na 100%.
Test niedopracowany, podobnie jak wnioski. ;)   
Jako ciekawostkę podam, że sam długo nie wiedziałem, czemu w nowo zakupionym samochodzie włączył się alarm przy przewożeniu dwóch pasażerów z tyłu, z zapiętymi pasami i hałasował do końca jazdy. Jazda była krótka i nie udało mi się wtedy tego ustalić, ale wstyd przed gośćmi pozostał. :) Dopiero dużo później wydedukowałem, że jeden z pasażerów jadący z boku, najpierw przypiął pas do zaczepu dla środkowego pasażera, a później go wypiął podczas jazdy i włożył pas prawidłowo. Czujniki są tylko w zaczepach. Cytrynkę poznaje się powoli. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2021, 12:04:30 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: C5 ześwirował , prośba o pomoc
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2021, 12:14:17 »
Byłem u elektronika samochodowego , który zna się na cytrynach , miał diagboxa , siedziałem u niego ponad 2 godziny:) , no więc okazało się ,że ktoś kiedyś grzebał przy tym przełączniku poduszki  bo były fizyczne ślady majsterkowania przy nim.Poprosiłem go o odłączenie tego przełącznika z racji tego ,że nie mam małych dzieci a jeśli już będę małe dziecko przewozić to tylko z tyłu , więc absolutnie mi ten rozłącznik poduszki nie jest potrzebny. Service przestał być wyświetlany natomiast nadal pokazuje tam w podsufitce ,że poduszka jest wyłączona przełącznikiem oraz nie palą się te światełka czerwone symbolizujące pasażerów. \powiedział mi ,że jeśli przez noc się nie zresetuje to będzie musiał jeszcze do tego zajrzeć , więc będę musiał do niego podjechać jeszcze z autem i je mu zostawić , ponieważ mam jeszcze problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej , który nie działa i przez to mam błąd "CAN carrosierie" czy coś takiego. On twierdzi ,że przez ten czujnik temperatury w lusterku mogą dziać się inne dziwne rzeczy jak choćby te z tymi światełkami zajętości miejsc pasażerów , bo to wszystko idzie do jednego modułu i on to musi wszystko na spokojnie sprawdzić. Ma rację? Ufać mu , czy od razu udać się z Cytrynką do Citromixu w Poznaniu?