Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralny zamek  (Przeczytany 94319 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Gad

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 404
  • Skąd: Rudniki
  • Posiadany samochód: XM 3.0 V6 12v 1989r,Opel Omega 2.0 16v 1995r, XM V6 12v VSX 1995r
  • Zainteresowania: Cytrynki
  • Miejscowość: Rudniki
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 12, 2008, 18:35:57 »
Koledzy zakupiłem uniwersalnego pilota z centralka. Tylko pod co go teraz podpiąć  najprościej pod kable z zamka w drzwiach , podmienić z centralka od rajdowego pilota czy podpiąć sie pod kable z centralnego pod schowkiem ??

Offline Jacek Fryza

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: Citroen XM ( XMEN ) 2.1 TD 1991 HA 1
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 26, 2008, 20:16:51 »
Pisze po prośbie kolegi

mianowicie ma zamontowana u siebie w aucie( xm mk1 2.1 td) centralkę od zamka centralnego na pilot radiowy i było wszystko okey. drzwi sie zamykaja i otwieraja.

lecz pewnego dnia wyszedl z auta, naciska przycisk zamykania, zamknely sie wszystkie drzwi oprócz kierowcy. rygielek przy zamykaniu lekko drży przy otwieraniu i zamykaniu czyli sygnał dochodzi do drzwi.

co moze byc przyczyną ?? pozdrawiam Jacek i kolega bartek
Citroen XM 2.1 TD 1991 mój Xmen :) kocham uczucie podnoszonego zawieszenia :) mmmmm

Offline Tomasz Pawłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Pabianice
  • Posiadany samochód: XM mkII 3.0 V6 12V eksklusive 1996r Automat DIRAVI
  • Miejscowość: Pabianice
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 27, 2008, 07:37:12 »
Cytuj

Jacek Fryza napisał:
Pisze po prośbie kolegi

......
lecz pewnego dnia wyszedl z auta, naciska przycisk zamykania, zamknely sie wszystkie drzwi oprócz kierowcy. rygielek przy zamykaniu lekko drży przy otwieraniu i zamykaniu czyli sygnał dochodzi do drzwi.

co moze byc przyczyną ?? pozdrawiam Jacek i kolega bartek


Mam to samo ale w mkII Siłownik zamka. W mkII jest razem z zamkiem w mkI o ile wiem siłownik jest osobno i można go wymienić. Jeśli to siłownik może też być sytuacja, że przy zamykaniu pozostałe zamki będą odbijały albo rano zastaniesz samochód otwarty - przynajmniej tak miałem w oryginalnej centralce na podczerwień

Offline Jacek Fryza

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: Citroen XM ( XMEN ) 2.1 TD 1991 HA 1
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 27, 2008, 16:16:13 »
wlasnie ze te inne nigdy nie odbijaja :P tylko ten kierowcy nie zamyka, chyba skonczy sie na rozebraniu drzwi i obserwowaniu co sie dzieje podczas zamykania :)

Jacek i Bartek pozdro
Citroen XM 2.1 TD 1991 mój Xmen :) kocham uczucie podnoszonego zawieszenia :) mmmmm

Offline Artur Pręgowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Skąd: Gliwice / Cz-wa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI '08 + Citroen C2 1,6 VTS '07
  • Zainteresowania: Programowanie PLC, Motocykle
  • Miejscowość: Gliwice / Cz-wa
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 19, 2008, 12:37:49 »
Cytuj

Artur Gadzała napisał:
A to jest odbiornik radiowy do sterowaniem centralnego zamka przy pomocy przycisku na kluczyku.


Gdzie dokladnie znajduje sie to ustrojstwo? Szukałem pod schowkiem ale tam tego nie znalazlem... moze ktos podpowiedziec?
Moje byłe francuzy:
Citroen XM 2,5TD '99 Exclusive HAII
Citroen C2 1,4i SX '03
Peugeot 407 SE 1.6 HDI '04

Aktualne:
Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI '08
Citroen C2 1,6 VTS '07

Strona serwisowa citroena

Diagnostyka Lexia/PP2000    "Gliwice"

Offline Wojciech Łapiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 225
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 tourer 2.0 hdi 2015, Peugeot 407 SW 2.0 hdi 2009
  • Zainteresowania: podróże, wędkarstwo, fotografia
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2009, 10:11:40 »
Cytuj

Tomasz Bartoszewicki napisał:
Cytuj

Norbert Skrzypczak starannie wyklepał(a):
Jak zamknę centralny zamek, to po chwili sam się otwiera. Czasami od razu, czasem po jakiejś chwili, a czasami wcale.


Prawdopodobnie siłownik nie ma już pełnego skoku i powoduje otwarcie blokady zamka. Czy zjawisko występuje podczas dużej wigotności powietrza (po deszczu lub myciu)?
Otwierane są wszystkie drzwi? Jeżeli tak, to moja sugestia dotyczy tylko siłowników w przednich drzwiach (master).

Czyli działa to w ten sposób, że centralka elektroniczna zamyka tylko drzwi lewe i prawe, a gdy te się zamkną (siłownik obróci zamek) to wówczas zamkną sie drzwi tylne, klapa i wlew?
Samoczynne otwieranie się centralnego świadczy nie tyle o złym stanie siłownika (siłowników) drzwi przednich ile raczej styków elektrycznych sprzężonych z samym zamkiem? Jak próbowałem zamykać kluczykiem automatycznie wszystko sie otwierało a przecież kliczykiem na pewno "wysterowałem" zamek. Jak zdjąłem klemę z akumulatora to drzwi lewe i prawe dobrze zamykały się kluczykiem...
dawniej: Xantia Break 1,9 td
             Safrane 2,3 Si
             Nevada 2,1 D
             R 11 1,7
             Visa 1,9 d

Offline Marcin Pyda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.5td
  • Miejscowość: Puławy
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 29, 2009, 22:01:20 »
witam ja miałem podobnie centralny zamykał się ok ale nie chciał otworzyć sie z pilota a wkładki stały naszczęście bagażnik nie działał potem otwierał sie ale zaraz zamykał się sam wymiana sterownika po schowkiem pomogło

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 15, 2009, 16:58:59 »
Witam. Nie działa mi centralny z pilota w ogóle. Kupiłem zestaw z allegro i za bardzo nie wiem jak i gdzie wpiąć tą nową centralkę żeby wszystko mi działało z pilota. Pomógłby ktoś ? Instalka STIG. Do sterowania centralnym wychodzą 2 przewody z tego co na schemacie widzę. Pomóżcie :)
Oto materiały, które dostałem z alarmem.
Pozdrawiam

Offline Marek Olszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN XM 2.5 TD 1995
  • Zainteresowania: Rozległe:)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:33:20 »
Hello.
Dopiszę swoje 3 grosze do tematu. Jak widzę, wiele osób ma ten sam problem. Ja również:) Opiszę go tak: otwieram centralny (jak działa:))z kluczyka, od strony kierowcy. Czasami zadziała i otworzy wszystko i zamknie, a czasem otworzy ale nie zamknie np. bagażnika,  czasami otworzy tylko drzwi kierowcy (reszty nie ruszy,świnia jedna :evil: ) albo jak sobie z kabinki otworzę drzwi pasażera i je zamknę, to zamknie wszystko (poza bagażnikiem) ale już otworzy tylko kierowcy i to bez użycia centralnego...Hmmmm....Poczytałem sobie posty o tym i postanowiłem dobrać się do ustrojstwa (sterownik centralnego) w drzwiach kierowcy. Nawet mi się udało to wyjąć, tylko stwierdziłem z niemałą, zaskakującą i niemiłą konstatacją, że ten cud techniki (plastikowe pudełko kryjące w sobie te magiczne elementy stykowe), jest nie rozbieralne. Albo mnie się tak wydaje, że  nie jest:) I tu moje pytanie do szpeni od tych rzeczy: jak to diabelstwo rozebrać czyli rozłożyć na czynniki pierwsze, nie powodując szkód większych niż są i aby dało się to złożyć do kupy i zadziałało? Pytam, bo doszedłem do, mam cichą nadzieję (taki imperatyw wewnętrzny:)) że padły mi styki sterujące...Ale jak zwykle u człowieka co coś robi, pomyłka może się zdarzyć:) Poza tym, próbowałem się dostać do złącza przy drzwiach, aby sprawdzić styki, ale za [color=ff0000]piii[/color]ę nie mogę tego rozebrać (odkręcić, czy jak)...
No więc w skrócie HELP ME
A dokładnie mojemu citkowi...co by mnie przestał denerwować i pozwalał się prowadzić z przyjemnością, pozwalającą na późniejsze jego zamknięcie, po skończeniu prowadzenia:)
Pozdrówko.:)

Offline Michał Andrzejewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Były: BX 19 TZD '91 205 kkm, AX 1.4D '94 ???kkm, XM mk2 2.1 TD '98 200 kkm,AX 1.0 100kkm
  • Zainteresowania: Citroen, Atari
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2010, 22:46:49 »
U mnie też centralny przestał działać.
W kabinie słychać pracujące przekaźniki pod schowkiem....i tyle się dzieje po naciśnięciu przycisku na pilocie....

btw - jak wyjąć schowek w mk2?? Czy jest on zintegrowany z poduszką powietrzną?


pozdrawiam

Michał
______________________________________________
Był mocno spracowany BX 1.9TZD '91,
był mocno zużyty AX 1.4D '94,
był nieco zużyty AX 1.0 '96
był prawie piękny XM 2.1 TD '98
Może będzie coś jeszcze?

Offline Przemek Klimczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Zaręba
  • Posiadany samochód: jest Citroen XM 2.1td break byl Citroen bx 1,9D 1992r Ford sierra 1.8 benz. LPG
  • Miejscowość: Zaręba
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 17, 2010, 09:00:10 »
witam:)
i ja pozwole sobie podpiac sie z malym centralproblemem: kiedy zamykam autko drzwi sie zamykaja a otwiera sie klapa bagaznika - otwieram autko zamyka sie klapa;) i coz czynic?:)
pozdrawiam :)

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 17, 2010, 14:11:05 »
Schowek trzyma się na kilku wkrętach i lince. Nie jest złączony z poduchą. Torxa20 bierzesz i odkręcasz. Zanim wyciągniesz schowek wyciagnij też lampke oświetleniowa i rozłącz bo będzie przeszkadzać. Tak samo nie wyciągaj od razu mocno schowka bo pod spodem musisz rozłączyć biąłą wtyczkę jeszcze.

Offline Michał Andrzejewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Były: BX 19 TZD '91 205 kkm, AX 1.4D '94 ???kkm, XM mk2 2.1 TD '98 200 kkm,AX 1.0 100kkm
  • Zainteresowania: Citroen, Atari
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:17:43 »
Dzięki, będę walczyć.....

pozdrawiam,

MA
______________________________________________
Był mocno spracowany BX 1.9TZD '91,
był mocno zużyty AX 1.4D '94,
był nieco zużyty AX 1.0 '96
był prawie piękny XM 2.1 TD '98
Może będzie coś jeszcze?

Offline Antczak Henryk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Skąd: okolice Głogowa
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 exclusive103kw 2010r,XM2138D(90) - Xantia 1,9D (94), XM 2,1TD Exclusive (98)
  • Miejscowość: okolice Głogowa
centralny zamek mk2
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 26, 2010, 12:53:25 »
witam
Mam pytanie odnośnie lokalizacji  odbiornika centralnego zamka w mk2.Z tego co wyczytałem w mk1 odbiornik fal radiowych jest w podsufitowej konsoli ale na podczerwień a w mk2 ? nie wiem gdzie się znajduje.
pozdrawiam

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 26, 2010, 17:45:04 »
Pod schowkiem pasażera z tego co mi wiadomo.

Offline Antczak Henryk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Skąd: okolice Głogowa
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 exclusive103kw 2010r,XM2138D(90) - Xantia 1,9D (94), XM 2,1TD Exclusive (98)
  • Miejscowość: okolice Głogowa
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:00:23 »
Dzięki za podpowiedz.
Odbiornik fal radiowych został zlokalizowany pod ,, nogami pasażera" :) obok wentylatora  nadmuchu.
pozdrawiam

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 01, 2010, 20:02:13 »
a masz go tam tylko z tego względu ze nie jest oryginalny  

Xm'y miały centralkę nie radiową tylko na fale IRD zlokalizowana była właśnie pod osłonka lampek w podsufitce
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 01, 2010, 21:59:03 »
Wszystkie XMy miały na podczerwień ? Bo z tego co kojarzę to w moim poprzednim XMie miałem radiówkę ale o słabym zasięgu.

Offline Andrzej Barzał

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 356
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Posiadany samochód: CX, C4GP, C5
  • Zainteresowania: Cytrynki, elektronika samochodowa
  • Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 01, 2010, 22:17:39 »
Coś mi się tak kolebie po głowie że końcówka produkcji XM-a miała już radiówkę, ale głowy za to nie dam ;)
Moja stajnia:
C4GP 2.0HDi, C5 V6FL, CX do zabawy
 Wcześniej kilka różnych Cytryn. W klubie od ponad 23 lat.
Na co dzień elektronika samochodowa, klucze i kluczyki.

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 02, 2010, 15:48:42 »
Też tak myślę ponieważ w moim nie ma żadnej czujki w podsufitce a otwierały się drzwi i nie musialem nakierowywać na jakieś magiczne miejsce w aucie.

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 02, 2010, 18:00:36 »
hmm no morze być nie znam az tak dokładnie historii produkcji XM'a ale jak paczyłem na servisówki na stronie citroena to xm'y  z 2000r miały podczerwień no ale mogły wychodzić jakieś wersje z radiówką
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Artur Pręgowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Skąd: Gliwice / Cz-wa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI '08 + Citroen C2 1,6 VTS '07
  • Zainteresowania: Programowanie PLC, Motocykle
  • Miejscowość: Gliwice / Cz-wa
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 04, 2010, 17:52:42 »
Nie "mogły" a wychodziły. W moim XMku też miałem problemy z radiówką i w końcu zainstalowałem nieorginalny odbiornik bo za żadne skarby nie mogłem znaleźć seryjnego pudełka. Seryjne radiówki były montowane bodajże od 98r. Ponadto można było się jeszcze spotkać z radiówka i alarmem w scyzoryku, który miał 2 przyciski.
Moje byłe francuzy:
Citroen XM 2,5TD '99 Exclusive HAII
Citroen C2 1,4i SX '03
Peugeot 407 SE 1.6 HDI '04

Aktualne:
Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI '08
Citroen C2 1,6 VTS '07

Strona serwisowa citroena

Diagnostyka Lexia/PP2000    "Gliwice"

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 05, 2010, 11:26:52 »
Od 97 roku montowali radiówki , wtedy kiedy był ten okres przejściowy.Niestety trwałe to one nie były bo 2 Xm którego teraz mam też nie działa oryginalna radiówka i musiałem wstawić nieoryginalny :)

Offline Artur Pręgowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Skąd: Gliwice / Cz-wa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI '08 + Citroen C2 1,6 VTS '07
  • Zainteresowania: Programowanie PLC, Motocykle
  • Miejscowość: Gliwice / Cz-wa
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 05, 2010, 12:22:50 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
(...)Niestety trwałe to one nie były bo 2 Xm którego teraz mam też nie działa oryginalna radiówka i musiałem wstawić nieoryginalny :)


Niestety nie były i nie są. Poza tym mają bardzo słaby zasięg bo łapią może z około 1m od samochodu. Ogólnie ludzie jakoś lepiej chwalili podczerwień niż te nieszczęsne radiówki.
Moje byłe francuzy:
Citroen XM 2,5TD '99 Exclusive HAII
Citroen C2 1,4i SX '03
Peugeot 407 SE 1.6 HDI '04

Aktualne:
Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI '08
Citroen C2 1,6 VTS '07

Strona serwisowa citroena

Diagnostyka Lexia/PP2000    "Gliwice"

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: centralny zamek mk2
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 05, 2010, 17:57:22 »
1 metr to przesadziłeś :) Z 10m mi otwierał auto ale coś mu się odwidziało później :)