Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(  (Przeczytany 49240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Kelm

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 2.0 Hdi 90KM Break
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2008, 15:40:14 »
zaczęło się od tego, ze kilka razy przyblokowała mi się tylna klapa, następnie odbijał centralny przy zamykaniu z pilota i przy zamykaniu lewych drzwi od wewnątrz. zamykał się od środka tylko z prawych drzwi przednich, kluczykami w ogóle nie mogę przekręcać w związku z tym przez tydzień nie mogłem zamykać samochodu. Wymieniona została wiązka prawych drzwi- nie znam się na tym zupełnie wiec pozostaje wierzyć mi mechanikowi. Robiłem wtedy jeszcze parę innych rzeczy więc ciężko mi powiedzieć ile kosztowało usunięcie akurat tej usterki, ale nie mogły to być jakieś duże koszty bo za wszytko zapłaciłem 320 zł.
Jeżeli interesuje Cie tylko podłączenie pod kompa to ponoć najtaniej w Sentcar-ze ul. Swiecka 4 tel.503-914-686 (60zł.)

Offline Marek Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen xsara break 1.4i + LPG
  • Miejscowość: Łódź
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2008, 20:45:26 »
U mnie też odbijał zamek. Po dokładnym przejrzeniu przewodów okazało sie ze cienki, brązowy kabelek jest przerwany w drzwiach od kierowcy.

Offline janusz mozgała

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: bolechowice
  • Posiadany samochód: xsara break '01 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: bolechowice
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:34:38 »
Witam. Nie wiem czy moja sugestia coś pomoże ale miałem podobny problem z zamkiem w klapie (kombi). Objawy to otwieranie się zamka po przekręceniu kluczyka w stacyjce lub przy  zamykaniu centralnym z pilota. Po długiej walce ( w ASO przeczyścili styki zamków i powiedzieli że będzie dobrze - ale nie było) znalazłem usterkę tj. brak masy na klapie. Po założeniu dodatkowego kabelka i połączeniu klapy z resztą samochodu objawy zniknęły i wszystko dział bez zarzutu do dziś. Prawdopodobnie kabelek który przenosił masę na klapę gdzieś się przerwał ale nie szukałem - dorobiłem nowy.


[color=000099]A tak na marginesie: Witam wszystkich.Jestem tu pierwszy raz, Cytrynkę nabyłem trzy m-ce temu (Xsara 2.0 HDI, 90 KM, Break). Jak na razie jestem bardzo zadowolony, oby tak dalej.[/color]

Offline Jakub Kielech

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Lanos 1,5 16V
  • Miejscowość: Lublin
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2008, 21:30:49 »
Modul sterowania zamkami. Ja poprostu wymienilem. U mnie (lanosie) po wymianie przestal odbijac. Mi co prawda odbijal tylko po deszczu jak byl zawilgocony ale moze u Ciebie cos sie na stale skopalo.

Offline Dariusz Wójtowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 234
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i X Break 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, przede wszytskim youngtimery
  • Miejscowość: Lublin
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2008, 11:43:38 »
Miałem taką sytuację. Na początku to objawiało się tylko w drzwiach kierowcy (?!), a potem odbijały wszystkie zamki. Byłem zdenerwowany tym bardziej, że zmiana nastąpiła, po rzekomej naprawie. Objeździłem 3 elektryków, żaden nie miał czasu i polecali mi jeden konkretny warsztat, pojechałem tam. Mówię co się dzieje, a gość z miejsca - że to coś tam przy siłowniku. Naprawa w 15 minut i od tamtej pory wszystko działa... Eeeechhh te kaprysy ... ;)

Offline Tomasz Ślęzak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.4i+LPG 2001R
  • Zainteresowania: www.club106.pl
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2008, 18:15:03 »
U mnie też był problem z odbijaniem centralki - kable w wiązkach sprawdzone wsio ok; przyczyna była taka: po próbie zamknięcia zamykał i odbijał wyświetlając komunikat, że tylne lewe drzwi są niezamknięte i dodatkowo świeciła się kontrolka na desce "niedomkniętych drzwi". Kilka razy trzeba było klepnąć tymi drzwiami /otworzyć i zamknąć/ aż kontrolka zgasła i wtedy zamykał i nie odbijał. Dostałem furii jak musiałem tak czasem klepać tymi wrotami nie raz ale kilka razy, a o ludziach patrzących z boku nie wspomnę. Rozebranie tapicery i smarowanie nic nie dało, wina oczywiście krańcówki. Wymiana zamka ale... można to inaczej załatwić bez kosztów: zamek zamykając się czasem napotyka na opór wysyłając informacje do kompa który go odbija; czyli wystarczy odpiąć mu z wiązki dochodzącej do tych drzwi odpowiedni kabel by tej informacji nie wysyłał - u mnie /chyba jak wszędzie/ to kabel niebieski w tylnych lewych drzwiach więc go wypiąłem z ''wtyczki '' połączonej do tych drzwi. Efekt - działający centralny bez odbijania poza brakiem sygnalizacji o otwartych drzwiach na desce rozdzielczej /komp ich po prostu nie widzi/ co w niczym nie przeszkadza by zamykać auto centralką - choć gdy drzwi będą otwarte to centralka drzwi zamknie, no ale nikt chyba nie zamyka auta przed wcześniejszym zamknięciem drzwi więc problemu nie sprawia to żadnego. Niekosztowny sposób ale skuteczny.

http://img378.imageshack.us/my.php?image=obraz001qk8.jpg

Pozdrawiam - może komuś się to przyda

Offline Paweł Sarnat

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6B 16V Exclusive 2002/03
  • Zainteresowania: fotografia
  • Miejscowość: Kielce
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2008, 18:13:13 »
pytanie do Darka Wojtowicza - wiesz co ten elektryk Ci tam "nagmerał" przy tym siłowniku ?
Pzdrw

obecnie C-Xsara 1.6B / 16V / 110KM
wcześniej 2x Fiat SC (900 i 1100 50-th Limited Edition)
:-)

Offline Paweł Sypek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Szczawnica
  • Posiadany samochód: xsara break 1,8i 8v (90 KM) '98 oraz 2,0 HDI (90 KM) '03
  • Miejscowość: Szczawnica
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2008, 14:30:19 »
Witam. A u mnie już drugi raz zamek odbija. Zauważyłem, że stało się to w czasie długotrwałej deszczowej pogody (kilka dni). Za pierwszym razem nie zdążyłem nic zrobić, bo zaświeciło słoneczko i zamek wrócił do normalnej pracy. Teraz niestety wszystko wskazuje na to, że tak łatwo nie będzie. Podejrzewam zawilgocenie przewodów. Od czego jednak zacząć działania?

Offline Paweł Sypek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Szczawnica
  • Posiadany samochód: xsara break 1,8i 8v (90 KM) '98 oraz 2,0 HDI (90 KM) '03
  • Miejscowość: Szczawnica
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2008, 11:59:19 »
A teraz jeszcze takie spostrzeżenie. Jak pozamykam auto "ręcznie", bagażnik zablokowany i otwierany tylko z kluczyka, to przy naciśnięciu przycisku do otwierania zapala się w aucie oświetlenie wewnętrzne, a żadnej reakcji zamka nie ma.

Offline Cezary Lubawy

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Skoki
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 hdi 2002 90KM
  • Miejscowość: Skoki
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 20, 2008, 21:43:15 »
U mnie jest troszkę inaczej...
centralny odbija i nie zamyka, ale lewe tylne drzwi po otwarciu nie powodują zapalenia lampki wewnętrznej - każde inne drzwi zapalają i nie pokazuje na wyświetlaczu że drzwi są otwarte gdy je otworzę...
przewody na oko są ok...
spróbuję go przesmarować...
Macie jakiś inny pomysł? ktoś miał podobną sytuację?
Pozdrawiam
Xsarka HDI ;-)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2008, 23:29:49 »
Pewnie caly silownik padl
Moje spalanie

Offline Wojciech Rak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Skąd: Piekary Śl.
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 16v Exclusive + LPG ; C4 1.6 16V VTi Impress Pack '08
  • Miejscowość: Piekary Śl.
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2009, 16:01:20 »
Fajny temat o centralnych więc ja też o coś zapytam.
Mam taki problem że po otwarciu centralnego nie otwiera mi drzwi od strony kierowcy poprostu rygiel nie działa na pilota ani na rygle z innych drzwi. Auto narazie zamykam tak że wchodze od strony pasażera zamykam drzwi rygluje od strony kierowcy a później dopiero centralny wtedy jest OK. Dodam że jak zarygluje drzwi od strony kierowcy to rygluje wszystkie drzwi. Czy to może być coś z elektryką czy raczej z siłownikiem?

Pozdrawiam
Wojtek

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:49:58 »
Przypadki bywają rózne. Ale ja mam obecnie zbliżony chociaż mniej dokuczliwy problem więc pomyuślałem, że coś podpowiem. W moim przypadku zacina się nazwijmy to rygiel (przełacznik) w tylnych lewych drzwiach. Lecz widzę wyraźnie, że chodzi o duże opory na mechanizmach, czyli wynik zestarzenia, lub zmycia smarów oraz niskich temperatur. Przewiduję użycie środka smarującego, lub WD 40.
I właśnie dzisiaj rano (6 styczeń, - 20 st C) zamki trochę zgłupiały. Na szcęsie kiedy ustawiłem ten przełącznik jak należy zadziałało. Martwi mnie, że przy zamku bagażnika (przycisku) czuję wyraźnie nagromadzenie lodu od wewnątrz. Ciekawe czym się to skończy?

Offline Wojciech Rak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Skąd: Piekary Śl.
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 16v Exclusive + LPG ; C4 1.6 16V VTi Impress Pack '08
  • Miejscowość: Piekary Śl.
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:00:00 »
Tak więc myślę chyba też zacznę od tego, a jeżeli nie pomoże to będziemy kombinować dalej, tym bardziej że to się stało tak z dnia na dzień.

Pozdrawiam
Wojtek

  • Gość
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 11, 2009, 13:53:23 »
miałem podobny problem tzn z kluczyka sie zamykało wszystko a z pilota zamykał się i zaraz otwierał pojechałem do majstra i wymienił jakiś modół za wsystko zapłaciłem 50 zł

Offline Adam Adach

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: citroen xsara
  • Miejscowość: Lubin
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2009, 20:59:51 »
koledzy rozebrałem tapicerkę na jednych drzwiach wyciąłem zamek sprawdziłem itd. to było jakieś 1 miesiąc temu. Teraz otwieram teraz tylko z pilota parę dni temu drugi nie chodzi. drzwi otwieram pilotem a wchodzę od tylu bo otworzyć mogę tylko od środka mam nerwa gdzie z tym jechać?

zdenerwowany

Offline Przemek Mańka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Będzin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1,6 16V Break
  • Miejscowość: Będzin
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 17, 2009, 22:51:34 »
>Po długiej walce ( w ASO przeczyścili styki zamków i >powiedzieli że będzie dobrze - ale nie było) znalazłem >usterkę tj. brak masy na klapie. Po założeniu dodatkowego >kabelka i połączeniu klapy z resztą samochodu objawy >zniknęły i wszystko dział bez zarzutu do dziś. >Prawdopodobnie kabelek który przenosił masę na klapę >gdzieś się przerwał ale nie szukałem - dorobiłem nowy.

A kolega Janusz może nieco przybliżyć sposób zdiagnozowania oraz naprawy uszkodzonego kabla od masy? Bo mnie już otwierająca się klapa przyprawia o ból zębów. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
jeżdżę też Fordem...

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2009, 09:44:49 »
No i  po  całym roku  spokoju  znuuuuf  się  zaczeło:)  chodź teraz  odbija to ciekawe  jest  ze  po dwóch dniach  deszczu  jest  spokój  przez  kilka  dni.... ale  jak  juz  słoneczko świeci niestety  się  zaczyna.
Więc  teraz  muszę gdzieś  mase  poszukać:)
podejrzenie  poki  co  na  drzwi  kierowcy... bo   jakoś  on  mi  lampki  nie  załączyły  przy  otwarciu drzwi.
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 19, 2009, 11:26:02 »
No to ja mialem to samo. Byl spokoj po tym jak naprawilem kable w drzwiach a po okolo pol roku sie zaczelo. Tez po deszczu bylo spoko, a na sloneczku sie zaczynalo. Wymienilem caly silownik zamka
Moje spalanie

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 19, 2009, 21:36:23 »
wsumie do lewych przednich juz mam .. jkos  trafil sie  tanio:)
teraz tylko rozebrac  i  .:)  oby  to  było  to:)
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Piotr Bochenek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Essen
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 90KM
  • Zainteresowania: informatyka
  • Miejscowość: Essen
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 29, 2009, 16:41:35 »
Witam!
Odgrzebię temat, bo mam dość podobny problem.
Centralny zamek odbija, obojętnie czy zamykam w środku, z zewnątrz – nieważne, które drzwi i taka sama sytuacja z próbą zamknięcia z pilota.
Jedyny sposób, aby zamknąć auto to, 4-5 kolejnych prób zamknięcia kluczem i tak sądzę, że komputer odcina centralny, wtedy mogę zamknąć ręcznie wewnątrz wszystkie drzwi i ostatnie z zewnątrz i gotowe.
Co ciekawe po kilku sekundach słuchać cyknięcie kolo drzwi i jak nacisnę zamykanie pilotem to autko potwierdza migaczami że drzwi są zamknięte jeśli nacisnę wcześniej to centralny odbija…
Bagażnik muszę mieć ustawiony na otwieranie wyłącznie z pilota, ponieważ w innym przypadku po odłączeniu centralnego i manualnym zamknięciu drzwi bagażnik pozostawał otwarty.
Sprawdzałem kable pomiędzy drzwiami, jedyne, co zauważyłem to parę przerwanych izolacji, ale wiązki były całe – tylko zaizolowałem taśmą. Odłączyłem zamek bagażnika, przejrzałem i wydaje się być w porządku.

Co mogę jeszcze bez diagnostyki sam sprawdzić?

Myślę jeszcze o przeczyszczeniu styków potwierdzających zamknięcie zamka – może dlatego odbija. Ale gdzie one są i jak się za to zabrać? Trzeba zdejmować boczki? Może to głupie pytania, ale wolę się upewnić zanim zacznę grzebać…

Offline Norman Ruta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Obecnie: Xsara II Break 1.6 16V 2001r. Był: ZX 1.4i 96' Audace
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:33:19 »
Miałem podobny problem, zaraz po zakupie. Żeby było ciekawiej jakiś idiota alarmiarz tak założył poprzedniemu właścicielowi alarm, że jak się dobrałem do tematu to obraz nędzy i rozpaczy. W drzwiach dziury na nie fabryczne siłowniki, nawet w słupku mam dziury, a dodatkowe siłowniki wpięte bezpośrednio pod przekaźnik w BSI. Problem taki sam, odbijał centralny, a żeby w ogóle go zamknąć trzeba było "zmęczyć" BSI, tylna klapa żyła własnym życiem. Odstawiłem samochód do serwisu. Najpierw wskazywali z uporem maniaka na tylną klapę. Później na drzwi kierowcy. Wymienili siłownik od kierowcy na nowy - uszkodzony, a o zwrocie pieniędzy mowy nie było. Według zasady jak sam nie zrobisz to nikt nie zrobi rozdłubałem wszystkie drzwi i wyciąłem cały alarm z uśmiechem psychopaty.. ;). Szczególnie przydała się książeczka WKŁ - polecam (na schematach są numery przewodów i takie same widnieją na przewodach wchodzących do BSI). Okazało się, że problem tkwił cały czas w siłowniku drzwi kierowcy (to ten nowy co był zepsuty). Można też na czas testu przełożyć siłownik z lewych drzwi do prawych podłączając tylko kostkę, a w drzwiach bez spiąć drutem odpowiednie piny. Niestety już ich nie pamiętam, ale z miernikiem lub schematem łatwo wyłapać, który z którym. Kupiłem kolejny siłownik, wymieniłem i usunąłem wszystkie "pajączki alarmiarza" i jak ręką odjął. Z tego co zaobserwowałem inżynierowie citroena mieli dużą fantazję. Drzwi tylne i klapa na odwrót sygnalizuje stan otwarcia drzwi. Jeśli taki alarmiarz zepnie wszystkie kabelki do kupy aby podać sygnał do centralki alarmowej to zaczyna cały centralny zamek głupieć. Powstaje błąd logiczny, bo jedne drzwi wysyłają sygnał, że są zamknięte, a pozostałe, że otwarte. Poza tym warto sprawdzić miernikiem połączenia od kostki na siłowniku, aż do kostki w BSI. Jeśli siłowniki i czujniki z przodu działają poprawnie i z kablami nie jest namieszane to nie ma siły musi działać. W razie gdyby ktoś  sobie samodzielnie zakładał alarm to od razu mogę powiedzieć, że sygnalizację otwarcia przednich drzwi można spiąć ze sobą, ale nie można ich łączyć z tylnymi drzwiami i klapą. Za to te ostatnie też można złączyć razem. Ostatecznie w celu uzyskania jednego przewodu informującego o stanie drzwi trzeba użyć 2 diod prostowniczych wystarczy 1N4148. Sprawa z perspektywy prosta, ale przesiedziałem przy samochodzie 3 dni. Alarm sam sobie założyłem, nawet na komórkę dzwoni ;). Do tej pory nie mam w ogóle problemów z centralnym.

Offline Piotr Bochenek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Essen
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 90KM
  • Zainteresowania: informatyka
  • Miejscowość: Essen
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2009, 16:33:50 »
Ja sprawę oddaję w ręce znajomego elektryka, jak będę w Polsce na święta.
Sprawdziłem kable między drzwiami – są OK, więc:
klapę blokuję otwieraniem z pilota i zawsze stoję i męczę centralny jak taki debil, pod marketem czy domem, żeby od środka drzwi pozamykać…
Nie mam tu już zbytnio czasu, ani pogody, żeby się z centralką bawić, oby tylko elektrykowi udało się to naprawić…

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2009, 22:09:26 »
U mnie wlasnie dzis sie zaczely problemy na mrozie -15 , chcialem zamknac pilotem i odbija i wszystkie drzwi otwarte.Podejrzewam drzwi kierowcy gdyz jak zamkne je od srodka to odbija ale potem jak juz te kierowcy sa zamkniete to od pasazera jak zamkne pozostalem czy kluczykiem czy od srodka to reszta sie zamyka i nie odbija. Co to mzoe byc ? Ktos moze pomoc w rozwiazaniu tego problemu? bede wdzieczny bardzo .

Offline Norman Ruta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Obecnie: Xsara II Break 1.6 16V 2001r. Był: ZX 1.4i 96' Audace
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:14:37 »
Może mikroswitch w którymś siłowniku przymarzł i nie odbija...? Sprawdź w jakimś garażu podziemnym jak się trochę ogrzeje czy wróci do normy...