Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)  (Przeczytany 96682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Misiun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Avantage 94'
  • Miejscowość: Lodz
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 18, 2007, 18:54:42 »
nie da Ci zona,nie da Ci matka, tego co może dac(lub sprzedać) Ci sąsiadka.:)

gratuluję zakupu.

powyzszy post traktuje o tym że warto czasem obserwować sąsiadki

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2007, 19:48:54 »
maly przebieg fajnie. ale to ze auto wiekszosc dni w roku stalo to niezbyt dobrze. wszystkie uszczelki moga byc sparciale i powoli na biezaco wszystko bedziesz musial wymieniac bo jednak 14 lat troche jest;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Wacław Zych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 261
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: zx 1,4i avantage kat benzyna\lpg 187kkm
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:40:42 »
Cytuj

Piotr Stańczyk starannie wyklepał(a):
Witam :)

W tą niedziele kupiłem od sąsiadki ZX-a 1.4 z autentycznym przebiegiem 42tys km :)
Auto ma 15 lat, co ciekawe kupione przez sąsiadkę w grudniu 1993r. i posiadające GAŹNIK.
Wyczytałem dużo pochlebnych opinii co do zrywności tego silnika - potwierdzam. Auto strasznie dynamiczne mimo 75km.
W aucie wymieniam teraz rozrząd i pasek klinowy - nigdy nie były wymieniane. Tak samo jak opony - 15letnei opony są w tym aucie.
Auto znam dobrze - zawsze stało na parkingu strzeżonym i kiedyś mi się marzyło, do 30tys. (w 2002r.) serwisowane było w ASO citroena. Sąsiadka z okazji małych przebiegów (np. w zeszłym roku przejechała 400km!!!) zmieniała olej co 2 lata.

Pozdrawiam
Piotr


Faktycznie rarytasik :-) z tego co piszesz.
A gdybyś jeszcze jakieś fotki pokazał to było by super! :-)
ww11 :-)POZDRO

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:47:58 »
Te oponki to też bym wymienił.

Offline Piotr Stańczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys.
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2007, 23:09:56 »
Witam ponownie.

Jak już pisałem przebieg OK ale są oczywiście "małe ale". Blachy w dobrej kondycji - nie gniją. Za to są różne mniejsze i większe wgniotki, przetarcia itd. Lakier jest już mocno wypłowiały, zwłaszcza zderzaki straciły kolor. Są to jednak banały i da się z nimi żyć. Jak się zrobi ciepło to zrobię polerkę.
Paski jak już pisałem robię - mechanik doradził wymianę pompy wody oraz napinacza ( komplet: pasek rozrządu, napinacz, pompa wodna, pasek klinowy - wszystko za 180zł + 80zł robocizna).
Opony oczywiście wymieniam :) Chcę kupić całoroczne Dębice Navigatory 2 o rozmiarze 165/70/R13. Nie będę jeździł dużo więc na taki rodzaj się zdecydowałem - co o tym sądzicie? Za komplet nowych opon zapłacę 400zł.
Co dalej...
Podoba mi się bardzo ogrzewanie - bardzo szybko grzeje, po dosłownie 2 minutach.
Praca silnika: nie znam tego auta wcale, ładnie się zbiera ale jest taki dziwny dźwięk jakby zawory cykały albo jak już tu ktoś napisał - terkotanie.
Uszczelki przy drzwiach - OK, Wąż od chłodnicy - OK, wężyki przy gaźniku - OK. Nie wiem co do kabli wysokiego napięcia - nie ruszam w tej chwili. Auto odpala zimne, za to jak jest ciepłe i postoi z 20-30 minut to odpalić się da ale tylko po dodaniu gazu i kręceniu rozrusznikiem z 5 razy. Nie wiem czy to normalne, czy nie :)
Co jeszcze...
GAŹNIK. Czy to dobrze czy źle?? Z jednej strony wyczytałem że gaźnik lepiej się zbiera. Podoba mi się że nie ma elektroniki więc teoretycznie mniej do psucia (zwłaszcza nieszczęsna sonda). Z drugiej strony wtrysk to wtrysk. Na korzyść gaźnika przemawia też najtańsza instalacja LPG ( o ile się zdecyduję).
Zawieszenie: szok :) śpiące policjanty - jakie policjanty? Jakby ich nie było. Coś lekko z tyłu po prawej stronie stuka czasami przy dużych wybojach. Koła są lekko pochylone ale na prawdę lekko.
Wersja: REFLEX, totalna bieda, jedyne co ma to CENTRAL, starczy mi, mniej elektroniki - mniej awarii, mniej wyposażenia - lepsze osiągi (muszę to sobie tak tłumaczyć:) )

No trochę się rozpisałem :) Jeszcze napiszę jak coś mi do głowy wpadnie. Nie wiem ile pali ale to się dopiero okaże jak zaleję cały bak

Pozdrawiam
Piotr szczęśliwy właściciel małego a jakże wielkiego ZetIxa :)

P.S. Zdjęcie wstawie jak mi się uda :)
Pozdrawiam
Piotr Stańczyk
ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys. km (oryginał)
Trójmiasto

Offline Grzesiek Smolański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
  • Miejscowość: Poznań
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2007, 23:34:32 »
Cytuj

Piotr Stańczyk starannie wyklepał(a):

Zawieszenie: szok :) śpiące policjanty - jakie policjanty? Jakby ich nie było. Coś lekko z tyłu po prawej stronie stuka czasami przy dużych wybojach.

mnie to zawsze śmieszy, jak podjeżdżam właśnie do śpiącego policjanta, a tu wszyscy przede mną ostro hamują, jakby nie wiadomo jak się na nim tłukli, a ja bez problemu 40km/h i ledwie coś się odbijało, a Renatka to się nawet raczej buja tylko niż odbija...
Jakbyś się przejechał autem z hydro (tam jest tylko głuchy pogłos i nic nie czujesz) to dopiero byłbyś w szoku ;-)
Jest: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
Były: ZX 1.4i '92 Avantage 5d, R19 1.8s '94

  • Gość
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2007, 09:44:23 »
Cytuj

Piotr Stańczyk starannie wyklepał(a):
Witam ponownie.

 Auto odpala zimne, za to jak jest ciepłe i postoi z 20-30 minut to odpalić się da ale tylko po dodaniu gazu i kręceniu rozrusznikiem z 5 razy. Nie wiem czy to normalne, czy nie :)
Co jeszcze...
GAŹNIK. Czy to dobrze czy źle?? Z jednej strony wyczytałem że gaźnik lepiej się zbiera. Podoba mi się że nie ma elektroniki więc teoretycznie mniej do psucia (zwłaszcza nieszczęsna sonda). Z drugiej strony wtrysk to wtrysk. Na korzyść gaźnika przemawia też najtańsza instalacja LPG ( o ile się zdecyduję).


W tym silniku z gaźnikiem to normalne, że rozgrzany ciężko zapala. Wciskasz lekko pedał gazu i kręcisz z 3-4 razy i powinien palić. Ale to w renault, w peugeotach itp to samo z tym silnikiem, z tym samym sie borykałem ;]

Na gaz bym nie przerabiał gaźnikowca! Jest o niebo ekonomiczniejszy od wtrysku. Mi palił 7.7 po Wawie, a nie musze chyba pisać ile ten mi palił. Co do osiągów, kosmos jak na 1.4. Golf 4 1.6 nie daje rady.

Jak miałem gaźnikowca to chciałem wtrysk. Ale teraz bym wrócił do tamtego ;) To prawda, trzeba rano włączać ssanie, dłużej go rozgrzewać, co kilkadziesiąt tyś. wypadało by gaźnik przeczyścić ale jak Ci na dwójce zrywa na suchym przyczepność a przy tym mało pali to jest bezcenne uczucie. Niby ten sam silnik, a o klase lepszy z gaźnikiem. A i licznikowo 182 leciał z obciążeniem, nawet mam gdzieś zdjęcie...

pozdrawiam
Artur

Offline Wacław Zych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 261
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: zx 1,4i avantage kat benzyna\lpg 187kkm
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:01:01 »
Ładny  :-) . Prawiei dentyczny jak mój nawet kołpaki mamy takie same.
No to gładkich asfaltów i do przodu :-)
ww11 :-)POZDRO

Offline Kazimierz Armatys

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 551
  • Skąd: ostrów wlkp
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i + gaz 1994r. Premiere , vw passat b5 1,9tdi 96 kW 2001 r.
  • Miejscowość: ostrów wlkp
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2007, 16:07:41 »
Cytuj

Piotr Stańczyk starannie wyklepał(a):
Witam ponownie.

Jak już pisałem przebieg OK ale są oczywiście "małe ale". Blachy w dobrej kondycji - nie gniją. Za to są różne mniejsze i większe wgniotki, przetarcia itd. Lakier jest już mocno wypłowiały, zwłaszcza zderzaki straciły kolor. Są to jednak banały i da się z nimi żyć. Jak się zrobi ciepło to zrobię polerkę.
Paski jak już pisałem robię - mechanik doradził wymianę pompy wody oraz napinacza ( komplet: pasek rozrządu, napinacz, pompa wodna, pasek klinowy - wszystko za 180zł + 80zł robocizna).
Opony oczywiście wymieniam :) Chcę kupić całoroczne Dębice Navigatory 2 o rozmiarze 165/70/R13. Nie będę jeździł dużo więc na taki rodzaj się zdecydowałem - co o tym sądzicie? Za komplet nowych opon zapłacę 400zł.
Co dalej...
Podoba mi się bardzo ogrzewanie - bardzo szybko grzeje, po dosłownie 2 minutach.
Praca silnika: nie znam tego auta wcale, ładnie się zbiera ale jest taki dziwny dźwięk jakby zawory cykały albo jak już tu ktoś napisał - terkotanie.
Uszczelki przy drzwiach - OK, Wąż od chłodnicy - OK, wężyki przy gaźniku - OK. Nie wiem co do kabli wysokiego napięcia - nie ruszam w tej chwili. Auto odpala zimne, za to jak jest ciepłe i postoi z 20-30 minut to odpalić się da ale tylko po dodaniu gazu i kręceniu rozrusznikiem z 5 razy. Nie wiem czy to normalne, czy nie :)
Co jeszcze...
GAŹNIK. Czy to dobrze czy źle?? Z jednej strony wyczytałem że gaźnik lepiej się zbiera. Podoba mi się że nie ma elektroniki więc teoretycznie mniej do psucia (zwłaszcza nieszczęsna sonda). Z drugiej strony wtrysk to wtrysk. Na korzyść gaźnika przemawia też najtańsza instalacja LPG ( o ile się zdecyduję).
Zawieszenie: szok :) śpiące policjanty - jakie policjanty? Jakby ich nie było. Coś lekko z tyłu po prawej stronie stuka czasami przy dużych wybojach. Koła są lekko pochylone ale na prawdę lekko.
Wersja: REFLEX, totalna bieda, jedyne co ma to CENTRAL, starczy mi, mniej elektroniki - mniej awarii, mniej wyposażenia - lepsze osiągi (muszę to sobie tak tłumaczyć:) )

No trochę się rozpisałem :) Jeszcze napiszę jak coś mi do głowy wpadnie. Nie wiem ile pali ale to się dopiero okaże jak zaleję cały bak

Pozdrawiam
Piotr szczęśliwy właściciel małego a jakże wielkiego ZetIxa :)

P.S. Zdjęcie wstawie jak mi się uda :)


Ładnie sie prezentuje, autko piękne w swojej prostocie:) A ileż on Cie uczynil, że spytam sie wścibsko? :]
SW Kocur      GG 60 98 318
ZX1,4i + gaz 1994,  Premiere
Nie lubię gdy kobieta ulega za szybko...

Offline Paweł Paprocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2003 1,8 + LPG
  • Zainteresowania: Motoryzacja,geografia,turystyka
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2007, 17:27:23 »
Cytuj

Kazimierz Armatys starannie wyklepał(a):
Cytuj

Paweł Paprocki starannie wyklepał(a):
Witam! :)

niedawno wymieniłem olej na Orlen półsyntetyk.

Ogólnie silnik "szepta"


Przeszedłeś z minerala na połsyntetyk? Jesli tak to czy silnik pracuje głośniej niż na mineralnym oleju? Jak dlugo jeździł na mineralnym?


Więc wymieniłem na taki sam na jakim chodził gdy go kupiłem czyli właśnie orlen semisyntetic a czy kiedyś jeździł na mineralnym tego niewiem
Pozdrawiam!:)

Offline Piotr Stańczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys.
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:24:12 »
Cytuj

Ładnie sie prezentuje, autko piękne w swojej prostocie:) A ileż on Cie uczynil, że spytam sie wścibsko? :]


Dałem za niego równe 3tys zł :)
Już wymieniłem opony - 460zł, kompletny rozrząd -300zł i jak na tą chwilę to wszytko.

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
Piotr Stańczyk
ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys. km (oryginał)
Trójmiasto

Offline Piotr Stańczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys.
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:33:12 »
Cytuj

Na gaz bym nie przerabiał gaźnikowca! Jest o niebo ekonomiczniejszy od wtrysku. Mi palił 7.7 po Wawie, a nie musze chyba pisać ile ten mi palił. Co do osiągów, kosmos jak na 1.4. Golf 4 1.6 nie daje rady.

Jak miałem gaźnikowca to chciałem wtrysk. Ale teraz bym wrócił do tamtego ;) To prawda, trzeba rano włączać ssanie, dłużej go rozgrzewać, co kilkadziesiąt tyś. wypadało by gaźnik przeczyścić ale jak Ci na dwójce zrywa na suchym przyczepność a przy tym mało pali to jest bezcenne uczucie. Niby ten sam silnik, a o klase lepszy z gaźnikiem. A i licznikowo 182 leciał z obciążeniem, nawet mam gdzieś zdjęcie...

pozdrawiam
Artur


No i tu jest mały szkopuł...
Co do prędkości maksymalnej - jechałem najszybciej 160km/h i chyba więcej już by nie pojechał (pewnie sąsiadka go zamuliła). Mi wystarczy w zupełności bo to nie jest wyścigówka.

Martwi mnie natomiast spalanie. Co prawda jeszcze nie zalałem baku do pełna ale sądząc po rezerwie ( fakt że miga jak chce) spalanie na oko pod 10l. :( Będę się martwił jak zaleję chociaż raz do pełna i wtedy sobie wyliczę. Nie wiem czy wymiana rozrządu (ustawianie itd) może mieć (na spalanie) jakiś wpływ. No i zastanawiam się już tak na zapas czym może być spowodowane tak wysokie spalanie? Może kwestia regulacji gaźnika itd? Auto odpala prawidłowo ( jak jest ciepłe to trzeba je dużo kręcić by zaskoczyło) więc świece i kable raczej odpadają?

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
Piotr Stańczyk
ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys. km (oryginał)
Trójmiasto

Offline Marek Ardyła

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C8 od rudego
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:34:24 »
Cytuj

Piotr Stańczyk starannie wyklepał(a):
 kompletny rozrząd -300zł

Pasek GYG1096H za 40
Napinacz EVR56600 za 84
Byliśmy nad skrajem przepaści!
Od tej pory zrobiliśmy duży krok na przód

Offline Piotr Stańczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys.
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:51:20 »
Cytuj

Marek Ardyła starannie wyklepał(a):
Cytuj

Piotr Stańczyk starannie wyklepał(a):
 kompletny rozrząd -300zł

Pasek GYG1096H za 40
Napinacz EVR56600 za 84


Pasek klinowy
Pasek rozrządu
Pompa wody
Napinacz
 180zł
Robocizna (80zł) z napiwkiem wyszło 100zł no i dolewka płynu chłodzącego 20zł.
Napisałem KOMPLETNEGO rozrządu. Więc chyba nie jest tak źle ;)
Mechanikiem nie jestem, sam nie umiałem tego wymienić. Poza tym to był ekspres jeszcze przed świętami.

Pozdrowienia
Piotr
Pozdrawiam
Piotr Stańczyk
ZX 1.4 gaźnik 1993r. 42tys. km (oryginał)
Trójmiasto

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zxach ?:)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 05, 2008, 15:59:07 »
189tys mam go prawie dwa latka jezdze na totalu mineralnym ogolnie wszystko ok ale moglo by byc lepiej spalanie :( :-(
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

Offline Artur Jaśkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Norwegia
  • Posiadany samochód: xantia 2.0HDI
  • Miejscowość: Norwegia
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2008, 17:31:54 »
Mój ZX ma 312kkm na dzień dzisiejszy. Jak do tej pory bez żadnej ingerencji w silnik czy pompę (lucas). Nigdy nie ma problemów z odpalaniem i jako że z elektroniką nie ma nic praktycznie wspólnego to i zadnych innych problemów nie miałem nigdy również. Ostatnio na trasie Amsterdam-Radom przy średniej prędkości ponad 110km/h na całej trasie (licząc z kilkoma krótkimi przystankami: tankowanie x 2, granica) spalanie wyszło niecałe. 7l/100. Nigdy nie miałem okazji jeździc bardziej oszczędnym autem :)

Offline Piotr Fronc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2008, 17:48:24 »
1. ZX 1.4i 1993r. update przebiegu: 207kkm :)
2. No ja na trasie tez spalanie mam w granicach 7 l/100km, tyle że w mieście czasami pod 12 dochodzi :|. No ale cóż - "uroki" mieszkania w Warszawie
Pozdrawiam,
Piotrek Fronc

crprog

  • Gość
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 24, 2008, 21:53:41 »
Na kilometromierzu :D mam nabite aktualnie 205 kkm :-) chociarz pewnie ma wiecej :P ja narazie zrobiłem nim 7 tys od grudnia :-)

Offline Tomasz Marosek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: Citroen ZX, 1.4 mkII 1995r.
  • Zainteresowania: wędkarstwo, historia, piłka nożna
  • Miejscowość: łódź
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2008, 00:04:25 »
Mój ma 121500 tys. km. Oficjalnie. A czy tyle ma naprawdę czy nie, kto to może wiedzieć - chyba tylko ten co cofał licznik :] Rocznik 1995 - marzec. Pierwsza rejestracja lipiec 1996. Mam go od listopada 2006. Gdy go kupiłem miał 113 tyś. Zrobiłem nim tylko 8 tyś. choć wcale nie jestem niedzielnym kierowcą. Po prostu w trzy miesiące po zakupie trafiła mi się nowa robota, w której dostałem nowiutkie służbowe wozidełko - fiata pandę :)  :-( i tym ujeżdżam na co dzień, a zeniowi wszelkie paskudne zimy, pluchy, sypania soli i inne zarazy są obce, bo stoi sobie w garażu. ;-)  Przez ten czas, czyli od momentu kupna jedyne co w nim robiłem, poza oczywiście standardową wymianą, oleju i filtrów, to:
- wymiana całego układu wydechowego
- wymiana prawej półośki
i ostatnia inwestycja z przed dwóch tygodni:
- wymiana przednich amorków. Założone japońskie Kayaby olejowe :)
Jeżdżę na półsyntetyku Mobil 1. W trasie pali ok. 6,5 - 7 l. W mieście ósemkę. Staram się nie mieć raczej ciężkiej nogi, ale 160 km/h wyciągnąłem ;-) No. To by było takie skrócone CV mojego zenka. Pozdrawiam.
Tomasz Marosek - ZX 1.4 mkII 1995r ORGA-6699 :-)

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 14, 2008, 18:24:06 »
2.0i 16V - końcem marca stuknęło 200tyś
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Grzesiek Smolański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
  • Miejscowość: Poznań
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 14, 2008, 18:48:19 »
Ciekawe, który już raz... :>
Jest: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
Były: ZX 1.4i '92 Avantage 5d, R19 1.8s '94

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 15, 2008, 03:46:29 »
Cytuj

Grzesiek Smolański napisał:
Ciekawe, który już raz... :>

o odezwał sie ! :>
siódmy, a poprzedni dziewiąty z kolei właściciel mówił coś o czwartym silniku i spawaniu auta z dwóch innych. jeździ bokiem ale i tak go lubię :P
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

  • Gość
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 19, 2008, 18:37:00 »
No u mnie też było ok 200 jak go kupiłem, ale nie działał licznik...:]
Właściciel poprzedni zapewniał że to chwilowo :)
Dla mnie chwila to 5 sekund a dla kogoś może to być rok hehe
Oleju nie bierze, kutura pracy ok, osiągi podobne do nominalnych, więc dla mnie bez znaczenia jest ten przebieg,
moze mieć i nawet 500 :)

Offline Maciej Jan Korczowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,9 D Reflex
  • Miejscowość: Poznań
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 23, 2008, 17:49:43 »
Powitać Wszystkich!
u mnie na liczniku jest ok 284 000 rocznik 1996 1,9 D auto teścia, ja nim śmigam od roku. Do niedawna palił na tip top w każdych warunkach, ostatnio coś mu się odmieniło i są problemy (pewnie świece do wymiany, bo dziś się dowiedziałem że nie pamięta kiedy były zmieniane  :-| )
auto dużo jeździło w przeszłości po lasach (prawie jak terenowe) oczywiście legalnie kiedyś było to auto LP.
W sumie poza normalną ekspoloatacją nic się w nim nie dzieje. Do tej pory myślałem że tylko auta z gwiazdą przejeżdżają po 300 tys. km i dopiero się docierają, oddaje honor Citrone jest the best  :evil:

Offline Damian Tomaszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Wierzbocice
  • Posiadany samochód: citroen zx 95 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wierzbocice
Re: Jakie macie przebiegi w swoich zx'ach ?:)
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 29, 2008, 11:20:47 »
mój citroen jest z 1995 roku.. Na dzień dzisiejszy ma przejechane 168606 km.. Ja przejechałem już nim ponad 4tys. km Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Citroena