Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: złe wskazanie prędkościomierza - zawyża o ok. 50 km/h  (Przeczytany 31613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: złe wskazanie prędkościomierza - zawyża o ok. 50 km/h
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:15:19 »
Dobra ale musze jakoś sobie poradzić z prędkościomierzem. Zaryzykowałem i pobawiłem się tym bezpiecznikiem kilka razy, wskazówka wariowała jak sie podłączało bezpiecznik ale niestety tak jak tu u kogoś było, zwiększa się zawyżanie zamiast zmniejszać. Pozostaje tak jeździć albo wymienić zegary :(.

edit: dziś kolejny dzien zabaw z zegarami. Rozkreciłem deske i wyjąłem. Najpierw co zrobiłem to metode z przełożeniem wskazówki ale to był chyba błąd. Na włączonym zapłonie skorygowałem do 0 wskazówkę ale co z tego jak na jeździe próbnej od razu wskakiwała i liczyła prawie od 20km/h. Spróbowałem przełożyć z powrotem na tyle ile zawyża i w miarę udało się na oko. Po czym spróbowałem 2 metody czyli zabawa magnesami. Udało mi się zbić magnesami wskazówkę do 0 ale widzę że jeszcze nie jest to, za szybko wskakuję tak na około 10-15km/h i opada tak skokowo a nie plynnie. Nie wiem nie mam już więcej pomysłu co można zrobić, chyba skręce to tak jak jest i już.

Przeczytałem cały wątek, dużo cennych odpowiedzi ale niektorzy nie podali jak rozwiązali to u siebie a szkoda. Ja jeszcze będę na pewno póbował, na razie potrzebuję auta, ale teraz to już wiem jak rozebrać więc szybko pójdzie. Przy okazji spaliło się sporo żarówek na desce jak wyciągnąłem zegary i też przydałoby się wymienić. Ciekawy jestem czy jeśli predkosciomierz zawyża to czy licznik kilometrów też zawyża czy działa niezależnie?

Kolejny edit: moze komuś sie przyda. Skorygowałem ile się dało własnie magesami, róznica jest kilku kilometrów max 5 zawyża ale juz to nie przeszkadza. Nie dało się idealnie ustawić jak sprzed awarii bo jak jeszcze przekreciłem wskazówką na 2 strone magnesu czyli po 2 stronie niż jest zero to wtedy zanizało i wskazówka podnosiła się za pozno. A znowu w przeciwmy kierunku to tak własnie leciutko zawyza.Wskazówka oczywiscie lezy na zero ale potem wskakuje tak nagle na około 4km/h i juz idzie normalnie. No ale lepiej żeby zawyzało niz zanizalo, zawsze to fotoradar nie zrobi fotki :).

Offline Roland Leśniczak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Radwanice
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 SX
  • Miejscowość: Radwanice
Re: złe wskazanie prędkościomierza - zawyża o ok. 50 km/h
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 16, 2014, 10:06:38 »
Potwierdzam działanie patentu ze zworą SH/HS na przekręconą o 360 stopni wskazówkę obrotomierza.
Wskazówka wróciła na swoje miejsce po pierwszej próbie - ważne jest tylko żeby stacyjka była przekręcona do końca.