Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: do czego używacie koszyka ?  (Przeczytany 11162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2008, 16:01:46 »
Rzepa nie przypinasz do tapicerki. Owijasz nim uchwyt koszyka i zapinasz "sam na sobie" znaczy "rzep na rzepie".

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2008, 09:51:43 »
Dostałem już swój koszyk. Ale mam problemy z podłogą. Ciężko te wszystkie zatrzaski utrafić naraz w odpowiednie miejsca, a i tak po chwili któryś się sam wypnie. Czy u was też tak jest? Koszyk wygląda na intensywnie eksploatowany, aczkolwiek nie jest zniszczony.

  • Gość
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 13, 2008, 10:28:36 »
Cytuj

Michał Dąbrowski napisał:
Dostałem już swój koszyk. Ale mam problemy z podłogą. Ciężko te wszystkie zatrzaski utrafić naraz w odpowiednie miejsca, a i tak po chwili któryś się sam wypnie. Czy u was też tak jest? Koszyk wygląda na intensywnie eksploatowany, aczkolwiek nie jest zniszczony.
U mnie trzyma sie jak #$%!%a :) . Coś musi być nie tak , u Ciebie , może w tych nowych pikusiach jest inne mocowanie --- zapodaj jakąs fotkę uchwytu na dole

Offline Dariusz Jelonek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Chludowo
  • Posiadany samochód: Xsara Piccaso 1,6 HDI
  • Miejscowość: Chludowo
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 13, 2008, 10:29:52 »
Koszyk -fajna sprawa ,po zakupach nie szukam po bagażniku mydła i powidła ,teraz lato wiadomo dużo picia się kupuję biorę koszyk ze sobą i ładuję w niego picie ,do kasy i do bagażnika, a w domu stawiam w kuchni i ładujemy puste plastiki po piciu ,następnie ładuję do bagażnika wywożę do segregatora śmieci i jest czysto,ekologicznie i lekko.Warto na zakupach przy kasie ładować cięższe towary a na wierzch lżejsze (owoce),koszyk dał radę 20 kg. na kółkach.Teraz sobie sprawie siatkę na wierzch koszyka ,by przy pełnym nic nie wyleciało .

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 13, 2008, 10:38:55 »
Cytuj

Piotr Minnda napisał:
U mnie trzyma sie jak #$%!%a :) . Coś musi być nie tak , u Ciebie , może w tych nowych pikusiach jest inne mocowanie --- zapodaj jakąs fotkę uchwytu na dole


Koszyka jeszcze nie wsadziłem do pikusia. A w nowych faktycznie nie ma mocowania na podłodze bagażnika.
Problem, o którym pisałem dotyczy dna samego koszyka - tam jest mnóstwo zatrzasków naokoło, aby denko przyczepić do ścianek i ciężko mi je wszystkie poprzypinać, a jak już się uda, to za chwilę, któryś wyskakuje. Koszyk kupiłem używany na allegro.

Offline Dariusz Jelonek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Chludowo
  • Posiadany samochód: Xsara Piccaso 1,6 HDI
  • Miejscowość: Chludowo
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 13, 2008, 10:47:36 »
Przy nowym to są dosłownie 3 ruchy ręką i jest otwarty.Może masz wyrobione te czarne małe zaczepy .

  • Gość
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 13, 2008, 11:05:14 »
Cytuj

Michał Dąbrowski napisał:
Cytuj

Piotr Minnda napisał:
U mnie trzyma sie jak #$%!%a :) . Coś musi być nie tak , u Ciebie , może w tych nowych pikusiach jest inne mocowanie --- zapodaj jakąs fotkę uchwytu na dole


Koszyka jeszcze nie wsadziłem do pikusia. A w nowych faktycznie nie ma mocowania na podłodze bagażnika.
Problem, o którym pisałem dotyczy dna samego koszyka - tam jest mnóstwo zatrzasków naokoło, aby denko przyczepić do ścianek i ciężko mi je wszystkie poprzypinać, a jak już się uda, to za chwilę, któryś wyskakuje. Koszyk kupiłem używany na allegro.
aha , no ale tak czy inaczej coś nie tak z tym koszykiem , u mnie zamyka sie ok

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 13, 2008, 12:29:51 »
Cytuj

Dariusz Jelonek napisał:
Przy nowym to są dosłownie 3 ruchy ręką i jest otwarty.Może masz wyrobione te czarne małe zaczepy .


z czarnymi wszystko w porządku. Kiepsko działają te zaczepy w podłodze(denku) koszyka. Ich tam jest tyle, że mam wrażenie, że i w nowym koszyku prawidłowe zaczepienie podłogi wymaga chwili uwagi, ale w moim egzemplarzu to na moje oko działa nie za dobrze. Pytanie, czy koszyki z czasem się tak wyrabiają, czy dostałem kiepski egzemplarz?

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 26, 2008, 16:44:40 »

Offline Robert Wodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 110 KM Exclusive 2006r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 05, 2008, 21:39:18 »
Ze swojego koszyka korzystam od samego początku. Po pierwsze różne małe szpargały nie walają się po całym bagażniku. Po drugie ładuję do niego zakupy (w siatkach z supermarketu) i komfortowo transportuję za jednym razem do domu nie męcząc się z dziesięcioma torbami foliowymi wrzynającymi się w palce. Po trzecie zawsze można go złożyć albo nawet wyjąć jeśli jest taka konieczność.
Jeżeli koszyka lata to można dokupić matę do bagażnika (też bardzo praktyczna) która usztywni mocowanie.

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2008, 10:44:46 »
Ja też jestem zadowolony ze swojego koszyka. Mógłby jednak mieć trochę dłuższą rączkę, bo przy moim wzroście (185 cm - nie jest to przesadnie dużo) muszę trochę się przygarbiać, żeby w miarę wygodnie się go ciągnęło. A jak biorę koszyk na zakupy do sklepu, to nawet plastikowych siatek nie biorę - wszystko się ładnie mieści i nie wypada.

Offline Maciej Wiśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Bolechowo
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r.
  • Miejscowość: Bolechowo
Re: do czego używacie koszyka ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2008, 19:30:27 »
Cytuj

Adam Stary napisał:
W ogóle nie używam.


To może mi spieniężysz, bo akurat mi by się przydał? ;)
Xsara Picasso 2,0 HDI 2001r.