Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.  (Przeczytany 1469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« dnia: Sierpień 14, 2022, 01:24:04 »
Witam.
Miałem problem z odpalaniem na benzynie. Silnik odpalał od strzała ale gasł po dwóch, trzech sekundach.Jak nie zgasł to telepało silnikiem jakby jeden cylinder nie palił. I popularny błąd "depollution system faulty".Jeżeli w czasie jak nie zgasł zdążył przełączyć się na LPG to wszystko wracało do normy. Silnik pracował równo.
Jako że w warsztacie robili mi zawieszenie mieli też spojrzeć co z odpalaniem na benzynie.Stwierdzili za niskie ciśnienie paliwa. Wymienili pompkę ale to nic nie dało. Wręcz się pogorszyło. Teraz nie odpala wcale.Pompkę założyli starą. Na gazie w trybie awaryjnym odpala bez problemu.To co sprawdziłem sam:1. Pompka pracuje.2. Na listwie po naciśnięciu na wentylek po zakręceniu rozrusznikiem pojawia się paliwo.3. Wtryski sprawdzone z komputera i słychać, że działają.4. Czujnik położenia wału działa (pokazuje obroty i działa na LPG).5. Cewka j/w.
Chcę wymienić cały moduł pompy. Podejrzewam, że problem może być z regulatorem ciśnienia i jak podmienili samą pompkę to coś ruszyli i teraz jest jeszcze niższe ciśnienie i dlatego nie odpala wcale.Jest pełno pompek teoretycznie pasujących do mojej C5 ale mają króciec na opaskę zaciskową a nie na spinkę. I nie wiem jak to ugryźć.Czytałem też wątek o rozjeżdżających się mapach benzynowych ale chyba po wymianie pompki co najwyżej powinien tak samo kiepsko odpalać a nie wcale.Jakieś sugestie?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2022, 07:39:11 »
Lexia, adaptacja urządzeń samodostosuojących. Chyba jakoś tak to tam nazwali. Jeśli to rozjechane mapy powinno pomóc.

Wtyk pompy paliwa, sprawdzić czy dochodzi prawidłowe napięcie, ewentualnie od razu podać je na krótko łącząc + akumulatora z bezpiecznikiem pompy paliwa na module BSM. (Wygeneruje to błąd jednak odpali jeśli jest problem z napięciem.)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2022, 08:02:45 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2022, 11:02:58 »
Pompę łączyłem już bezpośrednio z akumulatorem. Nic to nie dało. Postaram się najpierw sprawdzić ciśnienie paliwa i dopiero Lexia.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2022, 11:27:09 »
Gdybyś wyciągał pompę warto zamówić sobie przynajmniej nowy oring pod nakrętkę kosza.

Jak nie masz klucza do kosza pompy, warto zamówić też nakrętkę kosza na wszelki wypadek.

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2022, 19:15:44 »
Sprawa prawie się wyjaśniła. Przedwczoraj odpiąłem wężyk od listwy i paliwo do butelki leciało. Wczoraj sprawdzając tylko na wentylku też paliwo było. Dzisiaj podpinam manometr a tu zonk. Nie ma żadnego ciśnienia. Wykręciłem nawet wentyl bo myślałem, że wężyk od manometru go nie otwiera i nadal nic. Odpiąłem wężyk przy samej pompie i mimo, że pompę słychać to nic nie leci (paliwo jest). Jutro jak się uda to wyciągnę całość i obejrzę co się stało. Coś mi się zdaje, że mechanik ściemniał z wymianą pompki. Żeby ją wyciągnąć trzeba odpiąć wąż. A żeby odpiąć wąż to trzeba ściągnąć zapinkę a nie daj jej się ściągnąć bez uszkodzenia. Nowa też nie była. Była za to uszkodzona nakrętka kosza zapewne za pomocą młotka i przecinaka. Nakrętkę wymienię na nową. Wiecie może gdzie kupić nowe zapinki? Te które znajduję są w kształcie zamkniętego pierścienia a ja potrzebuję tak jakby przecięty pierścień.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2022, 20:26:47 »
Te zapinki da się wyjąć bez uszkodzenia.  ;)

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2022, 21:14:15 »
U mnie rozpadły się przy wyciąganiu. Powkładałem resztki i się trzyma. Gorzej teraz będzie z ponownym wyjęciem.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2022, 07:35:20 »

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2022, 12:42:24 »
Jak bym taką miał to nie było by problemu. Je można kupić i wymienić. U mnie jest taka z oby stron przewodu. Tą co Ty podałeś są (chyba) do HDI.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2022, 14:56:54 »
To tak samo działa... Tylko wykonanie innej firmy. Czy zamienne nie wiem. Normalnie wciskałem z dwóch stron i wychodziła końcówka. Tak że wciśnięcie od spodu jest... trudne. Specjalnie patrzyłem przed chwilą u mnie wygląda to identycznie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2022, 15:10:48 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2022, 20:13:41 »
Gdybym wiedział, że trzeba wcisnąć od spodu a nie ciągnąć od góry to bym tych spinek nie uszkodził.Co do odpięcia przewodu paliwowego od kosza to należy użyć klucza 15.


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2022, 12:39:10 »
Jaki klucz? Toż to ręką schodzi. ;) A nie jestem specjalnie silny.

Jakoś strasznie to wymęczone tam masz. Nie pozostaje nic innego jak próbować to dostać gdzieś.

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2022, 14:43:14 »
Chodzi o to aby dostać się od spodu złączki. Ręką ciężko okręcić o 180 stopni. Pasuje klucz 15 którym można złączkę okręcić.Co do złączki. Byłem na szrocie i w jakiejś małej cytrynie znalazłem szybkozłączkę ściskaną po bokach. Okazało się, że pasuje.Kupię takie dwie i spróbuję podmienić. Jutro wyciągam pompę i sprawdzę na zewnątrz dlaczego nie podaje paliwa.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2022, 17:08:30 »
O 180 stopni raczej ciężko. ;)Ale wystarczy 90 stopni.

 Te złączkę da się zdjąć z przewodu i założyć inną. Trzeba go polewać wrzątkiem z czajnika. Tylko trzeba uważać żeby sobie wody nie nalać do baku. ;) Warto też mieć dobre rękawice skórzane żeby się nie poparzyć.

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2022, 17:14:48 »
Temat częściowo ogarnięty. Została wymieniona cała pompa. Padł prawdopodobnie regulator ciśnienia bo sama pompka daje porządne ciśnienie. Odpala teraz bez problemu ale po chwili gaśnie. Jak silnik jest ciepły to nie gaśnie. Mechanik twierdzi, że trzeba pojeździć trochę na samej benzynie. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 044
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2022, 10:07:45 »
Lexia, adaptacja urządzeń samodostosuojących. Chyba jakoś tak to tam nazwali. Jeśli to rozjechane mapy powinno pomóc.
....
Na jakiś czas. Zapewne ten problem nie jest związany z pompą.

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: C5 MK2 2.0 nie odpala na benzynie.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2022, 01:21:52 »
Problemem było paliwo. Zatankowałem 30 litrów i jest prawie dobrze. Silnik nie gaśnie ale jak przestaje działać "ssanie" to delikatnie się krztusi. Tak to jest jak się jeździ na gazie a Pb tankuje się za 50 zł jak za często rezerwa się zapala. Czyli mechanik miał rację. Przepal ze dwa zbiorniki i będzie dobrze  ;D .