Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] Nie podnosi się :/  (Przeczytany 8569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
[mk1] Nie podnosi się :/
« dnia: Grudzień 04, 2007, 08:47:16 »
Czesc drodzy Koledzy!

Miałem drobny wypadek c5 troche przetarłem bok o barierke ;/ uszkodzeniu ulegl blotnik prawy amortyzatorki dwa pod pompa hydrauliki baniak do lds-u i lampa. Lds wylecial caly... wczoraj nalalem nowego do nowego zbiorniczka amorki wymieniłem no i wspomaganie działa, hamulce chyba też (bo nie ruszałem z miejsca ale pedał jest taki jakby wszystko było ok) , kolega powiedzial mi zebym z gory sprezarka cos kombinowal przez ten kurek.... no ale tam nie ma zbytnio dojscia nie ma jakiegos innego sposobu na odpowietrzenie o ile to tylko to.... jak rozpoznac ze pompa do wymiany?

Offline Krzysztof Pryba

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 850
  • Skąd: Reading GB
  • Posiadany samochód: Mini Cooper
  • Zainteresowania: Motocykle, fotografia, no i ogólnie lubię auta
  • Miejscowość: Reading GB
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2007, 09:40:27 »
Jest już o odpowietrzaniu układu hydro i to nawet niedawno było opisywane, poszukaj :-)
pozdrawiam Cychol :)

Teraz: Mini Cooper
Były chronologicznie:
GSA, CX, 2 razy Saxo, 2 razy XM, C5, C4 Coupe VTR+ :)

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2007, 11:40:48 »
Cytuj

Krzysztof Pryba starannie wyklepał(a):
Jest już o odpowietrzaniu układu hydro i to nawet niedawno było opisywane, poszukaj :-)


niby tak ale ja zielony jestem a tam zdjec nie ma ;/ i nie wiem bo dziwne wspomaganie mam.... wiec pytanie czy to przypadkiem nie jest tak ze pompa ta od hydrauliki do wymiany.... :/

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2007, 20:15:57 »
napiszcie chociaz prosze gdzie jest ta  sruba do odpowietrzania podobno z jakas kuleczką na koncu... to jest pilne naprawde

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 319
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:10:23 »
U mnie w cytrynie niedawno wyleciał wąż ze wspomagania i wyleciał cały LDS, zalałem nowy i okazało się że wspomaganie jest ale auto nie chciało podnosić, więc włączyłem podnoczenie na max i odkręciłem odpowietrznik na tylnej belce, po środku belki jest taki odpowietrznik, wygląda jak odpowietrznik do hamulców jest na dole tylnej belki, skierowany w dół, odkręć go i poczekaj aż nim zacznie płynąć LDS potem go zakręć i kilka lub kilkanaście razy (w miare potrzeby) podnoś i opuszczaj auto, na początku może pompa dziwnie mruczeć u mnie na następny dzień po powtórce z podnoszeniem i opuszczaniem auta pompa zaczęła pracować normalnie życze miłej zabawy
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Bohdan Gonczaruk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 599
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C-5 HDi 2.0 136KM
  • Zainteresowania: ciekawe rzeczy
  • Miejscowość: Krakow
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2007, 13:21:17 »
Cytuj

Mariusz Dziadzio starannie wyklepał(a):
 po środku belki jest taki odpowietrznik
                        Nie wprowadzaj czlowieka w blad, na przedniej osi tez jest taki odpowietrznik, ale to nie do tego sluzy. Na dodatek nawet nie wiadomo czy ta pompa daje jakies znaki zycia...

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 319
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2007, 18:27:42 »
Cytuj

Bohdan Gonczaruk starannie wyklepał(a):
Cytuj

Mariusz Dziadzio starannie wyklepał(a):
 po środku belki jest taki odpowietrznik
                        Nie wprowadzaj czlowieka w blad, na przedniej osi tez jest taki odpowietrznik, ale to nie do tego sluzy. Na dodatek nawet nie wiadomo czy ta pompa daje jakies znaki zycia...


Nikogo w błąd nie wprowadzam, tak "odpowietrzałem" swoją cytryne, też mi nie chciała pompa działać, więc nie wyskakuj mi tu z wprowadzaniem kogoś w błąd, nie masz w tym temacie nic pomocnego do powiedzenia to się nie wypowiadaj ;-)
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2007, 19:27:20 »
Cytuj

Mariusz Dziadzio starannie wyklepał(a):
U mnie w cytrynie niedawno wyleciał wąż ze wspomagania i wyleciał cały LDS, zalałem nowy i okazało się że wspomaganie jest ale auto nie chciało podnosić, więc włączyłem podnoczenie na max i odkręciłem odpowietrznik na tylnej belce, po środku belki jest taki odpowietrznik, wygląda jak odpowietrznik do hamulców jest na dole tylnej belki, skierowany w dół, odkręć go i poczekaj aż nim zacznie płynąć LDS potem go zakręć i kilka lub kilkanaście razy (w miare potrzeby) podnoś i opuszczaj auto, na początku może pompa dziwnie mruczeć u mnie na następny dzień po powtórce z podnoszeniem i opuszczaniem auta pompa zaczęła pracować normalnie życze miłej zabawy


no wlasnie jak ona chodzi to robi sie ciepl albo lsychac cos z niej? moze drga? bo u mnie z tego co zaobserwowalem u lakiernika to ani nie drga a i odglosow tez nie wydaje zadnych o ile to jest to zaraz pod zbiorniczkiem bo to co jest na paku to wydaje dzwiek

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 319
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2007, 19:35:31 »
Cytuj

Arek Bednarz starannie wyklepał(a):
no wlasnie jak ona chodzi to robi sie ciepl albo lsychac cos z niej? moze drga? bo u mnie z tego co zaobserwowalem u lakiernika to ani nie drga a i odglosow tez nie wydaje zadnych o ile to jest to zaraz pod zbiorniczkiem bo to co jest na paku to wydaje dzwiek




Ta pompa powinna tak specyficznie "wyć" A przed tym "dzwonem" w barierke to normalnie chodziła hydraulika? bo jeśli tak to powinieneś pamiętać takie harakterystyczne wycie pompy po np. wejściu do auta kiedy się podnosiło, a wspomaganie chodzi normalnie?
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2007, 20:39:38 »
wspomaganie chodzi normalnie, a autem nacieszylem sie tydzien wiec nie pamietam z ta pompa bo wiesz przez pierwszy tydzien w aucie to czlowiek wchodzi i ma usmiech bananowy i ze szczescia nie slucha niczego tylko zyje swiadomoscia ze zaraz bedzie panem drogi :) jutro pojde poslucham bo ostanio to bylem roztrzesiony tym ze sie nie podniosl :/ na spokojnie zobacze

Offline Paweł Pisarski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 484
  • Skąd: Leszno / Poznań
  • Zainteresowania: Citroëny, TD, GSM, jazda samochodem, przepisy i kodeks drogowy, psychologia, prawo,
  • Miejscowość: Leszno / Poznań
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2007, 20:43:35 »
Proszę uzupełnić pole "Auto" w profilu!

Offline Bohdan Gonczaruk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 599
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C-5 HDi 2.0 136KM
  • Zainteresowania: ciekawe rzeczy
  • Miejscowość: Krakow
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2007, 22:46:46 »
Cytuj

Mariusz Dziadzio starannie wyklepał(a):
Cytuj
nie masz w tym temacie nic pomocnego do powiedzenia to się nie wypowiadaj
                            Jasne!   Jestem przekonany, ze we dwojke to naprawicie [co dwie glowy...]  Powodzenia :-)

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 319
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2007, 22:48:48 »
Zrób tak jak pisałem wcześniej, czyli (przy zalanym LDS-ie) odpalasz auto, wciskasz podnoszenie na max, włazisz pod auto i odkręcasz ten odpowietrznik na środku tylnej belki (oczywiście uprzednio podstawiając jakiś pojemnik na spływający LDS) i czekasz aż zacznie cieknąć tym odpowietrznikiem płyn, (u mnie minęło jakieś 20-30sekund zanim zaczął płyn lecieć) jak już będzie leciał ten płyn zakręcasz ten odpowietrznik, dolewasz LDS i powinieneś zacząć w tym momęcie słyszeć cichą prace pompy LDS, następnie musisz dać przełącznik podnoszenia auta na sam dół a potem na góre jak już zacznie się auto powoli podnosić to znowu opuszczasz go na dół i tak kilka - kilkanaście razy na dół i do góry, ja tak robiłem ze 20 razy a i tak zaczął mi normalnie podnosić na następny dzień, jak już będzie ci podnosić auto normalnie to będziesz słyszał wyraźne wycie pompy LDS, nie da się tego wycia nieusłyszeć  ;-) , pozdrawiam
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:09:27 »
a ma ktos może jakis kontakt do mechanika ktory sie zna na tych zawieszeniach w okolicy zielonej góry?


możliwe ze komputer odlaczyl pompe i ona teraz nie chodzi bo trzeba pod kompa podlaczyc c5?


mechanik z ktorym gadalem mowil mi ze ona sie powinna sama podniesc ale trwa to po pierwszym zalaniu 30 minut albo i wiecej i pytanie czy mam probowac tak dlugo czekac?

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 319
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2007, 10:26:31 »
U mnie po całkowitym wylaniu LDS też tak auto podnosiło się długo, ale odczekałem, odpowietrzyłem na tylnej belce i powoli zaczą się podnosić szybciej. Zresztą koleś od napraw hydro doradził mi że w C5 po zalaniu LDS trzeba podnosić i opuszczać do skutku aż zacznie dobrze działać, spróbuj tak zrobić jak opisałem w poprzednim poście, jak nie pomoże to musisz szukać kogoś by to sprawdził, ja bym jednak próbował do skutku, jak mówisz że się powoli podnosi to daj szanse temu się odpoeietzryć pożądnie i może zacznie normalnie pracować
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2007, 14:08:49 »
ono sie wogle nie podnmosi tu jest bol i pisze ze nie dziala abs i esp... no i pali sie kontrolka ten zolty silniczek ;/ auto chodizlo godzine i robilem przyciskami na dol i do gory auto ale nic nie dalo lezy dalej martwe....

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 319
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2007, 16:36:14 »
No to musisz szukać jakiegoś mechanika który zna się na C5 bo masz w tym aucie sporo namieszane i mam wrażenie że to niebyło tylko przerysowanie boku o barierke tylko zdrowy dzwon  ;-)  a pokazuje błąd ABS i ESP bo pewnie masz uszkodzony czujnik lub pourywane jakieś kable
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:57:23 »
no fKT NIE DODALEM ZE POCALOWALEM BARIERKE Z JEDNEJ STRONY NA AUTOSTRADZIE PRZY PREDKOSCI 140 I POZNIEJ WPADLEM NA DRUGA STRONE ;) W SUMIE TO DOSTALO W KOLO TYLNIE LEWE I W PRZEDNIE PRAWE :)

[color=00CC00]Nie piszemy Caps Lockiem ! mkonarsk[/color]

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2007, 20:04:54 »
A wiązkę elektryczną po stukniętej stronie masz całą ??
Może wiązka jest zmiażdżona ?
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2007, 22:06:48 »
powiem tak do tego urzedzenia pod baniakiem z ldsem wchodza 2 wtyczki jedna taka mala i od tej malej  wychodiz kabel bialy.. i on jest ale obok jest zielony i on jest przy samej kostce uciety... ? to jest od abs czy jak? slyszalem ze kiedys w c5 cieli jakies kable zeby nie ulegaly samozaplonowi

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2007, 09:10:48 »
Cytuj

Arek Bednarz starannie wyklepał(a):
powiem tak do tego urzedzenia pod baniakiem z ldsem wchodza 2 wtyczki jedna taka mala i od tej malej  wychodiz kabel bialy.. i on jest ale obok jest zielony i on jest przy samej kostce uciety... ? to jest od abs czy jak? slyszalem ze kiedys w c5 cieli jakies kable zeby nie ulegaly samozaplonowi


To urządzenie pod "baniakiem z ldsem" to pompa ciśnieniowa od zawieszenia ...

U mnie po zdjęciu leflektora wygląda to TAK
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2007, 15:24:18 »
dzieki za foto, bylem u goscia co citroenami sie zajmuje i powiedzial mi ze jak mi sie swieci kontrolka to pewnie jest blad tej pompy i poki go nie wylacze to auto sie nie podniesie w poniedzialek jestem umowiony na kompa ;) zdam relacje co i jak to juz bedznie na przyszlosc wiadomo jak ktos przydzwoni swoim c5 gdzies ;) od pukac oczywiscie

Offline Arek Bednarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2002r. 3l V6 kombi
  • Miejscowość: zielona góra
Re: [mk1] Nie podnosi się :/
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 17, 2007, 17:49:47 »
PODNIOSL SIE! okazalo sie ze masa jakos nie laczyla... i pompa sie nie wlaczala no i do tego zlikwidowalem blad na kompie i ciach na moich oczach sie podniosl trwalo to ja wiem moze ze 2 min ;)