Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: tempomat  (Przeczytany 78728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtek zgud

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: nowy dwór mazowiecki
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6 hdi
  • Miejscowość: nowy dwór mazowiecki
Re: tempomat
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2008, 15:37:36 »
a czy tam jest ASO ? bo nie mogę znaleźć na stronie citroena
Pozdrawiam
wojton
Picasso 1.6 hdi, 92 kM, 2008 r

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2008, 15:43:31 »
Tak to jest ASO, ale nie tylko citroena.

Offline wojtek zgud

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: nowy dwór mazowiecki
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6 hdi
  • Miejscowość: nowy dwór mazowiecki
Re: tempomat
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2008, 15:52:09 »
dzięki. :)
Pozdrawiam
wojton
Picasso 1.6 hdi, 92 kM, 2008 r

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 02, 2008, 18:54:40 »
Jak wrocisz z ASO to powiedz co i jak. Czekam :P

Offline ANdrzej MARtyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Impress 2007r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2008, 19:16:53 »
Byłem na pierwszym przeglądzie po 20tys km. Przy okazji zapytano mnie czy nie chciałbym tempomatu. Chciałem. Założyli, działa. I tak jak w przypadkach opisanych powyżej, nieaktywny jest tryb limitu prędkości i nie ma możliwości dołożenia tego tego drobiazgu. Wszystko inne działa OK. Cena 457 zł brutto. ASO CAR DROOM w Wwie (tam kupowałem auto). Jestem pod wrażeniem obsługi (pozytywnym).
pozdrawiam
Andrzej
www.naukastrzelania.pl

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: tempomat
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 27, 2008, 12:14:31 »
Co dokładnie ten tryb ograniczenia prędkości robi i czy jego brak to duży ból?

Offline sebastian wątkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: sochaczew
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 2006 1,8 125 KM
  • Zainteresowania: sport, CapsLock
  • Miejscowość: sochaczew
Re: tempomat
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 27, 2008, 12:25:26 »
Koledzy i koleżanki kupiłem Picasso z 2004 roku i nie wiem jak załączyć tempomat. Raz mi się udało ale teraz jakoś wg instrukcji nie chce działac. Pomóżcie, dajcie jakieś wskazówki.
Pozdrawiam
SEBA

Offline ANdrzej MARtyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Impress 2007r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:03:25 »
Tempomat działa tylko na 4 lub 5 biegu.
...........
Ogranicznik prędkości nie pozwala Pikusiowi pojechać szybciej niż ustaliłeś (chyba, że wciśniesz pedał w podłogę, wtedy się ograniczenie wyłącza)
pozdrawiam
Andrzej
www.naukastrzelania.pl

Offline Włodzimierz Sudomierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Godzieszowa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r
  • Zainteresowania: Samochodziki, motoryzacja
  • Miejscowość: Godzieszowa
Re: tempomat
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2008, 20:07:12 »
Zapytam bo mnie zainteresował temat, a czasem robie dłuższe trasy czy jeśli nie miałem tempomaty orginalnie zamontowanego to czy moge go dołożyć samodzielnie oczywiście czy jest z tym problem, a ewentualnie gdzie i za ile mozna takie coś kupić

z okolic Wrocławia
pozdrawiam:)
Włodek

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: tempomat
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2008, 22:02:02 »
Zdaje się, że w pikusiach wyprodukowanych przed 2003 rokiem nie można założyć tempomatu.

Offline Włodzimierz Sudomierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Godzieszowa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r
  • Zainteresowania: Samochodziki, motoryzacja
  • Miejscowość: Godzieszowa
Re: tempomat
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2008, 10:51:47 »
aha dzięki za odpowiedz więc szkoda
pozdrawiam:)
Włodek

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 13, 2008, 19:55:00 »
Witaj. Podjedz do Pułtuska tam jest ASO cała operacja to koszt około 450 zł., jednak wczesniej zadzwoń i upewnij się czy mają manetkę
Cytuj

wojtek zgud napisał:
Witam, przed chwila rozmawiałem z ASO na Łodygowej i powiedzieli , że nie da rady zamontować tempomatu, a poza tym to straszna kasy i nie może nie dziełać... znacie może jakieś ASO  w Warszawie które to zrobi??

Offline Rafał Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.8 SXPlus
  • Miejscowość: Legionowo
Re: tempomat
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 13, 2008, 20:00:41 »
Cytuj

ANdrzej MARtyniak napisał:
Byłem na pierwszym przeglądzie po 20tys km. Przy okazji zapytano mnie czy nie chciałbym tempomatu. Chciałem. Założyli, działa. I tak jak w przypadkach opisanych powyżej, nieaktywny jest tryb limitu prędkości i nie ma możliwości dołożenia tego tego drobiazgu. Wszystko inne działa OK. Cena 457 zł brutto. ASO CAR DROOM w Wwie (tam kupowałem auto). Jestem pod wrażeniem obsługi (pozytywnym).

Jasne Tobie go zamontowali ale dopiero jak pojechałem do nich i udowodniłem że inny serwis potrafi to zrobić. Bo do tej pory przez dwa lata bylo to dla nich niewykonalne. Domyslam się nawet że szef serwisu Robert dzwonil do mnie w Twojej sprawie.

Offline Wojciech Piotrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDi 92 KM Impress '07
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 19, 2008, 10:30:35 »
Cytuj

ANdrzej MARtyniak napisał:
Byłem na pierwszym przeglądzie po 20tys km. Przy okazji zapytano mnie czy nie chciałbym tempomatu. Chciałem. Założyli, działa. I tak jak w przypadkach opisanych powyżej, nieaktywny jest tryb limitu prędkości i nie ma możliwości dołożenia tego tego drobiazgu. Wszystko inne działa OK. Cena 457 zł brutto. ASO CAR DROOM w Wwie (tam kupowałem auto). Jestem pod wrażeniem obsługi (pozytywnym).


Dzięki opisowi Andrzeja i wymianie z nim informacji poza forum, w dniu dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem tempomatu...  :-)

Koszt zapewne byłby podobny jak powyżej, jednakże w moim przypadku koszt wyniósł 322,86 zł... :-) Ciekawe czy ktoś jeszcze taniej go zamontuje... :-)
Aha... CarDroom pewnie już się nie popełni błędu jak w moim przypadku...
A wyglądało to tak:
W poniedziałek 10.11 zadzwoniłem do nich w celu umówienia się na założenie tempomatu. W tym celu przełączyli mnie do działu części, gdzie miły Pan powiedział, że będzie na piątek 14.11, a koszt części to 110 zł. Potem zostałem przełączony ponownie do serwisu, gdzie dowiedziałem się, że koszt robocizny to około 200 zł. Sumarycznie koszt miał wynieść około 310 zł.
Niestety będąc w serwisie 14.11 okazało się, że nie zamówili manetki, tak więc finalnie umówiony zostałem na dzisiaj.

Dzisiaj Szef Serwisu był bardzo zdziwiony, że taką kwotę usłyszałem, gdyż manetka kosztuje 220 zł, a nie 110 zł, ale cóż... nie miał wyjścia i dostałem różne zniżki wliczając moje 10%, które dostałem wraz z zakupem samochodu.

Od serwisu otrzymałem wpis w karcie gwarancyjnej (w sekcji Notatki) z podpisem szefa serwisu, datą i pieczątką ASO, jak również mam fakturę na wykonanie zlecenia na założenie tempomatu.

Reasumując montaż tempomatu:
Tempomat można założyć w Warszawie jedynie w ASO CarDroom. Moje telefony do pozostałych warszawskich serwisów dowiodły, że nie montują tempomatu.

Odnośnie funkcji tempomatu, to faktycznie nie działa opcja limitu prędkości w manetce oraz również została wyłączona opcja ostrzegania o przekroczeniu prędkości w komputerze (Overspeed Warning, czy jakoś tak). Podobno kłóciło się to z tempomatem i wyłączyli.

Jak na pierwsze przejechane kilometry z tempomatem, to jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że później będzie tylko lepiej... :)

Wojciech Piotrowski
Wojciech Piotrowski
citroen[AT]piotros[DOT]org

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 20, 2008, 15:19:42 »
No to poruszylem problem tempomatu podczas dzisiajszego przegladu rocznego mojego Pikusia.

W rozmowie wzielo udzial szefostwo ASO w Chorzowie + mechanik-elektryk + osoba z marketingu(?).

Nie dalo sie przekonac, a wlasciwie to oni mnie przekonywali, ze dolozenie tempomatu jest niemozliwe, ba zrywa gwarancje citroena.
Dyskusja sie rozwinela - wyciagnolem argumenty a oni kontr-argumenty.  Koniec koncow - gosc przyniosl pismo z Citroen Polska, w ktorym jak byk jest napisane, ze zabrania sie pod roznymi rygorami dokladania regulatora predkosci (tempomat) do aut fabrycznie nie wyposazonych w to urzadzenie. Pismo z 11.2004roku i podobno od tego czasu nic sie nie zmienilo.

No i co powiecie Panowie na to?

Ja chce tempomat - a tu mi klody pod nogi, ba klody poparte papierkami.
Jak to wasze ASO zakladalo Wam tempomat, to bralo cala odpowiedzialnosc na siebie?  Zeby nie bylo sytuacji, ze byl jakis wypadek/awaria spowodowana tym urzadzeniem (lub na skutek tego urzadzenia) i Citroen Assistance umywa rece.

Jakie ASO na Slasku jest w stanie zalozyc tempomat do Pikusia (do Warszawy nie bede jechal skuli tego)
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Wojciech Piotrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDi 92 KM Impress '07
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2008, 08:13:05 »
Cytuj

Adam Lokiec napisał:
No to poruszylem problem tempomatu podczas dzisiajszego przegladu rocznego mojego Pikusia.
[..]
Koniec koncow - gosc przyniosl pismo z Citroen Polska, w ktorym jak byk jest napisane, ze zabrania sie pod roznymi rygorami dokladania regulatora predkosci (tempomat) do aut fabrycznie nie wyposazonych w to urzadzenie. Pismo z 11.2004roku i podobno od tego czasu nic sie nie zmienilo.
[..]

Hmmm... trochę mnie zmartwiłeś tym pismem. W sumie to ASO nie poinformowało mnie o tym fakcie. Od ASO jednakże uzyskałem wpis w książce gwarancyjnej (z datą i stanem licznika) z podpisem szefa serwisu i pieczątką ASO + faktura za realizację zlecenia na założenie tempomatu.
Jeżeli będą problemy z wyegzekwowaniem gwarancji to wtedy zatrudnię do tego DAS'a. Najwyżej ASO CarDroom będzie świadczyć gwarancję na swój koszt i tyle.

BTW: Czy dałoby się załatwić skan lub zdjęcie tego pisma? Ciekaw jestem reakcji ASO CarDroom na to pismo. Może oni wyciągnęliby kontr pismo mówiące, że można to robić... :)
Wojciech Piotrowski
citroen[AT]piotros[DOT]org

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2008, 08:33:36 »
Nie chcialem straszyc.

Kurcze - jak ja chcialbym tempomat w Pikusiu (mam w C4 i wiem jak sie to przydaje na trasie).

Uderze jeszcze do ASO Gliwice i Katowice (ciekawe co tam powiedza), choc uwazam, ze ASO Chorzow jest najlepsze w moim regionie.

Apropo tego pisma, to padla sugestia, ze nowe ASO byc moze nie maja tego pisma, bo ... w 2004 roku jeszcze nie istnialy.  Co nie zmienia faktu, ze takie pismo i zakaz nie istnieje.


Swoja droga ja nie rozumiem troche citroena.
Auttko ma niby wszystko przygotowane pod tempomat - manetka, gniazdo podlaczenia, instalacja, i nie mozna niby dokladac.  Chyba napisze pismo do Citroen Polska z oficjalnym zapytaniem jak to sie ma odnosnie Picasso.

(bo jako nowy samochod nie mozna od 07.2007r zamowic fabrycznie X.Picasso z tempometem - i wiele innych rzeczy, ktore chcialem miec a juz nie bylo dostepne - autko z listopada 2007)

Jest jeszcze jeden aspekt - moge poczekac do konca gwarancji i go sobie zalozyc majac w d..pie pismo citroena.
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Bartek Ruciński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6HDi 92KM '08
  • Miejscowość: Białystok
Re: tempomat
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2008, 16:05:05 »
Cytuj

Adam Lokiec napisał:

..... Chyba napisze pismo do Citroen Polska z oficjalnym zapytaniem jak to sie ma odnosnie Picasso.
....

   Możesz napisać email - na stronie Citroen Polska jest taka opcja. To nic nie kosztuje i ...... nic nie daje. Ale odpowiedź masz JUŻ po tygodniu /na pismo po dwóch jeszcze nic nie ma/.
   Ja jestem zdecydowanie za pisaniem. Niech ci ludzie czują się potrzebni. Bo swoją drogą, to bardzo ciekawe po co się produkuje te tempomaty jeżeli nie można ich montować. Dopiero po gwarancji - na własne ryzyko. A może to jakieś "chińskie podróby" ???
BARTEK

Offline Marcin Turko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI '06
  • Zainteresowania: Fotografia, wędkarstwo, modelarstwo
  • Miejscowość: Bytom
Re: tempomat
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2008, 18:29:13 »
Cytuj

Bartłomiej Ruciński napisał:
Bo swoją drogą, to bardzo ciekawe po co się produkuje te tempomaty jeżeli nie można ich montować.


Po to aby wcisnąć go klientowi przy zakupie nowego samochodu w "pakiecie za 5000zł", w którym występuje tempomat i dwie nikomu do niczego nie potrzebne duperele. Za to jak dumnie wygląda to w katalogach...
Adam, myślę, że te pismo to tzw. niedasizm. Na Twoim miejscu wsiadłbym w auto i kopsnął się do stolycy. Tam wypił kawę i korzystając z dobroci świeżo zainstalowanego tempomatu wrócił na Śląsk.
Więcej paliwa i czasu stracisz na dyskusje z tymi naszymi pseudo serwisami niż to warte.
A tym, że jeden salon mówi co innego a drugi też co innego to się nie przejmuj, to takie polskie jest. Aby się przekonać wystarczy zadać trudne pytanie w trzech różnych Urzędach Skarbowych-trzy różne odpowiedzi gwarantowane, podobnie jest w Citroenie :)
Pozdrawiam
Marcin Turko

Offline ANdrzej MARtyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI Impress 2007r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: tempomat
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2008, 20:49:45 »
Cytuj

 również została wyłączona opcja ostrzegania o przekroczeniu prędkości w komputerze (Overspeed Warning, czy jakoś tak). Podobno kłóciło się to z tempomatem i wyłączyli.
Wojciech Piotrowski


U mnie nic się nie kłóci, nie wyłączyli tej opcji i całe szczęście bo działa - dziś sprawdziłem.
pozdrawiam
Andrzej
www.naukastrzelania.pl

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 22, 2008, 22:55:09 »
Cytuj

Marcin Turko napisał:
Cytuj

Adam, myślę, że te pismo to tzw. niedasizm. Na Twoim miejscu wsiadłbym w auto i kopsnął się do stolycy. Tam wypił kawę i korzystając z dobroci świeżo zainstalowanego tempomatu wrócił na Śląsk.
Więcej paliwa i czasu stracisz na dyskusje z tymi naszymi pseudo serwisami niż to warte.
A tym, że jeden salon mówi co innego a drugi też co innego to się nie przejmuj, to takie polskie jest. Aby się przekonać wystarczy zadać trudne pytanie w trzech różnych Urzędach Skarbowych-trzy różne odpowiedzi gwarantowane, podobnie jest w Citroenie :)

to, ze rozne urzady skarbowe wydaja sprzeczne ze soba decyzje - to znam na wlasnej skorze :)

Co do wyprawy do W-wy - troche szkoda mi calego dnia - to juz bedzie ostatecznosc.  Sprobuje jeszcze do lokalnych ASO uderzyc
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Bartek Ruciński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6HDi 92KM '08
  • Miejscowość: Białystok
Re: tempomat
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 23, 2008, 23:06:55 »
Cytuj

Marcin Turko napisał:
Cytuj

Bartłomiej Ruciński napisał:
Bo swoją drogą, to bardzo ciekawe po co się produkuje te tempomaty jeżeli nie można ich montować.


Po to aby wcisnąć go klientowi przy zakupie nowego samochodu w "pakiecie za 5000zł", w którym występuje tempomat i dwie nikomu do niczego nie potrzebne duperele. Za to jak dumnie wygląda to w katalogach...


Ale kolega Adam napisał, że od 07.2007 w nowych też nie było tempomatów.
A może diler bardzo chciał zwolnić miejsce na placu ?
BARTEK

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 24, 2008, 01:41:36 »
nie - kupilem najbogatsza ;) wersje jaka byla dostepna w listopadzie 2007r (impress sx + dod. pakiet elektryczny).

A przyszedlem do salonu zamowic exclusive + dodatki typu panoramiczny dach.

Szukali mi tego dachu po stokach rowniez w Europie - nie znalezli - wowczas sie dowiedzialem, ze wersje jaka chcialem + te dodatkowe dodatki byly dostepne tylko do 07.2007r.

Bylem umowiony na montaz panoramy na wiosne (dach mial dostarczyc webasto) - ale na wiosne dostalem tez informacje z webasto, ze wycofali sie z produkcji dachow panoramicznych do Picasso (a juz przekonalem ASO w Chorzowie do jego montazu, mimo, ze Citroen Polska sie wzbranial - bo dach byl elektryczny, etc).

Jak na razie z dachem mi nie wyszlo, z tempomatem tez kicha - to co mam (obrotek i hak) - to sobie sam zalozylem.
Spobuje jeszcze powalczyc o ten tempomat.
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: tempomat
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 24, 2008, 13:41:13 »
Cytuj

Grzegorz Kłap napisał:
 a ile to miało kosztować?


do 5000pln na gotowo

Gdyby sie dalo zamowic fabrycznie - to 4000pln

Cytuj

Jaką przyczepę ciągniesz na tym haku?


Glownie (99%)  platforme rowerowa :)

Ale mam tez przyczepke do 300kg (jak to przy domku - czasami sie przydaje).
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Marcin Turko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI '06
  • Zainteresowania: Fotografia, wędkarstwo, modelarstwo
  • Miejscowość: Bytom
Re: tempomat
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 24, 2008, 14:21:02 »
Zrobiłem swoim picasso ładnych parę tysięcy km z przyczepą campingową 1200kg. Bez zastrzeżeń, auto radzi sobie doskonale choć w takim przypadku miękkość tylnego zawieszenia przeszkadza.
Jakbyś miał jakies pytania to pisz na meila aby tu w tempomacie nie śmiecić :)
Pozdrawiam
Marcin Turko