Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się  (Przeczytany 2388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Wolski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI (163KM)
  • Miejscowość: Stare Bogaczowice
Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« dnia: Luty 24, 2021, 17:18:22 »
Cześć,


mam problem z klapą bagażnika, na początku myślałem że to z powodu zimy i klapa zamarzła aczkolwiek śniegu nie ma a klapa ani rusz. Wstępnie sprawdzałem wszystkie bezpieczniki, aczkolwiek żaden nie jest przepalony. Rozebrałem więc plastiki z tyłu aby dostać się do kabli (ponoć przewody lubią się przerywać). Niestety przejrzałem wszystkie i są całe, próbowałem ruszać wszystkimi aczkolwiek bez skutku. Zająłem się oględzinami przycisku od otwierania klapy aczkolwiek jego budowa jest tak łopatologiczna, że ciężko by go rozwalić. Zacząłem więc mierzyć napięcie multimetrem - prąd dochodzi do zamka klapy, aczkolwiek nie wiem które z trzech kabli zewrzeć aby zasymulować przycisk. Problem jest w tym że ponoć przycisk podaje masę do BSI a dalszych informacji brak.


Może ktoś z was również miał podobny problem?


Prawdopodobnie będzie to zamek, gdyż próbowałem zewrzeć każdy jeden ze sobą i nic.


Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2021, 19:35:16 »
Zrobiłem sobie taką rozpiskę do schematów, gdy ja walczyłem z klapą. Może Ci się przyda.

Offline Łukasz Golba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Mielec i okolice
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 HDI '10, była Xsara I Break 1.4 '98
  • Miejscowość: Mielec i okolice
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2021, 20:18:57 »
Zrobiłem sobie taką rozpiskę do schematów, gdy ja walczyłem z klapą. Może Ci się przyda.
Mariusz, dobra robota. Wszystko co potrzebne w jednym miejscu.

Offline Paweł Wolski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI (163KM)
  • Miejscowość: Stare Bogaczowice
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2021, 19:24:42 »
Zrobiłem sobie taką rozpiskę do schematów, gdy ja walczyłem z klapą. Może Ci się przyda.


Dzięki wielkie, rozjaśniło to dość sporo aczkolwiek dalej nie doszedłem o co chodzi. Prąd niby dochodzi do klapy ale rzędu 0,15V. Robiłem zworkę na zamku i skutkowało to tylko zapaleniem światła w bagażniku i nic więcej. Chyba czas oddać cytrynę do rąk mechanika, może on coś poradzi bo ja się poddaje  ;D

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2021, 19:41:04 »
0,15V to tyle co nic. Z tego, co ludzie tu piszą, to jakieś 90% problemów z klapą jest spowodowane uszkodzoną wiązką w peszlu między budą a klapą. Sprawdź tam dokładnie.

Offline Paweł Wolski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI (163KM)
  • Miejscowość: Stare Bogaczowice
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2021, 19:51:20 »
0,15V to tyle co nic. Z tego, co ludzie tu piszą, to jakieś 90% problemów z klapą jest spowodowane uszkodzoną wiązką w peszlu między budą a klapą. Sprawdź tam dokładnie.


Właśnie sprawdzałem i nic kompletnie nie znalazłem, każdy przewód jest w owijce i nie jest złamany, aczkolwiek wcześniej miałem "ataki" tylnego spryskiwacza, który włączał się samoczynnie z wycieraczką. Być może to jednak nie przełącznik zespolony tylko problem z wiązką.


Pytanie czy wiązka ciągnie się jako jedność przez samochód, czy gdzieś są wtyczki, które dzielą wiązkę na odcinki?

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2021, 20:04:04 »
Wątpię, żebyś znalazł uszkodzenie przewodu przez izolację :) Możesz spróbować rozwinąć taśmę izolacyjną i ciągnąć za pojedyncze żyły. Ta uszkodzona zacznie się wydłużać, aż się urwie. Tylko trzeba to robić z wyczuciem, żeby nie wyciągać dobrej. Wiązka ma złącza w okolicy tylnej lewej (bagażnikowej) szyby, pod plastikowym panelem z kratką.
Zresztą, jak dostaniesz się do wtyczki, to będziesz mógł sobie sprawdzić ciągłość przewodów.

Offline Paweł Wolski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI (163KM)
  • Miejscowość: Stare Bogaczowice
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2021, 17:37:10 »
Prąd już idzie i dochodzi do zamka, aczkolwiek ten dalej nie działa. Rozkręciłem cały mechanizm i sprawdziłem sam silniczek i o dziwo akurat on działa normalnie. Tak naprawdę sprawdziłem większość rzeczy a dalej jestem w tym samym miejscu  ;D

Offline Jakub Hoft

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2009 2.0IBF
  • Zainteresowania: wspinaczka sportowa, górska, mtb
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Klapa bagażnika citroen c5 mkIII tourer nie otwiera się
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2024, 22:24:57 »
Cześć Paweł
Jak udało ci się rozwiązać problem?