Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tuning elektroniczny Xsary Picasso  (Przeczytany 140754 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jakub Molek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDi
  • Zainteresowania: IT, narty
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2008, 22:01:17 »
gratuluję! czekam niecierpliwie na opis Twoich wrażeń.
mój Pikuś jest z 2004 2.0 HDI też chętnie łyknąłby takiego chipa.

pozdrawiam
Xara Picasso 2.0 HDi r.2004
Czarna perełka :-)
--
K.

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2008, 20:04:03 »
Po chip tuningu do trzeciego biegu nic chyba się nie zmieniło ale na czwórce czy piątce wyprzedzanie idzie dużo sprawniej.

Offline Arek Ważyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: wawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6HDI
  • Miejscowość: wawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2008, 12:25:58 »
Czy są jakieś wskazania co do minimalnego przebiegu samochodu?
Mam przejechane 1500 km (HDI 1,6 92 KM), czyli prawie nic, a korci mnie żeby już go "wzmocnić" . Czy lepiej zaczekać, żeby wszystko sie należycie ułożyło np do 5000? Z tego co czytałem niby przeciwwskazań nie ma, ale czy na pewno?

Offline Jacek Młynarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Sołtysy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI (2001r)
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Sołtysy
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2008, 22:08:51 »
http://moto.allegro.pl/item316118046_chiptuning_peugeot_citroen_2_0_hdi_obd.html
   - zadzwoń do tego pana Sebastiana on Ci najlepij powie czy tak czy nie.Pozdrawiam.

Offline Piotr Babicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Lubaczów
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI 2003 r.
  • Miejscowość: Lubaczów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2008, 19:42:36 »
Witam dawno nie pisałem. Krótko i na temat. Po zmianie chipa auto nie to samo może ciut głośniejsze jak się wciśnie pedał gazu. Wyprzedzanie na trasie nie stanowi większego problemu, spalanie w normie, dokładnie jakie jest nie wiem ponieważ nie działa mi przełącznik komputera pokladowego ale porównywalne do poprzedniego. Podsumowując jest lepiej ale czy warto za to dać tyle kasy to nie jestem pewien. Każdy sam oceni. Ta fotka niżej to pomiary na hamowni przed i po.

Offline Karol Lipka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xantia, Xsara VTS, C2 i tyle z Citroenów:)
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2008, 19:53:51 »
We wrocławiu fajnie robia tuning jest koles co robi srednio za 500pln ale niema hamowni. Tylko sie pyta klienta czy czuje moc :PP Auto srednio wytrzymuje pol roku. Nastepni biora 1000 maja hamownie ladny zaklda ale nie bardzo potrafia chyba z tego korzystac i niewychodzi im to najlepiej. I jest trzecia firma ktora bierze od 1500. Ale to jedzi i niema problemow. Wiec sadze ze jak chcesz zaoszczedzic to poprotu nie rob tego :]
Były Zx 16V i volcany, Xantie 2,1TD i 3,0; Xm 3,0. C5 mk I 2,0 i 2,2 HDI C5 mk III  1,6 i 2,0 HDI 2009.

Offline Daniel Kozłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Ozorków
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 23, 2008, 09:26:49 »
witam,zmartwiła mnie troszkę ta informacja że po tuningu u Pana we Wrocławiu autko wytrzyma średnio pół roku.
Zastanawiam się czy poparte jest to konkretnymi dowodami ponieważ czytałem że kilka osób podkręcało tam autko i wszystko jest ok
a jeśli chodzi o hamownie to troszkę nie prawda bo z tego co wiem to za dodatkową opłata można jechać i sprawdzić autko przed i po

szkoda bo wybierałem się tam żeby swojego pikusia podkręcić
pozdrawiam

Offline Rafal Krajewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Zabki
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi
  • Miejscowość: Zabki
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2008, 01:35:30 »
ja dlubalem xsarolota 2.0 HDi w Warszawie w Master's Tuning u Marka Staszewskiego, koles specjalizuje sie w dieslach, z silnikami TDI czyni cuda, ale i z HDI potrafi cos zrobic, ma przy tym hamownie MAHA, wiec pelna profeska. fura mi smiga bardzo przyjemnie jak na to auto. po hamowni wyszlo 108 KM i 245Nm wiec jest lightowo ale i czuc roznice bo w serii mialem 96KM i 215Nm co jak na ten silnik jest podobno calkiem niezlym wynikiem jesli chodzi o seryjny program.

Offline Arek Ważyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: wawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6HDI
  • Miejscowość: wawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:51:44 »
A można wiedzieć kiedy u niego byłeś, ile juz przejechałeś po modyfikacji i jaki jest koszt?

PS. Gdzie to dokładnie jest? Byłem pod adresem al.Jerozolimskie 228, ale firmy nie mogłem znaleźć.

Offline Rafal Krajewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Zabki
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi
  • Miejscowość: Zabki
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:20:04 »
Modyfikacje robilem w 2007 roku dokladnie 4 kwietnia (taki mam wydruk hamowni), po modzie przejechalem kolo 20-25 tys km, co do kosztu to dokladnie nie pamietam Masters umawia sie z kazdym indywidualnie, ja placilem chyba 1500-1600zl z hamowaniem, kazdy program jest pisany indywidualnie pod konkretne auto. najpierw auto jest hamowane, po odczytaniu wynikow jest z niego zgrywany oryginalny program i zachowywany (w razie gdyby kierowca chcial wrocic do serii), po zgraniu programu Masters siada przed kompem i zmienia mape po mapie, wgrywa program po modzie i hamuje auto, sprawdza wynik, jak mu sie nie podoba albo klient kreci nosem siada ponownie i poprawia program i kolejny raz hamuje auto. z uwagi na to ze Masters jest naprawde profeska w tej branzy (slynne na wyscigach na 1/4 mili lupo w klasie diesel to jego konstrukcja) to program robi bardzo ostroznie, baczac na parametry pracy i zachowanie silnika, nie chce zeby cokolwiek zaszkodzilo.
zaklad miesci sie na stacji PKN Orlen, jak staniesz przed sklepem to po prawej stronie masz takie duze drzwi samochodowe na gorze jest chyba napis mechanika samochodowa czy cos takiego i  to jest wlasnie tam. jesli chcesz robic auto u niego to pospiesz sie bo jak sie wiosna i sezon zacznie bedzie ciezko z terminami

Offline Rafal Krajewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Zabki
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi
  • Miejscowość: Zabki
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:24:22 »
do wszystkich co chca dlubac fury elektronicznie, szczerze mowiac nie wyobrazam sobie tego bez hamowni, jak mozna sprawdzic parametry silnika przed i po modyfikacji i jak sie do nich odniesc, hamownia to nie tylko wynik mocy i momentu obrotowego, to przede wszystkim wykres silnika i wtedy widac co, jak, gdzie i dlaczego sie zachowuje

Offline ANdrzej MARtyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Impress 2007r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:43:06 »
Vtech robi tak samo. W 1,6 HDi/90KM było odpowiednio przed i po wgraniu standardowego (bezpiecznego) programu, robionego podobno zawsze pod dany egzemplarz:
Moc max: 102,5 KM/3621 obr ----------> 120,6/3396 obr
Moment:   259 Nm/ 2238 obr ----------> 316 / 2027 obr
Oczywiście hamownia przed i po, oraz kwit z wykresami.
Dodatkowa zaleta to możliwość zrezygnowania w ciągu 30 dni z modyfikacji. Oddają kasę i wgrywają oryginał.  Dlatego się spontanicznie zdecydowałem. Nie byłem pewny swojej decyzji i chciałem sprawdzić czy warto. Zupełnie inne auto. Aż kusi do ostrzejszej jazdy i pewnie dlatego spalanie wzrosło o około 0,5l. bo zdecydowanie częściej głębiej wciskam pedał.
pozdrawiam
Andrzej
www.naukastrzelania.pl

Offline Staszek Czarniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Piastów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Exclusive '06
  • Miejscowość: Piastów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:02:45 »
Witam.
Mam pytanie czy nie trzeba dodatkowo robić coś przy sprzęgle i jak wgranie nowego softu ma się do gwarancji (czy są problemy w serwisie?)
Pozdr.

Offline Daniel Kozłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Ozorków
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:56:23 »
z tego co wiem w xp 2.0 hdi (90 ps seryjne) sprzęgło może się szybciej skończyć ale jak już padnie można założyć np. od peugota 406 hdi (podobno pasuje) i po problemie

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 04, 2008, 15:56:44 »
Cytuj

Staszek Czarniak napisał:
Witam.
Mam pytanie czy nie trzeba dodatkowo robić coś przy sprzęgle i jak wgranie nowego softu ma się do gwarancji (czy są problemy w serwisie?)
Pozdr.

Ja już zrobiłem ponad 100 tys od zawirusowania i jakoś sprzęgło się nie rozleciało  :-) Robiłem w VTech w Krakowie.

Offline ANdrzej MARtyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Impress 2007r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2008, 21:56:46 »
Koledzy, a co ma sprzęgło do wirusa? Przecież to chyba zależy od stylu jazdy? Jak ktoś lubi palić gumy to i sprzęgło zniszczy. Przy normalnej jeździe nic nie ma prawa się wydarzyć. O gwarancji się nie wypowiadam, bo teoria nie zawsze idzie z praktyką i na odwrót.
pozdrawiam
Andrzej
www.naukastrzelania.pl

Offline Tomasz Fajger

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 88
  • Skąd: London
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 HDI Exclusive
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: London
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 11, 2008, 17:55:10 »
koledzy zmowilem to moze jutro przyjdzie.

Koszt w przeliczeniu na PLN ok 440zl - jezeli nie bede zadowolony firma zwraca pieniadze wiec dlaczego nie sprawdzic :).

Dam znac co i jak chodzi.

Offline Arek Ważyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: wawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6HDI
  • Miejscowość: wawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 12, 2008, 15:25:02 »
Ja się bym nie odważył kupować na ebayach, alledrogo, swistakach, tego typu wynalazki i testować na własnym samochodzie...

Dziś byłem w Masters Tuning i chłopaki wgrali wirusa. Moc przed modyfikacją 99,9 KM (katalogowo 92), po modyfikacji 114,8. Moment po - 288,3 Nm. Wszystko odbywa się przez złącze diagnostyczne.
 Teraz to zupełnie inny samochód, jutro sprawdzę jak zachowuje sie na trasie.

Offline Tomasz Fajger

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 88
  • Skąd: London
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 HDI Exclusive
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: London
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 13, 2008, 08:07:57 »
no widzisz kolego - ja swoje autko kupilem przez neta - bylo rozbite i widzialem tylko 6 zdjec - zalatwilem transport i wyslalem do polski do zrobienia. Zaplacilem karta przez telefon.  

Widzialem go dopiero w trakcie roboty.

I wszystko jest git.

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 13, 2008, 08:35:00 »
Cytuj

Tomasz Fajger napisał:
no widzisz kolego - ja swoje autko kupilem przez neta - bylo rozbite i widzialem tylko 6 zdjec - zalatwilem transport i wyslalem do polski do zrobienia. Zaplacilem karta przez telefon.  

Widzialem go dopiero w trakcie roboty.

I wszystko jest git.


Ja generalnie uważam, że ludzie są uczciwi i zapewne wielu sprzedających mówi prawdę o samochodach, które sprzedają, ale jednak wolę sprawdzić. Tym bardziej, że najczęstsze kłamstwo sprzedających samochody (samochód bezwypadkowy) u Ciebie nie mogło mieć miejsca.

Offline Janusz Kot

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Jastrzębie Z.
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2000r Hdi
  • Miejscowość: Jastrzębie Z.
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 17, 2008, 21:00:32 »
Mam pytanie o osobie o której piszecie z Wrocławia i którą chwalicie. Na allegro jest kilka osób z tego miasta oferujących tą usługę.
Ciekawy temat, tylko post typy głośniejszy silnik i wytrzyma 0.5 roku trochę zniechęcają.
Kolega zrobił taki myk w 1.4 hdi w Peugeocie 307, podniósł moc do 90 km i totalny kosmos, jadąc tym samochodem nie czujesz, ze to diesel. Tylko, ze on zapłacił około 750 złotych bez hamowni, chyba w Tomaszowie, lub Piotrkowie, ale to było rok temu.
Może jest jeszcze ktoś, kto zmienił oprogramowanie - niech napisze o swoich wrażeniach.
Aha z mojej wiedzy osoby wgrywające zmodyfikowane oprogramowanie sami go nie modyfikują, tylko korzystają z gotowców. Gotowce pochodzą z Włoch gdzie jest sporo profesjonalistów tym zajmujących się. Na dany moment jest najbardziej dopracowane opragromownie i te trafia do samochodu.
Dla mnie OK, bardzo dziękuje za oprogramowanie  modyfikowane na szybko pod blokiem.

Offline ANdrzej MARtyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Impress 2007r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 18, 2008, 09:54:58 »
Ja wychodzę z założenia, że nie stać mnie na tanie modyfikacje. Wolę kompleksową usługę u renomowanego tunera, z pomiarem na hamowni przed i po zabiegu + gwarancja i faktura. Jeśli coś będzie sie działo, to mam serwis na miejscu i nie muszę jechać np. 400 km do Wrocławia (to też koszt). Nie chciałbym ryzykować z domorosłymi tunerami z laptopem i komórką, którzy jak zmienią telefon to ślad po nich ginie.
pozdrawiam
Andrzej
www.naukastrzelania.pl

Offline jacek szczygło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 50
  • Skąd: knurów
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 HDI 2012
  • Zainteresowania: książki ogród stolarstwo
  • Miejscowość: knurów
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:39:44 »
witam nie wiem jak jezdżą wasze fury dziś po jakimś czasie od zawirusowania temat troche przygasł ale jak sprawują się auta modyfikowane we wrocławiu ze wzgledu na to iż były robione najtaniej więc jak ma sie jakośc do cen
lata bez cytryny to lata zmarnowane

Offline Grzegorz Domasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Murowana Goślina
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r z dodatkowymi konikami. C4GP 2,0 HDI 2010r z My Way
  • Miejscowość: Murowana Goślina
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2008, 13:26:12 »
Przejechałem po "zawirusowaniu" 11 tyś km. Auto sprawuje się jak do tej pory rewelacyjnie. Zdecydowanie mniejsze spalanie i bardzo odczuwalny przyrost mocy (pomimo wygładzenia dolnych obrotów) i nie jest to autosugestja - miałem niedawno okazje przejechać się "Pikusiem" ze standardową mocą i stwierdziłem, żde tym się nie da jeździć! No może się da, ale zdecydowanie sprawia to mniejsza przyjemnośc.

Offline Mariusz Krajewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI 2001r. 232tys km-full opcja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Tuning elektroniczny Xsary Picasso
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 18, 2008, 22:45:13 »
Witam,
Może jestem "świerzakiem" w temacie, ale... osobiscie uważam że taka ingerencja jak chiptuning czy nawet montaż instalacji LPG  lub CNG w aucie to conajmiej profanacja.
Miałem auto innej marki w gazie LPG super hiper tubo drogo profesjonalnie zrobione, zaliczylem chipa za wiele stówek  w profi serwisie i ...shit. 20- czy 30 tys to nic po 80 tys km auto okreslili w ASO jako szrot. Pomyślcie o tym zanim znow przyjdzie wam na myśl tuning auta rodzinnego na bolid...
Lepiej zmienić auto na sport bo stara zasada mówi że:"...Z kruka , orła nie będzie..."
Pracuje w SOLIDnej firmie: - sprawy niemozliwe załatwiamy od zaraz, a cuda..w 2 dni" Zapraszamy do współpracy ;)