Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.  (Przeczytany 1858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« dnia: Listopad 29, 2021, 17:51:50 »
Panowie ostatnio nie wiem co jest grane.  Jak jest wilgotne powietrze, mrzawka itp..  ( z reguły wtedy się to dzieje) przy otwieraniu auta załączają się mi wycieraczki szyby przedniej ale to tak jakoś niezsynchronizowanie , że lewa haczy o prawą.
Wycieraczki po włączeniu działają nie mam z nimi żadnego problemu. Uciążające jest to, że po paru razach nowe pióro z prawej jest do wymiany [przez to chaczenie się o lewą. Dodam, że jest to tylko przy otwieraniu auta w wilgotnym powietrzu. Wiecie może co to może być i jak zdiagnozować usterkę.

gienas

  • Gość

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2021, 21:08:09 »
Geniu dziękuję za link ale on nic nie wnosi do mojego problemu.
Silniki mam sprawne wycieraczki działają bez problemu. w każdej pozycji, automat szybko wolno.


Jest tylko jeden problem w wilgotnych temperaturach przy otwieraniu auta wycieraczki same się włączają i wtedy jedna haczy o drugą ??

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2021, 07:10:03 »
Geniu dziękuję za link ale on nic nie wnosi do mojego problemu.
Silniki mam sprawne wycieraczki działają bez problemu. w każdej pozycji, automat szybko wolno.


Jest tylko jeden problem w wilgotnych temperaturach przy otwieraniu auta wycieraczki same się włączają i wtedy jedna haczy o drugą ??
Czyli nie są sprawne.

 Masz jakieś LEDy? Lub HID-y produkcji chińskiej w aucie? One mogą wprowadzać takie zakłócenia.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2021, 10:41:57 »

 Masz jakieś LEDy? Lub HID-y produkcji chińskiej w aucie? One mogą wprowadzać takie zakłócenia.


Nic wszystko fabryczne

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2021, 11:03:58 »
Obawiam się że elektronika tych wycieraczek pływa w wodzie, może dało by się to jeszcze uratować. Trzeba tam zajrzeć, jeśli tego nie zrobisz czekają cię wydatki.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2021, 14:10:10 »
Panowie elektronika jest w idealnym stanie, silniczki i jeden i drugi otworzony przesmarowany. Dlatego piszę, że sprawne, nie mam z nimi ŻADNEGO PROBLEMU.


Jest jeden o którym pisałem, czy przy waszych autach też wycieraczki przy wilgotnych temperaturach się załączają ??


Podmieniałem już czujnik deszczu i to samo.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2021, 16:22:30 »
Panowie elektronika jest w idealnym stanie, silniczki i jeden i drugi otworzony przesmarowany. Dlatego piszę, że sprawne, nie mam z nimi ŻADNEGO PROBLEMU.


Jest jeden o którym pisałem, czy przy waszych autach też wycieraczki przy wilgotnych temperaturach się załączają ??


Podmieniałem już czujnik deszczu i to samo.
Jak nie masz problemu jak masz?  :D Przecież po to powstał ten temat. Podejrzewam że silnik tzw. "Master" a raczej jego sterownik chce odejść. To może być początek jego końca.
Nie jest to normalne zachowanie. Jeśli nie ma w aucie "urządzeń obcych" które by mogły siać zakłócenia są tylko dwie opcje: Sterownik przy silniku lub BSI... Wybierz od czego wolisz zacząć.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2021, 18:45:21 »
Panowie elektronika jest w idealnym stanie, silniczki i jeden i drugi otworzony przesmarowany. Dlatego piszę, że sprawne, nie mam z nimi ŻADNEGO PROBLEMU.


Jest jeden o którym pisałem, czy przy waszych autach też wycieraczki przy wilgotnych temperaturach się załączają ??


Podmieniałem już czujnik deszczu i to samo.
Jak nie masz problemu jak masz?  :D Przecież po to powstał ten temat. Podejrzewam że silnik tzw. "Master" a raczej jego sterownik chce odejść. To może być początek jego końca.
Nie jest to normalne zachowanie. Jeśli nie ma w aucie "urządzeń obcych" które by mogły siać zakłócenia są tylko dwie opcje: Sterownik przy silniku lub BSI... Wybierz od czego wolisz zacząć.

Jeszcze przełącznik zespolony...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2021, 09:25:20 »
Który to Master bo na forum jest kilka wersji jedni twierdzą, że prawy inni , że lewy ??

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2021, 11:14:36 »
Master to ten od strony kierowcy. W "angliku" prawy a w "kontynentalnym" aucie lewy. Dlatego nie wolno kupować używek z "anglików" w przypadku wymiany mechanizmu.

Osobiście mam wrażenie, że u ciebie jest jakiś problem z którąś wiązką lub z bsi i idzie przebicie sygnału na instalację wycieraczek jak jest wilgotno.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 III X7 - wycieraczki szyby przedniej problem.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2021, 19:51:55 »
Osobiście mam wrażenie, że u ciebie jest jakiś problem z którąś wiązką lub z bsi i idzie przebicie sygnału na instalację wycieraczek jak jest wilgotno.

Mi też tak się wydaje, że to nie wina silników