Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty  (Przeczytany 202671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lesław Heliosz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Citroen saxo
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 18, 2017, 21:22:17 »
A czy ktoś kiedyś regenerował belkę tutaj?http://auto-belki.pl. .Prosze o opinie tego warsztatu..

Offline Adam Komorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: była Xsara 2 1.6 16v tu5jp4 03r.....
  • Miejscowość: Teresin
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #451 dnia: Listopad 24, 2017, 18:37:05 »
Polecam Antałex Czosnów, ok 3,4 godz i zrobione. Dają 2lata gwarancji bez limitu km. przejechałem już prawie 70tys km i wszystko gra. Robione jakieś 2.5 roku temu.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 24, 2017, 22:02:08 »
Dzwoniłem do nich niedawno, teraz dają tylko rok gwarancji. Regenerowałem swoją we France Auto Service w Krakowie w zeszłym miesiącu. Droższa impreza niż w Antałexie, ale skusiła mnie 3 letnia gwarancja.

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 25, 2017, 07:12:43 »
Cytuj
Dzwoniłem do nich niedawno, teraz dają tylko rok gwarancji.
Ciekawe dlaczego skrócili okres gwarancji?
Czyżby niepewność jakości użytych części albo słaba jakość wykonania usługi ?

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #454 dnia: Listopad 25, 2017, 14:34:23 »
Cytuj
Czyżby niepewność jakości użytych części albo słaba jakość wykonania usługi ?
Tego nie wiem, ale w ogóle oni już u siebie nie wymieniają belek. Tak się dowiedziałem przez telefon. Rabat klubowy też niebardzo. Za belkę chcieli 650 + zdaje się 200 za przekładkę by się należało w ich warsztacie partnerskim + poduchy. To daje ok. 1100 zł

Za samą nową rurę zapłaciłem 550zł we France Auto Service. Do tego zestaw łożysk i uszczelnień na obie strony + poduszki + czopy + "łezki" + regeneracja, montaż, demontaż" = 1770 zł Zdecydowanie jest to opcja jedna z droższych.

W Intercarsie można kupić za 1180 z poduszkami i wymianą daje to ok 1500 - 1600 zł. Jest taniej pod warunkiem, że nie musisz korzystać z gwarancji i demontować belki we własnym zakresie.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 25, 2017, 16:20:00 »
Pisałem tyle razy w tym poście a nikt nie chciał słuchać 1770 zl zapłaciłeś za belke w france auto nieźle przepłaciłeś i co za belke niwą za 500 zł ci zamontowali ? Jak już tych belek nie produkują wsadzili ci chińczyka tylko Piła na belkę 2 razy tam robiłem w zx-e naprawa calkowita wyszła 900zł a teraz w styczniu w picasso naprawa całkowita 700zl 3 lata gw bez limitu km dziekuje tyle miałem do powiedzenia.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 25, 2017, 16:52:32 »
Zgadza się, rura jest nowa. Powiem więcej, gdy kontaktowałem się z zakładem w Pile miły Pan zaznaczył, że jeśli moja rura nie będzie się nadawała to mają nowe (nieużywane) rury w cenie chyba 350 złotych, dodam że do Piły w te i wewte mam ponad 1100 km. Co daje koszt niecałe 300 zł SAMEGO PALIWA. Nie mówiąc o 10-12 godzinach w podróży i straconym całym dniu. To czy przepłaciłem to zależy kto i jak liczy.
wsadzili ci chińczyka tylko Piła
Tak tak, wiem jest tylko jeden zakład w całej Europie, który potrafi dobrze zregenerować belkę :)
Skąd wiesz co wsadzili, nawet tego nie widziałeś...


U mnie cenę podniosły "łezki" chodzi o ten element co trzyma stabilizator, 140 czy 170 złotych sztuka. Nie wiem czy inne zakłady wliczają to w koszt regeneracji czy trzeba dodatkowo za to dopłacać. Moje były wytarte dość mocno w miejscu gdzie wchodzą w gniazdo w wahaczu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2017, 17:16:15 wysłana przez Bartek Konopka »

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 25, 2017, 17:42:34 »
Nie będe się sprzeczał i nikogo do niczego nie namawiał od zawsze bylem negatywnie nastawiony do antalexu i jak widac teraz juz tylko rok gw dają to o czymś świadczy
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #458 dnia: Listopad 29, 2017, 21:20:05 »
Ja bym chciał z kolei wstrzymać się jeszcze z oceną mojej belki z ANTAŁEXu co do ocierania koła o nadkole po 80 tys km i 8 latach. Po wymianie opon na zimowy (rozmiar i szerokość identyczna jak w letnich) przestało ocierać koło. Dziwne, bo przy zmianie nie czułem żeby było gdzieś niedokręcone chyba że jedna szpilka się wyrobiła a po zmianie wkręciłem w inne miejsca? W każdym bądź razie szarpane było za koło i nie czuć było że niedokręcone i śruby też nie tak łatwo się odkręcało przy zmianie opon. Jeszcze zweryfikuje oponę i felgę. W każdym bądź razie cieszy mnie to bo może jednak belka jeszcze trochę pojeździ.

Offline mieczyslaw synowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: krakow
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 2002r
  • Miejscowość: krakow
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 22, 2018, 15:41:15 »
. Regenerowałem swoją we France Auto Service w Krakowie  na ul Radzikowskiego w zeszłym miesiącu.Zdecydowalem sie tam poniewaz czas 4 godz gwarancja 3 lata   miało  byc 1100   jak rozebrali a ja odjechalem to sie okazało2200   po rezygnacji z wymiany amortyzatorow staneło 1750!

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:38:34 »
. Regenerowałem swoją we France Auto Service w Krakowie  na ul Radzikowskiego w zeszłym miesiącu.Zdecydowalem sie tam poniewaz czas 4 godz gwarancja 3 lata   miało  byc 1100   jak rozebrali a ja odjechalem to sie okazało2200   po rezygnacji z wymiany amortyzatorow staneło 1750!
Tak z ciekawości może przedstawisz bardziej szczegółowe informacje.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:50:07 »
. Regenerowałem swoją we France Auto Service w Krakowie  na ul Radzikowskiego w zeszłym miesiącu.Zdecydowalem sie tam poniewaz czas 4 godz gwarancja 3 lata   miało  byc 1100   jak rozebrali a ja odjechalem to sie okazało2200   po rezygnacji z wymiany amortyzatorow staneło 1750!
Jednymi słowy zrobili cię w bambuko.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Kuba Ciągło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V '01
  • Miejscowość: Kleszczów
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 14, 2018, 18:04:13 »
Witam,
niestety nadszedł moment, w którym trzeba się zająć tylną belką. Robił ktoś z was belkę (xsara II) w Bełchatowie? Z tego co wstępnie rozmawiałem to koszt ok. 800 zł. Znajomy mechanik zaproponował mi jeszcze belkę "Fortune Line" z Inter Cars. Mieliście jakąś styczność z tymi belkami?

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 14, 2018, 22:05:24 »
Cześć, z Kleszczowa zapraszam do Łodzi. Stołuję się u nich od wielu lat. Robią praktycznie tylko PSA i w tym się specjalizują  https://motointegrator.com/pl/pl/warsztat/lodz/9vqxp-atak-s-c-tomasz-apanowicz-piotr-kusmidrowicz

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #464 dnia: Maj 12, 2018, 00:31:13 »
Ja bym chciał z kolei wstrzymać się jeszcze z oceną mojej belki z ANTAŁEXu co do ocierania koła o nadkole po 80 tys km i 8 latach. Po wymianie opon na zimowy (rozmiar i szerokość identyczna jak w letnich) przestało ocierać koło. Dziwne, bo przy zmianie nie czułem żeby było gdzieś niedokręcone chyba że jedna szpilka się wyrobiła a po zmianie wkręciłem w inne miejsca? W każdym bądź razie szarpane było za koło i nie czuć było że niedokręcone i śruby też nie tak łatwo się odkręcało przy zmianie opon. Jeszcze zweryfikuje oponę i felgę. W każdym bądź razie cieszy mnie to bo może jednak belka jeszcze trochę pojeździ.
Niestety teraz już wiem że na pewno belka padła. Felgi miały mniejsze ET i pewnie koło było bardziej oddalone.
Niestety muszę szukać jakiejś taniej alternatywy bo wydawanie 800zł + w auto warte 2000zł to nieporozumienie.
Zaciekawiła mnie ta belka z inter carsu, nie wiesz Kuba ile ona kosztuje i jak jest szukać? Bo po modelu auta nie mogę znaleźć.
A co sądzicie o tych belkach z Łodzi sprowadzanych i testowanych za 500zł stąd http://autoruch.com.pl/index.php?route=product/category&path=77&page=4  . Miał ktoś z tą firmą styczność?

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 12, 2018, 13:02:37 »
Ja bym chciał z kolei wstrzymać się jeszcze z oceną mojej belki z ANTAŁEXu co do ocierania koła o nadkole po 80 tys km i 8 latach. Po wymianie opon na zimowy (rozmiar i szerokość identyczna jak w letnich) przestało ocierać koło. Dziwne, bo przy zmianie nie czułem żeby było gdzieś niedokręcone chyba że jedna szpilka się wyrobiła a po zmianie wkręciłem w inne miejsca? W każdym bądź razie szarpane było za koło i nie czuć było że niedokręcone i śruby też nie tak łatwo się odkręcało przy zmianie opon. Jeszcze zweryfikuje oponę i felgę. W każdym bądź razie cieszy mnie to bo może jednak belka jeszcze trochę pojeździ.
Niestety teraz już wiem że na pewno belka padła. Felgi miały mniejsze ET i pewnie koło było bardziej oddalone.
Niestety muszę szukać jakiejś taniej alternatywy bo wydawanie 800zł + w auto warte 2000zł to nieporozumienie.
Zaciekawiła mnie ta belka z inter carsu, nie wiesz Kuba ile ona kosztuje i jak jest szukać? Bo po modelu auta nie mogę znaleźć.
A co sądzicie o tych belkach z Łodzi sprowadzanych i testowanych za 500zł stąd http://autoruch.com.pl/index.php?route=product/category&path=77&page=4  . Miał ktoś z tą firmą styczność?
Ja ci powiem tak wspomnisz moje słowa bedziesz 2 razy stratny  jak to przysłowie mówi  jak nie chcesz wydac kasy na porzadna regeneracje to leiej pojezdzij po szrotach i kup uzywke dobra niz jakies chinskie belki sprowadzane 6 miesiecy gwarancji co to jest ? Dlaczego tylko 6 miesiecy zastanów się ....
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 12, 2018, 22:45:14 »
Dziwne to tłumaczenie, że nie wydasz 800zł na naprawę auta wartego 2000zł. Mając stare auto w ogóle nie odnoszę już kosztów napraw do jego wartości, bo tym sposobem doszedłbym do tego, że wymiana oleju i filtra oleju to np. 10% jego wartości więc się nie opłaca. Teraz zaoszczędzisz, a potem, jak to zwykle bywa, wydasz taką samą, albo większą kasę ponownie. Nie kupiłbym od Ciebie auta ;) hehehe :D

W 2015 roku jednorazowo wpakowałem w moją małą Xsarę 1900zł. Miała wtedy 15 lat i po prostu hurtem zrobiłem do porządku hamulce, zawieszenie, poduszki silnika, jakąś klameczkę do składania fotela, podświetlenie konsoli centralnej itp. Zebrałem co mi nie grało w tym aucie i za jedną wizytą w serwisie wszystko zrobili. Po prostu auto miało w założeniu jeździć wtedy jeszcze kilka lat. Rok później 1600zł na komplet nowych opon letnich i zimowych. Koszty utrzymania małej Xsary przez 7 lat jak ją mam dawno przekroczyły jej wartość i to pewnie ze dwa razy, ale auto przynajmniej bez stresu daję żonie i wiem, że wszędzie nim dojedzie.


Co do tarcia po nadkolach, o którym wcześniej wspominałeś - masz różne felgi na lato i zimę? Jeśli tak to może mają różne ET i przy tej samej szerokości gumy jedne mogły ocierać, a drugie nie.


No ale to moje podejście. Każdy robi jak woli, nie? ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 23:02:01 wysłana przez Michał Majewski »
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 13, 2018, 12:53:56 »
Tak inne ET bo te felgi były dokupowane na przekładke zimowych opon i letnie mają bojarze 24ET a te zimowe 18ET.
Co do kosztów to moim zdaniem przychodzi taki moment (w przypadku większego kosztu) czy przypadkiem to już nie czas na zmianę auta. Po za tym dochodzi sytuacja finansowa (ktoś kto jeżdzi autem prawie 20 letnim z jakiegoś powodu nie jeździ autem z salonu czy 5 letnim logiczne). Ale nie róbmy OT bo to temat o belce ja też niepotrzebnie pisałem w tej kwestii w poprzednim poście.
Kusi mnie jeszcze belka od anglika ale też pytanie czy po tylu latach nawet jak nie wytłuczona to czy czas nie zrobił swojego. Samochód przed demontażem stał wysoko i koła proste ale wiadomo że nie da się ocenić. Cena 350zł za taką belkę.Generalnie zależy mi na jeździe przez jakieś 3 lata jeszcze bo jest instalacja gazowa.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 13, 2018, 22:54:49 »
Tak inne ET bo te felgi były dokupowane na przekładke zimowych opon i letnie mają bojarze 24ET a te zimowe 18ET.
Co do kosztów to moim zdaniem przychodzi taki moment (w przypadku większego kosztu) czy przypadkiem to już nie czas na zmianę auta. Po za tym dochodzi sytuacja finansowa (ktoś kto jeżdzi autem prawie 20 letnim z jakiegoś powodu nie jeździ autem z salonu czy 5 letnim logiczne). Ale nie róbmy OT bo to temat o belce ja też niepotrzebnie pisałem w tej kwestii w poprzednim poście.
Kusi mnie jeszcze belka od anglika ale też pytanie czy po tylu latach nawet jak nie wytłuczona to czy czas nie zrobił swojego. Samochód przed demontażem stał wysoko i koła proste ale wiadomo że nie da się ocenić. Cena 350zł za taką belkę.Generalnie zależy mi na jeździe przez jakieś 3 lata jeszcze bo jest instalacja gazowa.

Ja w Pile placilem 700 zl za regeneracje z gw na 3 lata wiec bez sensu jest pakowac sie w belke na ktora daja tylko 6 mies gw jak chcesz autem jezdzic jeszcze 3 lata to sporo czasu wiec nie ma sensu oszczedzac ale zrobisz jak zechcesz.pozdrawiam
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 14, 2018, 01:43:24 »
ktoś kto jeździ autem prawie 20 letnim z jakiegoś powodu nie jeździ autem z salonu czy 5 letnim logiczne.
Niekoniecznie. Ja jeżdżę autami 20+ (Clio jest młodsze, ma tylko 16 lat) nie z powodów finansowych,
a z racji świętego spokoju. Nie psują się co chwila. "Pakiet startowy" do Hondy przewyższył dwukrotnie
kwotę zakupu.
Cytuj
Kusi mnie jeszcze belka od anglika ale też pytanie czy po tylu latach nawet jak nie wytłuczona to czy czas nie zrobił swojego. Samochód przed demontażem stał wysoko i koła proste ale wiadomo że nie da się ocenić. Cena 350zł za taką belkę.Generalnie zależy mi na jeździe przez jakieś 3 lata jeszcze bo jest instalacja gazowa.
Belki nie mordują przebiegi, a czas. Tzn simmeringi ze starości przestają spełniać swą funkcję, i łożyska morduje woda.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 14, 2018, 20:34:29 »
No macie racje faktycznie w nowych autach za wszystko płaci się jak za zboże.
Ale do Piły mam za daleko ponad 1000km w obie strony ewentualnie na wysyłkę. Zastanowię się jeszcze i przejrzę oferty z wymienionych warsztatów tutaj w wątku. Dzięki za wszelkie sugestie.

Offline Marcin Kwapisz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ząbkowice Śląskie
  • Posiadany samochód: xsara 2
  • Zainteresowania: geografia, klimat, kolej, historia
  • Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 07, 2018, 19:41:49 »
Ja robiłem swoją belkę w Świdnicy. Na umówiony termin i godzine, zajęło im to 3 godziny, stara belka do wyrzucenia, wymienili wszystko tylko zregenerowali wahacze, gwarancja 3 lata bez limitu km. zapłaciłem dużo bo 1590zl

Offline Tadeusz Kania

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 169
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6i 16v '01, Saxofon 1.1 '00
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 16, 2018, 18:53:55 »
Zastanwaim sie nad FranceautoService na Radzikowskiego w Krakowie - czy ktoś w przeciągu roku coś i nich robił?
był BX 1.9 TGD, r 1990, Xantia Kombi 1.9TD r1996

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 16, 2018, 21:35:11 »
A rozważałeś Myszków?
http://www.autobelki.pl/
Facet zajmuje się tylko tym, robiliśmy tam regularnie belki od Berlingo.
Spokojnie po 350.000 km wytrzymywały na bankowozach.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Tadeusz Kania

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 169
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6i 16v '01, Saxofon 1.1 '00
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 17, 2018, 11:00:13 »
Nawet nie wiedziałem o tym więc nie rozważałem. Dzięki. Zadzwonię, pogadam czy da się ogarnąć wszystko w jeden dzień. O FranceautoService pytałem bo to przecznica ode mnie więc po prostu łatwo.
był BX 1.9 TGD, r 1990, Xantia Kombi 1.9TD r1996