Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak nadmuchu plus drugi problem  (Przeczytany 4719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Brak nadmuchu plus drugi problem
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2022, 19:19:10 »
Już bym wolał chyba zainwestować w nowy nadmuch,  zawsze to nowe i wtyczka nowa to i połączenie lepsze.  Nie byłem w stanie zajrzeć do styków silnika bez jego wyjmowania a nie chciałem robić dziś dużej rewolucji.  No poczekam co się będzie działo a teraz najgorszy czas bo zimno i paruje w środku szyba

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Brak nadmuchu plus drugi problem
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2022, 20:16:39 »
W kwestii wymiany silnika nadmuchu... Jakoś mnie to prześladuje ostatnio. Latem w Renault Modus z nim walczyłem. A wczoraj z Mercedesem 190, zdecydowanie wolę francuskie rozwiązania.  :D

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Brak nadmuchu plus drugi problem
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2022, 20:55:30 »
Nie wiem czy mnie nie dopadnie naprawa ogrzewania w poczciwej audi 80 1.9 tdi.  Wiatrak dobrze daje tylko słabo grzeje,  na zegarze prawie 90 stopni a w środku szału nie ma. Albo zakamieniona nagrzewnica albo termostat chodź temperaturę osiąga do 90 może nie za szybko ale osiąga tylko ciepła nie daje w środku. Ale do przodu jedzie  ;D

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Brak nadmuchu plus drugi problem
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2022, 06:06:11 »
Wystarczy poruszać wtyczką od samego wentylatora lub stuknąć w silniczek i zaczyna pracować

Mogą jeszcze być szczotki, też tak miałem że poruszanie lub stuknięcie przywracało go do życia, oby u ciebie to był tylko zły kontakt.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Brak nadmuchu plus drugi problem
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2022, 21:41:03 »
Dziś wiatrak zadziałał więc dobrze wróży.  Nie inwestuję już bo mam w planach zmianę auta na 7 osobowy. Na razie puki jeździ niech jeździ.Ale wiadomo jak coś pada to trzeba zrobić. Teraz to już w tym aucie wszystko na zasadzie jeździć obserwować  ;D