Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] problem z xenonem  (Przeczytany 5144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin ppp

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Posiadany samochód: C5 Exclusive 3,0 V6
[MK1] problem z xenonem
« dnia: Kwiecień 08, 2008, 21:20:56 »
Zauważyłem, że jeden z xenonow czasami dziwnie zamiga (zamruga) ,
Czy to znaczy że żarnik jest do wymiany,
Była Xsara coupe 1,9d, jest C5 V6 Exclusive

  • Gość
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:03:12 »
Raczej przetwornica, niestety.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 08:23:20 »
Pawel nie strasz kolegi :) Wymien obie zarowki i bedziesz mial spokoj, mruganie to jeden z objawow ich zuzycia obok zmiany temperatury barwowej swiatla ktora jednakze trudno zauwazyc z uwagi na ludzka zdolnosc do adaptacji. Po wymianie pamietaj jednkaze o koniecznosci ich ustawienia na proxy

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:21:04 »
Na pewno jest tak jak mówi Marek. Należy zacząć od wymiany żarników. U mnie przygasały, migały i świeciły na różowo. Wymiana pomogła. Były jeszcze fabryczne - 5 letnie.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Marcin Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 948
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: był Berlingo Van 1.6Hdi`08, C5 II br 2.0Hdi`08, jest: Jumper II 2.2`11, Jumpy II 2.0`14.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:07:17 »
a ile kosztuje taki jeden? chyba niemało a jeszcze razy 2 to da niebagatelną sumkę...
kłusownik kołtuństwa.


"... i owoc żywota Twojego je ZUS"

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:42:52 »
Cytuj

Marcin Nowak napisał:
a ile kosztuje taki jeden? chyba niemało a jeszcze razy 2 to da niebagatelną sumkę...


150 zł za szt. Philips D2R 4300K. Źródło - Allegro.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:51:27 »
W hurtowni elektrycznej ok 200 zl za sztuke. Przyjmujac ze przy jezdzie non stop na swiatlach na 3 lata komplet wystarcza. wymiana jest tylko nieco klopotliwa bo poza odpieciem aku najlepiej zdemontowac zderzak i wyjac lampy. Po wymianie i zlozeniu do kupy proxa i ustawienie poziomowania. Razem z wizyta w serwisie (a niech sobie zdejmuja zderzak) 600 zl powinno wystarczyc.
Zwykle zarowki w C5 ponoc maja zdolnosc do czestego przepalania a osobiscie znam jeden przypadek w ktorym pokruszyly sie kostki i prad do zarowek doprowadzany jest bezposrednio przez kabelek.

Offline Marcin Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 948
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: był Berlingo Van 1.6Hdi`08, C5 II br 2.0Hdi`08, jest: Jumper II 2.2`11, Jumpy II 2.0`14.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:00:58 »
- spodziewałem się większych kosztów...
kłusownik kołtuństwa.


"... i owoc żywota Twojego je ZUS"

  • Gość
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:38:52 »
[OT] Przy okazji pytanie: czy można wymienić/przełożyć samo "szkło" reflektora? Na prawej mam pęknięcie od kamienia - co prawda w obszarze nieświecącym, ale nie wygląda to estetycznie, a kompletne używki są wyjątkowo drogie.

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:02:25 »
Cytuj

Marek Chmielewski napisał:
wymiana jest tylko nieco klopotliwa bo poza odpieciem aku najlepiej zdemontowac zderzak i wyjac lampy. k.


Marek, wymieniałem żarniki w ASO w Środzie Wielkop. (u naszej miłej koleżanki z forum Kasi). Jedyna rzecz do zdemontowania to akumulator. Żadne inne rzeczy typu zderzak, czy lampy absolutnie nie byłu demontowane :-), cała wymiana była od strony komory silnika. Nie pamiętam czy Proxia była użyta. Chyba nie ma takiej konieczności.
Poszło szybko, sprawnie i bezproblemowo :-)
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:13:02 »
A pewnie ze mozna bez zdejmowania zderzaka ... tylko trzeba miec dzieciece lapki :) Ja z natury wygodny czlowiek jestem ... wiec wole zdjac zderzak niz meczyc sie z wyginaniem dloni :) zwlaszcza ze o ile akumulator wyjmiesz to z drugiej strony nie ma juz niczego do tak prostego demontazu :(

Offline Piotr Lubiejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Komorów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 Mk 3 2.0 HDi
  • Miejscowość: Komorów
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2008, 12:10:58 »
Ja mam takie małe pytanie czy ktoś nie orientuje się przypadkiem jakiej firmy żarniki są sprzedawane w serwisie?Tez przymierzam sie do zakupu, koleś w serwisie w Wawie powiedział,że sztuka kosztuje 400zł. więc na razie nie dopytywałem się jakiej firmy mają.

Offline Rafał Grabowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 II 1.6 HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2008, 15:02:08 »
Moze troszke z innej beczki, ale w serwisach maja zabojcze ceny... pare dni temu wymienialem zarowki pozycyjne z przodu (H6W), cena za 2 sztuki 56 zl z groszami...(cena za same zarowki, bez wymiany) troszke mnie zszokowala ta cena, szczegolnie, ze na allegro Philips Premium mozna kupic za 19 zl...

Citroen C5 II 1.6HDi 2005
z gadżetów: bi-xenon, audio jbl'a

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2008, 16:00:07 »
A bo to jest tak, ze serwisy wymianiaja zarowki w ramach czynnosci przegladowych znaczy sie nie moga wypuscici auta ze zle dzialajacym oswietleniem i sobie z tej przyczyny ceny ustalaja dowolnie czyli wedle uznania, humoru i potrzeb wlasciciela. I nie wierzcie przez przypadek, ze wkladaja zarowki z logo Citroena :) Pierwsza stacja benzynowa, hurtownia elektryczna i kupowac. Firma bez znaczenia wazne zeby model pasowal. Ja zakladalem Philipsy a jak wyjalem "oryginalne" to byly Osramy.

Offline Stanisław Jabcoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Konstanin-Jeziorna
  • Posiadany samochód: C5 II 2007 2.0 HDi
  • Miejscowość: Konstanin-Jeziorna
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2008, 19:35:18 »
Cytuj

Rafał Grabowski napisał:
Moze troszke z innej beczki, ale w serwisach maja zabojcze ceny... pare dni temu wymienialem zarowki pozycyjne z przodu (H6W), cena za 2 sztuki 56 zl z groszami...(cena za same zarowki, bez wymiany) troszke mnie zszokowala ta cena, szczegolnie, ze na allegro Philips Premium mozna kupic za 19 zl...

 żarówka (H6W) +  wymiana (w cenie) 19,40 lub 19,70 nie pamiętam dokładnie - Citroen Polska
pozdrawiam
Stan

już 130 000 w oponkach ;)

Offline Piotr Lubiejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Komorów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 Mk 3 2.0 HDi
  • Miejscowość: Komorów
Re: [MK1] problem z xenonem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2008, 09:53:45 »
Cytuj

Stanisław Jabcoń napisał:
Cytuj

Rafał Grabowski napisał:
Moze troszke z innej beczki, ale w serwisach maja zabojcze ceny... pare dni temu wymienialem zarowki pozycyjne z przodu (H6W), cena za 2 sztuki 56 zl z groszami...(cena za same zarowki, bez wymiany) troszke mnie zszokowala ta cena, szczegolnie, ze na allegro Philips Premium mozna kupic za 19 zl...

 żarówka (H6W) +  wymiana (w cenie) 19,40 lub 19,70 nie pamiętam dokładnie - Citroen Polska


Pojechałeś na wymianę tylko jednej żarówki??Ciężko mi w to uwierzyć...Pewien jestem,że robili coś więcej i wymianę żarówki akurat tak rozpisali żeby wyszła jakas sumka do przełknięcia przez klienta.Za 20 zł to ani temu przyjmującemu nie chciałoby się wypisywać papierów ani pracownikowi wyjść na hol po samochód ...
Citroen Polska to złodziejska i oszukańcza firma.Byłem raz i więcej nie pojadę.Padł mi katalizator( wiedziałem,ze to katalizator bo robiłem test na 4 urządzeniach diagnostycznych) ale namówili mnie znajomi,żebym pojechał jeszcze do serwisu...Pojechałem,zaplaciłem 120 zł za diagnostykę komputerową i 76zł. za demontaż i montaż katalizatorów w V6.Rozsmieszyli mnie ,po paru dniach zadzwoniłem i dla ściemy chciałem się umówić na wymianę katalizatorów( zapytałem sie ile kosztuje taka robota) to juz nie było 76 zł.