Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: problem z dmuchawą  (Przeczytany 12823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:43:23 »
To może ja zapytam czy da się jakoś nasmarować dmuchawę, ponieważ na 1 biegu trochę popiskuje, przy wyższych obrotach już nie.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Marek Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen xsara break 1.4i + LPG
  • Miejscowość: Łódź
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2010, 16:02:56 »
witam .co może być przyczyną że wentylator nagrzewnicy załączy się po odpaleniu auta i po jakimś czasie wyłącza się  nie działa wtedy na żadnym biegu ,czasem załączy się za jakiś czas ,albo dopiero jak wyłączę silnik i od nowa odpalę ,

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:19:38 »
Cytuj

Marek Stępień napisał:
witam .co może być przyczyną że wentylator nagrzewnicy załączy się po odpaleniu auta i po jakimś czasie wyłącza się  nie działa wtedy na żadnym biegu ,czasem załączy się za jakiś czas ,albo dopiero jak wyłączę silnik i od nowa odpalę ,


Sprawdź jakie masz napięcie ładowania. Klimatyzacja manualna?
 
Xsara
 

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 19, 2011, 00:05:26 »
Mogłby ktos opisac jak wyjac dmuchawe i czym nasmarowac ? Bo tez mi popiskuje.

Offline Łukasz Wróbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 HDI, Saab 900NG Cabrio, Toyota Yaris
  • Zainteresowania: Wędksrstwo, motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2011, 14:01:56 »
Przyłącze się do tematu. U mnie problem pojawił się następująco. Jechałem na trasie z włączonym nawiewem i po przejechaniu około 100 km jak wjechałem do miasta chciałem zredukować bieg z 4 na jakiś niższy i okazało się że dmuchawa dalej działała na 4 biegu nawet na ustawieniu w pozycji 0. Podczas jazdy po mieście na 0 biegu dmuchawy jak wjechałem w jakąś dziurę albo nierówność to nawiew się wyłączał i po jakichś 2 s włączał ponownie. wczoraj zabrałem się za naprawę wyciągnąłem schowek i zacząłem sprawdzać kable co się okazało jak delikatnie poruszałem kablami to nawiew się wyłączył. Po przełączaniu od 0 - 4 włączał się poprawnie ruszyłem delikatnie kable i więcej dmuchawa się nie uruchomiła przepatrzyłem wszystkie przewody czy gdzieś coś się nie nie urwało ale wygląda na to że jest ok. Przekaźniki chyba działają bo jak przełączam z obiegu wewnętrznego na zewnętrzny to przekaźniki "pstrykają". Czy ktoś może wie gdzie jest problem sprawdziłem bezpieczniki jest ok więc zwarcia chyba nie było.

Offline Łukasz Wróbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 HDI, Saab 900NG Cabrio, Toyota Yaris
  • Zainteresowania: Wędksrstwo, motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 26, 2011, 17:18:42 »
Jeszcze male sprostowanie znalazłem wolny przewód na którym jest +13v wisiał w okolicy styków od dmuchawy tam jak jest wejście do dmuchawy są 4 styki 1 jest wolny 2 niebieski cienki przewód 3 czarny masa 4 wolny czy tak powinno wyglądać podłączenie dmuchawy czy gdzieś coś brakuje jak wspominałem kabel który znalazłem jest niebieski o sporej średnicy ok 2 mm i ma 13v napięcia.

Poddaje się chyba bo ktoś kto przerabiał instalację elektryczną wcześniej strasznie ją spaprał po oględzinach okazało się że zasilanie tego niebieskiego przewodu zostało pociągnięte z zasilania oświetlenia schowka i po kilku próbach chyba padła klima albo przepalił się bezpiecznik bo teraz nie obciąża silnika chyba się wybiorę do elektryka żeby to posprawdzał :/

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 16, 2011, 23:32:43 »
A to ja się dopiszę: nie działa mi nawiew i klimatyzacja gdy ustawię pokrętło nawiewu na pierwszy bieg. Co może być przyczyną? Jakiś czas temu wymieniałem bezpiecznik bo wiało tylko na czwartym biegu.

Offline Mateusz Cozac

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara I VTS 1,8 8v 97r LPG
  • Miejscowość: Tychy
Re: problem z dmuchawą
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2011, 23:59:26 »
Miałem tyle problemów z nawiewem, tyle już pomysłów wypróbowałem i nic i najlepszy pomysł jaki był to oddać do elektryka. 150 zł i cała elektryka zrobiona i to polecam zrobić.