Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tuning elektroniczny Xsary Picasso  (Przeczytany 141699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« dnia: Wrzesień 02, 2007, 20:29:09 »
witam wszystkich miłośników cytrynek.
chcę podnieść moc mojego auta - picasso 2.0 hdi 2003 rok i znalazłem firmę w rzeszowie - mam pytanie czy ktoś wie o nich coś więcej niż jest na stronie?tutaj jest link do nich http://www.chiptuning.ipr.pl/

Offline Krystian Milke

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wojnowo
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 KM 2010r
  • Miejscowość: Wojnowo
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2007, 22:32:33 »
Witam
O tej firmie nie słyszałem, ale mogę polecić V-tech. Więcej o tuningu w mojej xsarce tutaj
Firma V-tech ma swoje przedstawicielstwa w kilku miejscach w kraju sprawdź w kontaktach.
Pozdrawiam

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2007, 19:42:21 »
dzięki za odpowiedź - czytałem twój post wcześniej i dlatego pomyślałem o tuningu. ze wstępnych rozmów wynika że w rzeszowie chcą za chip tuning 1680 pln brutto - trochę drogo. może ktoś ma namiary na jakąś firmę z podkarpacia która robi to w rozsądnych cenach???pozdrawiam

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2007, 16:33:48 »
Cytuj

Piotr Babicki starannie wyklepał(a):
dzięki za odpowiedź - czytałem twój post wcześniej i dlatego pomyślałem o tuningu. ze wstępnych rozmów wynika że w rzeszowie chcą za chip tuning 1680 pln brutto - trochę drogo. może ktoś ma namiary na jakąś firmę z podkarpacia która robi to w rozsądnych cenach???pozdrawiam


To nie jest drogo, to po prostu tyle kosztuje, jeżeli ma być zrobione dobrze. Teraz twój wybór : tanio i byle jak lub dobrze i drożej.

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2007, 19:25:42 »
Nie zawsze wszystko co drogie jest dobre

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2007, 08:29:34 »
Nigdzie nie napisałem, że drogo=zawsze dobrze, aczkolwiek cudów nie ma i nie da się zapewnić wysokiej jakości żadnego produktu poniżej pewnego kosztu minimalnego. Dotyczy to każdego wyrobu czy usługi.
A w tym konkretnym przypadku (modyfikacja programu sterującego pracą silnika) taka usługa musi kosztować.

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2007, 18:23:42 »
częściowo się zgadzam. pytanie tylko brzmi czy aż tyle????

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2007, 19:11:19 »
Jak przejżysz oferty poważnych firm tuningowych to przekonasz się że niestety tak. Generalnie ceny są na bardzo zbliżonym poziomie. Za silniki HDi 1600-1900 zł. I nie ma litości.

Offline Krystian Milke

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wojnowo
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 KM 2010r
  • Miejscowość: Wojnowo
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:35:08 »
Zgadzam się z wami - nie ma instytucji charytatywnych, należy odpuścić sobie okazje za "kilka stówek". Tak jak wspominałem w moim poście dobry program u tunerów kosztuje 150-200 E, resztę dopowiedźcie sobie sami.

Offline Jacek Młynarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Sołtysy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI (2001r)
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Sołtysy
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2007, 00:59:01 »
Kochani nie zawsze tak jest że tanie to gorsze ja zrobiłem chip tuning za 350 zł w Wrocławiu przy mojej 2 litrówce HDI i chodzi Bomba bez zarzutów ma 110 KM i 245 NM i spalanie też spadło.Polecam tego pana z Wrocławia jest na ALLEGRO.Pzdrawiam.

Offline Paweł Świtajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 418
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Berlingo II 2,0HDi MSP '04; oznakowany
  • Zainteresowania: za mało tu miejsca
  • Miejscowość: Toruń
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2007, 07:59:34 »
[color=660099]Przyklejam wątek, ponieważ co chwilę pojawiają się nowe, dotyczące tego tematu.
O elektronicznym podkręcaniu Picasso piszemy tylko tutaj (wszystkie pozostałe wątki są zablokowane)[/color]
Pozdrawiam
Kierownik Berlingo

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:23:47 »
Witam.
Nie do końca zgodzę się z moimi niektórymi przedmówcami, że pożądny tuning musi "trochę" kosztować, ale po kolei. Skorzystałem z usług tego pana z Wrocławia (nie pamiętam imienia i nazwiska), przyznam, że jechałem tam pełen obaw, które na całe szczęście okazały się zupełnie bezpodstawne. Mój Picuś, to teraz zupełnie inne auto! Przyrost mocy i momętu bardzo wyraźnie odczuwalny. Jadąc w tamtą stronę (Poznań - Wrocław) bez szaleństw, średnia spalania wyszła mi 5,7 l/100km, natomiast wracając 4,5 l/100km. Starałem się jechać tak samo, jak w stronę do Wrocławia, choć czasami uległem pokusie, aby wykorzystać nowe konie mechaniczne drzemiące pod moją maską. Silnik stał się zdecydowanie bardziej elastyczny, na 5 biegu przy prędkości około 65-70 km/h dusząc na pedał gazu samochód normalnie przyspiesza i to zdecydowanie lepiej, niż wcześniej przy większych prędkościach, choć dolne wartości zostały trochę wyłagodzone (spłaszczone) w ramach oszczędności sprzęgła. A teraz pozwolę sobie wrócić do wątku odnośnie ceny. Zapewne każdy z Was wie jak wyglądają takie pożądne firmy tuningowe - przeważnie duże warsztaty, kilku bądź kilkunastu pracowników, biura, kupa sprzętu, narzędzi itd. Prawda, że to wszystko musi kosztować? Teraz kilka słów na temat "firmy" Pana z Wrocławia - prywatne mieszkanie, gość schodzi z laptopem przed blok, zgrywa nasz stary program, prosi o 30 minut na modyfikację programu (nie wgrywa gotowców) następnie schodzi, wgrywa nam nowy program, po czym zaprasza nas na jazdę próbną i jeżeli jesteśmy zadowoleni, to po sprawie. Prawda, że utrzymanie "takiej firmy" kosztuje trochę mniej? Można też skorzystać z hamowni - podobno bardzo nowoczesnej i prpfesjonalnej, z chomologacją (nie pamietam nazwy firmy), ja hamownię zrobiłem we własnym zakresie.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:35:37 »
wszystko pieknie ładnie napisane a jakie sa realia?? przedstaw prosze wykresy z hamowni przed modyfikacja i po modyfikacji ,bo tak własnie robia w profesjonalnej firmie,a nie na czujka czy Ci juz podoba czy moze jeszcze nie...

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:48:09 »
Nie ma z tym żadnego problemu, przecież wyraźnie napisałem, że jest możliwość wykonania całej "operacji" wraz z hamownią, wtedy kosztuje to trochę więcej, ale koleś modyfikuje mapy aż do zadowolenia klijenta. A co do realii, to są takie, że jestem bardzo zadowolony z efektów pracy tego Pana.
Pozdrawiam

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:50:10 »
dlatego juz wiesz czemu to tyle kosztuje na czuja to mogł Ci zmodyfikowac 10 koni i kilka Nm i juz bedziesz zadowolony...realia



taki fajny kabaret jest KMN  "...bedzie Pan zadowolooooooony..."  :-)

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:55:09 »
Niestety nie posiadam wykresu z hamowni, bo robiłem to u znajomego (nie jest włascicielem warsztatu) oczywiście możesz mi nie wierzyć, ale doszło 24 KM i około 50 Nm, nie jestem specem w tych sprawach, więc nie będę się wymądrzał co do tego, czy jest to wykonane dobrze, czy źle, ja jednak jestem zadowolony.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:00:52 »
Nie dąże do tego czy wierze Tobie czy tez nie ,akurat nie w tym rzecz.Chodzi mi o fakt ze mowisz ze mozna to zrobic taniej,owszem mozna,ale firmy profesjonalne,zajmujace sie tuningiem,maja cały sprzet,wjezdzasz autem i na poczatek sprawdzaja ile masz koni,zaznaczam ze nie wszystkie HDi trzymaja fabryczna serie,czasami mozesz ujrzec 80 koni w HDi i to nic dziwnego.Pozniej dobieraja odpowiedni program,reguluja dawke i hamuja auto ponownie,z kazdego hamowania dostajesz wykres.Zaznaczam ze koszt profesjonalnie hamownia auta na dobrej hamowni to jednorazowo 150 pln,czyli tu juz sie robi 300 pln za sama hamownie reszta to czas i program.Dlatego cena jest taka a nie inna,a nie taka jak u Pana w bloku z laptopem taka jest róznica.

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:08:06 »
Widzę, że naprawdę się nie rozumiemy. We Wrocławiu też może to wyglądać identycznie, a więc najpierw hamownia, modyfikacja map i ponownie hamownia - aż do skutku. Kosztuje to wtedy około 650 zł. W moim Picusiu przed modyfikacją map hamownia wskazała 89 Km, raczej rzadko bywa, że auto posiada parametry podane przez producenta.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:17:18 »
No widzisz nie napisałes od poczatkuceny dlatego sie nie zrozumielismy,ale nie uwzasz ze to dziwne ze np firma VTG za takie praktycznie parametry do osiagniecia jak podałes ( akurat proponuja 60 Nm i 25 koni) woła 2000pln netto??.

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:31:06 »
Dokładnie tak jak piszesz - wydaje mi się to dziwne, dlatego w pierwszym moim poście napisałem, że jechałem tam pełen obaw. Teraz wydaje mi się że inne firmy poprostu zdzierają (czytaj chcą więcej zarobić), narazie jestem naprawdę zadowolony i mam nadzieję, że tak zostanie. Zanim zdecydowałem się zrobić to we Wrocławiu, to kontaktowałem się z kilkoma osobami, które robiły to wcześniej, niektóre prawie 2 lata temu i nadal są zadowoleni. Oczywiście mogą to być osoby podstawione (allegro), ale raczej nie sądzę.
Pozdrawiam.

Zresztą dla zainteresowanych  tutaj jest dokładny opis całej "operacji".
Pozdrawiam,

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2008, 21:12:59 »
Trzeba brac pod uwage, ze porzadne firmy z renoma wydaja worki pieniedzy na profesjonalne narzedzia do chiptuningu roznych komputerow w roznych autach. Oprogramowanie, legalne oczywiscie, tez kosztuje worki pieniedzy. Nie wspomne nawet ile kosztuje hamownia obciazeniowa Maha bo dla niektorych bedzie to abstrakcja. Same wiec narzedzia to sa ogromne pieniadze, ktorych nikt nie znalazl pod choinka. Do tego dochodzi renoma danego tunera i jego doswiadczenie, ktore tez nie sa za darmo, ludzie cenia swoja wiedze. Czesto opracowuja wlasne autorskie rozwiazania, czesto pracuja nad rozgryzieniem nowych komputerow i ich oprogramowania (do tego potrzebna jest wszechstronna i aktualna wiedza z dziedziny elektroniki i programowania sterownikow wszelkiego typu).
No i sprawa ostatnia to odpowiedzialnosc tunera za to co robi. Zapytaj Pana z Wroclawia co zrobi jak w Twoim aucie dzien po tuningu elektronika sie wysypie i nie bedzie sie jej dalo uratowac i trzeba bedzie wymienic komputer.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2008, 22:16:25 »
Cytuj

Piotr Sobczak starannie wyklepał(a):
Trzeba brac pod uwage, ze porzadne firmy z renoma wydaja worki pieniedzy na profesjonalne narzedzia do chiptuningu roznych komputerow w roznych autach. Oprogramowanie, legalne oczywiscie, tez kosztuje worki pieniedzy. Nie wspomne nawet ile kosztuje hamownia obciazeniowa Maha bo dla niektorych bedzie to abstrakcja. Same wiec narzedzia to sa ogromne pieniadze, ktorych nikt nie znalazl pod choinka. Do tego dochodzi renoma danego tunera i jego doswiadczenie, ktore tez nie sa za darmo, ludzie cenia swoja wiedze. Czesto opracowuja wlasne autorskie rozwiazania, czesto pracuja nad rozgryzieniem nowych komputerow i ich oprogramowania (do tego potrzebna jest wszechstronna i aktualna wiedza z dziedziny elektroniki i programowania sterownikow wszelkiego typu).
No i sprawa ostatnia to odpowiedzialnosc tunera za to co robi. Zapytaj Pana z Wroclawia co zrobi jak w Twoim aucie dzien po tuningu elektronika sie wysypie i nie bedzie sie jej dalo uratowac i trzeba bedzie wymienic komputer.


24 miesiące gwarancji na podzespoły silnika, w przypadku przekroczenia bezpiecznych wartości dla wszystkich podzespołów.

Offline Jacek Młynarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Sołtysy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI (2001r)
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Sołtysy
Re: Tuning elektroniczny
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2008, 23:42:06 »
Zgadzam się z Grzegorzem w 100% byłem u pana Sebastiana z Wrocławia z tuningować swojego picusia (już to opisywałem) i jestem bardzo zadowolony ,jeżdże już 5 miesiąc po modyfikacji i wszystko jest Ok,spalanie spadło,mocy i momentu przybyło  ,całkiem inne auto.Dla mnie bomba nie warto przepłacać,reszta trochę przesadza z cenami,ale jak widać i są normalni fachowcy.

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2008, 22:06:11 »
Dyskusje i dyskusje. Czy ktoś ma jakąś opinię na temat firmy o której pisałem na początku. Powtarzam chodzi mi o opinie, czy ich praca jest dobra i czy warto do nich pojechać. pozdrawiam serdecznie forowiczów

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2008, 20:02:39 »
I w końcu stało się. Zawirusowałem swoje picasso w w/w firmie. o wrażeniach napiszę później bo dzisiaj jeszcze nic nie mogę  powiedzieć. pozdrawiam. Wynik z Hamowni 101/240 było 85/198