Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara 1.4i Coupe 1999  (Przeczytany 6080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Xsara 1.4i Coupe 1999
« dnia: Wrzesień 15, 2008, 21:25:28 »
Tu się podobno można chwalić :-)

1.4i... do miasta super, na trasie oszczędny jak się nie przekracza 110km/h.

Pod maską "nowe" serce przeszczepione z Peugeota 306 :-)

Pierwsze własne auto w życiu. Kosztowała mnie już wiele pieniędzy i nerwów, ale jeżdżę... po prostu lubię to autko. Mógłbym sprzedać i kupić coś innego, ale nie chcę. Doprowadzona do stanu dobrego, nic w najbliższym czasie nie trzeba z nią robić, więc po co sprzedawać :-)

Chwalę się... bo mam czym i kocham to aucisko :-)

Filmik

Opis i zdjęcia


EDIT:

Zakupiona w listopadzie 2007 za (utargowaną o parę stów) cenę 8900zł. Rocznik 1999, silnik 1.4i 75KM, 4 poduszki powietrzne, ABS, wspomaganie kierownicy, centralny zamek (nie na pilota).

Co wymieniono, co się zepsuło, co się zużyło:
Tuż po zakupie do wymiany poszedł rozrząd (bez pompy wody), tuleje i sworznie przednich wahaczy oraz łożysko przedniego prawego koła, które to już zaczynało powoli wyć.

W lutym 2008 w wielkich kłębach dymu pod Radiem Kraków dał o sobie znać zepsuty wtryskiwacz trzeciego cylindra. Ślicznota została zaholowana do mechanika i po tygodniu odebrana w stanie jak "szwajcarski zegarek" :-)

Długo radość ma nie trwała gdyż już po miesiącu odezwała się nie wymieniona razem z rozrządem pompa wody. Z powodu chwilowego braku funduszy przejeździłem z tą pompą 2 miesiące modląc się by nie padła do końca. Udało się i w kwietniu oddałem Xsarcię do wymiany pompy wody i chcąc dmuchać na zimne poleciłem też ponowną wymianę paska rozrządu i rolki napinacza.

Jejku jak to auto zaczęło cicho jeździć z tą nową pompą. Nie mogłem się przyzwyczaić :-) Jeździłem, jeździłem, jeździłem aż nadeszło niespodziewane. Na dwupasmowej wylotówce z Olkusza w kierunku Bolesławia i przy lewoskręcie z tej trasy właśnie na Bolesław zerwał się korbowód drugiego cylindra i podczas kolejnych kilku obrotów wału korbowego siał spustoszenie w silniku. Efektem były dwie dziury w bloku silnika (można było przez silnik na wylot patrzeć) i moje ogromne cierpienie (zwłaszcza finansowe). Przez moment przyszła mi do głowy myśl pozbycia się samochodu, ale szybko mi przeszło. Zacząłem działać.

Po 2 tygodniach znalazłem silnik między Dobczycami a Mszaną Dolną. Pojechałem po niego. Typ się zgadzał (1.4i KFX z Xsary I). Kupiłem blok z wewnętrznymi bebechami i kolektorem wydechowym za 850zł. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że silnik nie pasuje! Do dziś nie wiem czy Citroen wprowadził jakieś zmiany konstrukcyjne pod koniec produkcji Xsary I czy po prostu miała ona dwa typy silników 1.4? Nie pasowały łapy, na których silnik miał osiąść pod maską, a do tego miał w innym miejscu pompę wody. Silnik na szczęście udało się zwrócić i dostałem pieniądze z powrotem.

Ślicznotę odholowano spod domu rodziców (w Oświęcimiu) do mechanika i on zobowiązał się do znalezienia silnika. Już na drugi dzień silnik czekał na montaż (znaleźli go w Bielsku Białej). 1.4i z Peugeota 306 z przebiegiem w okolicach 130tys.km. Cena: 1600zł i gwarancja na 14 dni. Wziąłem, Pan Piotr (mechanik) dokonał przeszczepu i od tej pory Ślicznota jeździ jak burza :-)

Dwa dni temu wymieniłem podświetlenie pokręteł nawiewu w kokpicie.
I to póki co tyle. Myślę, że do końca roku będę musiał przejechać się do Antałex-u na regenerację belki. Poza tym nie planuję większych wydatków.

Audio:
Pierwotnie wyposażona w fabryczne radio kasetowe i 4 głośniki dwudrożne (w drzwiach i w tylnych boczkach). Po drodze wymienione głośniki drzwiowe na basowe Boschmany oraz dołożone "cykacze" na podszybie. Obecnie radyjko Clarion 189RGMP, a w bagażniku skrzynia niskotonowa również Clariona napędzana wzmacniaczem Blaupunkt-a. Całość gra znakomicie, a "Stairway to heaven" od momentu gdy wchodzi perkusja przeżywa w moim samochodzie swoją ponowną młodość :-) (podobnie jak kilka kawałków Pink Floyd i Yes).

Wygląd:
Tu niestety codziennie mój samochodzik dziobie mnie po oczach. Drobne wgniecenie nad tylnym prawym kołem, przedni zderzak w kilku miejscach daje do zrozumienia, że kiedyś był bordowy oraz nieco wgnieciony lewy próg (zapewne po zwisie na krawężniku :-/). Ja przyczyniłem się tylko pęknięcia przedniego zderzaka (nieduże pęknięcie, może z 5cm) po nadzianiu się na hak jednego Mercedesa stojącego pod kamienicą, w której mieszkam).
Może kiedyś, jak będę miał około tysiąca złotych do wydania ot tak to zafunduję Xsarci malowanie przedniego zderzaka i ogólną polerkę lakieru. Póki co nie rdzewieje więc się nie przejmuję.

Podsumowując:
Wydałem na to auto od listopada połowę tego co za niego zapłaciłem. Wiele osób już dawno sugerowało mi by się Xsary pozbyć. Nie mam na jej punkcie jakiegoś ogromnego fioła, ale mimo wszystko ją lubię, uwielbiam nią jeździć i... póki co nie stać mnie na nic innego ;-P

A nawet gdyby mnie było stać to... wiecie, od jakiegoś czasu powtarzam znajomym gdy rozmawiamy o samochodach, że co do Citroenów to nie wiem tylko jednej rzeczy... nie wiem który Citroen będzie moim następnym samochodem :-)

Tom się rozpisał :-D
A teraz parę fotek... jak sobie życzono :-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2008, 22:34:09 »
No i jest pierwszy odważny:D
Wklej zdjęcia do któregoś posta- będzie łatwiej oglądać. Jak chcesz to mogę Ci przylepić tu któryś z Twoich wątków o zmianie serca.
Autko prezentuje się naprwadę zacnie. Jakbyś jeszcze tu dał tak wyczerpujący opis jak na PJ;-)
POZDR!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2008, 23:22:15 »
Może być? :D
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2008, 23:24:08 »
Cytuj

Michał Majewski napisał:
Może być? :D

Jeszcze się pytasz?;-)
Super!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:35:40 »
Bardzo ladna xsara i pomyslec ze po przeszczepie serca, hehe tyle wigoru w niej przeciez :) jelsi moge cos od siebie dodac to nie wie malbo mi sie wydaje albo faktycznie brak zaslepek na halogeny?? Troszke to szpeci ale pewnie jest powod dla ktorego ich brak :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:41:50 »
Cytuj

Adam Harych napisał:
Bardzo ladna xsara i pomyslec ze po przeszczepie serca, hehe tyle wigoru w niej przeciez :) jelsi moge cos od siebie dodac to nie wie malbo mi sie wydaje albo faktycznie brak zaslepek na halogeny?? Troszke to szpeci ale pewnie jest powod dla ktorego ich brak :)


Zaślepki są... tylko czarne (własnoręcznie malowane :-D).

A dlaczego czarne? Bo jedna była ułamana w kąciku i Xsarca wyglądała jakby była niesymetrycznie szczerbata. Psiknąłem je czarnym sprayem jako tymczasowe rozwiązanie. Docelowo i tak oddam ten zderzak do lakierowania i wtedy założę halogeny :-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2008, 23:25:21 »
Xsarka piękna :-) Bez żadnych bajerów i tuningu, ale ZŁOTOO :) To jest pierwsza klasa nic dodać nic ująć. Tylko Aluski :)
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2008, 12:18:14 »
Dokładnie... tylko aluski.... i tylko fabryczne lub kształtem do nich zbliżone... i będą to 14-tki, bo mam nowe opony i mi ich szkoda :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2008, 13:16:04 »
A no to pewnie, jak masz nowe to szkoda... Jak ja kupowałem felgi to akurat napatoczyła mi sie VTS`ka na handel a tam były w komplecie Micheliny 15" i dla tego 15" kupiłem. Ale ja wiem Michale czy takie fabryczne to są aż tak piekne ? Nie lepiej kupić jakieś bardziej otwarte ?
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2008, 13:22:25 »
Mi się podobają aluski takie:
- jak najmniej szprych
- jak najbardziej pełne koła
- regularne kształty bez udziwnień
- i koniecznie kształt niekierunkowy! Bo jak mają kształt kierunkowy to zawsze jedna strona kręci się dobrze, a druga pod prąd :-) Wiem, że to jest pierdoła i nigdy nie patrzy się na samochód z 2 stron na raz, ale sama świadomość tego by mnie wkurzała ;-P Tak sobie ubzdurałem.

Idealnie mój alufelgowy gust opisuje taka felga jak na zdjęciu tylko nieskręcana, bez tych śrub, odlewana w kawałku, bez udziwnień.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2008, 13:33:38 »
hehe no to rzeczywiscie duże wymagania. No ja akurat jestem zwolennikiem otwartych felg :D Szkoda tylko że nie mam 4 kół tarczowych żeby naprawdę to wsztystko extra wyglądało. No a co do tych felg na zdjęciu to troszke przesłodzone... Ładniejsze chyba są fabryczne :D
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2008, 13:42:07 »
Powiem tak... wymagania mam spore, ale na szczęście nie przekładają się one na ceny. Mogę kupić podobające mi się felgi w kwocie do 1000zł i nawet wybierać w kilku modelach :-)

A co do pozostałych wymagań... Byłbym w stanie zrezygnować z alusów na rzecz czarnych pomalowanych w macie stalówek z chromowanym rantem :-)

Niestety takie ranty jak już jakieś pojawią się na Allegro to schodzą w momencie :/

W zimie auta najładniej wyglądają na czarnych stalówkach bez kołpaków... to mi się bardzo podoba :-)

A widziałem w Oplach jeszcze tzw. felgi strukturalne. Stalówka wycięta jak alu. Piękne!
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2008, 14:29:16 »
Michał- popatrz TUTAJ, jakie alu sobie sprawił kolega ZXiarz;-) Na Xsarze też by świetnie wyglądały.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2008, 14:33:11 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Michał- popatrz TUTAJ, jakie alu sobie sprawił kolega ZXiarz;-) Na Xsarze też by świetnie wyglądały.



Cudne! Bardzo mi się podobają. Proste, niewydziwiane... Ale wolałbym gdyby były bardzie metalizowane niż takie "szare" :-) Nie mówię o lustrzanych, ale więcej połysku by mi pasowało :-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2008, 01:23:41 »
Nie no Felgi bardzo przyjemne. Sam je chciałem kupić do Xsarki. Są to jedne z najtańszych felg. Cena max 250 zł za sztuke.
Marcinie, piszesz do 1000 zł. To wybierasz felgi jakie chcesz, ja kupiłem swoje używane ( lecz w idealnym stanie ) za 700 zł z przesyłką !!
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Piotr Miśkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0 16V 167KM + LPG
  • Zainteresowania: Motoryzacja, piłka nożna, muzyka
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:27:49 »
Ładna i zadbana Xsarcia. Nic dodać nic ująć  :-) Felgi oczywiście dodadzą jej uroku a napewno znajdziesz coś ciekawego za rozsądną cenę. Powodzenia w poszukiwaniach.

Pozdrawiam,
P

Offline Piotr Serweciński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Cybinka
  • Posiadany samochód: Xsara 1.8
  • Miejscowość: Cybinka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:41:44 »
Myślę, że czarne fele bedą pasowały. Wygląd auta zmieni sie diametralnie.


ładna :)

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2008, 12:21:15 »
Ale czy czarne będą tak oryginalnie wyglądać. JJa jestem za typowym srebrnym. ;)
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2008, 12:28:35 »
No właśnie...


Kolega z Krakowskiej grupy klubowej ma Xsarę II na czarnych co prawda kołpakach i kolor ma złoty, ale ten ciemniejszy, ale mi się to jakoś tak specjalnie nie podoba. To znaczy brzydkie nie jest, ale też nie powala na kolana.

Jeśli czarne to stalówki strukturalne. Jeśli alumy to srebrne z połyskiem, a nie matowe :-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsara 1.4i Coupe 1999
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2008, 17:50:21 »
No za ryzykowne eksperymenty. Srebrne będą najlepoiej wyglądały. Przynajmniej ja tak myśle.
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...