Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Cieknące nadwozie przy szybie?  (Przeczytany 812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek Lorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Posiadany samochód: C5 X7
Cieknące nadwozie przy szybie?
« dnia: Marzec 01, 2021, 20:39:25 »
Cześć,Bardzo mocno śmierdziało mi w aucie mokrą szmatą gdy tylko robiło się mokro (jesień, zima), postanowiłem więc wyprać tapicerkę. Znalazłem w Krakowie firmę, która ściągnęła wręcz do blachy wykładzinę pod nogami kierowcy, a tam stała woda, wszystko było mokre.I teraz mam 2 opcje:1. naniosłem śniegu i on zrobił powódź.2. cieknie mi nadwozie (to zasugerował gość z firmy sprzatającej, pewnie sporo już widział)
Fakt jest taki, że kupiłem auto z niepewnego źródła, co widzę choćby po nieudolnie zamontowanych zderzakach, więc różnie może być. Jedna z ozdobnych listewek przy szybie była przyklejona taśmą dwustronną i któregoś dnia odfrunęła. Tam są takie dziury, które teraz pozostają niezasłonięte, ale mnie się wydaje, że one prowadzą jedynie do profilu dociskającego szybę i są zamknięte.Dziś przyglądając się temu zauważyłem jednak, że uszczelka przy szybie jest odklejona. Po prawej stronie auta jest ok i tam wody nie stwierdzono.

Czy ktoś mógłby wyrazić opinię czy woda może cieknąć do środka karoserii przy nieszczelnościach w tym miejscu? A może ktoś miał podobne problemy z wodą w aucie? Pewnie czeka mnie wizyta u blacharza, ale wolałbym wcześniej zasięgnąć Waszej opinii.
Pozdrawiam,Tomek

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 057
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Cieknące nadwozie przy szybie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2021, 21:39:31 »
Ta uszczelka, nie spełnia roli uszczelnienia stricte zabezpieczenia przeciw wodzie ale raczej ogólnie przeciw zabrudzeniom. Cała szyba jest klejona do nadwozia a uszczelki tylko "wykańczają" ją estetycznie.
Proponował bym zdjąć ramiona wycieraczek i zdemontować całe podszybie, bo pewnie gdzieś pod silniczkami wycieraczek mogą być nieszczelności i wypadało by je uzupełnić. Zwłąszcza jeśli podejrzewasz, że jest to auto pokolizyjne.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Michał Rutkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Posiadany samochód: C5 III 2008 2.0i Exclusive AL4
Odp: Cieknące nadwozie przy szybie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2021, 23:28:29 »
Co to za dziwny element przy szybie? To jest jakaś zapchaj-dziura wstawka? W zeszłym roku wymieniałem u siebie listwę ozdobna i to wyglądało tak (tym bardziej takich dziur tam nie było)



Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: Cieknące nadwozie przy szybie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2021, 05:49:40 »
Sprawdź przede wszystkim czy masz drożny odpływ kondensatu z klimatyzacji...
Tak przy okazji. Bo co prawda piszesz, że przypadłość występuje zimą/jesienią...

Offline Jarosław Kowalkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Skąd: Gorzów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen c5 1.6 e-HDI 2012
  • Zainteresowania: lotnictwo
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Cieknące nadwozie przy szybie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2021, 10:08:11 »
Kolega zgubił tylko wierzchnią aluminiowa część, a TY masz zdemontowaną całość.