Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6  (Przeczytany 6675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
[MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« dnia: Maj 16, 2008, 15:13:41 »
No i jak to ktoś określił "nadejszła ta wiekopomna kwila..." znaczy wiedząc od pewnego czasu, że przynajmniej tłumik końcowy kwalifikuje się do wymiany zdecydowałem się odwiedzić "mojego starego tłumikarza", który od dawien dawna zamieszany jest w wymiany wszystkich tłumików w mojej rodzinie. Po próbach katalogowych stanęło na tym, że zamienników nie ma, oryginalny w ASO kosztuje taką kasę, że nawet nie ma co podchodzić.

Był swego czasu wątek poświęcony tłumikom do 3.0V6 i ktoś tam pisał, że w tym roku na wiosnę któraś firma miała wypuścić, bodajże Walker ale nie znalazłem, jakby ktoś coś konkretnego na ten temat wiedział to będę wdzięczny.

No ale na chwilę obecną na ten temat nic nie wiem więc jeśli się nie potwierdzi to wymiana tłumika będzie rękodziełem.
Wstępne szybkie oględziny wykazały, że z drobnymi modyfikacjami pasować będzie rura od XM, a jako końcowy na podchodzące wyglądają od Vectry lub od Saaba (pasowanie w skrócie wg. silników o podobnej mocy, średnicach i wiedzy praktycznej tłumikarza...). to tyle po wstępnych oględzinach (raaaaany ile ja tych tłumików w hangarze przerzuciłem żeby coś z katalogu naocznie obejrzec i na oko dopasować...) najprawdopodobniej we wtorek lub środę pasowanie na oko zamieni się w konkretną robotę i wtedy zobaczymy co wyjdzie...
tłumiki rulez...  :-)

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2008, 21:31:32 »
Ja wymieniłam na taki jak na tym allegro:
     TLUMIK VW GOLFIV,VW BORA,SKODA OCTAVIA,SEAT TOLEDO (numer 362860286)  
Po odpowiednim dopasowaniu zaczepów ,obciecie rury ,inne uksztaltowanie wygięć itp.Od roku już użytkuje i jest Ok.
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Piotr Lubiejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Komorów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 Mk 3 2.0 HDi
  • Miejscowość: Komorów
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2008, 22:19:14 »
Szukaj tu:
Walker

Offline cezary szturomski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: głogów
  • Posiadany samochód: citroen c5 3.0 V6
  • Miejscowość: głogów
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2008, 10:51:51 »
witam
na 100% walker wypuścił tłumiki do V6 bo sam wymieniałem koszt tłumika 450 zł + 5o zł wymiana. Niech nie szukają w katalogach tylko podzwnią , chociaż jak mają nowy katalog to jest ten tłumik w katalogu tylko trzeba go zamawiać we francji lub w niemczech ale wato za te pieniądze.

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2008, 11:05:19 »
dzięki, faktycznie jest w katalogu.
zobaczymy w tygodniu, jak będzie dostępny od ręki to zamontujemy, jak nie to będziemy dopasowywać inny.
jak będzie zrobiony to napiszę co i jak.

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2008, 20:32:32 »
Cytuj

Ryszard Obojski napisał:
dzięki, faktycznie jest w katalogu.
zobaczymy w tygodniu, jak będzie dostępny od ręki to zamontujemy, jak nie to będziemy dopasowywać inny.
jak będzie zrobiony to napiszę co i jak.


no to ciąg dalszy....
wg. tłumikarza walker do 30V6 w Polsce jest niedostępny (nawet twierdzi, że mimo że jest w katalogu to nie znaczy że  jest produkowany i nie jest do kupienia - no cóż nie przekonał mnie ale nie mam argumentów) próby podmianki na tę chwilę co miał w warsztacie nie zdały egzaminu (probem w tym że C5 nie ma tłumika środkowego i nie za bardzo jest coś podebrać i wsadzić, a rozwiązań bez środkowego jest niewiele i ciężko coś z nich dopasować...  :(
jakby ktoś wiedział gdzie można kupić tego walkera to będę happy
dalsze próby będą trwały, na widoku na tę chwilę Saab 95, Omega lub Vectra lub xantia 3.0 (no ale te są z tłumikami środkowymi i nie wiadomo jak będą się zachowywały bez srodkowego no i jakiś merc 2,TD no ale w jego przypadku akurat cena niewiadoma więc decyzja dopiero po poznaniu ceny (pozostałe rzedu 400-500zł)
ech, ciężkie jest życie pioniera...

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2008, 21:18:25 »
Dlaczego nie chcesz skorzystać z tej propozycji:TLUMIK VW GOLFIV,VW BORA,SKODA OCTAVIA,SEAT TOLEDO (numer 362860286)  cena 280 PLZ.Pisałem juz  że podobny tłumik dopasowałem do mojego samochodu.jeżdżę od roku.Jest cichy nie zmieniły sie osiągi  silnika.
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2008, 21:38:55 »
no nie wiem, to w końcu jest tłumik od 1,9TDI no i standardowo jak to u volkswagena w układzie z tłumikiem środkowym, inne przekroje, inne rury, mimo wszystko wolałbym coś od mocniejszych silników (wiesz wykształcenie mechaniczne czasami nie pozwala na przyjęcie najprostszych rozwiązań  ;-), a te które wymieniłem są nawet prostsze w przeróbce niż ten (chociażby xantia, nawet wieszaki prawie idealnie pasują).
a walkera tak się zapytałem, może jednak jest w sprzedaży...

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2008, 12:25:06 »
Zgadzam sie z Twoimi wątpliwościami dlatego też wczesniej dokładnie pomierzyłem wielkość puszki i przekroje rury dolotowej i wylotowych,wymiary  są podobne a w niektórych identyczne,opis że jest to    tłumik  do silnika 1,9 TDI jest trochę mylący bowiem parametry sa podobne do oryginalnego tłumika.Ja  zastosowałem taki ponieważ rok temu na rynku nic odpowiedniejszego nie znalazłęm,czekam więc  z zaciekawieniem na rozwój tego tego tematu.Servis chyba  posiada  do wymiany tłumiki  ze złota żądając około 4000,00PLZ .Pozdrawiam
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2008, 19:20:54 »
no więc już po robocie.
jako tłumik końcowy po pewnych przeróbkach (wieszaki, łącznik) poszedł tłumik walkera od vectry V6 (bodajże 2,6i), całość z robocizną, przypasowaniem rury, pierdółkami, łącznikami, gumami, sprawdzeniem organoleptycznym katalizatora (stan ogólny b.dobry) itd zamknął się w kwocie za całokształt prac 700zł.
samochód cichy, żwawy, wydaje się że będzie dobrze.
w sumie jestem zadowolony  :-)

Offline Grzegorz Korus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: c5 3.0 V6
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2008, 14:45:36 »
NIe prościej było zapytać w innym warszracie? Tłumiki Walker do C5 V6 dostępne są przynajmniej od początku tego roku. Mam taki właśnie. Tak jak kolega pisał 450PLN

  • Gość
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2008, 20:55:50 »
Wymiana tlumika do 3.0v6 510zl (cena z marca) Tlumik WALKER 460 plus 50 robocizna. Jezeli jest ktos zainteresowany sluze adresem (slaskie).

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2008, 08:26:40 »
teraz to już po zawodach, nie będę przecież wymieniał tego co już mam założone na ten od Walkera. Szkoda kasy, a i ten założony sprawuje się całkiem dobrze.

Offline Andrzej Jaroszczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2008, 14:16:45 »
Witam wszystkich forumowiczów a czy ktoś może pomóc mi w sprawie wymiany łącznika elastycznego w 2,0 bęzynie bo tłumikarz wysyła mnie do serwisu a tam oczywiście chcą wymieniać całość a to wiadomo ogromne koszta więc moje pytanie czy da to się jakoś zrobić bez wymiany całości ewentualnie może ktoś zna tłumikarza w Warszawie lub okolicach który by się podioł wymiany samego łącznika jeśli oczywiście sie da.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2008, 16:32:48 »
Warszawa, Mlodziencza 40 tel 678 72 26. Wycinaja stary przepalony i wspawywuja w to miejsce (gazowo) nowke sztuke nie smigana. Szybko i sprawnie (2h) i jakies 250 - 300 zl za calosc.

Offline Andrzej Jaroszczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2008, 06:43:26 »
Witam kolege byłem na Młodzieńczej tylko niewiem czy pod tym numerem i niestety tłumikarz nie chciał mi tego zrobić gdyż powiedział żę jest tam odgroma roboty i on siętego nie podejmie ale tak jak mówiłem nie wiem czy to pod tym numerem podjadę jeszcze raz i sprawdze czy to ten adres.Takrze narazie dzięki i jeśli sprawdze to napisze czy to ten adres.

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] wymiana tłumika w 3.0V6
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2008, 19:49:16 »
spróbuj Płochocińska 15, tel. 608-755-373
jadąc od W-wy w kierunku giełdy (i na Nieporęt), wcześniej po lewej stronie wjazd do starej fabryki, gdzie pełno warsztatów, szklarzy, firm itp. a przed bramą m.in. tłumik zatknięty na pal  :-)
nie przestrasz się wyglądu warsztatu ale czarna robota to i warsztat czarny  ;-)
tylko najpierw umów się na telefon bo ostatnio klient był mocno obłożony robotą ale jak wiem podejmuje się takich robót.