Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi  (Przeczytany 8195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Niedziela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 Kombi HPi Exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
[MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« dnia: Styczeń 30, 2008, 21:00:05 »
Witam.
Mam problem. W mojej C5 kombi nie dziala zamek w tylnych drzwiach. Drzwi sie nie otwieraja, niestety.
Zamek w serwisie: 750 pln plus wymiana.
Skombinowalem uzywany z internetu ale nie wiem jak sie do nich zabrac? Czy istnieje jakas mozliwosc zdjecia boczka z drzwi przy drzwiach zamknietych?
Co trzeba poodkrecac w drzwiach? Znalazlem 3 srubki, prezy klamce i 2 przy uchwycie ale boczek ani rusz.
Pomocy. Inaczej zostanie mi serwis.

Dzieki
Jacek
Jacek
----------------------
Citroen C5 Break 2.0 HPi Exclusive

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2008, 22:32:10 »
Po kolei.
Masz tak:
dwie śrubki przy uchwycie,
jedna przy klamce po jej odkręceniu ściągasz osłonkę wokół klamki)
i jeszcze dwie po odkręceniu głośnika
Dalej nic nie ma
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline piotr smietanski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: coventry
  • Posiadany samochód: c5 mk1 2.0hdi break
  • Zainteresowania: wszechstronne
  • Miejscowość: coventry
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2008, 00:04:26 »
Witam,przerabialem ten problem w mojej cytrynie.Gdy juz uporasz sie z tymi srubkami sprobuj wyszarpnac ten panel,gdyz znajduje sie on na plastikowych zatrzaskach.Dostep do zamka jest bardzo slaby,nie ma tam zbyt wiele miejsca.U mnie w zamku poszlo jedno z plastikowych ciagadelek i efekt byl taki ze nie szlo otworzyc auta od zewnatrz,ani od wewnatrz.Po ok.20min. pracy mlotkiem i przecinakiem zamek byl na tyle rozebrany ze odpuscil.Montaz  nowego zamka jest bardzo prosty wiec nie powinno byc klopotu.Koszt nowego zamka to 80 funtow(ok 400zl)powodzenia.

Offline Jacek Niedziela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 Kombi HPi Exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2008, 07:10:27 »
Cytuj

Grzegorz Drozdowski napisał:
i jeszcze dwie po odkręceniu głośnika
Dalej nic nie ma


Witam,

jak zdjac oslone glosnika zeby dostac sie do tych srubek?

Jacek
Jacek
----------------------
Citroen C5 Break 2.0 HPi Exclusive

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2008, 09:27:49 »
Podważ śrubokrętem jest na zatrzaskach
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2008, 21:27:24 »
jest jeszcze jedna sruba na wyskości połowy wysokości boczku, od strony zamka, prawie na przeciwko, do tej śruby jest cięzki dostęp po zamknięciu drzwi

Offline Jacek Niedziela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 Kombi HPi Exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2008, 22:14:01 »
witam,

dzieki za rady. Boczek zdjety ale co z tego. Zamek w C5 jest chyba elektromagnetyczny i nie wiem jak go odblokowac? Drzwi dalej nie moge otworzyc bo przeciez tych srub nie odkrece przy zamknietych dzrzwiach. Myslalem ze ten zamek ma jakis mechaniczny rygiel ale niestety nic z tego. On gdzies w srodku jest elektronicznie zablokowany.
Musi byc jednak jakis sposob?
Macie jakies ciekawe spostrzezenia w tej materii? Moze ktos mial podobny problem. ponoc zamki w C5 czesto padaja.

Pozdrawiam
Jacek
Jacek
----------------------
Citroen C5 Break 2.0 HPi Exclusive

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2008, 10:21:13 »
Probuj kilkakrotnie zamykać i otwierać pilotem drzwi /po każdym cyklu sprawdzaj/ zamek może zadziałać.Ja mam podobny przypadek w prawych przednich drzwiach/stosuję wspomniany sposób/.Próbowałem oczywiście wymienić zamek ale zakupione na allegro dwa kolejne zamki nie pasują do mojego samochodu/mam wersję EXKL z tzw.superblokadą/.
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2008, 13:56:48 »
Zamki z superblokadą dużo częściej padają niz standardowe. Jest to spowodowane ich specyficzną budową - w srodku zamka znajduje sie mały mikrowyłacznik który po pierwszym zamknięciu ma zmienione połozenie styków i po dostaniu dodatkowego impulsu domyka go (przesyła sygnał do elektromagnesu wewnątrz zamka). W vectrze B przez 4 lata wymieniłem 3 takie wyłaczniki, ale roboty przy tym było dużo no i oczywiście przy wymontowanym zamku.Tam było to tak rozwiazane, że uszkodzenie mikrusa umozliwiało odblokowanie zamka z pilota i otwarcie drzwi natomiast nie można już było ich zamknąć z pilota. Wydaje mi się, że w C5 ze względów bezpieczeństwa powinno byc to podobnie rozwiazane bo rozebranie tego zamka przy zamknietych drzwiach to prawie mission impossible. Zostaje tylko młotek i przecinak. Na wszelki wypadek podjedź do elektryka i sprawdź czy zamek na pewno dostaje napiecie po właczeniu pilotem. Byc moze to uszkodzenie elektryczne.

Offline Jacek Niedziela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 Kombi HPi Exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2008, 15:05:56 »
Dzieki Artur.
Generalnie sie poddalem. Pomimo zdemontowania boczka i calkiem dobrego dostepu do zamka od srodka nie ma szans zeby go otworzyc. Przecinakiem nie bede walczyl bo moze byc tak, ze ten zamek ktory kupilem nie jest z superblokada. Tez mam wersje Exclusive i podejrzewam ze wlasnie taki zamek mam zamontowany. A propos: nie wiesz jak sprawdzic typ zamka?
Przy zamykaniu i otwieraniu z pilota dobywa sie dzwiek z okolic zamka tak jakby probowal sie otworzyc ale drzwi sa caly czas zamkniete. bywalo ze sie czasem otwieral, ale teraz umarl juz na dobre. Chyba podjade do serwisu. Sam sobie nie poradze.

Jacek.
Jacek
----------------------
Citroen C5 Break 2.0 HPi Exclusive

Offline Piotr Lubiejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Komorów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 Mk 3 2.0 HDi
  • Miejscowość: Komorów
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2008, 15:42:03 »
Ja przerabiałem ten problem jakieś 2 miesiące temu.Nie tłucz zamka przecinakiem...Musisz uzbroić sie w cierpliwość,oraz kawałek sztywnego niezbyt grubego drutu i pobawić sie w złodzieja.Otwórz drzwi które działają i zobacz w jaki sposób zamyka sie zamek.Wygnij ten drut tak żeby pasował w szczelinę koło zamka drzwi które się nie otwierają.Kombinuj a w końcu się otworzą.Zamka nie trzeba wymieniać,można go zdemontować i straci tylko ta super blokadę.Drzwi będą się blokować,jedyna wada to taka że można otworzyć drzwi w czasie jazdy:/Jeśli nie wozisz małych dzieci z tyłu to raczej nic złego stać się nie może.
Życzę powodzenia.

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2008, 16:14:28 »
Wizualnie zamek z superblokadą rózni się od zwykłego tym że posiada dodatkową dzwignię oraz od części płaskiej struktury zamka wystaje  nadbudowa w której chyba jest cewka lub coś podobnego.Ogólnie mówiąc jest trochę garbaty a zwykły jest regularnym prostopadłościanem
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2008, 18:31:32 »
Cytuj

Józef Ortyl napisał:
Probuj kilkakrotnie zamykać i otwierać pilotem drzwi /po każdym cyklu sprawdzaj/ zamek może zadziałać.Ja mam podobny przypadek w prawych przednich drzwiach/stosuję wspomniany sposób/.Próbowałem oczywiście wymienić zamek ale zakupione na allegro dwa kolejne zamki nie pasują do mojego samochodu/mam wersję EXKL z tzw.superblokadą/.




wysłałem Ci odpowiedz na e-mail,

A.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2008, 18:45:09 »
Cytuj

Jacek Niedziela napisał:
Dzieki Artur.
Generalnie sie poddalem. Pomimo zdemontowania boczka i calkiem dobrego dostepu do zamka od srodka nie ma szans zeby go otworzyc. Przecinakiem nie bede walczyl bo moze byc tak, ze ten zamek ktory kupilem nie jest z superblokada. Tez mam wersje Exclusive i podejrzewam ze wlasnie taki zamek mam zamontowany. A propos: nie wiesz jak sprawdzic typ zamka?
Przy zamykaniu i otwieraniu z pilota dobywa sie dzwiek z okolic zamka tak jakby probowal sie otworzyc ale drzwi sa caly czas zamkniete. bywalo ze sie czasem otwieral, ale teraz umarl juz na dobre. Chyba podjade do serwisu. Sam sobie nie poradze.

Jacek.


jeśli zamek daje jeszcze oznaki życia to spróbuj w czasie właczania pilota poruszać troche drzwiami (docisnąć je, poszarpać za klamke itp,) byc moze blokada sie zwolni. czy klamki działają prawidłowo?
 odnosnie otwarcia mechanicznego z zewnątrz za pomocą drutów itp. to w przypadku zamka z uaktywnioną superblokadą jest to niemożliwe gdyż zamek zaryglowany jest w srodku i z zewnątrz nie ma mozliwości jego odblokowania (można go odblokować tylko elektrycznie)

Offline Piotr Lubiejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Komorów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 Mk 3 2.0 HDi
  • Miejscowość: Komorów
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2008, 11:22:47 »
Dziwne...Mam wersje exlusive i otworzyłem zamek drutem od środka.Może u mnie uszkodzony był inny element zamka,dlatego mi się udało.Dodam tylko,że warto wyciągnąć uszczelkę drzwi bo wtedy zamek dostaje trochę luzu.

Offline Jacek Niedziela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 Kombi HPi Exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2008, 22:53:10 »
Wyglada na to ze ten ktory kupilem jest z superblokada bo faktycznie nie jest calkiem regularny. Mam pytanko:
w jaki sposob zdeaktywowac w zamku superblokade jak juz uda mi sie go jakos zdemontowac?
Rozumiem ze centralny bedzie dzialal normalnie, czyli z zewnatrz drzwi sie nie otworzy?
Jacek
----------------------
Citroen C5 Break 2.0 HPi Exclusive

Offline Jacek Niedziela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 Kombi HPi Exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Pomocy. Zamkniete drzwi. Jak zdjac boczek? C5 Kombi
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2008, 12:44:43 »
Witam kolegow.
Jak to niewiele potrzeba do szczescia :-)) drzwi dzialaja, serwis w zielonej jest chyba calkiem niezly. Jakos otworzyli drzwi, zamontowali zamek a ze mialem szczescie i kupiony w internecie pasowal delektuje sie teraz otwieranymi drzwiami za kierowca.
Dzieki za porady i pozdrawiam
Jacek
----------------------
Citroen C5 Break 2.0 HPi Exclusive