Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Wbudowany telefon GSM  (Przeczytany 7894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamjaniczek

  • Gość
[MkI] Wbudowany telefon GSM
« dnia: Marzec 17, 2008, 15:02:27 »
Mam pytanie czy ktoś miał z was wbudowany telefon GSM i jak on się sprawował

Wbudowany telefon GSM

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2008, 15:59:22 »
telefon jest zintegrowany z radiem i nawigacją i stanowi element systemu RT3, jest slot na karte SIM i jest to w pelni funkcjonalny tel GSM
co konkretnie chcesz wiedzieć ?
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

adamjaniczek

  • Gość
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2008, 16:59:03 »
No na przykład jak się coś takiego obsługuje podczas jazdy na przykład bym chciał gdzieś zadzwonić to pewnie muszę wybierać numer z tej konsoli trochę to takie niebezpieczne prowadząc samochód i jednocześnie wystukiwać cyferki :)

Offline Sławomir Bakalarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2,2HDI Exclusive
  • Miejscowość: Gliwice
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2008, 18:41:37 »
Obsługuje sie tak jak każdy inny telefon - mam taki w autku ale za bardzo nie używałem - z tego co wiem można wybierać głosowo wpisy z książki - no a inne numery trzeba wstukać nikt nie wymyślił jeszcze innego sposobu. Jeżeli chodzi o obsługę to telefon wyświetla numer dzwoniący na wyświetlaczu, ścisza radio, ma wbudowaną książkę telefoniczną, można otrzymywać i wysyłać sms'y
C5 MKI 2,2HDI Excl.;Saxo 1.0A - uszczęśliwia kolejnego właściciela

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2008, 19:28:18 »
Cytuj

Sławomir Bakalarz napisał:
Obsługuje sie tak jak każdy inny telefon - mam taki w autku ale za bardzo nie używałem - z tego co wiem można wybierać głosowo wpisy z książki - no a inne numery trzeba wstukać nikt nie wymyślił jeszcze innego sposobu. Jeżeli chodzi o obsługę to telefon wyświetla numer dzwoniący na wyświetlaczu, ścisza radio, ma wbudowaną książkę telefoniczną, można otrzymywać i wysyłać sms'y


Potwierdzam wszystko co pisze Sławek + ostatnio wybierane numery i sterowanie za pomocą fabrycznego prawego joysticka pod kierownicą (tego od zmiany stacji radiowych i źródła dźwięku radio<-->zmieniarka). Generalnie tel ma pełną funkcjonalność normalnej komórki (bo nią jest :)). Na joyu przesuwnym rolkowym pokrętłem przesuwasz się po kontaktach, a przeciskiem na czubku joya wybierasz połączenie. Oczywiście mozna obsługiwac też z radia. Ogolnie obsługa jest wygodna, funkcjonalna i nieprzekombinowana. :)
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

adamjaniczek

  • Gość
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2008, 23:13:18 »
He he to coraz bardziej mi się podoba ten telefon :) a jaki się pisze SMS-y :)

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2008, 11:25:27 »
Jest jeden minus o ktorym nie wspomnieli koledzy. ;)

Musisz miec osoby numer do auta, albo dodatkowy SIM albo SIMa przekladac. Zadne z tych rozwiazan nie jest wygodne. Bo jest problem z synchronizacja nowych wpisow w ksiazce i nowych SMSow, synchronizacja rejestru rozmow jest niemozliwa.. Jak masz 2 karty to musisz jeden telefon wylaczac (2 karty nie moga byc jednoczesnie zalogowane do sieci)

Przerabialem problemy o ktorych pisze wyzej i tak naprawde jedyne dobre rozwiazanie to PARROT, laczenie po BT lub zestaw sluchawkowy.
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2008, 11:30:53 »
Wojtek, a nie jest tak, że jeśli mamy sklonowany SIM, to włączeniu drugiego telefonu z identycznym simem automatycznie wylogowuje się z sieci pierwszy tel ?
tak czytałem na jednym forum GSM
w tym momencie mam 2 odzielne numery i uzywam przekierowania
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2008, 11:39:57 »
Teraz juz tak jest. W ktorejs sieci (sciERA o ile pamietam) mozna sklonowac sobie SIMa i ustawic tego nadrzednego (ten, ktory ma byc bossem ;)) , ale dziala to srednio. Bo czesto np. samochod na chwile zgubi zasieg wtedy sie probuje logowac telefon ,ale w tym czasie samochod odzyska lacznosc i pojawia sie "Blad rejestracji karty SIM" czy jakos podobnie.

Ale to juz pol biedy, bo tak naprawde najwiekszym problemem jest wlasnie synchronizacja akcji jakie mialy miejsce na obu aparatach. ;)
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Tomasz Owczarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C5 2005r, 2,2 HDi, automat, kolorowa nawigacja
  • Miejscowość: Gdynia
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2008, 22:22:14 »
Wojtek chyba lekko przesadza.
Trzeba zacząć od tego po co telefon w samochodzie. Jak ktoś chce sobie pogadać, wysłać SMSa albo robić rzeczy bardziej zaawansowane to nie podczas jazdy samochodem. Wbudowany telefon, tak samo zresztą jak zestawy słuchawkowe i głośnomówiące to tylko rozwiązanie na sytuację wyjątkową: kiedy trzeba porozmawiać a nie można się zatrzymać. Tak wygląda teoria. A w zasadzie tak powinna wygladać:)
Ale jeżeli ktoś będzie korzystał z wbudowanego telefonu mając na uwadze tę teorie to telefon staje się bardzo użytaczny.
Ja mam sklonowaną kartę SIM. Obie są na tych samych prawach a więc aktywna jest ta która się ostatnio logowała do sieci (tak jest w Erze ale chyba są i inne rozwiązania). Żeby uniknąć problemów wyłączam telefon przed wejściem do samochodu. Nie czarujmy się. To nie jest jakiś wielki wyczyn:)
W samochodowym telefonie mam tylko część zawartości kontaktów mojej komórki. Bo wychodzę z założenia że numer telefonu do dentysty, czy Urzędu Miasta nie będzie mi potrzebny w samochodzie. W końcu na wizytę nie muszę się umawiać jeżdząc po mieście. To tylko kwestia organizacji życia.
Kilka numerów z których często korzystam mam przypisanych do poleceń głosowych więc w razie potrzeby  z wybieraniem nie mam problemów.
I przy tak skonstruowanym podejściu do telefonów i dzwonienia wbudowany telefon jest narzędziem idealnym, z którego jestem wyjatkowo zadowolony. Widzę kto dzwoni, nie martwie się o ściszanie radia, nie muszę się martwić o to w której kieszeni mam telefon, ani o baterie. No i oczywiście pełen szpan jak mówię, że mam wbudowany telefon w samochodzie. Nawet w Audi trzeba za to dodatkowo, i to słono, zaplacić;)

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2008, 21:55:19 »
Jesli masz takie podejscie do telefonu w samochodzie to sie zgodze, ale od razu widac,ze malo jezdzisz i dzwonisz.


Oczywiscie,ze do Urzedu miasta kontakt w telefonie Ci nie potrzebny. Ale co np. gdy w samochodzie odbierzesz rozmowe od nowego klienta? Pozniej w biurze schodzisz do samochodu zeby przepisac numer?Kopiujesz wizytowke , ktora dostales SMSem? ;)

Ja niestety pracuje za pomoca telefonu i samochodu. Obieram naprawde duuuzo polaczen. Czesto z roznych nie wpisanych do ksiazki numerow, smsami ludzie wysylaja kontakty,maile numery. I jesli chodzi o telekomunikacje w samochodzie przerabialem juz chyba wszystko ;)

I jesli telefonu uzywa ktos wiecej niz "troche" klon karty absolutnie sie nie sprawdza.

Idealnym rozwiazaniem jest "parowanie" telefonu z radiem via BT.
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Tomasz Owczarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C5 2005r, 2,2 HDi, automat, kolorowa nawigacja
  • Miejscowość: Gdynia
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2008, 08:59:57 »
Rzeczywiście telefon i samochód nie jest dla mnie miejscem pracy tylko środkiem dojazdu do pracy. Co do "mało jeżdzisz" to zdecydowanie odmienne zdanie ma moja karta kredytowa;) Ale w samochodzie wolę posłuchać muzyki niż gadać przez telefon. Zresztą obie funkcje są realizowane przez to samo urządzenie:)
Ale z tego wynika że użyteczność wbudowanego telefonu zależy od potrzeb i sposobu korzystania z tefonu w ogóle. Tak jak z każdym urządzeniem, najpierw trzeba się zastanowić do czego się chce je wykorzystać a potem dopiero kupować.
Ja w każdym razie z telefonu w moim samochodzie jestem bardzo zadowolony i chwalę sobie to rozwiązanie. I osobom które korzystają z telefonu w sposób podobny do mojego zdecydowanie polecam.
Pozdawiam

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2008, 09:37:08 »
We wbudowanym telefonie, jest jeszcze jedna ciekawa funkcja. Naciśnięcie przycisku z logiem Citroena łączy z całodobową pomocą drogową Citroen Polska. Raz tego uzyłem na próbę i rzeczywiście łączy się - powiedziałem pani po drugiej stronie że chcialem wypróbować :-). To bardzo ciekawa idea, mieć jeden kontakt awaryjny w razie wypadku lub awarii. Jeśli masz do tego pelen RT3 z nawigacją, i jesteś w kraju w którym ten system powiadamiania awaryjnego działa, to urządzenie RT3 wysyła namiary GPS na położenie samochodu.
W Polsce ta fukcja nie działa, ale może kiedyś się doczekamy :-). Jest w każdym razie ciekawa i przyszłościowa.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2008, 13:10:27 »
Ja również korzystam z tego dobrodziejstwa i szczerze, jestem z niego bardzo zadowolony. Do tej pory przed dluższą trasą ustawialem przekierowanie rozmów przychodzących na odrębny numer samochodu, ale mam zamiar, podobnie jak koledzy opisywali wyżej, sklonować kartę SIM.

Poza tym, nie wiem, czy probowaliscie juz przesyłać kontakty z telefonu komórkowego do samochodu za pomocą wbudowanego łącza podczerwieni. Ja ostatnio wykonalem probe z N80 i N95, mimo informacji o niepowodzeniu na urzadzeniu RT3 kontakty pojawiaja sie w spisie. Wprawdzie trzeba przesylac kazdy kontakt z osobna ale i tak idzie to szybciej niz reczne wklepywanie:)
Floating on ;)

adamjaniczek

  • Gość
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2008, 16:49:22 »
A czy taki telefon można zamontować bez problemu w C5 jeżeli ona nie posiada wbudowanego telefonu GSM. Na allegro widziałem taki telefon za parę stówek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI] Wbudowany telefon GSM
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2008, 13:41:52 »
Cytuj

Ja mam "klona" w Plusie. Ostatnio usługa ta została przez Plusa poprawiona i ja nie mam do niej zastrzeżeń. ;)


Jak wykonałeś "klona" w Plusie? gdziekolwiek nie spytam, usługa jest niedostępna:(
Floating on ;)