Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czynnik chłodniczy klimatyzacji . Wyciek.  (Przeczytany 630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Napora

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Posiadany samochód: Citroen c5 mk3 2009
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Reading
Czynnik chłodniczy klimatyzacji . Wyciek.
« dnia: Styczeń 21, 2021, 05:35:48 »
Witam to już kolejny temat który zakładam w przeciągu 24h . Moja C5 2009r 2.0 HDI nie daje mi spać. Problem za problemem, no ale do rzeczy . W czerwcu poprzedniego roku wymieniłem chłodnice klimatyzacji zrobiłem jej serwis oraz zalałem układ czynnikiem. Cieszyłem się jak dziecko ponieważ lato było wyjątkowo ciepłe . Wróciłem do Zjednoczonego Królestwa i ot cały układ odparował przez kratkę nawiewu wprost na kierowcę patrz mnie . Dałem sobie spokój bo robiło się chłodniej jak to w UK ale skoro mamy juz nowy rok to chciałbym się tym zająć i moje pytanie brzmi czy winny jest parownik ? I czy naprawdę będę musiał ściągnąć cały kokpit by wymienić część która zawiniła ? Cena ściągnięcia i założenia kokpitu to 250-300 £  czy miał ktoś ten sam problem ? Auto z kierownicą po prawej stronie i z tego co pamiętam mgiełka uleciała kratką po lewej stronie od kierownicy.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 059
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czynnik chłodniczy klimatyzacji . Wyciek.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2021, 21:34:07 »
Na to wygląda, że musisz ściągać deskę skoro leciało przez kratki wentylacyjne. Tylko parownik ma styczność z nawiewem. Wszystkie złącza rurek do parownika są poza obudową nawiewu więc mała szansa na ich awarię.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie