Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(  (Przeczytany 49093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« dnia: Luty 24, 2008, 17:23:46 »
Dwa dni walczylem z tym #$%!%nym zamkiem! Zamek w bagazniku wyjety, sprawdzony i przesmarowany - wyglada na sprawny. Zamki w drzwiach przednich sprawdzone - wygladaja na sprawne. Przewody w drzwiach przednich sprawdzione - w drzwiach kierowcy rzeczywiscie kable byly popekane - zaizolowalem po wczesniejszych ogledzinach, ktore wykazaly ze kable nie sa przerwane - kabel przerwany naprawiony.

I co? Zamek nadal szaleje a ja juz nie mam pomyslu co to moze byc!! Czasem zamek zaskoczy i caly samochod zamknie, ale to sporadycznie.

Co jeszcze moze byc powodem takiego zachowania? Czy zajac sie modulem sterowania centralnym? Podobno jest on za bezpiecznikami, ale czy to cos da? A moze pies pogrzebany jest w drzwiach tylnych bo tych jeszcze nie sprawdzalem, ale czy to mozliwe? Czy moze walic do elektryka jakiegos i niech on sie zajmie? Albo do ASO?

Szlag mnie zaraz trafi.
Moje spalanie

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2008, 18:12:52 »
Jeszcze mecza mnie te przewody. Bo wyczytalem ze kabel na zewnatrz moze wygladac na dobry, a wewnatrz przewod moze byc przerwany. Pytanie jak to zdiagnozowac? Ktore kable odpowiedzialne sa za centralny zamek? I jak sobie poradzili inni z tymi kablami bo sa one praktycznie na styk, i niektore sa grubasne wiec jak je zlaczyc na nowo w gaszczu calej wiazki?
I z drugiej strony dziwi mnie ze w 4 letnim samochodzie kable sa popekane. Z czego Ci francuzi je zrobili? Bo sa one sztywne jak #$%!%a - normalnie jak w starych blokach w instalacji elektrycznej :)
Moje spalanie

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2008, 21:54:32 »
Centralny zostaw na razie, problem 'siedzi' gdzieś w zamku drzwi/bagażnika. Każdy zamek ma wewnątrz styk , którym potwierdza zamknięcie drzwi. Musisz wyczaić z którego zamka nie dochodzi do BSI potwierdzenie zamknięcia (nie masuje styk). Często przesmarowanie zamka (czytając Forum) pomagało kolegom, przy obijającym centralnym. Na razie zostaw centralkę zamka, ona kontaktuje się z BSI a ono steruje zamkami.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2008, 21:58:24 »
Cytuj

Grzegorz Mościszewski napisał:
Często przesmarowanie zamka (czytając Forum) pomagało kolegom, przy obijającym centralnym. Na razie zostaw centralkę zamka, ona kontaktuje się z BSI a ono steruje zamkami.


Ja z jakies 3-4 miesiace temu przesmarowalem oba zamki przednie i pomoglo az do teraz gdzie znowu mam ten sam problem. Mozliwe ze z tylu teraz jest jakas kicha - w przyszly weekend najwyzej rozbiore boczki tylne i tam zobacze co sie dzieje bo to jedyna rzecz ktorej jeszcze nie ruszalem :) Aha - zamek z bagaznika dzis wymontowalem - rozebralem i przesmarowalem - wyglada na sprawny.
Moje spalanie

Offline Paweł Wysocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Xsara II, 1.9 D 70KM, break, 2002
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2008, 05:43:32 »
witam polecam wjazd do ASO oni podłączą kompa i zdiagnozują problem w 10 minut to znaczy stwierdzą który zamek nie przesyła do sterownika informacji o zamknięciu bądz otwarciu drzwi i powiedzą który zamek trzeba wymienić koszt 259 zł sam ostatnio to przerabiałem, zamek w prawych przednich drzwiach. pozdrawiam
Dla ciekawskich ta xsarka w zdjęciu to nie moja ale bardzo mi się podoba (zdjęcie gdzieś ściągnięte z netu)

Posiadacz Xsara Break 2002, 1.9D (DW8)

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2008, 10:52:52 »
Witam.
Walczyłem  z  podobnym problemem przez  tydzień ( a dokładnie ASO  walczyło)
Ale  po kolei

po naciśnięciu pilota  zamek odbijał( raz na jakiś  czas  zamknął auto)
Kluczykiem od drzwi kierowcy nie było szans  zamknąć ale udawało się to od strony pasażera( też nie zawsze)
Podjechałem do ASO aby sprawdzili i po dwóch godzinach poinformowali mnie że zrobione , poprawili styki;wyczyścili zamki i mnie z kasy( 240 zł)
Po opłaceniu rachunku odbieram autko i tu niespodzianka Bagażnik się nie otwiera; a zamek dalej szaleje.Umówili mnie na następny  dzień.
i też  nic nie zrobili; znów następny dzień i znów nic...i tak za czwartym razem elektryk wpadł na pomysł i przełożył zamek z innej xsarci do Prawych drzwi  i tu bingo z miejsca poprawa .
ASO wyliczyło zamek na 379 zł.... ja kupiłem używany za 120 zeta. Wymienili GRATIS:)
Jedyny plus tego to to iż po powrocie z jednej trasy powiedziałem im o tłuczeniu przy wysokich obrotach okazało się  że  koło dwumasowe  sie  posypało:( (  przebieg  136tkm)
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2008, 10:57:38 »
Cytuj

Edward Gurbiel napisał:
Jedyny plus tego to to iż po powrocie z jednej trasy powiedziałem im o tłuczeniu przy wysokich obrotach okazało się  że  koło dwumasowe  sie  posypało:( (  przebieg  136tkm)


U mnie od strony pasazera po zamknieciu nie zalacza sie w ogole centralny. Zamknac za pomoca centralnego mozna tylko z pilota, albo kluczykiem od strony pasazera.
Najgorsze ze wszystkie objawy wskazuja ze to ten #$%!%ny zamek jest :(
Moje spalanie

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2008, 11:09:30 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:

U mnie od strony pasazera po zamknieciu nie zalacza sie w ogole centralny. Zamknac za pomoca centralnego mozna tylko z pilota, albo kluczykiem od strony pasazera.
Najgorsze ze wszystkie objawy wskazuja ze to ten #$%!%ny zamek jest :(



wygląda podobnie jak i u mnie.
Zobacz na allegro nick  DREWINCARS z kielc  może jeszcze mają zamki. Ja kupiłem u nich  i jestem zadowolony.Stary zostawiłem na pamiątke... jeśłi znasz  kogoś  kto z dwóch uszkodzonych potrafi zrobić jeden sprawny to pomogę:)
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2008, 11:11:07 »
Cytuj

Edward Gurbiel napisał:
wygląda podobnie jak i u mnie.
Zobacz na allegro nick  DREWINCARS z kielc  może jeszcze mają zamki. Ja kupiłem u nich  i jestem zadowolony.Stary zostawiłem na pamiątke... jeśłi znasz  kogoś  kto z dwóch uszkodzonych potrafi zrobić jeden sprawny to pomogę:)


Rozumiem ze mowa o calym mechanizmie zamka czyli np cos takiego: zamek

No chyba bede musial przejechac sie do ASO na diagnostyke
Moje spalanie

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2008, 11:18:38 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:

Rozumiem ze mowa o calym mechanizmie zamka czyli np cos takiego: zamek

No chyba bede musial przejechac sie do ASO na diagnostyke





dokładnie tak  wygląda.A i cena bardzo ciekawa.Podobno jest to nie rozbieralne a zamek zawiera od razu siłownik.
Cała ciekawostka była jeszcze  taka iż ten zamek który zachowywał sie dobrze był uszkodzony:)
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2008, 11:23:48 »
Cytuj

Edward Gurbiel napisał:

dokładnie tak  wygląda.A i cena bardzo ciekawa.Podobno jest to nie rozbieralne a zamek zawiera od razu siłownik.
Cała ciekawostka była jeszcze  taka iż ten zamek który zachowywał sie dobrze był uszkodzony:)



Ceny sa rozne. Ten sprzedawca u ktorego kupowales takze ma w swojej ofercie te zamki. No tak czy inaczej czeka mnie wizyta w ASO aby zdiagnozowali co jest nie tak.
Moje spalanie

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2008, 11:25:19 »
I jak wizyta w  ASO ? dali radę czy podobnie jak u mnie  męczą problem?
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2008, 12:19:30 »
Cytuj

Edward Gurbiel napisał:
I jak wizyta w  ASO ? dali radę czy podobnie jak u mnie  męczą problem?


Jeszcze sie nie wybralem :) Nie mam kiedy narazie :) A w weekend jeszcze cos sprobuje sam zrobic :)
Moje spalanie

Offline Marek Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen xsara break 1.4i + LPG
  • Miejscowość: Łódź
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2008, 19:35:24 »
Witam
  Mam podobny problem. jak próbuję zamknąć drzwi od strony kierowcy to centralny nic nie reaguje, a od strony pasażera wszystkie drzwi reagują, ale odbijają. Pokręciłem się po mechanikach, ale każdy ma inne zdanie. Jeden mówi że siłownik do wymiany(sami wiecie jakie to koszty:/), drugi mówi że trzeba wyregulować, a jeszcze inny że któryś nie reaguje. Czy ktoś się na tym zna i udało mu się rozwiązać ten problem?(centralny jest bez pilota)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2008, 22:15:54 »
Cos sie wyjasnilo. Problem jednak wystepuje przy bagazniku, tzn zamek bagaznika odbija. Wyszlo to po tym jak zablokowalem bagaznik na stale (otwieranie tylko z pilota) i centralny elegancko blokuje wszystkie drzwi.
I teraz pytanie. Nie orientujecie sie ile kosztuje zamek bagaznika? Bo chyba to sam mechanizm odbija, chociaz go rozkrecalem i wyglada na w porzadku.
Moje spalanie

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2008, 23:05:24 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
I teraz pytanie. Nie orientujecie sie ile kosztuje zamek bagaznika? Bo chyba to sam mechanizm odbija, chociaz go rozkrecalem i wyglada na w porzadku.


A bagażnik  sam się nie otwiera po otwarciu samochodu? Bo jeśli zdarza mu się samoczynne otwarcie to raczej winien jest przycisk do otwierania bagażnika.
 
Xsara
 

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2008, 23:32:54 »
Cytuj

A bagażnik  sam się nie otwiera po otwarciu samochodu? Bo jeśli zdarza mu się samoczynne otwarcie to raczej winien jest przycisk do otwierania bagażnika.


co znaczy ze bagaznik sie otwiera po otwarciu samochodu? pisalem ze wlaczylem mozliwosc otwarcia bagaznika tylko z pilota. wczesniej bagaznik otwieral sie razem z rozbrojeniem centralnego (bagaznik mozna bylo otworzyc i z pilota i z przycisku). po zablokowaniu mozliwosci otwierania z przycisku bagaznik jest zablokowany i centralny juz nie odbija.
Moje spalanie

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2008, 23:53:10 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
pisalem ze wlaczylem mozliwosc otwarcia bagaznika tylko z pilota.


To właśnie sugeruje, że uszkodzony jest sam przycisk otwierania klapy bagażnika - wyłączyłeś otwieranie przyciskiem - sygnał z przycisku jest ignorowany i wszystko chodzi ok. Pytałem po prostu czy nie zdarzały się sytuacje samoczynnego otwarcia klapy, np po otwarciu centralnego zamka po chwili sama otwiera się klapa bagażnika.

Znane są właśnie takie awarie stąd moje podejrzenie padło właśnie na ten element.
 
Xsara
 

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2008, 08:23:43 »
Cytuj

Jan Ferde napisał:

To właśnie sugeruje, że uszkodzony jest sam przycisk otwierania klapy bagażnika - wyłączyłeś otwieranie przyciskiem - sygnał z przycisku jest ignorowany i wszystko chodzi ok. Pytałem po prostu czy nie zdarzały się sytuacje samoczynnego otwarcia klapy, np po otwarciu centralnego zamka po chwili sama otwiera się klapa bagażnika.

Znane są właśnie takie awarie stąd moje podejrzenie padło właśnie na ten element.


Pytanie jak zdiagnozowac ze to przycisk? Nigdy wczesniej sie nie zdarzylo aby bagaznik samoczynnie sie otworzyl - akurat z tym nie bylo problemow. Nawet jak udalo mi sie zamknac auto to czasem bagaznik pozostawal otwarty i mozna go bylo otworzyc za pomoca przycisku.

Dodam jeszcze ze pare razy zddarzyla sie sytuacja ze w ogole nie moglem otworzyc bagaznika, ani z przycisku, ani z pilota. Slychac bylo ze zamek probuje sie odblokowac ale nie dalo sie podniesc klamy. Pomagalo zamkniecie calego centralnego i ponowne otwarcie. Po tym wnosze ze szwankowac moze sam zamek a nie centralny
Moje spalanie

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2008, 11:46:08 »
Jacku  takie  pytanie... w  jaki  sposób  można zblokować bagażnik aby otwierał się  tylko z pilota (  z  przycisku) przyznam się że nie wiem  a chetnie tak zrobie:)
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2008, 11:55:17 »
Cytuj

Edward Gurbiel napisał:
Jacku  takie  pytanie... w  jaki  sposób  można zblokować bagażnik aby otwierał się  tylko z pilota (  z  przycisku) przyznam się że nie wiem  a chetnie tak zrobie:)


Wkladasz kluczyk i przekrecasz do zapalenia sie wszystkich kontrolek (nie odpalasz silnika) i przyciskasz na pilocie przycisk od otwierania bagaznika i trzymasz do momentu az uslyszysz jeden krotki odglos klaksonu :) Dwa odglosy swiadcza o wylaczeniu blokady :)
Moje spalanie

Offline Edward Gurbiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C4GP rodzinny a do większych wrażeń zostaje Xsara :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2008, 11:59:41 »
A dziękuję po powrocie do domku sprawdzę :)

pozdrawiam
Wcześniej ZX 1.9 TD Kombi z 95r a teraz   Xsarcia HDi z 2002r.  No i doszedł C4GP 1.6HDi Selection :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2008, 14:42:07 »
Z centralnym walka dalej :D Wszystko bylo dobrze, do czasu az sie zrobilo cieplej. Przy temperaturze do 6 stopni zamek sie zamykal, natomiast powyzej tej temperatury zamek przestawal dzialac. Teraz juz jest dosc cieplo wiec zamek nie dziala calkowicie - musze zamykac go recznie.

No i dzis sie okazalo ze cos jest nie tak z drzwiami przednimi prawymi - to znaczy co jakis czas pokazuje mi sie ze sa otwarte, a podczas jazdy jeszcze piszczy sygnalizujac otwarcie drzwi.
Mozliwe ze pada czujnik zamkniecia drzwi, i stad wszelkie problemy z centralnym.
Ma ktos jakies pomysly gdzie ten czujnik drzwi sie znajduje? Jest on w zamku? Czy da sie wymienic sam czujnik czy trzeba wymieniac caly zamek?
Moje spalanie

Offline Maciej Kelm

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 2.0 Hdi 90KM Break
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2008, 14:58:49 »
Witaj,
w ten sposób to możesz kombinować jeszcze b. długo. Miałem dokładnie to samo w zeszłym miesiącu. Podjedź gdzieś na kompa, niekoniecznie ASO i zdiagnozują w 5 minut. U mnie okazało się, że utleniła sie wiązka elektryczna w prawych drzwiach ( dość częste w Xsarach )  wstawić można niekoniecznie nówkę byle dobra i sprawdzona. Też byłem pewien, że to zamek klapy bo od tego zaczęły się problemy. Ja robiłem to na Serwituty w Wa-wie.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek odbija - nie mam juz pomyslow :(
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2008, 15:26:29 »
No wiem ze bede musial sie wybrac. Powiedz co u Ciebbie zrobiono? Wymieniono sam kabel? Jakie miales objawy? Takze centralny Ci odbijal? Ile kosztowala naprawa i co wymieniales?
Moje spalanie