Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tuleje wahacza przedniego.  (Przeczytany 1416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Tuleje wahacza przedniego.
« dnia: Czerwiec 30, 2022, 20:23:11 »
Czy Wam również obie tuleje wahacza przedniego (głównie prawego, tego który bardziej "dostaje w kość") wytrzymują ok. 1,5 roku (ok. 20 tys km u mnie). Oryginały wytrzymały ponad 200 tys km, a zamienniki muszę wymieniać w interwałach jak podałem wcześniej. Próbowałem Febi, Lemfo, Sasic - wszystkie to takie samo g...., choć teraz powtórzyłem Sasic - mam wrażenie że w tej beznadziejności są ciut lesze od innych. A może są jakieś inne trwalsze (twardsze)? Mechanik twierdzi, że nie ma. 

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Tuleje wahacza przedniego.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2022, 20:44:48 »
Ja tam tulei nie wymieniam tak często... Tylko sworznie zwrotnicy co pół roku.   ;) Rocznie z 40 tysięcy kilometrów robię C5.

Tuleje wahaczy tak raz na 3 lata chyba. TRW ostatnio zamontowałem. Wcześniej nie pamiętam co było montowane.

Zrywają się czy łapią inny luz?

 V6 trochę więcej waży... Może dlatego mi trochę więcej wytrzymują.

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Tuleje wahacza przedniego.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2022, 00:04:18 »
Ja tam tulei nie wymieniam tak często... Tylko sworznie zwrotnicy co pół roku.   ;) Rocznie z 40 tysięcy kilometrów robię C5.

Tuleje wahaczy tak raz na 3 lata chyba. TRW ostatnio zamontowałem. Wcześniej nie pamiętam co było montowane.

Zrywają się czy łapią inny luz?

 V6 trochę więcej waży... Może dlatego mi trochę więcej wytrzymują.
Przednia tuleja rozpada się całkowicie - tzn. i łapie luz i szybko zrywa się, tylna natomiast dostaje "jedynie" dość dużego luzu. Przed wymianą (jak tuleje "dożywają") zaczynam odczuwać lekkie ściąganie w prawo przy max. przyspieszaniu - tak, że trzeba kontrować kierownicą ok.3 stopni w lewo.Natomiast co ciekawe sworznie, a w zasadzie sworzeń zwrotnicy (prawy oryginał "dożył" też ok. 200 tys km) trzyma się dzielnie już ponad 80 tys km i nie ma luzów (Delphi).Widać co auto to przypadek...

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Tuleje wahacza przedniego.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2022, 08:38:46 »
Tuleje mogą łapać przedwcześnie luz jak są wytarte powierzchnie na wahaczu (Te w których są osadzone tuleje.). Może warto by było następnym razem wjechać nowymi całymi wahaczami?
Na moje sworznie obecnie nie mam pomysłu... Obstawiam że tu zwyczajnie wychodzą tu dziurawe drogi i prędkości na nich.  8)

Offline Leszek Gaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Sawin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,2 HDI 2011 rok; Ford Ka 1,2 2009 rok
  • Zainteresowania: mechanika, turystyka
  • Miejscowość: Sawin
Odp: Tuleje wahacza przedniego.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2022, 16:30:19 »
Mi lecą tylko tylne tuleje, tez tak około co 20 tysi. Przednia tuleja i sworzeń wahacza u mnie od 90 tysi nie tykane. Ja chyba poleciłbym z dotychczasowych wymian TRW. Ostatnio skusiłem się na Sidema i to był błąd...
szmergiel13

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Tuleje wahacza przedniego.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2022, 14:09:07 »
Ktoś pisał że zakładał Meyle HD.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Tuleje wahacza przedniego.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2022, 14:19:48 »
Ktoś pisał że zakładał Meyle HD.
Sworznie przerabiałem już wszystkich firm.  ;) Najdłużej siedzą tanie RTS-y.  :D