Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zestaw filtrów  (Przeczytany 1545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Zestaw filtrów
« dnia: Listopad 01, 2021, 17:23:48 »
Przymierzam się do wymiany filtrów i oleju. Jak dobrze pamiętam do tej pory kupowałem Purflux. Dzisiaj patrzyłem na alle... i znalazłem naszego rodzimego producenta:
https://allegro.pl/oferta/citroen-c5-ii-2-0-hdi-136-km-zestaw-filtrow-8826234119?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YTdmMTc5OTAtYmYyNS00YmY3LWIyNGItMWMwYmM5MzZhNmQzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c4d90dd0-6734-4cac-9016-93ff05d79e5b
oraz np. znanego innego Valeo:
https://allegro.pl/oferta/valeo-zestaw-filtrow-peugeot-407-2-0-hdi-11260549645?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YTdmMTc5OTAtYmYyNS00YmY3LWIyNGItMWMwYmM5MzZhNmQzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=fc17e89b-6af9-47b2-ba91-cd770130045c
Nie biorę pod uwagę jakichś dziwnych mało znanych najtańszych marek bo to jest często proszenie się o problemy.Ktoś może ma jakieś doświadczenia z Filtronem lub Valeo. Olej też jest w bańkach złotych i srebrnych. Można dostać kręćka od tego wszystkiego.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Leszek Gaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Sawin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,2 HDI 2011 rok; Ford Ka 1,2 2009 rok
  • Zainteresowania: mechanika, turystyka
  • Miejscowość: Sawin
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2021, 18:27:53 »
Używałem tych filtrów i są w porządku. Tzn oprócz kabinowego - tam mam filtr Mana i nie narzekam. Jeśli chodzi o olej to trzecia wymiana na Motula 8100 eco cleana c2 i muszę przyznać że jest różnica. Mam na budziku niby 280000, w rzeczywistości pewnie ze 450 tysi i nie mam ubytków oleju od wymiany do wymiany. A wcześniej były...
szmergiel13

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 033
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2021, 19:47:34 »
Używam filtrona gdy w sklepie stacjonarnym gdzie kupuje filtry i oleje nie mają oryginalnego filtra.(Tak bywa że mają OE PSA filtry.) I mogę polecić... Nie mam się co przyczepić.

 Odradzam za to filtry MANN. Już trzy razy widziałem sytuację że filtr oleju od nich rozpadł się... Dwa razy w Corsie i raz w jakimś 2.0HDi. Patrząc na jego budowę... nie ryzykowałem nigdy kupić go do C5.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2021, 21:26:44 »
Używałem tych filtrów i są w porządku. Tzn oprócz kabinowego - tam mam filtr Mana i nie narzekam. Jeśli chodzi o olej to trzecia wymiana na Motula 8100 eco cleana c2 i muszę przyznać że jest różnica. Mam na budziku niby 280000, w rzeczywistości pewnie ze 450 tysi i nie mam ubytków oleju od wymiany do wymiany. A wcześniej były...
używałeś Filtrona czy Valeo? Zastanawiam się czy mają porównywalną jakość czy któryś jest lepszy.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Leszek Gaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Sawin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,2 HDI 2011 rok; Ford Ka 1,2 2009 rok
  • Zainteresowania: mechanika, turystyka
  • Miejscowość: Sawin
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2021, 19:08:38 »
Używałem Filtrona poprzednio, bo taki był m.in. w hurtowni i sprzedawca go polecał. Przy ostatniej wymianie oleju w lipcu zamówiłem przez neta Purfluxa, po raz pierwszy w życiu mojego C5 u mnie....
szmergiel13

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2021, 23:21:19 »
Ja właśnie przymierzam się do zakupu zestawu filtrów Filtrona. Wiadomo, że do tego potrzebny jest jeszcze olej. Na naszym portalu aukcyjnym Total (bo na takim jeżdżę) jest dostępny w dwóch wersjach różniących się opakowaniem. Jedno jest koloru złotego a drugie srebrnego. Niby ten sam olej. Ten srebrny jest kilka zeta tańszy. Pytam tak z ciekawości - czy on jest gorszy czy jak? Zawsze zalewałem silnik ze złotego opakowania.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 033
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2021, 21:19:22 »
Srebrna bańka to stare zapasy. Nowe są w złotym.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zestaw filtrów
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2021, 23:25:51 »
Srebrna bańka to stare zapasy. Nowe są w złotym.
Dzięki za konkretną informację.Na to nie wpadłem.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.