Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Przekładka skrzyni Xsara.  (Przeczytany 1601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Arciszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara HDI
  • Miejscowość: Białystok
Przekładka skrzyni Xsara.
« dnia: Październik 08, 2009, 22:53:08 »
Witam.
Mam problem po próbie przekładki skrzyni biegów w mojej Xsarze HDI. Po kupnie okazało się że trafił mi się taki 'kwiatek' który ma założoną skrzynię od Berlingo 1.9D (20TE49), jako że na tej skrzyni nie dało się jeździć ekonomicznie w trasie (w miare rozsądnych prędkościach), postanowiłem zmienić skrzynię na oryginalną.... I tu zaczeły się moje problemy. Kupiłem skrzynię oryginalną, taką jaka była w oryginale montowana czyli 20TD42.
Na samym początku okazało się że nie pasuje lewa półoś (była za krótka - wymieniłem, potem okazało się że nie pasuje podpora prawej półosi - znalazłem inna od mojego modelu. Teraz okazuje się że mocowanie poduszki silnika (tej która jest wmontowane w tej podporze półosi) nie pasuje. Stara poduszka była przesunięta względem nowej o jakieś kilka cm w prawo. Teraz nie można jej zamontować, dodatkowo wodziki od skrzyni biegów nie pasują.
Panowie, proszę pomóżcie mi, co trzeba jeszcze zrobić żeby ta nieszczęsna przekładka doszła do skutku? Czy to może być wina np. założonej innej łapy silnika? Wg. tego co mi mówił mechanik, silnik powinien być pod trochę innym kątem. Początkowo zastanawiałem się że może ktoś przełożył cały silnik ze skrzynią z berlina i mocowaniami, ale przecież ta skrzynia występowała tylko w modelu 1.9D a ja mam 2.0HDI. Co poradzicie? Gdzie szukać jeszcze zmian żeby to wszystko w końcu ruszyło? Bo już naprawdę nie mam więcej pomysłów :(
Przepraszam za długą lekturę, ale chciałem przybliżyć jak najbardziej mój problem.
Pozdrawiam
Łukasz

  • Gość
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2009, 23:17:55 »
Najlepiej jakbyś przyprowadził drugą Xsarę w Hdi na warsztat i zobaczył byś co jest innego lub mechanika co specjalizuje się we francuzach.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2009, 21:48:21 »
Szukać na service.citroen.com - można sporo się dowiedzieć, szczególnie jak dorwiesz od kogoś konkretny VIN auta z silnikiem 1.9D i porównasz części ze swoim autem.
 
Xsara
 

Offline Łukasz Arciszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2009, 01:07:37 »
Dzięki za porady, ale niestety nie mam żadnego VINu z Berlinga 1.9D albo od xsary 1.9D. Co to strony service.citroen to ją już odwiedzałem, ale niestety, tam zdjęcia niektórych elementów nie są aż tak dokładne żeby zauważyć czasem drobne różnice miedzy elementami.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2009, 09:23:27 »
Taki problem poprosic o VIN na forum? :)
Moje spalanie

Offline Łukasz Arciszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2009, 19:48:54 »
Witam koledzy.
Podnoszę temat, bo mam przestrogę dla innych którzy będą próbowali przełożyćskrzynię biegów z innego auta do swojej Xsary.
Po wielu próbach, i staraniach razem z mechanikiem doszlismy do wniosku, że:

SKRZYNIA BIEGÓW OD XSARY II NIE PASUJE DO XSARY I!

Przepraszam za duże litery, ale chciałem aby było to dobrze widoczne i przestrzegło innych przed bezsensownymi wydatkami.
Dla chętnych, którzy chcieliby wiedzieć dlaczego nie pasuje skoro da się ją zamontować do silnika? Owszem się da! Ale po tej zmianie nie będą dobrze leżeć półosie, silnik i cała reszta osprzętu. Nawet po wymianie wszystkich mocowań skrzyni i silnika wraz z poduszkami nie uda nam się taka przekładka.
Mam nadzieję że taka informacja pomoże komuś w przyszłości.
Pozdrawiam
Łukasz

Temat można zamknąć kochani modowie :)

Offline Maciek Jagielski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: było: Xsara I VTS 1.8i 16V '98
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2010, 01:06:25 »
Witam, mam do wymiany skrzynie biegow w mojej cytrynce - Xsara I VTS 98. Jest troche ofert na allegro. Nie wiem, czy bedzie pasowala skrzynia z Picasso, albo z innych tych Xsar 1.8 16V. Autko jest w warsztacie i mechanik juz sie denerwuje :)

Bede wdzieczny za pomoc.
W-wa Włochy

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: Przekładka skrzyni Xsara.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:11:09 »
Witam

Dam Ci dobrą radę, podchodź z dużą rezerwą do opisów i zapewnień sprzedających ( nie chciałem nikogo urazić tą wypowiedzią )

Skontaktuj się z firmą FRANS AUTO ( okolice Krakowa )
konkretni, rzetelni

Tu masz Moje perypetie związane ze skrzynią biegów
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?viewmode=flat&type=&topic_id=55748&forum=79

Pozdrawiam