Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie  (Przeczytany 4060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
[oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« dnia: Marzec 28, 2008, 13:18:23 »
Witam Klubowiczów, jestem obecnie na etapie kupna reflektorów do mojego ZXa (2 x H1). Pytanie moje brzmi: czy lepiej jest kupić nowy zamiennik (np. DEPO), czy używany oryginał (VALEO chyba)? Czy ktoś orientuje się jak jest z rozkładem świtła oraz efektywnością świecenia zamienników, no i z regulacją?
BTW, jak u Was działa elektryczna regulacja reflektorów? U mnie poza tym, że działa tylko na jednym (drugi jest manualny:|) to przy regulowaniu pokrętłem przechyla się cały reflektor... We wszystkich autach jakie widziałem ruszało się tylko lustro, nie wiem czy mój ZX jest dziwny, czy tak ma być...?
POZDR!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2008, 14:51:30 »
U mnie przy regullacji wyskokości też pochyla sie cały reflektor - z boku jest silniczek i za pośrednictwem cięgna reguluje jego nachylenie.

Osobiście kupowałbym używany oryginał. Czytałem testy zamienników i niekoniecznie spłniały swoją rolę w odpowiedni sposób - głównie chodziło właśnie o rozkład światła. Różnie jest także z jakością.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2008, 16:17:58 »
Ta jakość zaminników też mnie trochę zastanawia... Tylko, że za używki musiałbym dać 100-120PLN (a i tak niewiadomo kiedy będą:|), a za zamiennik np. DEPO 130-150PLN...  Jutro przejadę się na giełdę w Lubinie i zobaczę- może akurat jakieś ładne oryginały dostane, albo nowe VALEO:|
Mam jeszcze jedno pytanie, czy światła i kierunki od ZXa przed i po lifcie są współzamienne? Jeśli nie to po czym je odróżnić, bo ja na fotkach nie widze różnicy...?
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2008, 17:06:28 »
Ja kupiłem DEPO właśnie, też chciałem używkę ale tutaj doradzili mi koledzy nowy. I świeci lepiej niż ten drugi valeo (nie jest zmatowiały). Dla mnie OK, nie mam zastrzeżeń do oświetlenia drogi. Jedyne co to zaczepy montujące - te spinki przełożyłem od starego, bo na tych co dali mogłem sobie wyjąć reflektor. Z mechanizmem regulacji wysokości nie było problemu - pasuje.

Oczywiście jak chcesz wydać więcej pieniążków to kup oryginał np. Valeo lub Hella.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2008, 19:28:45 »
Paweł, a ty masz jaką regulację, manualną czy elektryczną? Nie wiecie czy w komplecie z reflektorem jest silniczek? Bo mi jednego brakuje;/
Ja u siebie muszę wymienić oba reflektory i kierunki, mam popękane, a na dodatek- w popisie jest link do fotek- spasowane jest #$%!%cie :-( mam nadzieję to przy okazji jakoś wyprowadzić. Na całość chcę (muszę?) przeznaczyć max 450PLN, na VALEO pewnie za mało będzie;]
THX i POZDRO
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Dominik Kalita

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4i avantage, 93r., benz+lpg
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport
  • Miejscowość: Radom
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2008, 23:28:27 »
o ile dobrze pamietam bo przy swoim zx wymienialem prawy reflektor to oryginalny kosztuje 350 a podroby w okolicach 150-180 zlotych .Uzywane w radomiu w sklepie z czescami do francuzow oryginalny valeo 100zl bez silniczka. ale ze starego zaden problem przelozyc.Ja rowniez bym radzil kupic valeo w koncu jak valeo to valeo a nie niewiadomo co a i jeszcze jedno jak ktos wymienia jeden reflektor to lepiej wymienic na valeo bo nawet barwa szkla sie roznia podroby i wtedy auto traci urok.
Dominik

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2008, 23:47:10 »
Ja mam popękany jakiś zamiennik, i zmatowiałe VALEO, u mnie ten popękany zamiennik świeci lepiej niż VALEO. Tak, czy tak będe musiał kupić jeszcze silnikczek do prawego reflektora...

A jak jest w końcu z tą wpółzamiennością przed i po lifcie? Są takie same czy inne?
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2008, 23:29:30 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Paweł, a ty masz jaką regulację, manualną czy elektryczną? Nie wiecie czy w komplecie z reflektorem jest silniczek? Bo mi jednego brakuje;/
Ja u siebie muszę wymienić oba reflektory i kierunki, mam popękane, a na dodatek- w popisie jest link do fotek- spasowane jest #$%!%cie :-( mam nadzieję to przy okazji jakoś wyprowadzić. Na całość chcę (muszę?) przeznaczyć max 450PLN, na VALEO pewnie za mało będzie;]
THX i POZDRO


Ja, tak jak chyba każdy zx powinien mieć mam obie - na śrubkach do regulacji przez pana diagnostę i elektryczne w zależności od obciążenia sobie kręcę.

Reflektor jest sprzedawany bez silniczka, bo nie jest on jego częścią. Być może ktoś będzie sprzedawał zestaw ale nie widziałem. Jeśli chcesz dać 450 to może Hella? Chyba 260zł jakieś dwa lata temu.

Ja mam jedno Valeo i jeden DEPO. Na oko nie widać różnicy - nie rzuca się to jeśli chodzi o wygląd auta czy na zgaszonych czy na zapalonych, ale jak się przyjrzeć to widać, że DEPO świeci bardziej czysto, bo nie jest zmatowiały.

Moim zdaniem lepiej nowy depo niźli stary, zgniły Valeo. A najlepiej nowy Valeo :)

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2008, 00:18:09 »
Kupiłem dzisiaj komplecik (reflektory i kierunki) DEPO, za całość dałem 320PLNów. Obszedłem całą giełdę w Lubinie i nie znalazłem godnych uwagi używek, wszystko albo zmatowiałe, albo na H4.... Teraz jeszcze w trybie pilnym szukam pasa przedniego, bo mój przypomina harmonijke ("pamiątaka") po poprzednim właścicielu i biorę się za wymiane.
POZDR!

PS
aaa... i jeszcze jeden silniczek potrzebuje bo nie mam :-(
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2008, 15:47:43 »
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2008, 15:52:45 »
Po niedzieli będę wiedział czy mogę pomóc z silniczkami. Mam dwa i u mnie nie działają...będę chciał na zlocie sprawdzić je u kogoś bo istnieje ogromna szansa, że są sprawne tylko moja instalacja elektryczna pozostawia sporo do życzenia.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2008, 18:50:33 »
Ja chyba jutro będe składał wszystko (dzisiaj kupiłem nowy pas przedni- kolejne 105PLN w plecy...). A co do silniczków to mam niedaleko "sklep" z częściami używanymi do francuzów- jak nie będą mieli to będę myślał o Was koledzy:evil:

BTW, mam nadzieję, że wszytko ładnie będzie pasowało, bo patrząc po tym jak teraz wygląda to zaczynam mieć wątpliwości...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2008, 18:18:13 »
Koledzy, czy przy lampach 2*H1 po włączeniu "długich" powinny świecić się obie żarówki?
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:19:44 »
Teoretycznie powinny palić się wszystkie żarówki na "długich" z tego co czytałem, ale praktycznie, osobiście tego nie sprawdzałem (ja mam H4)  :-)

  • Gość
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:21:49 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Koledzy, czy przy lampach 2*H1 po włączeniu "długich" powinny świecić się obie żarówki?


tak świecą się obie.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2008, 22:30:11 »
Cytuj

Artur Kaczmarczyk napisał:
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Koledzy, czy przy lampach 2*H1 po włączeniu "długich" powinny świecić się obie żarówki?


tak świecą się obie.

Dzięki Artur, czyli kupiłem przełącznik kierunków od wersji z H4;/ Super, czeka mnie zmiana przełącznika po raz 4-ty:| Dobrze, że mam jeszcze tego "rozbiciucha" pod bokiem ;-)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Tomasz Smogulecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: ZX 1.9 TD Volcane
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2008, 21:59:21 »
To jak można to ja się dorzucę z pytaniem i nie będę zakładał nowego tematu.

Czy do modelu z 93r z regulacją na silniczek (2xH1) będą pasowały reflektory z modelu z 95r?
Pozdrawiam
Falco

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [oświetlenie] Reflektory- zakup i pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2008, 23:58:36 »
Cytuj

Tomasz Smogulecki napisał:
To jak można to ja się dorzucę z pytaniem i nie będę zakładał nowego tematu.

Czy do modelu z 93r z regulacją na silniczek (2xH1) będą pasowały reflektory z modelu z 95r?

TAK, pod warunkiem że kupisz 2*H1. Ani reflektory, ani kierunki nie zmieniły się przy lifcie.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^