Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?  (Przeczytany 8186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbigniew Standryk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDI Ex 2003
  • Zainteresowania: motoryzacja , foto,video
  • Miejscowość: Łódź
[MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« dnia: Czerwiec 21, 2008, 11:01:16 »
(MKI)
Witam
Kupiłem sobie C5 i mam problem z nawigacja  nie mam plyty z mapami polski moze ktos z was doradzi jaka mape trzeba kupic i gdzie,jak zainstalowac i uruchomic owa nawigacje  samochod z konca 2002 roku w dowodzie rejestracja styczen 2003/ sprzedajacy mi samochod nie dal mi zadnej plyty/
Posze rownierz o informacje o ilosci spalania samochodu z silnikiem 2,2 HDI z moich obserwacji wynika ze pali za duzo ok. 7,5 litra w trasie skrzynia reczna. jak porownam do mojej xanti to zuzycie jest wieksze czy to normalne czy nalezy sprawdzic  co?. Xantia 1,9TD palila mi sredno ok. 6litrow na 100 w trasie
Pozdrawiam
Szczesliwy? posiadacz dwoch citroenow Xanti 1,9TD i C5 2,2HDI full wypas
Zbyszek

[color=0000FF]Prefix dotyczacy modelu wpisujemy w temacie,a dodatkowo zareczam ze wszystkie pytania w tym temacie juz były poruszane na forum,zachecam do uzycia opcji szukaj.[/color]
Zbigniew Standryk
Lodz

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2008, 11:46:00 »
masz nawigację VDO Dayton, i na podstawie tego znajdziesz informację na forum
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2008, 22:06:27 »
Cytuj

Zbigniew Standryk napisał:
...Posze rownierz o informacje o ilosci spalania samochodu z silnikiem 2,2 HDI z moich obserwacji wynika ze pali za duzo ok. 7,5 litra w trasie skrzynia reczna. jak porownam do mojej xanti to zuzycie jest wieksze czy to normalne czy nalezy sprawdzic  co?. Xantia 1,9TD palila mi sredno ok. 6litrow na 100 w trasie
Pozdrawiam
Szczesliwy? posiadacz dwoch citroenow Xanti 1,9TD i C5 2,2HDI full wypas
Zbyszek

A ile miałeś koników w Xantii a ile masz w C5? Te dodatkowe konie trzeba nakarmić. Poza tym wszystko zależy od techniki jazdy. C5 pewnbie mocniej ciśniesz bo jest co.

W profilu uzupełnij model samochodu. Będzie lepiej. Wystarczy wpisać: Xantia 1,9 TD (199?); C5 2.2 HDi (200?)
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Waldemar Kostka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Przemyśl
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI automat, kolorowa nawigacja 2005 r.
  • Miejscowość: Przemyśl
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2008, 22:38:05 »
Ja też mam 2.2 HDI tylko w automacie i średnie spalanie na trasie raczej nie przekracza 7l/100 przy dosyć konkretnej jeździe. Jeśli mój automat pali tyle Twoja 5 powinna palić nieco mniej. Nie jest tak istotna prędkość jaką rozwijasz na naszych wąskich drogach ale płynnośc jazdy, ograniczanie do minimum korzystania z hamulca i maksymalne skrócenie czasu przyspieszania. Dla ciekawości na autostradach ( Niemcy, Francja, Belgia, Austria) moja "5" pali sporo poniżej 7.

Offline Zbigniew Standryk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDI Ex 2003
  • Zainteresowania: motoryzacja , foto,video
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2008, 03:40:17 »
dzieki wszystkim za odpowiedzi
Ale moj problem jest bardziej zlozony to znaczy na wyswietlaczu jest ikona nawigacji i ikona mapy ale zadna znich jest nie aktywna tz kursor nie zatrzymuje sie na tych ikonach w schowku znajduje sie czytnik plyt ( taka informacje otrzymalem od sprzedajacego)
Jestem kapletnie zielony na ten temat jak uruchomic od czego zacząc
moze ktos z was mial podobny problem i go rozwiazal sam  prosze o podpowiedzi najchentniej krok po kroku a moze link do strony opisujacej sposob uruchomiania nawigacji
Podkreslam nigdy nie mialem doczynienia z nawigacja
W serwisie zaproponowano mi uruchomienie za kwote ok 2000zl i nie daja gwarancji ze to bedzie dzialac
Postanowilem sprobowac swoich sil i samemu uruchomic
prosze pomozcie
Pozdrawiam
Zbych
Zbigniew Standryk
Lodz

Offline Ryszard Korus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Przemków
  • Posiadany samochód: c5 2.0 hdi mkII Ex
  • Miejscowość: Przemków
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2008, 09:13:58 »
witam,ikony będą aktywne po włożeniu płyty z mapami do czytnika nawigacji który jest w schowku,a mapy można kupić na allegro. :-)

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2008, 16:55:35 »
Napisz do mnie na PW odpowiem na Twoje wszystkie pytania odnośnie tej nawigacji. Zapraszam.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Bartek Dolinkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDi Exclusive Automat Kombi
  • Miejscowość: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2008, 20:46:42 »
Cytuj

Zbigniew Standryk napisał:
...
W serwisie zaproponowano mi uruchomienie za kwote ok 2000zl i nie daja gwarancji ze to bedzie dzialac ...

Niesamowite!! Odpuść sobie taki serwis. W ogóle odpuść sobie nawigację w tym samochodzie!! Sam kupiłem C5 2.2 HDi z oryginalną nawigacją. Nigdy przedtem nie miałem do czynienia z nawigacjami. Otrzymałem z autem mapę ... Niemiec. Eeecchhh. Wkońcu kupiłem TomTom za 1000 zł ze wszystkimi mapami Europy i USA itd. wraz z darmowymi aktualizacjami itd. Powiem tak: porównując nawigację z C5 i nawigację TomTom (tu akurat ten producent, ale równie moze być Garmin, Sony etc) to ta w aucie się nie umywa pod każdym względem!!
Za płytkę do C5 wołają ponad 1.300 zł. A ręczną super nawigację masz za 1 tys. Przerost formy nad treścią.

Co do spalania - mój spala min. 7,5 litra w trasie przy w miarę spokojnej jeździe (bez nagłego przyśpieszania oraz hamowania - wszystko płynnie). Też automat. W mieście ... uuuhuhuhu; chyba z 12 nie wychodzę. Nawet nie liczę.
Podobno czyszczenie FAPa pomaga.

Howk

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2008, 21:03:48 »
Cytuj

Bartek Dolinkiewicz napisał:
Niesamowite!! Odpuść sobie taki serwis. W ogóle odpuść sobie nawigację w tym samochodzie!!

Navi występujące w C5 zarówno RT3 jak i VDO są obecnie w pełni funkcjonalne. Pewnie że Garminy TomTomy i inne mają lepsze pokrycie terenu, ale w ostatniej mapie do RT3 są już nawet małe wioski. Są wszystkie kraje Europy. Wiem że koledzy mający VDO też nie narzekają.
No i mamy 7 calowy monitor, a to niezaprzeczalna zaleta. Więc nie zgadzam się z krytyką fabrycznej navi. Natomiast wiedza w ASO (Poznań) na ich temat jest zerowa. Wzięli 150 zł za wgranie starego, nieaktualnego systemu. Aby najnowsze mapy działały w RT3 trzeba zaktualizować system-firmware na 5.52 dla Mk1 i 6.6 dla Mk2, zrobiłem to sam dzięki przekopaniu mnóstwa informacji w internecie.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2008, 21:11:02 »
Cytuj

Bartek Dolinkiewicz napisał:
Cytuj

Zbigniew Standryk napisał:
...
W serwisie zaproponowano mi uruchomienie za kwote ok 2000zl i nie daja gwarancji ze to bedzie dzialac ...

Niesamowite!! Odpuść sobie taki serwis. W ogóle odpuść sobie nawigację w tym samochodzie!! Sam kupiłem C5 2.2 HDi z oryginalną nawigacją. Nigdy przedtem nie miałem do czynienia z nawigacjami. Otrzymałem z autem mapę ... Niemiec. Eeecchhh. Wkońcu kupiłem TomTom za 1000 zł ze wszystkimi mapami Europy i USA itd. wraz z darmowymi aktualizacjami itd. Powiem tak: porównując nawigację z C5 i nawigację TomTom (tu akurat ten producent, ale równie moze być Garmin, Sony etc) to ta w aucie się nie umywa pod każdym względem!!
Za płytkę do C5 wołają ponad 1.300 zł. A ręczną super nawigację masz za 1 tys. Przerost formy nad treścią.


Skoro nie miałeś możliwości skorzystania z nawigacji w C5 to dlaczego opisujesz, że jest do bani? Skąd możesz wiedzieć czy to jest przerost formy nad treścią?
Ja posługuję się oryginalną nawigacja i sobie chwale. Są tutaj koledzy co też jeżdżą na oryginalnej i też jest OK. Nie wypowiadam się natomiast na temat ręcznej nawigacji bo nigdy z takiej nie korzystałem. Oczywiście, że są plusy i minusy każdej nawigacji. Dla mnie bardzo dużym plusem oryginalnej nawigacji jest to, że nie muszę jej nigdzie chować i nosić ze sobą. Kiedy potrzebuje to używam i nie kusi to potencjalnych złodziei. Zostaw ręczną nawigację przyklejoną do szyby a zobaczymy czy wytrzyma do rana :-) Poza tym wyświetlacz ma 7 cali. Mało jest nawigacji ręcznych o takiej przekątnej ekranu. A pokrycie Polski nie jest aż tak złe jak Ci się wydaje.

Cytuj
Co do spalania - mój spala min. 7,5 litra w trasie przy w miarę spokojnej jeździe (bez nagłego przyśpieszania oraz hamowania - wszystko płynnie). Też automat. W mieście ... uuuhuhuhu; chyba z 12 nie wychodzę. Nawet nie liczę.
Podobno czyszczenie FAPa pomaga.
Howk


Tutaj w pełni się zgadzam z Tobą.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2008, 21:20:55 »
Tak jest. Więcej plusów niż minusów dla nawigacji fabrycznej. Jest dostępna nowa mapa dla Europy wschodniej w wersji 2008-1, pokrycie naszego kraju wynosi 99%. Najnowsze firmware dla tej nawigacji to OS8 i pamiętajmy w C5 do rocznika 2003 jest nawigacja VDO Dayton. Ja korzystam z tej nawigacji i bardzo sobie ją chwalę.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Bartek Dolinkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDi Exclusive Automat Kombi
  • Miejscowość: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2008, 23:57:49 »
Również mam NAVTECH VDO u siebie. Niestety dla mnie kręcenie pokrętłem i wybieranie nazwy miasta literka po literce jest strasznie uciążliwe. Sprawdzałem jak się sprawuje ta nawigacja, jak przejeżdżałem przez Niemcy. Nie podobało mi się za bardzo - nie jest prosta i pochłania sporo czasu oraz uwagi kierowcy.
Poza tym cena nowej mapy. To jest dla mnie przerost formy nad treścią.
Zgadzam się, że wygodnie jest mieć duży ekran wbudowany w kokpit. Niemniej jeśli chodzi o zwiedzanie, to raczej ciężko jest się z nim poruszać po mieście, gdy idziemy pieszo :)
Są różne gusta. Ja przetestowałem navi w C5 oraz "podręczną"; i obstaję przy tej drugiej.

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2008, 06:26:49 »
Cytuj

Bartek Dolinkiewicz napisał:
Również mam NAVTECH VDO u siebie. Niestety dla mnie kręcenie pokrętłem i wybieranie nazwy miasta literka po literce jest strasznie uciążliwe.


Nawigacja głównie służy do pokazania drogi z punktu A do punktu B. I nie ma tutaj różnicy gdy chcę pokonać 8 km czy 600km. Raz wybierasz nazwę miasta i masz spokój. Nawet jeżeli Ci to zajmuje ok. 5 min to myślę, że nie jest to aż tak uciążliwe.

 
Cytuj

Zgadzam się, że wygodnie jest mieć duży ekran wbudowany w kokpit. Niemniej jeśli chodzi o zwiedzanie, to raczej ciężko jest się z nim poruszać po mieście, gdy idziemy pieszo :)


Zazwyczaj jeżeli chodzi o nawigacje to jest przy nich przymiotnik "samochodowa". Nie wiem jak Ty ale ja jeszcze nie zauważyłem nikogo kto by szedł po mieście kierując się nawigacją. Ale w samochodach już da się to zauważyć  :D
Tak więc kupować nawigację, żeby zwiedzać miasto pieszo? Chyba odsetek takich ludzi jest znikomy.

Ale jak sam stwierdziłeś są różne gusta  :-]

Offline Michał Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.2HDI Tourer Exlusive 13' & C4 VTS 2.0 16V 05'
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2008, 09:09:45 »
Ktoś tu wcześniej napisał, że sam zaktualizował system w C5, czy mógłby się podzielić tą wiedzą tutaj na forum.  Aktualizacja jest mi potrzebna do zmiany języka z niderlandzkeigo na angielski.

W ASO powiedzieli mi, że samodzielna próba aktualizacji może zakończyć się niezamierzonym uszkodzeniem całego systemu i blokadą komputera.

Ja wiem tylko tyle, że trzeba kupić płytę z systemem w wersji 6.63 (za 49zł w ASO), po włożeniu jej do odtwarzacza system zacznie procedurę aktualizacji i tutaj podobno można napotkać na problem.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2008, 10:43:03 »
Cytuj

Michał Olszewski napisał:
Ktoś tu wcześniej napisał, że sam zaktualizował system w C5, czy mógłby się podzielić tą wiedzą tutaj na forum.  Aktualizacja jest mi potrzebna do zmiany języka z niderlandzkeigo na angielski.

W ASO powiedzieli mi, że samodzielna próba aktualizacji może zakończyć się niezamierzonym uszkodzeniem całego systemu i blokadą komputera.

Ja wiem tylko tyle, że trzeba kupić płytę z systemem w wersji 6.63 (za 49zł w ASO), po włożeniu jej do odtwarzacza system zacznie procedurę aktualizacji i tutaj podobno można napotkać na problem.


Zapalamy silnik,  wyciągamy kartę SIM (w przypadku gdy korzystamy z wbudowanego telefonu), płytę z nowym oprogramowaniem ( zakupioną w ASO lub pozyskaną z innych źródeł : ) ) wsadzamy do czytnika, proces aktualizacji rozpocznie się sam. Podczas procesu aktualizacji płyta zostanie co najmniej raz wysunięta samoczynnie ( w przypadku aktualizacji z duzo starszej wersji oprogramowania do najnowszej plyta może wysunąć się więcej niż jeden raz). W żadnym wypadku nie wyciągamy tak wysuniętej płyty! Czekamy aż zostanie zassana spowrotem. I tyle, proces zakończy się samoczynnie.

Po całej operacji wkładasz ponownie płyte z nowym systemem do czytnika i w menu możesz śmiało zmieniać język.

Oczywiście można zmienić język bez aktualizacji pod warunkiem ze się posiada płytę z aktualnie wgrana wersją oprogramowania.

Pozdrawiam;)
Floating on ;)

Offline Michał Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.2HDI Tourer Exlusive 13' & C4 VTS 2.0 16V 05'
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2008, 10:48:39 »
A po czym poznać, że płyta wysunęła się ostatni raz i że można ją już wyjąć? I ile czasu trwa cała operacja (ile minut w przybliżeniu)?

W ASO zażyczyli sobie 180zł, czyżby za samo włożenie płyty i wyjęcie jej w odpowiednim momencie?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2008, 11:10:27 »
Sama aktualizacja z płyty trwa około 10-12 minut, trzeba siedzieć i czekać cierpliwie aż pokaże się komunikat o zakończonej aktualizacji oraz system poprosi o wyjęcie płyty z napędu. Aktualizację przeprowadzałem kilka tygodni temu z pełnym powodzeniem, soft dostępny jest za free w sieci i w 100% działający i poprawny, soft o nazwie OS8. (mapa też śmiga po sieci)
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2008, 11:34:39 »
W większości przypadków płyta wysuwa się tylko raz podczas calego procesu, najlepiej zwyczajnie jej nie wyciągać. W momencie kiedy całość się zakończy usłyszysz szum radia, zobaczysz zresetowany zegarek, prawdopodobnie tez inny niż poprzednio schemat kolorów a jednocześnie wysunie się płyta. Zwyczajnie odczekaj dla pewności z  2- 3 minuty.  Cały proces trwał u mnie około 10 minut jak dobrze pamiętam, ( MKI, RT3)
180zł w ASO? niezle, w ASO w Wałbrzychu niestety nikt nie wiedział jak zmienic język probowali przez Lexię…
Ale tak jest, proces aktualizacji sprowadza się do włożenia odpowiedniej płyty i zapewnienia by nie zabrakło zasilania ( włączony silnik). Warto zadbac o to by sama plyta była dobrze nagrana i nieporysowana bo ewentualne problemy z odczytem plyty tez mogą być fatalne w skutkach;)
Floating on ;)

Offline Piotr Lubiejewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Komorów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 Mk 3 2.0 HDi
  • Miejscowość: Komorów
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2008, 12:00:26 »
Cytuj

Bartek Dolinkiewicz napisał:

Za płytkę do C5 wołają ponad 1.300 zł. A ręczną super nawigację masz za 1 tys. Przerost formy nad treścią.
Howk

Nie wiem skad masz taka cene 1300 ja swoja mape 2008.1 kupilem jeszcze zanim pojawila sie w Polsce.Zaplacilem za nia 550 zl.Zapewniam Cie,ze jest oryginalna dodam ,ze porownywalem ja z mapami garmina i naprawde tragedii nie ma.Hehe samochodowa navi ma te przewage,ze mozesz w tunelu jechac i 100km i zawsze pokaze Twoje prawidlowe polozenie bo sprzezona jest z predkosciomierzem natomiast przenosna wjezdzajac w tunel gubi satelity i po wyjezdzie z tunelu naprzyklad jest rondo i wtedy robi sie kupa...

Jesli ktos posiada najnowsza aktualizacje do duzej navi i chcialby sie podzielic to bede przeszczesliwy.Ewentualne info wysylac na pm.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2008, 12:22:22 »
Należałoby z kolegą Zbyszkiem ustalić jaką ma nawigację. Rocznik 2002 posiada VDO Dayton a nie RT3. Zbyszku Standryk jeśli masz napęd w schowku przed pasażerem to VDO Dayton, natomiast jeśli bodajże w bagażniku to RT3. Ustalmy jaką masz nawigację bo niektórzy w tym temacie piszą o RT3, a inni VDO Dayton. Pamiętajmy obie to całkiem inne tematy.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michał Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.2HDI Tourer Exlusive 13' & C4 VTS 2.0 16V 05'
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2008, 14:26:26 »
Czy do odczytu map lub aktualizacji systemu potrzebny jest jakiś dodatkowy napęd CD w bagażniku lub schowku? W mojej C5 jest tylko ten do odtwarzania muzyki zabudowany razem z radiem. W schowku mam natomiast wejście audio+video na tzw. "czincze". A może jeszcze nie znalazłem jakiegoś czytnika płyt?

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2008, 20:21:57 »
Cytuj

Michał Olszewski napisał:
Czy do odczytu map lub aktualizacji systemu potrzebny jest jakiś dodatkowy napęd CD w bagażniku lub schowku? W mojej C5 jest tylko ten do odtwarzania muzyki zabudowany razem z radiem. W schowku mam natomiast wejście audio+video na tzw. "czincze". A może jeszcze nie znalazłem jakiegoś czytnika płyt?

Oczywiście jedyny napęd do navi RT3 to czytnik w radiu :). Co do reszty, to poszło na PW.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Bartek Dolinkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDi Exclusive Automat Kombi
  • Miejscowość: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2008, 20:44:14 »
Cytuj

Robert Jesionczak napisał:
Nawigacja głównie służy do pokazania drogi z punktu A do punktu B. I nie ma tutaj różnicy gdy chcę pokonać 8 km czy 600km. Raz wybierasz nazwę miasta i masz spokój. Nawet jeżeli Ci to zajmuje ok. 5 min to myślę, że nie jest to aż tak uciążliwe.


Załóżmy taką sytuację, że jedziesz 600 km (bo jak 25 to chyba navi nie jest potrzebna). Ja lubię wiedzieć, gdzie jest np. jakaś atrakcja turystyczna lub parking, czy stacja benzynowa. Łatwiej/poręczniej mi takie rzeczy robić z nawigacją "ręczną". Jak jeszcze dodam iż 1 ruchem palca po ekranie możesz zmienić wygląd mapy z 2D na 3D lub powiększyć obszar, wyłączyć głos, odtworzyć ostatnie polecenia itd. to robi się ciekawie z ręczną nawigacją niż tą starą wbudowaną w auto. Dla mnie jakby porównywać 2 komputery: jeden nowy a drugi sprzed kilku lat.

Cytuj

Zazwyczaj jeżeli chodzi o nawigacje to jest przy nich przymiotnik "samochodowa". Nie wiem jak Ty ale ja jeszcze nie zauważyłem nikogo kto by szedł po mieście kierując się nawigacją. Ale w samochodach już da się to zauważyć  :D
Tak więc kupować nawigację, żeby zwiedzać miasto pieszo? Chyba odsetek takich ludzi jest znikomy.


Wyjedź (turystycznie) poza granice Polski, a zobaczysz jak Ci się przyda kieszonkowa nawigacja :) Nawigacja ręczna przydaje się i w samochodzie i poza nim.

Offline Bartek Dolinkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDi Exclusive Automat Kombi
  • Miejscowość: Brighton UK / Gorzów Wlkp.
Re: [MKI]nawigacja gdzie kupic mapę?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2008, 20:48:49 »
Cytuj

Piotr Lubiejewski napisał:
Cytuj

Bartek Dolinkiewicz napisał:

Za płytkę do C5 wołają ponad 1.300 zł. A ręczną super nawigację masz za 1 tys. Przerost formy nad treścią.
Howk

Nie wiem skad masz taka cene 1300 ja swoja mape 2008.1 kupilem jeszcze zanim pojawila sie w Polsce.Zaplacilem za nia 550 zl.Zapewniam Cie,ze jest oryginalna dodam ,ze porownywalem ja z mapami garmina i naprawde tragedii nie ma.Hehe samochodowa navi ma te przewage,ze mozesz w tunelu jechac i 100km i zawsze pokaze Twoje prawidlowe polozenie bo sprzezona jest z predkosciomierzem natomiast przenosna wjezdzajac w tunel gubi satelity i po wyjezdzie z tunelu naprzyklad jest rondo i wtedy robi sie kupa...

Jesli ktos posiada najnowsza aktualizacje do duzej navi i chcialby sie podzielic to bede przeszczesliwy.Ewentualne info wysylac na pm.


Nie chodzi mi o porównywanie map. Pewnie; są doskonalsze z roku na rok i tu i tu. Chodzi o łatwość obsługi!! Z tym tunelem to ręczna też sobie radzi - jest takie cuś wbudowane w nią, że jak traci łączność, to sama sobie wszystko wylicza i na tej podstawie (poprzednia prędkość, położenie itd.) podaje "bieżącą" lokalizację.
Zresztą gdy teraz płytka kosztuje 550 zł, to za rok znów trzeba wydać kolejne kilka stówek. A ja w tej swojej ręcznej poprostu ściągam za friko aktualne mapy; i to z dnia na dzień (taka funkcja w GO920).