Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: tempomat  (Przeczytany 78724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jerzy Malinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Szwecja
  • Posiadany samochód: xsara picasso 01 silnik 1,8
  • Miejscowość: Szwecja
tempomat
« dnia: Marzec 18, 2008, 10:35:33 »
mam pytanie czy jest mozliwosc zamontowania tempomatu i jesli ktos montowal lub cos slyszal na ten temat to jaki jest koszt takiego czegos

Offline Maciej Szargut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Antwerpen
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDi, Berline, 2003r.
  • Miejscowość: Antwerpen
Re: tempomat
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2008, 13:51:35 »
w moim pikusiu tempomat jest zamontowany fabrycznie - wiec podejrzewam ze za "niewiarygodnie niska" oplata w ASO da sie zrobic.

Offline Maciej Szargut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Antwerpen
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDi, Berline, 2003r.
  • Miejscowość: Antwerpen
Re: tempomat
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2008, 17:41:40 »
po lewej stronie kierownicy poddzwignia kierunkowskazów powinna byc analogiczna "wypustka" jak ta do sterowania radia (w rocznikach 2003 i wyzej)

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2008, 22:02:12 »
Witam wlaśnie zamontowałem sobie tempomat do swojego auta. Koszt nie jet aż tak duży. Sama manetka to koszt około 250 zł i okolo 200 za podlączenie do komputera i jego ustawienie. Jestem zadowolony polecam fajny wynalazek. Pragnę zaznaczyć że wszystko odbylo się w ASO i bez problemu otrzymałem wpis w książce gwarancyjnej.

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2008, 08:12:04 »
Cytuj

Rafał Mazurek napisał:
Witam wlaśnie zamontowałem sobie tempomat do swojego auta. Koszt nie jet aż tak duży. Sama manetka to koszt około 250 zł i okolo 200 za podlączenie do komputera i jego ustawienie. Jestem zadowolony polecam fajny wynalazek. Pragnę zaznaczyć że wszystko odbylo się w ASO i bez problemu otrzymałem wpis w książce gwarancyjnej.


a czy dolozenie tempomatu wiazalo sie wylacznie z dolozeniem dodatkowej dzwigni przy kierownicy czy dokladali Ci rowniez przycisk "kick down" przy pedale gazu?

Ile czasu trwala cala operacja - musiales zostawic autko u nich. czy najnormalniej umowiles sie na montaz, poczekales (np. 1 godzine)i gotowe?

W jakim ASO to dokladales?
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2008, 17:20:33 »
Dołączyli tylko samą dzwignię przy kierownicy. Tempomat normalnie działa na dotyk zarówno pegału gazu i hamulca. Dodatkowo coś pozmieniali w ustawieniach kompa, dodam że posiadam ESP i ASR i mieli z tym troszkę zabawy. Cala czynność trwała jakieś 1,5 godzinki. Umówiłem się panowie ściągneli dzwignię w ciągu tygodnia, wizyta umówiona na konkretny termin i godzinę. ASO w Pułtusku.

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2008, 22:15:05 »
Cytuj

Rafał Mazurek napisał:
Dołączyli tylko samą dzwignię przy kierownicy. Tempomat normalnie działa na dotyk zarówno pegału gazu i hamulca. Dodatkowo coś pozmieniali w ustawieniach kompa,


No dobra - podraze temat :)
W tempomacie masz zwykle 2 tryby: 1.stalej predkosci, 2.limit predkosci. Chcialbym podracyc punkt 2.

Jak ustawisz na tempomacie predkosc maksymalna (limit) - to czy przy mocnym (pelnym) depnieciu na gaz da sie przyspieszyc - np. sytuacja na drodze wymagajaca naglej reakcji-przyspieszenia ?

(tak mam np. w C4 - wyraznie wowczas czuc na pedale gazu opor, ktory trzeba pokonac i auto gwaltownie przyspiesza.  Po cofnieciu nogi z gazu - wraca spowrotem w zaprogramowany tryb tempomatu)
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2008, 07:27:10 »
Niestety ogranicznik prętkości nie dziala to jedyny minus dokładanego tempomatu. Po ustawieniu predkości i wciśnięciu pedału przyspieszenia auto normalnie reaguje na gaz, jednak po jego puszczeniu nie powraca do wczesniej zapamietanej prędkości. Aby do niej powrocić nalezy nacisnąć przycisk set

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: tempomat
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2008, 07:53:48 »
To przecież normalne... Wydaje mi się, że w każdym tempomacie tak jest.

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2008, 08:11:46 »
Cytuj

Rafał Mazurek napisał:
Niestety ogranicznik prętkości nie dziala to jedyny minus dokładanego tempomatu. Po ustawieniu predkości i wciśnięciu pedału przyspieszenia auto normalnie reaguje na gaz, jednak po jego puszczeniu nie powraca do wczesniej zapamietanej prędkości. Aby do niej powrocić nalezy nacisnąć przycisk set


czyli dziala zupelnie inaczej niz w c4 :/

szkoda, ze tempomat dolozony w ten sposob jest wykastrowany rowniez z limitu max dop. predkosci.
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2008, 08:18:37 »
Cytuj

Darek Bratek napisał:
To przecież normalne... Wydaje mi się, że w każdym tempomacie tak jest.


w c4 mam tak, ze jak ustawie zadana predkosc podrozna, ale z jakis powodow bede musial przyspieszyc - to auto przyspiesza, natomiast po puszczeniu pedalu gazu powraca samoczynnie do poprzednio ustawionej predkosci podroznej

Jest to wygodne na autostradach - np jedziesz sobie 130km/h i wyprzedasz kolumne aut jadacych na prawym pasie, w tym samym jednak czasie widzisz, ze z tylu zbliza sie z duza predkoscia inny samochod. Przyciskasz gaz, by szybciej zakonczyc manewr wyprzedzania kolumny na prawym pasie, po czym zjezdzasz spowrotem na pas prawy i masz znowu nogi wolne a autko powoli zmniejsza predkosc i kontynujuje z dalsza podroz z zaprogramowana wczesniej predkoscia.

Natomiast jesli w trakcie dzialania tempomatu nacisniesz pedal hamulca lub sprzegla - wowczas dopiero nastepuje automatyczne wylaczenie tempomatu (uwaga dotyczy trybu predkosci.  W trybie "limitu" tempomat jest wylaczany albo przez kick down pedalu gazu albo przez guzik na kierownicy).
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: tempomat
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2008, 08:30:14 »
Cytuj

Rafał Mazurek napisał:
Niestety ogranicznik prętkości nie dziala to jedyny minus dokładanego tempomatu. Po ustawieniu predkości i wciśnięciu pedału przyspieszenia auto normalnie reaguje na gaz, jednak po jego puszczeniu nie powraca do wczesniej zapamietanej prędkości. Aby do niej powrocić nalezy nacisnąć przycisk set

No to coś Ci spitolili. Ja mam w Pikusiu tempomat fabryczny i jak najbardziej wciśnięcie pedału gazu powoduje chwilowe przyspieszenie, a po puszczeniu pedału gazu wracamy automatycznie do zadanej prędkości.

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2008, 10:05:01 »
Cytuj

Leszek Kubrak napisał:
No to coś Ci spitolili. Ja mam w Pikusiu tempomat fabryczny i jak najbardziej wciśnięcie pedału gazu powoduje chwilowe przyspieszenie, a po puszczeniu pedału gazu wracamy automatycznie do zadanej prędkości.


No i tak powinien tempomat dzialac.
Kwestia taka, czy fabryczny tempomat nie ma jeszcze jakiegos dodatkowego osprzetu.  Ten dokladany byc moze to tylko podlaczenie elektroniki do BSI a BSI moze potrzebuje jeszcze czegos (dodatkowych informacji z tego wlasnie innego osprzetu)

Czy dokladal ktos jeszcze tempomat?
Jestem zainteresowany jego dolozeniem - ale wolalbym miec nie wykastrowanego.


p.s.
Szkoda, ze citroen zlikwidowal z oferty w czerwcu ubieglego roku wersje Exclusive, tym samym stalo sie niemozliwe kupno auta z tempomatem, klimatyzowanym schowkiem oraz dachem panoramicznym :/
Dach panoramiczny dla Picasso zostal rowniez wycofany z oferty Webasto - wlasnie dostalem odpowiedz od producenta i nici z dolozenia panoramy do Pikusia
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2008, 21:21:18 »
Niestety przed instalacją klijent w ASO powiedział że ogranicznik prędkości może nie działać. A jeżeli chodzi o powrót do nastawionej prędkości to tak do końca nie wiem jak się zacgowuje po przyspieszeniu i ponownym zwolnieniu pedału jurto to sprawdzę. Wiem natomiast, że jeżeli w wyniku hamowania zwolniłem naciśnięcie przycisku SET powoduje automatyczne przyspieszenie do wcześniej zapamiętanej prędkości.
A tak na marginesie to sami Panowie wiecie jacy "fachowcy" pracuja w naszych ASO

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2008, 23:12:44 »
Cytuj

Rafał Mazurek napisał:
Niestety przed instalacją klijent w ASO powiedział że ogranicznik prędkości może nie działać.


Czy to "może" oznacza, ze to zależy od jakiś innych czynników - będzie działać lub nie?


Cytuj

A jeżeli chodzi o powrót do nastawionej prędkości to tak do końca nie wiem jak się zacgowuje po przyspieszeniu i ponownym zwolnieniu pedału jurto to sprawdzę. Wiem natomiast, że jeżeli w wyniku hamowania zwolniłem naciśnięcie przycisku SET powoduje automatyczne przyspieszenie do wcześniej zapamiętanej prędkości.


No i to działa poprawnie - nacisnołeś hamule lub spzęgło - tempomat ma sie wyłączyć. Naciskasz SET i wracać do poprzedniej prędkości.
Sprawdź proszę jak sie zachowa po przyspieszeniu. Dzięki z góry

Cytuj

A tak na marginesie to sami Panowie wiecie jacy "fachowcy" pracuja w naszych ASO


No zdażaja sie wpadki - nawet najlepszym :P
Jak zdaze to jutro sobie podjade do ASO i będę sam równiez drążył temat.
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2008, 13:15:34 »
Właśnie sprawdziłem. Po przyśpieszeniu i zwolnieniu pedału gazu auto powraca do wczesniej zapamiętanej prędkości. A jezeli chodzi o ogranicznik prędkości to mozna zaprogramować prędkość po przekroczeniu ktorek na wysiwtlaczu pojawi się komunikat i sygnał dzwiękowy informujący o jej przekroczeniu. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na pracę tempomatu, ale przu okazji sprawdz i powiem.

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: tempomat
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2008, 13:51:36 »
Cytuj

Rafał Mazurek napisał:
Właśnie sprawdziłem. Po przyśpieszeniu i zwolnieniu pedału gazu auto powraca do wczesniej zapamiętanej prędkości. A jezeli chodzi o ogranicznik prędkości to mozna zaprogramować prędkość po przekroczeniu ktorek na wysiwtlaczu pojawi się komunikat i sygnał dzwiękowy informujący o jej przekroczeniu. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na pracę tempomatu, ale przu okazji sprawdz i powiem.

Czyli wszystko działa całkowicie poprawnie. W XP ogranicznik prędkości daje TYLKO komunikat, w C4 Picasso naprawdę ogranicza prędkość. Fantastyczna sprawa na jakichś długich remontach z wyłączonym pasem ruchu (nie da się wyprzedzać) i ograniczeniem prędkości :)

Offline Maciej Dziedzic

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C4GP 2011 2.0 HDI 163KM Automat Exclusive
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: tempomat
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2008, 10:44:28 »
Cytuj

Czyli wszystko działa całkowicie poprawnie. W XP ogranicznik prędkości daje TYLKO komunikat, w C4 Picasso naprawdę ogranicza prędkość.


Mam XP Exlusive z 2006 i tempomat oraz ogranicznik działają dokładnie tak jak opisujesz w C4.

Czyli:
1. Tryb tempomatu - ustawiamy prędkość podróżną
Hamulec lub sprzęgło wyłącza ustaloną prędkość natomiast wciśnięcie gazu powoduje przyśpieszenie i później powrót do ustawionej prędkości

2. Tryb limitu - ustawiamy prędkość maksymalną, której nie chcemy przekroczyć, hamulec ani sprzęgło nic nie włączają/wyłączają, auto reaguje na pedał gazu ale tylko przyśpiesza do zadanej prędkości. Na wyświetlaczu nie pojawia się nic, jedynie auto nie reaguje na przyśpieszanie. Jeżeli chwilowo chcę jednak przyśpieszyć powyżej zadanej prędkości wciskam gaz do oporu - czuć wyraźny przeskok, jakby "schodek".

pozdrawiam

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: tempomat
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2008, 11:04:12 »
Ja piszę w oparciu o doświadczenia z modelem Exclusive ale z 2004 roku. Jak widać jest to zależne od rocznika, podobnie jak wino i kobiety  :D Są roczniki lepsze i gorsze.

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2008, 11:31:12 »
Cytuj

 A jezeli chodzi o ogranicznik prędkości to mozna zaprogramować prędkość po przekroczeniu ktorek na wysiwtlaczu pojawi się komunikat i sygnał dzwiękowy informujący o jej przekroczeniu. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na pracę tempomatu, ale przu okazji sprawdz i powiem.


Ten ficzer to ma kazdy Picasso - nawet bez tempomatu
(ustawiany przyciskiem na lewej manetce, gdy komputer ustawimy w tryb predkosci maksymalnej.  A ustawiana predkosc maksymalna to ta, kora w danej chwili jedziemy)


Aprpo dokladanego tempomatu:
bylem wczoraj w ASO w Chorzowie i postawilem panow w troche klopotliwej sytuacji, gdyz nie montowali tego w zadnym aucie no i cen tez nie znali.  Maja obadac temat od strony technicznej i kosztowej.
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Marek Wójcikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Posiadany samochód: C4 Picasso HDI 2.0 150KM
Re: tempomat
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2008, 16:59:54 »
Wczoraj dołożyłem tempomat  w ASO (Gdańsk Postek) - panowie się postarali i doszli to wszystkiego sami. Oto wnioski:
Do działania tempomatu wystarczył istniejący BSI, mechanik sprawdzał tylko, czy przy sprzęgle jest wyłącznik - był. Koszt instalacji  w sumie poniżej 400zł (w tym nowa manetka 250zł).
Niestety nie działa ogranicznik - ale wiadomo dlaczego: potencjometr pedału przyspieszenia nie posiada dodatkowego wyłącznika. Można wymienić potencjometr w pedale przyspieszenia na inny typ (różni się 1 cyfrą w oznaczeniu) i powinien działać także ogranicznik - ale ze względu na dodatkowy koszt (350zł) - zrezygnowałem.

Offline Piotr Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Prestige
  • Miejscowość: Kraków
Re: tempomat
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:58:34 »
Cytuj

Marek Wójcikowski napisał:
Wczoraj dołożyłem tempomat  w ASO (Gdańsk Postek) - panowie się postarali i doszli to wszystkiego sami. Oto wnioski:
Do działania tempomatu wystarczył istniejący BSI, mechanik sprawdzał tylko, czy przy sprzęgle jest wyłącznik - był. Koszt instalacji  w sumie poniżej 400zł (w tym nowa manetka 250zł).
Niestety nie działa ogranicznik - ale wiadomo dlaczego: potencjometr pedału przyspieszenia nie posiada dodatkowego wyłącznika. Można wymienić potencjometr w pedale przyspieszenia na inny typ (różni się 1 cyfrą w oznaczeniu) i powinien działać także ogranicznik - ale ze względu na dodatkowy koszt (350zł) - zrezygnowałem.


Witaj

Z którego roku masz auto?

Pozdrawiam

Offline Marek Wójcikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Posiadany samochód: C4 Picasso HDI 2.0 150KM
Re: tempomat
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:44:11 »
Nowe, z 2008r.

Offline wojtek zgud

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: nowy dwór mazowiecki
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6 hdi
  • Miejscowość: nowy dwór mazowiecki
Re: tempomat
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2008, 14:40:24 »
Witam, przed chwila rozmawiałem z ASO na Łodygowej i powiedzieli , że nie da rady zamontować tempomatu, a poza tym to straszna kasy i nie może nie dziełać... znacie może jakieś ASO  w Warszawie które to zrobi??
Pozdrawiam
wojton
Picasso 1.6 hdi, 92 kM, 2008 r

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2008, 15:24:14 »
Jeszcze mozesz podjechac na radzyminska (obok stacji) przed skrzyzowanie ulic: Radzyminskiej, Trockiej i Bierzunskiej. Dla informacji jedz w strone centrum.