Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny  (Przeczytany 15919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
[mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« dnia: Wrzesień 22, 2007, 10:42:05 »
Mam pytanko czy można wymienić wyświetlacz ten od komputera pokładowego i temperatury zewnętrznej na ten większy i jak go wymontować

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2007, 10:54:57 »
na wiekszy czyli ten od navi?? raczej bez przeróbki deski rozdzielczej sie nie obejdzie bo on jest duzo wiekszy.

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2007, 13:53:13 »
Chodzi o ten większy navi nie wchodzi w grę.

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2007, 14:45:57 »
Podobno sie da. Kumpel z Francji tak zrobil. Odezwe sie do niego i jak tylko bede cos wiedzial to dam znac. Ale zaznaczam,ze niekoniecznie musialo to byc tanie ;)
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2007, 23:48:40 »
Dzięki

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2007, 01:18:50 »
:) Ja tez sie tu podpisuje bo tez mnie to interesuje , nawet ostatnio zalozylem takze posta z tym pytaniem miedzy innymi , ale zostalem zignorowany :(
A wracajac do tematu cie kawe czy to kwstia samego wyswietlacza czy potrzebny jest jeszcze jakis modul , bo jak wiadomu tam sa tez informacje o wysokosci zawieszenia , zuzyciu paliwa itp...
A wiec ja tez czekam z niecierpliwoscia na jakies info .

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:12:30 »
Wyświetlacz będę miał jak zamontuję to dam znać jakie są efekty ale prawdopodobnie trzeba będzie aktywować niektóre funkcje w serwisie. ;-)Tylko nie wiem jak stary zdemontować nic nieuszkadzając :-(

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2007, 23:47:25 »
Witam czekam z niecierpliwoscia na efekt , mam nadzieje ze sie zaraz pochwalisz co i jak , a co do demontazu to jest dosc latwe , trzeba podwazyc ( tylko najlepiej jakims plastikowym narzedziem , takim jak np. do otwierania telefonow komorkowych) ten owalny plastik powoli na okolo , on sie tylko na zwyklych zatrzaskacz trzyma , potem powoli wyciagnac calosc i mozna wymieniac wyswietlacz.

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2007, 22:32:33 »
No i jest OK po wymianie wyświetlacza na większy pojawiły się funkcje do tej pory nieaktywne,np komputer pokładowy , wskaźnik wysokości zawieszenia,wizualny wskaźnik otwarcia drzwi i wszystkie pozostałe które obsługuje ten wyświetlacz,dodam że funkcji komputera pokładowego przed wymiana nie posiadałem i ku mojemu miłemu zaskoczeniu nic nie trzeba było aktywować w serwisie.Koszt wyświetlacza 100zł ,używka z anglika. :-)

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2007, 03:02:30 »
No to bajer :)) gratuluje , ja tez czekam na moj wyswietlacz , bede mial za tydzien moze poltora bo czekam az sie aukcja skonczy .
Musze Ci powiedziec ze bardzo milo mnie zaskoczyles ,ze nie trzeba nic aktywowac.Napisz mi jeszcze czy wymiana byla klopotliwa , czy tez moze wszystko wychodzilo elegancko z zatrzaskow?

pozdrawiam !

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2007, 08:24:27 »
Troszeczkę ciasno jest osadzona ramka ta owalna ale delikatnie podważyłem dwoma śrubokrętami no i wyszła ,potem to tylko dwa wkręty (torx) i wyświetlacz mamy wymontowany,przed wymianą kup sobie nowe żaróweczki do podświetlania (3 szt) takie pchełki jak do tablicy rozdzielczej  w większości samochodów i wymień na nowe w wyświetlaczu i będziesz miał spokój.

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2007, 20:42:18 »
Witam , i znowu mnie pocieszyles , bo myslalem ze tam sa diody i bede musial lutowac , bo mam zamiar zmienic cale podswietlenie na niebieskie :)

A tak po za tym to moze pojdzmy dalej i moze da sie zamontowac tempomat , przypuszczam ze ty tez nie masz, ja napewno bede tego probowal w niedalekiej przyszlosci bo duzo jezdze po autostradach i mam tendencje do zbyt mocnego naciskania tego malego pedalka zwanego dalej gazem :)) a to niestety przenosi sie na wieksze koszta uzytkowania w postaci wiekszych ilosci spalanego paliwa i mandatow .

A teraz pytanie do wszystkich czy juz ktos tego probowal i czy moze tak jak w przypadku montazu komputera podrozy wystarczy tylko wymienic ten osprzet przy kierownicy i bedzie dzialac ??? Bo wydaje mi sie ze komputer we wszystkich c5tkach bedzie taki sam  nie powinno byc wiekszego problemu , a moze sie myle??

pozdrawiam !

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2007, 21:03:31 »
Cytuj

A tak po za tym to moze pojdzmy dalej i moze da sie zamontowac tempomat , przypuszczam ze ty tez nie masz, ja napewno bede tego probowal w niedalekiej przyszlosci bo duzo jezdze po autostradach i mam tendencje do zbyt mocnego naciskania tego malego pedalka zwanego dalej gazem :)) a to niestety przenosi sie na wieksze koszta uzytkowania w postaci wiekszych ilosci spalanego paliwa i mandatow .

A teraz pytanie do wszystkich czy juz ktos tego probowal i czy moze tak jak w przypadku montazu komputera podrozy wystarczy tylko wymienic ten osprzet przy kierownicy i bedzie dzialac ??? Bo wydaje mi sie ze komputer we wszystkich c5tkach bedzie taki sam  nie powinno byc wiekszego problemu , a moze sie myle??

pozdrawiam !


w cytrynie nie, w poprzednim samochodzie (Opel Zafira) w wersji Ellegance dało się, podstawą była istniejąca instalacja, wymiana lewego lewarka przy kierownicy na taki łącznie z tempomatem załatwiła sprawę (za ok. 150 zł w ASO) no ale to był opel i do tego dość dobrze wyposażona wersja (po oględzinach okazało się, że nawet instalacja podgrzewania siedzeń była założona mimo że ogrzewania nie było) jak w cytrynce nie wiem, no ale biorąc przykład z innych urządzeń (RTV, AGD, inne) bardzo często to co w środku bogatsze niż w możliwościach przedstawianych ogółowi... wiadomo możliwość wzbogacenia o opcje) poszukaj instalacji, jak jest to nie powinno być problemu tak jak z wyświetlaczem

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2007, 23:37:07 »
No , to z ta instalacja sie czesto zdarza . w moim mondeo tez byla instalacja do ogrzewania siedzen i elektrycznych lusterek bocznych , mimo ze ich nie bylo , musze to sprawdzic w cytrynce , a moze ktos ma schematy instalacji do c5 bo nigdzie nie potrafie tego wyszukac ??

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2007, 08:38:53 »
Aja twierdze że się da zamontować tempomat montując manetkę i aktywować w serwisie.W moim poprzednim aucie dało się a był to peugeot 307 2001r.przecież w cytrynie jest sieć CAN,W każdym przełączniku w C5 jest miejsce na manetkę radia i tempomatu najeży tylko wyjąć zaślepkę w przełączniku i po zamontowaniu manetki wyciąć w obudowie przełączników otworek na manetkę,koszt aktywacji w serwisie peugeota 120zł ale w citroenie pewnie mają inne cenniki.Najdziwniejsze jest to że taniej jest dostawić tempomat po zakupie niż zamówić jako opcja wyposażenia przy zamawianiu nowego auta. :-)

Offline Jarosław Studziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI Tourer 2009
  • Miejscowość: Gliwice
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2007, 14:22:44 »
Witam
O tempomacie w C5 było tutaj
[Mk I] Tempomat
I też zaczynam o tym myśleć :)

Offline Karol Machnik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: c5 2005 2hdi c6 2006 2.7hdi
  • Zainteresowania: cytrynki oczywiscie
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2007, 10:18:34 »
mam pytanko czy mniejszy wyświetlacz pokazuje informacje o stanie samochodu podczas podnoszenia?

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2007, 10:53:20 »
Pokazuje nie tyle stand podczas opuszcania podnoszenia, co aktualna pozycje samochodu, kiedy juz ja osiganie.
ew wskazuje, ze przekroczyles bezpieczna predkosc dla danej pozycji wysokosci i,ze sie opuszcza/ badz nie mozesz wykonac danego ruchu.
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 01, 2007, 14:22:48 »
Mniejszy nie pokazuje wysokości pojazdu

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2007, 19:02:16 »
Cytuj

Artur Szydłowski starannie wyklepał(a):
...przed wymianą kup sobie nowe żaróweczki do podświetlania (3 szt) takie pchełki jak do tablicy rozdzielczej  w większości samochodów i wymień na nowe w wyświetlaczu i będziesz miał spokój.

Opis i zdjęcie kolegi są super. Ale takich żarówek - pchełek, choćby na "allegro", skacze całe mnóstwo :-) .
Może ktoś wie coś bliższego na ich temat i potrafi je wskazać, bo do serwisu mam daleko :-( ?

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2007, 20:24:05 »
Jutro zrobię zdjęcie bo symbolu nieznam,dodam jeszcze że jeśji ktoś ma zamiar wymienić kolor podświetlania w tablicy rozdzielczej (liczniku) C5 to będzie miał problem bo tam wszystko jest na diodach(mini) montowanych na płytce drukowanej (druk dwustronny) więc bez doświadczenia i odpowiedniej lutownicy lepiej nie podchodzić.

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2007, 22:23:06 »
no to jak to jest zaroweczki czy diody ??
i jedno i drugie bedzie bez problemu bo sie kiedys zmienialo podswietlenia w komorkach :)
ale jestem ciekaw , bo po jutrze przechodzi wyswietlacz i biore sie do dziela :)

Offline Artur Szydłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: krasnystaw
  • Posiadany samochód: C5 HDI 110KM, 2001r
  • Miejscowość: krasnystaw
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2007, 09:51:27 »
W wyświetlaczu wielofunkcyjnym są żarówki 3 szt. a w liczniku wszystko jest na diodach podświetlanie i wszystkie kontrolki jak wymieniałeś w telefonie to pewnie dasz sobie radę z licznikiem powodzenia .

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2007, 15:09:27 »
dzieki.

Offline Marcin Jom

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Peterhead
  • Posiadany samochód: C5 1.8 LX
  • Miejscowość: Peterhead
Re: [mk1] wyswietlacz wielofunkcyjny
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2007, 11:57:39 »
No i stalo sie , ja tez wymienilem wyswietlacz ( az 5 min roboty) ale ile radosci :) malo tego dorzucilem sobie czujniki parkowania ,a terz czekam na manetke tempomatu i przycisk zawieszenia z funkcja sport , zobaczymy co z tego bedzie ???