Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wskaznik temperatury silnika  (Przeczytany 16369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2008, 13:44:57 »
Cytuj

Paweł Ubysz napisał:
Z tego co zauważyłem po wypowiedziach klubowiczów to w niowszych modelach 3 a w starszych palą sie 2 kreski. Może była jakaś zmiana oprogramowania. U mnie 3 kreski.


Raczej 1,6HDI mają 3 kreski, a pozostałe - 2.

Offline Mariusz Smorawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Ostrów Wlkp
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 16v Automat(MCP) 2008
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 30, 2008, 22:52:25 »
U mie zawsze 3, mogę robić cuda typu 160km/h + klima+ 35 stC albo godzina w korku +klima+ 35 stC i zawsze 3 kreski (1,6 110KM) benzyna
Mario  :-)

Offline Tomasz Teklik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Puszczykowo
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,8 2000r.+LPG -IGS (Lis)
  • Miejscowość: Puszczykowo
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 01, 2008, 10:56:01 »
Cytuj

Tajbel Marek napisał:
Witam wszystkich dołączając się do tematu to u mnie jest tak że palą się 2 kreski a czasami przy bardzo spokojnej jeździe nawet potrafi jedna na chwilkę zgasnąć i świeci tylko jedna ale po chwili się zapala druga i w związku z tym mam pytanie czy tak powinno być czy jednak jest coś z termostatem nie tak bądź czym to może być spowodowane że tak się dzieje a mój silnik to 2,0 HDI z 2002roku


Wymiana termostatu powinna rozwiazać problem
Koszt termostatu to ok. 25zł + wymiana.Poszukaj na forum
 temat był poruszany łącznie z opisem wymiany.
Pozdrawiam

Offline Szymon Zdziabek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Września / Wrocław
  • Posiadany samochód: Picasso 2.0HDi 2001
  • Miejscowość: Września / Wrocław
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 01, 2008, 19:37:47 »
U mnie nawet w korkach 2 kreski... Pora sprawdzic czujnik temperatury, choc auto nagrzewa sie prawidlowo, dosc szybko. Po odlaczeniu czujnika wentylatorek sie wlacza poprawnie. Zastanawiam sie tylko czy w gornych granicach czujnik mierzy wciaz poprawnie.
Pozdrawiam,
Szymon Zdziabek

Offline Paweł Koteja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi '08 Impress Pack CHIP 131KM
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 27, 2009, 14:16:20 »
A ja w weekend wymienilem czunik temperatury plynu chlodzacego poniewaz jak wspominalem pokazywal mi sie coraz czesciej STOP ENGINE TEMPERATURE ... Na tym starym czujniku zawsze swiecily 3 kreski (oprocz momentow kiedy byl blad). Na nowym rozniez 3 kreski ale juz zadne bledy nie wyskakuja :) ...
Tak a'propos
- czujnik: FAE
- cena: 78zł w InterCars:
- kolor: zielony
- typ: wkrecany, klucz 19
- czas wymiany: 3 minuty :)

Pozdrawiam
Jest:
C4P/i10/FZS1000
Ostatnio było:
AR 146 Boxer 1.6ie, XP 1.8i Exclusive, Yam Diversion 600

Offline Arkadiusz Mizerski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Renault Scenic II 2,0i automat 2007
  • Zainteresowania: kolej, fotografia, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 28, 2009, 11:15:39 »
Cytuj

- czujnik: FAE
- cena: 78zł w InterCars:
- kolor: zielony
- typ: wkrecany, klucz 19
- czas wymiany: 3 minuty :)


Czyli tak, jak już ze 20 razy pisałem. :)

W ASO - czujnik 90 zł, wymiana 100 zł. Mina klientów - bezcenna. :)
Pozdrawiam
ArekMiz
http://arekmiz.friko.pl/Auto.htm
do 04.2007 Daewoo Matiz Style (2000)
06.2007-03.2013 Citroen Xsara Picasso 1,8i (2002) + PG STAG-300
od 03.2013 Renault Scenic II 2,0i automat

Offline Paweł Koteja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi '08 Impress Pack CHIP 131KM
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:26:16 »
Cytuj

Arkadiusz Mizerski napisał:
Czyli tak, jak już ze 20 razy pisałem. :)

W ASO - czujnik 90 zł, wymiana 100 zł. Mina klientów - bezcenna. :)


Pisales pisales :) ... Raz jeszcze dzieki za pomoc Arku ... No i zaoszczedzilem kaske na zdiagnozowanie w ASO Engine Fault wiec niedlugo sie wybiore :)

Aha i male sprostowanie: czujnik w ASO teraz 112zł
Jest:
C4P/i10/FZS1000
Ostatnio było:
AR 146 Boxer 1.6ie, XP 1.8i Exclusive, Yam Diversion 600

Offline Marcin Iliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: KWIDZYN
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6Hdi 110 KM
  • Miejscowość: KWIDZYN
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2012, 13:51:50 »
Witam,

Podpinam się pod ten temat bo też jest o wskazaniu temperatury płynu chłodzącego.
A mianowicie na wyświetlaczu w mojej XP 1.6Hdi 2007 r pojawiają się maksymalnie tylko 3 kreski płynu chłodniczego. Podczas rozruchu silnika zapalają się wszystkie. Dlaczego uważam że coś jest nie tak ??
Ostatnio na autostradzie miałem awarię tzn w wyniku dziury w przewodzie cały płyn mi się wylał na zewnątrz. Silnik cały się przegrzał a na wyświetlaczu nadal były tylko 3 kreski i ponadto nie pojawił się żaden komunikat o przegrzaniu silnika. Po całej tej akcji udałem się na komputer aby sprawdzić co się dzieje. Gościu po podłączeniu komputera ręcznie wprowadził temperatury dla każdego segmentu wskaźnika temperatury płynu chłodniczego i nic - nie zapałała się kreska 4 jak i wyższe !!! Sygnał z czujnika temperatury który trafia do komputera jest prawidłowy jednakże coś się dzieje pomiędzy komputerem a wyświetlaczem !!!
Czy wiecie od czego można zacząć ?? Czy wymiana wyświetlacz coś może dać ??

Pozdrawiam
MI

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2012, 15:56:00 »
Cytuj

Marcin Iliński napisał:
Witam,

Podpinam się pod ten temat bo też jest o wskazaniu temperatury płynu chłodzącego.
A mianowicie na wyświetlaczu w mojej XP 1.6Hdi 2007 r pojawiają się maksymalnie tylko 3 kreski płynu chłodniczego. Podczas rozruchu silnika zapalają się wszystkie. Dlaczego uważam że coś jest nie tak ??
Ostatnio na autostradzie miałem awarię tzn w wyniku dziury w przewodzie cały płyn mi się wylał na zewnątrz. Silnik cały się przegrzał a na wyświetlaczu nadal były tylko 3 kreski i ponadto nie pojawił się żaden komunikat o przegrzaniu silnika. Po całej tej akcji udałem się na komputer aby sprawdzić co się dzieje. Gościu po podłączeniu komputera ręcznie wprowadził temperatury dla każdego segmentu wskaźnika temperatury płynu chłodniczego i nic - nie zapałała się kreska 4 jak i wyższe !!! Sygnał z czujnika temperatury który trafia do komputera jest prawidłowy jednakże coś się dzieje pomiędzy komputerem a wyświetlaczem !!!
Czy wiecie od czego można zacząć ?? Czy wymiana wyświetlacz coś może dać ??

Pozdrawiam
MI


Wskaźnik o którym piszesz pokazuje temp. płynu chłodzącego, więc (tak na mój rozum) jak miał Ci pokazać przegrzanie silnika, skoro płyn wywaliło na zewnątrz ;)

Offline Marcin Iliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: KWIDZYN
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6Hdi 110 KM
  • Miejscowość: KWIDZYN
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2012, 20:17:54 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
Wskaźnik o którym piszesz pokazuje temp. płynu chłodzącego, więc (tak na mój rozum) jak miał Ci pokazać przegrzanie silnika, skoro płyn wywaliło na zewnątrz ;)


Może i racja choć nie mogę wyobrazić sobie że samochód nie byłby zabezpieczony przed taką ewentualnością (brak płynu). Pomijając powyższe czytając mój post dalej pisałem także o tym że za żadne skarby kreski nie chciały się pojawic gdy zmienialiśmy zakresy temperatur dla danych kresek ręcznie przez komputer a to już świadczy o tym że coś jest nie tak.


Pozdrawiam
MI

Offline Jarosław Przychodzki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 90KM 2008r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:35:01 »
kolego nie wiem czy u Ciebie jest ale u mnie jest bo  sprawdzalem kontrolki przy zakupie jest taka zielona lampka na wyswietlaczu po prawej stronie tam gdzie masz wszystkie kontrolki ktora informuje o tym ze brakuje plynu w ukladzie chlodzenia wiec sam wyswitlacz od temperatury to nie wszystko jak widzisz, u mnie taz zawsze 3 kreski na wskazniku, my dieselki tak mamy :)

Offline Konrad Sankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso SX Pack, 1.6 16v, 2007
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2015, 18:16:13 »
No to ja a propos błędu. Jakiś czas temu, w różnych okolicznościach, przy różnych temperaturach otoczenia, bez korka zaczął mi się pojawiać błąd High Temperature i kazał się zatrzymać. Wymieniany był płyn, czyszczony i odpowietrzony układ, ostatnio wymieniony czujnik temperatury układu chłodzenia... Przez miesiąc był spokój i ostatnio znów problem. Jadę pustą drogą, i nagle zaczyna się intensywne włączać wiatrak chłodnicy, aż w końcu High Temperature, ale włączyłem ogrzewanie na maks, chwilę pogrzałem i spadło do 4 kresek a potem do 3. A dziś znów to samo... Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być? Dodam, że to XP 1,6 16v, 2007.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Yazeen

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 16, 2015, 20:01:21 »
No to ja a propos błędu. Jakiś czas temu, w różnych okolicznościach, przy różnych temperaturach otoczenia, bez korka zaczął mi się pojawiać błąd High Temperature i kazał się zatrzymać. Wymieniany był płyn, czyszczony i odpowietrzony układ, ostatnio wymieniony czujnik temperatury układu chłodzenia... Przez miesiąc był spokój i ostatnio znów problem. Jadę pustą drogą, i nagle zaczyna się intensywne włączać wiatrak chłodnicy, aż w końcu High Temperature, ale włączyłem ogrzewanie na maks, chwilę pogrzałem i spadło do 4 kresek a potem do 3. A dziś znów to samo... Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być? Dodam, że to XP 1,6 16v, 2007.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Może być termostat, który się zacina ale trzeba by się upewnić czy rzeczywiście rośnie temperatura czy tylko czujnik temperatury daje fałszywy sygnał.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Konrad Sankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso SX Pack, 1.6 16v, 2007
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 16, 2015, 22:28:17 »
No to ja a propos błędu. Jakiś czas temu, w różnych okolicznościach, przy różnych temperaturach otoczenia, bez korka zaczął mi się pojawiać błąd High Temperature i kazał się zatrzymać. Wymieniany był płyn, czyszczony i odpowietrzony układ, ostatnio wymieniony czujnik temperatury układu chłodzenia... Przez miesiąc był spokój i ostatnio znów problem. Jadę pustą drogą, i nagle zaczyna się intensywne włączać wiatrak chłodnicy, aż w końcu High Temperature, ale włączyłem ogrzewanie na maks, chwilę pogrzałem i spadło do 4 kresek a potem do 3. A dziś znów to samo... Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być? Dodam, że to XP 1,6 16v, 2007.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Może być termostat, który się zacina ale trzeba by się upewnić czy rzeczywiście rośnie temperatura czy tylko czujnik temperatury daje fałszywy sygnał.
To możliwe, że nowy czujnik wariuje i źle pokazuje temperaturę?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Yazeen

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Odp: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2015, 05:21:39 »
tylko wtedy pewnie auto nie reagowaloby na zbijanie temperatury nawiewem. Zacznij od termostatu bo to pewnie on jest winowajca.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Konrad Sankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso SX Pack, 1.6 16v, 2007
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2015, 08:11:34 »
Dziś jak jechałem, to po 2-3 minutach dość płynnej jazdy miałem już 4 kreski a OBD pokazywało 112°... Na nawiewie na 20° czuć było zapach mocno nagrzanego plastiku, czego wcześniej nie było czuć. To by wskazywało, że tam na prawdę się coś za szybko grzeje...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Yazeen

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: Wskaznik temperatury silnika
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2015, 09:27:26 »
Dziś jak jechałem, to po 2-3 minutach dość płynnej jazdy miałem już 4 kreski a OBD pokazywało 112°... Na nawiewie na 20° czuć było zapach mocno nagrzanego plastiku, czego wcześniej nie było czuć. To by wskazywało, że tam na prawdę się coś za szybko grzeje...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Jak masz 4 kreski to sprawdź dotykowo . Rurki do nagrzewnicy (takie 2 rurki wchodzące do środka kabiny) powinny być bardzo  gorące a rurka do chłodnicy zapewne zimna.
Jeśli tak to na 90% winny termostat który powinien otworzyć sie przy około 90 stopni. Jeszcze jest możliwość zapowietrzenia układu ale w XP sam się odpowietrza więc raczej to nie to.
Termostat jest dość drogi w porównaniu z innymi autami - koszt około 110 do 200zł za samą część
Pozdrawiam! :-)  ;-)