Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 2.0 HDI gaśnie podczas jazdy  (Przeczytany 1711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
C5 2.0 HDI gaśnie podczas jazdy
« dnia: Sierpień 01, 2022, 22:18:14 »
Witam,
Jak w temacie. Jazda z przyspieszaniem (takim mocniejszym) albo zwalnianiem, bo będę skręcał, powoduje gaśnięcie silnika. Ot, po prostu gaśnie silnik i wszystkie kontrolki a samochód jedzie rozpędzony na biegu (skrzynia na D) i zaczyna powoli wytracać prędkość. Błędów zero! Zarówno na aplikacji FAP Citroen jak i Lexii. Odpalić samochodu się nie da - trzeba odpiąć akumulator. Ktoś się spotkał z taką anomalią? Filtry wymienione jakieś 6000 - 7000 km temu... Komplet.


Czujnik położenia wału? Mimo braku błędu?

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: C5 2.0 HDI gaśnie podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2022, 22:13:31 »
Dla potomnych - czujnik położenia wału robił takie zamieszanie.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 2.0 HDI gaśnie podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2022, 23:37:01 »
Ja napiszę od siebie, że nie dawno miałem podobnie. Cytryna 3 razy mi zgasła w czasie jazdy. Na początku myślałem, że to może EGR ale kolega z forum podpowiedział mi o tym czujniku i jego kostce.
Kilka dni temu wymieniłem jedno i drugie. Na krótkiej przejażdżce testowej było ok, dzisiaj też. Zobaczymy jak będzie dalej.


Jak mi zgasła ostatni raz to akurat miałem podpięty ELM i w aplikacji (nie FAP) pokazał mi się błąd P0337 który też wskazał na ten czujnik.
Mam nadzieję, że wymiana pomoże bo takie gaśnięcie silnika w trakcie jazdy jest nie tyle nieprzyjemne co niebezpieczne, bo to było takie nagłe. Ja momentami aż się bałem jechać szybszą trasą.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.