Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: centralny zamek  (Przeczytany 7247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pastuszko Piotr

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: leeds
  • Posiadany samochód: Xsara 1.6 16v
  • Miejscowość: leeds
centralny zamek
« dnia: Wrzesień 10, 2008, 23:48:16 »
witam.wie ktos moze o co chodzi z moimi drzwiami.mianowicie problem jest taki ze jak zamykam przednie drzwi pasazera to centralny zamek zamyka wszystkie drzwi.czy tak ma byc ?? bo nie mam zielonego pojecia.

Offline Paweł Bęś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 380
  • Skąd: kłobuck
  • Posiadany samochód: C4 VTS 2.0 177 KM , Mazda CX-7 2,3 turbo benzyna wer. EUR
  • Miejscowość: kłobuck
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2008, 23:56:40 »
hmmm ?? :-)  tak ma byc

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2008, 07:30:04 »
A co w twoim mniemanu znaczy "zamykam drzwi"? Jeśli masz na myśli blokowanie zamka kluczykiem to przecież mowa o centarlnym zmku i takie jest jego przeznaczenie.

Offline Pastuszko Piotr

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: leeds
  • Posiadany samochód: Xsara 1.6 16v
  • Miejscowość: leeds
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2008, 18:07:31 »
nie blokowanie zamka tylko wyobrazcie sobie jedziesz samochodem i spotykasz znajomego,myslisz sobie podwioze  go.zatrzymujesz sie ,znajomy otwiera drzwi przednie pasazera,wsiada do auta w ktorym ty juz siedzisz i zamyka te drzwi.nagle wszystkie drzwi ulegaja zatrzasnieciu,tak jakbys zamykal drzwi od zewnatrz wyposarzone w centralny zamek.mniej wiecej tak to wyglada.nie wiem czy tak ma byc bo zalozmy sytuacje ze zatrzymujesz sie gdzies,gasisz samochod,zostawiasz kluczyk w stacyjce i wysiadasz.nagle przypominasz sobie ze masz cos wyciagnac z samochodu,uzywasz drzwi pasazer.otwierasz je cos tam bierzesz bez zastanowienia zamykasz i nagle drzwi sie zatrzaskuja,a ty zostajesz bez mozliwosci otwarcia ich bo kluczyk jest w stacyjce.nie wiem czy tak ma byc???

gienas

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:12:53 »
Prawdopodobnie we wtyce łączącej drzwi z nadwoziem jest przełamany/nadłamany kabel od centralnego zamka. Wstrząs przy trzasnięciu drzwiami wzrusza ( zwiera/rozwiera/iskrzy ) kabel powodując "głupienie" centralnego. Lub centralka ma luźne wtyki...
 Heh, podobny przypadek miałem z elektrycznymi szybami, po otwarciu drzwi (poza pierwszą zapadkę ) nie mogłem szyby już ruszyć, okazało się że i tam ktoś łapy wepchał i kable przełamane były.
 Lutownica uleczyła przypadłość :) .

Offline Pastuszko Piotr

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: leeds
  • Posiadany samochód: Xsara 1.6 16v
  • Miejscowość: leeds
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2008, 20:24:43 »
dzieki..od razu wydawalo mi sie to podejrzane,zmylilo mnie tylko to ze moj kumpel w megance ma tak samo.pewnie tez ma cos uszkodzone.

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2008, 07:22:40 »
Otóż w Megane jest funcja  zamykania drzwi po osiągnięciu prędkości bodajże 30 km/godz. Funkcj tą można wyłaczyć . Ale nie słyszałem aby taka funkcja istniała w Xsarze. I skoro objaw związany  jest z zamykaniem drzwi pasażera to też skłaniałbym się do poszukiwań w przewodach przyłącza drzwi. A co do pozosawienia kluczyka w stacyjce to myslę, że działa u ciebie sygnalizacja pozostawionego kluczyka.

Offline Szymon Leśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 110KM SX+ 2002 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2008, 08:22:28 »
nie jestem pewien, czy do końca zrozumiałem Twój problem...
jeśli chodzi o to, że samochód można zamknąć od wewnątrz przez "cycek" pasażera bądź pasażerki (o ten w drzwiach mi chodzi:D), to jest to norma, podobnie jak to, że pasażer siedzący wewnątrz jak złapie za klamkę to otworzy całe auto - czyli ma tak samo dobrze jak kierowca;)

co do zamykania się auta po osiągnięciu prędkości - po przekroczeniu 30km/h zamyka się bagażnik. podejrzewam, że drzwi również.
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Xsara na szesnastkach ;)

sprzedam Hondę Accord liftback 2001r. 1.8 V-Tec B+G
przebieg 155tkm, krajowa, II właściciel, info na mejla

Offline Czesław Czeszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 99
  • Skąd: Świebodzin
  • Posiadany samochód: C-4 1,6Hdi, 92KM
  • Miejscowość: Świebodzin
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2008, 08:34:01 »
Cytuj

Marian Czapski napisał:
Otóż w Megane jest funcja  zamykania drzwi po osiągnięciu prędkości bodajże 30 km/godz. Funkcj tą można wyłaczyć . Ale nie słyszałem aby taka funkcja istniała w Xsarze. I skoro objaw związany  jest z zamykaniem drzwi pasażera to też skłaniałbym się do poszukiwań w przewodach przyłącza drzwi. A co do pozosawienia kluczyka w stacyjce to myslę, że działa u ciebie sygnalizacja pozostawionego kluczyka.


Coś takiego mają również  C3 i C4 po osiągnięciu 20km/h są blokowane wszystkie zamki. Czy istnieje to w Xsarze nie wiem

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2008, 09:20:45 »
Cytuj

Czesław Czeszyński napisał:

Coś takiego mają również  C3 i C4 po osiągnięciu 20km/h są blokowane wszystkie zamki. Czy istnieje to w Xsarze nie wiem


Xsara II - jest coś takiego że blikują się wszystkie drzwi ale w 5 sekund po odpaleniu silnika - można tę funkcję zdeaktywować ale tylko dla drzwi. Stale jest włączona funkcja blokady zamka bagażnika po przekroczeniu 20km/godz, odblokowanie bagażnika następuje dopieru po zatrzymaniu samochodu i otwarciu którychś z drzwi. Jest to po to aby np stojąc na światłach na skrzyżowanu ktoś obcy nie otworzył Ci bagażnika.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2008, 09:35:30 »
Cytuj

Ireneusz Wilczek napisał:
Xsara II - jest coś takiego że blikują się wszystkie drzwi ale w 5 sekund po odpaleniu silnika - można tę funkcję zdeaktywować ale tylko dla drzwi.


Gdzie jest taka funckja? Bo wg mnie w Xsarze nie ma funckji blokowania drzwi po ruszeniu. A jesli jest to jak ja aktywowac?

Cytuj

Stale jest włączona funkcja blokady zamka bagażnika po przekroczeniu 20km/godz, odblokowanie bagażnika następuje dopieru po zatrzymaniu samochodu i otwarciu którychś z.


Ponadto zamek bagaznika mozna zablokowac na stale, ze bedzie mozna go otworzyc tylko i wylacznie z pilota
Moje spalanie

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2008, 09:46:45 »
Tą funkcją steruje centralka CZ (blokowanie bagażnika) oraz centralka Auto Alarmu (blokowanie drzwi po odpaleniu silnika). Chyba że nie masz Auto Alarmu wtedy masz tylko blokowanie bagażnika po przekroczeniu 20km/godz. Mówimy tu o oryginalnej centralce CZ.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2008, 11:11:49 »
Mam oryginalny CZ oraz AutoAlarm. Fabrycznie nie bylo takiej funckji w CZ o ktorej piszesz. Mozliwe ze po prostu twoj AA ma taka funckje
Moje spalanie

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2008, 11:18:51 »
No to wyjaśnijmy sobie wszystko do końca. Funkcja blokowania drzwi jest zależna od AA. Wszystko zależy jaki masz zamontowany. Widać nie wszystkie AA tę funkcję posiadają. Być może też tak że posiadasz tę funkcję tylko nie masz o tym pojęcia, postudiuj opis, instrukcję AA jeżeli go posiadasz i wszystko powinno się wyjaśnić.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2008, 11:26:34 »
Ja mam Texalarm i w instrukcji nie znalazłem opcji blokowania drzwi po przekroczeniu odpowiedniej prędkości.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2008, 11:47:03 »
Moze masz AA fabryczny? (byly w ogole takie?). Ja mam AA montowany przez ASO w Wawie. AA to Cobra, modelu nie pamietam. W instrukcji na pewno nie ma slowa o tym - po prostu moj AA nie jest wyposazony w taka funckje.
Moje spalanie

Offline Tomasz Ślęzak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.4i+LPG 2001R
  • Zainteresowania: www.club106.pl
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2008, 13:01:41 »
Cytuj

Pastuszko Piotr napisał:
nie blokowanie zamka tylko wyobrazcie sobie jedziesz samochodem i spotykasz znajomego,myslisz sobie podwioze  go.zatrzymujesz sie ,znajomy otwiera drzwi przednie pasazera,wsiada do auta w ktorym ty juz siedzisz i zamyka te drzwi.nagle wszystkie drzwi ulegaja zatrzasnieciu,tak jakbys zamykal drzwi od zewnatrz wyposarzone w centralny zamek.mniej wiecej tak to wyglada.nie wiem czy tak ma byc bo zalozmy sytuacje ze zatrzymujesz sie gdzies,gasisz samochod,zostawiasz kluczyk w stacyjce i wysiadasz.nagle przypominasz sobie ze masz cos wyciagnac z samochodu,uzywasz drzwi pasazer.otwierasz je cos tam bierzesz bez zastanowienia zamykasz i nagle drzwi sie zatrzaskuja,a ty zostajesz bez mozliwosci otwarcia ich bo kluczyk jest w stacyjce.nie wiem czy tak ma byc???


obstawiam na przerwany (pęknięta koszulka) żółto-zielony kabel masowy na łączeniach drzwi - sprawdź dokładnie te wiązki