Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań  (Przeczytany 6248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
[MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« dnia: Maj 21, 2008, 20:19:46 »
Witam Was Serdecznie!

Właśnie sam sobie sprowadziłem C5 Break. Pojechałem po zupełnie inne auto ale jak wsiadłem do tego C5 to powiedziałem:"zadłuże się a do Polski wracam tym autem i żadnym innym" :) i tak się stało - jest Świetny! :) Żona mnie ochrzaniła jak powiedziałem, że jestem z kasą na mały minus (tylko 1 tys. a czekamy na dziecko) ale też jak tylko się przejechała powiedziała, że nasze dziecko musi jeździć takim wozem ! :)))

żeby nie robić bajzlu postaram się krótko w jednym temacie zadać kilka nurtujących mnie pytań, będę wdzięczny jeśli pomożecie:

1) pod maską, po stronie pasażera, na samym dole, jak gdyby na takiej tacce, to chyba część zderzaka, zawsze mam mokro - co to? może być klima? czy powinienem coś z tym zrobić?

2) W bagażniku mam siatkę -super sprawa jednak powinna być ona zamocowana na 4 jakby śrubach z wystającymi uszkami. U mnie jednej takiej śruby brakuje, przez co siatka nie spełnia swojej funkcji :( nigdzie nie mogę znaleść tej części

3) Podobnie jak w pytaniu 2 nie mogę znaleść tych blaszek które mocują schowki w drzwiach. W każdych drzwiach schowek trzyma się na 1 z takich blaszek a powinny być po 2

4) Jak już pisałem - spłukałem się ;) choć było warto ! brakuje mi też rolety (jest tylko roleta z siatką ta pionowa) a nie ma poziomej. Na www najtańszą znalazłem za 150zł czy gdzieś mogę znaleść jeszcze taniej? może macie jakieś dojście o którym jeszcze nie wiem?

5) Zawieszenie bardzo często - jeszcze bez włożenia kluczyka samo bzyczy i usatwia się - czemu tak się dzieje i czy to dobrze?

6) Komputer przypomina mi o przeglądzie za 2500 km. jednocześnie stan oleju komputer pokazuje jako 3 kwadraciki... inną razą 2 a czasem nawet 1 a potem znowu 3 ?!?! Czy to normalne

7) Nie świeciło mi podświetlenie schowka, wyjąłem to i przy próbie wyjęcia żarówki (myślałem, że przepalona) ta zapaliła się, po czym nagle pokazały się iskry i już się nie świeci :( teraz (chyba od tego) nie świeci się też podświetlenie lusterek tych na osłonkach od słońca :(

nooo może na razie wystarczy. Powoli zadomawiam się na Waszym - Naszym formu :)

Postaram się nie robić śmietnika!

PS. Pomysł z Assistance REWELACJA!

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2008, 21:03:16 »
Cytuj

Radek Slawecki napisał:
2) W bagażniku mam siatkę -super sprawa jednak powinna być ona zamocowana na 4 jakby śrubach z wystającymi uszkami. U mnie jednej takiej śruby brakuje, przez co siatka nie spełnia swojej funkcji  nigdzie nie mogę znaleść tej części

4) Jak już pisałem - spłukałem się ;) choć było warto ! brakuje mi też rolety (jest tylko roleta z siatką ta pionowa) a nie ma poziomej. Na www najtańszą znalazłem za 150zł czy gdzieś mogę znaleść jeszcze taniej? może macie jakieś dojście o którym jeszcze nie wiem?

5) Zawieszenie bardzo często - jeszcze bez włożenia kluczyka samo bzyczy i usatwia się - czemu tak się dzieje i czy to dobrze?

6) Komputer przypomina mi o przeglądzie za 2500 km. jednocześnie stan oleju komputer pokazuje jako 3 kwadraciki... inną razą 2 a czasem nawet 1 a potem znowu 3 ?!?! Czy to normalne

Ad 2. Drobne części w ASO nie kosztują dużo podpytaj chociażby telefonicznie, czy np. ta śrubka jest do kupienia.
Ad 4. Allegro?????
Ad 5. I tak ma być, nadwozie jest samopoziomujące, wsiadasz, poziom się zmienia (bez względu na to ile ważysz ;-) ) i siłowniki wyrównują poziom. Wystarczy otworzyć drzwi.
Ad 6. Chyba we wszystkich tak jest. Najlepiej sprawdź bagnecikiem, to jest chyba najbardziej miarodajny wskaźnik. Ten temat był już parę razy opisywany, szukajka na pewno coś wynajdzie.
Pozdrawiam.

Sprawdziłem na http://service.citroen.com nie wiem czy znalazłem właściwy element ale albo jest to część określana jako Wykładzina dywanowa bagażnika -> El. wnętrza, koszt ok. 165 zł. , albo jest to Wykładzina dywanowa bagażnika -> Zaczep pokrywy, koszt ok. 45 zł za szt.

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2008, 21:14:57 »
Ad. 1 - może być klima, ale nie dam sobie uciąć ręki bo nie wiem gdzie w C5 jest sprężarka od niej.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2008, 21:15:58 »
1. Na moje oko to LDS z tamtej strony jest pompa BHI i weze od LDS trzeba sprawdzic szcselnosc.
2. W ASO wystepuje to jako komplet srubek wszystkie 4 koszt 160pln
3.Sprezynki do schowków dostepne na sztuki koszt jednej 17 pln
4.Jak za 150 to raczej taniej nigdzie nie dostaniesz
5.Tak działa to zawieszenie,jest to zawieszenie z samopoziomowaniem i w momecie otwarcia drzwi uruchamia sie siec elektryczna i komputer dopompowuje sobie cisnienie do układu.
6.Sprawdz na bagnecie stan oleju na zimnym silniku,wewnetrzny wyswietlacz (czujnik elektroniczny poziomu oleju) niestety nie jest dokładny,nawet stojac na wzmieniesnu przez dłuzszy czas moze pokazac ze olaju brak.Bagnet jest najbardziej miarodajny.
7.Moze zasniedziala lampka teraz pewnie zrobiło sie zwarcie nalezało by poszukac bezpiecznika odpowiedzialnego za oswietlenie wnetrza a pozniej sprawdzic co wywołuje ten problem.

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2008, 21:18:56 »
Cytuj

Wojciech Wodzyński napisał:
Ad. 1 - może być klima, ale nie dam sobie uciąć ręki bo nie wiem gdzie w C5 jest sprężarka od niej.


A klima to nie będzie gdzieś centralnie, a nie z boku? Tak mi się coś widzi.
Pozdrawiam.

Offline Darek Kędra

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: bx1.6,bx1.9,c5 mk1 2001 SX, mkIII 2009 2,2 hdi
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2008, 22:17:44 »
sprężarka od klimy jest po lewej stronie stojąc przodem do silnika przed samochodem pod alternatorem...wychodzą z niej stalowe dość grube przewody na których zamontowane są złączki do napełniania instalacji klimatyzacji więc chyba nie będzie problemu z umiejscowieniem...pozdrawiam

  • Gość
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2008, 08:56:17 »
Śruby do mocowania tej siatki 160zł!!! ooo litości :) Muszą pomyśleć nad jakimś patentem czym to zastąpić lub jak zrobić samemu taką śrube.

te blaszki 17zł... OK! Roleta 150zł... w sumie to i tak niedrogo jak na taki element!

Już drugi raz wbijam się na tą stronę serwisu Citro i pokazuje się okienko logowania i na dodatek wszystko po francuskiemu :(

Mam nadzieję, że w instrukcji obsługi jest napisane jaki bezpiecznik odpowiada za oświetlenie - jak nie będę pytał :)

1) Co to jest LDS???

PS. Wiem, że strasznie męcze Was pytaniami, miejcie litość dla rekruta :)

Dzięki za odpowiedzi!

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2008, 11:35:20 »
Ale z tego co piszesz potrzebujesz jednej śruby, czy musisz kupować od razu cztery? Ewentualnie - gdyż chyba jest to komplet, może da się kupić na Allegro (lub sprzedać).

Na service.citroen, można ustawić j. polski, w prawym górnym rogu okienka logowania jest flaga i rozwijana lista. Najpierw trzeba się zarejestrować, poczekać cierpliwie na zwrotnego maila, a później normalnie się logujesz.

LDS to płyn hydrauliczny, który odpowiada za całą hydraulikę: zawieszenie, wspomaganie kierownicy.

Odnośnie bezpieczników, to owszem są opisane, ale pod tabelką masz napis: w zależności od wersji i kraju tak że i tak tabelkę trzeba konfrontować z rzeczywistością ;-) Nie jest to znowu takie przerażające :-) Poza tym bezpieczniki są w kilku miejscach.  

To chyba jest element oznaczony 4.
Pozdrawiam i powodzenia.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2008, 12:14:09 »
Tak zgadza sie Michale jest to el. oznaczony nr. 4 i jak widac jest to zestaw i w takiej postaci sie to kupuje.

  • Gość
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2008, 12:28:15 »
TAK! BRAVO! to część nr 4 :) na allegro nie ma, ale spoko... coś się wymyśli.

Zaraz idę pod maskę zobacze poziom tego płynu hydraulicznego.
- Czy przy jego sprawdzaniu trzeba zachować jakieś szczególne środki ostrożności?

- czy można go swobodnie dolać?

Chłonę wiedzę co? :) a ile czytam po forum ... :)

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2008, 12:32:40 »
Aby sprawdzic prawidłowo poziom płynu LDS niezbednym urzadzeniem jest do tego diagnoskop LEXIAPROXIA,ale jesli opuscisz samochód do dolnego połozena to wowczas mozesz sprawdzic przyblizony poziom plynu,jesli poziom bedzie sie zawierał na zgrzewie zbiorniczka to tak zostaw jest w miare ok.Pamietaj jedynie do ukladu hydraulicznego mozesz wlac LDS nic innego.

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2008, 12:48:19 »
A tak mi przyszło do głowy, być może niezbyt mądrze: a może ta śruba gdzieś jest luzem w bagażniku, bo poprzedni właściciel po prostu ją wrzucił np. w okolice koła zapasowego? Ja w ten sposób znalazłem różne dziwne rzeczy łącznie z hakiem do holowania tym wkręcanym w zderzak. Może warto zerknąć?
Pozdrawiam.

  • Gość
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2008, 18:46:53 »
Michał! :) Masz racje! nawet mi to nie przyszło do głowy ! hahahaha
poszukam!

co do tego płynu i wilgoci... zrobię zdjęcia to fachowym okiem zerkniecie. Ale to już w oddzielnym temacie i troszkę później.

Offline Łukasz Oleksy

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C 5 2001 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Sport,Motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2008, 23:52:38 »
ja się cofne do ad4

u mnie jak sie drzwi otworzy wejdą 4 osoby dorosłe samochód troche siada i dopiero po przekręceniu kluczyka na zapłon w aucie zawieszenie się reguluje,czy tak ma być?
Pozdrawiam Łukasz

piotrek

  • Gość
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2008, 07:52:22 »
Witam

Ad1
To jest pewno LDS. Też tak miałem po zakupie. Wystarczyło cybant na wężu wymienić na taki zwykły za 1 czy 2 zł i jest sucho. Podobno te fabryczne cybanty po jakimś czasie zaczynają słabiej trzymać - tak powiedzieli w ASO.

Pozdrawiam

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2008, 09:37:29 »
Cytuj

Łukasz Oleksy napisał:
u mnie jak sie drzwi otworzy wejdą 4 osoby dorosłe samochód troche siada i dopiero po przekręceniu kluczyka na zapłon w aucie zawieszenie się reguluje,czy tak ma być?

W takiej sytuacji jak opisujesz, u mnie nie trzeba przekręcać kluczyka, samo otwarcie drzwi wystarczy by zawieszenie się wyrównało.
W zasadzie samo odryglowanie zamków pilotem wystarczy by sieć się obudziła i do wypoziomowania auta.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2008, 12:06:15 »
U mnie jest dokladnie tak jak pisze Andrzej wyzej po zaledwie wejsciu do auta ( lub po odryglowaniu z pilota) auto wita mnie swoistymi pomrukami tu cos tyknie , tam cos syknie:)

Co do pkt 7 to zrob sobie przeglad bezpieczników, i to najlepiej krok po kroku bo sa rozne wersje skrzynek i czasem instrukcja sie  z nimi nie pokrywa.
Floating on ;)

Offline Radosław Ołdak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Wawa Żoliborska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16V SX
  • Miejscowość: Wawa Żoliborska
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2008, 15:59:32 »
Cytuj

Łukasz Oleksy napisał:
ja się cofne do ad4

u mnie jak sie drzwi otworzy wejdą 4 osoby dorosłe samochód troche siada i dopiero po przekręceniu kluczyka na zapłon w aucie zawieszenie się reguluje,czy tak ma być?


A akumulator masz w porządku? U mnie tak jest kiedy akumulator jest słaby (po otwarciu samochodu na chwilę zapala się komunikat economy mode czy jakoś tak)

Offline Łukasz Oleksy

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C 5 2001 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Sport,Motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [MK1] Właśnie kupiłem C5 i mam kilka pytań
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2008, 21:22:37 »
tak aku jest gutes.będę musiał załadować  auto  i zobaczyć wtedy
Pozdrawiam Łukasz