Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Przy hamowaniu ściąga na prawo  (Przeczytany 987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Przy hamowaniu ściąga na prawo
« dnia: Grudzień 01, 2013, 20:54:38 »
Witam
Od jakiegoś czasu borykam się z pewną przypadłością w cytrynie, a mianowicie ze ściąganiem podczas hamowania w prawo, mam tu na myśli gwałtowne hamowanie, bo przy normalnym "lekkim" nic nigdzie nie ściąga.

Nie wiem po czym pojawił się problem bo swojego czasu wymieniłem w aucie polowe przodu, tzn kompletne zawieszenie wraz z talerzami, większość tulejek, sworznie, gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora, całe drążki kierownicze z końcówkami, do tego łożyska w obu kołach, regenerowałem także całą maglownice.

Auto na ścieżce diagnostycznej ma prawidłowo rozłożoną siłe hamowania, żadne koło nie łapie ani za mocno ani za słabo.

Tak jak pisałem problem powstaje przy mocniejszym hamowaniu.

Pytanie co to może być? Klocki i tarcze w dbd stanie. Czy tak możne objawiać się uszkodzony bądź zapieczony tłoczek ?

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: Przy hamowaniu ściąga na prawo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2013, 22:37:34 »
Cześć,Mateusz,ja obstawiam na 99% problem z tłoczkami,bo pomimo ze na diagnostyce wyszło ci dobrze,to siły hamowania nie są równe na wszystkich kołach w aucie,zdarza się że za twarde klocki reagują podobnie,ja mimo wszystko upierałbym się przy tłoczkach,należało by je rozebrać,przyjrzeć się im,czy nie ma za wielkich wżerów,przeczyścić je dokładnie i sam zacisk,i wymienić gumki,osłonki,zestawy naprawcze tłoczka są tanie,moja teoria może się sprawdzić pod warunkiem że wszystkie gumy w zawieszeniu są sprawne,bo jeśli nie to to efekt hamowania podobny.
maniek ;-)